Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Medena gaga

Početnik
Poruka
46
Zaista je sve vise parova koji ne mogu prirodnim putem da postanu roditelji, ali se o tome ne price jer je ovo Balkan i to je bruka!!!!!! Ljudi ne shvataju da je to zdravstveni problem a ne nesto cega se treba stideti. Ovakvi forumi su jedan od retkih nacina da dodjemo do podrske i ja se unapred zahvaljujem svim devojkama jer kod mene ona prava borba tek predstoji. Na svu srecu svi ljudi iz mog okruzenja su dobijali decu prirodnim putem i to u trenutku kada su zeleli, tako da jednostavno ne mogu da shvate kako je to kada prorade hormoni koje nam preporucuju doktori. Ovo je prvi forum kojem sam se pridruzila jer mi se dopala komunikacija medju devojkama. Iako sam nova, cestitam svim devojkama koje su uspele da ostanu u drugom stanju i zelim im da uzivaju u trudnoci:vatromet::orkestar:

emili2013 i kod nas je ista situacija kao i kod tebe niko nema da ti da podrsku a sto je najgore od svega toga niko ni u mojoj ni u muzevljevoj porodici nije ima problem sa te strane tako da smo pod velikim pritiskom jel svi su zabrinuti sto bas nama to da se desi.mi resavamo ovih dana da idemo od klinike do klinike pa gde mi ostave najbolji utisak za tu cu da se odlucim.ali nama je najteze jel svi gledaju da zarade na nama neznajuci uopste kako nam je.

Hrcak2

Obećava
Poruka
61
Hrcak2 pisala si mi kako si prosla u Jovanovoj ali jel mozes da mi kazes koliko kosta jedan proces vto ukljucujuci terapiju i ostalo sto prati tu intervenciju,jel i mi skupljamo novac za vto pa da imam u vidu koliko treba jel znam da treba brdo para jel problem je i kod mm pa nam jos dodatnih 1000evra treba da odrade i njegov deo?sto sam rekla da za drugi pokusaj ili drugo dete moze da se uradi za 700evra to su mi poslali email iz klinike EUROPE IVF IVF PRAG ako te zanima pogledaj njin sajt a imas sve rezultate pa znas sve sta je i kako pa ti mogu reci kako je kod njih jel ja prvi put krecem u akciju pa nemam dosta rezultata a ni finansija da krenem odmah preko grane mada sam dosta lepo procitala o njima.

Davno sam ja to radila... tada je jos bilo u markama...
Tako da to sada nije merodavno...
Pravila sam duuuuugu pauzu, i evo, treba da krenem opet :confused:

Hrcak2

Obećava
Poruka
61
emili2013 i kod nas je ista situacija kao i kod tebe niko nema da ti da podrsku a sto je najgore od svega toga niko ni u mojoj ni u muzevljevoj porodici nije ima problem sa te strane tako da smo pod velikim pritiskom jel svi su zabrinuti sto bas nama to da se desi.mi resavamo ovih dana da idemo od klinike do klinike pa gde mi ostave najbolji utisak za tu cu da se odlucim.ali nama je najteze jel svi gledaju da zarade na nama neznajuci uopste kako nam je.

Ne znam kako si to planirala da idete od klinike do klinike :think:
Koliko je meni poznato, svaka klinika naplacuje oko 50e razgovor. Mislim da ce to skupo da vas kosta...

danap

Zainteresovan član
Poruka
153
Devojcice moje,izvadjeno je 26 folikula,bila je zurka )))) Juce me j boleo stomacic , danas sam cini mi se vec ok. Rekli su mi strogo mirovaje, primam injekcije i idem kod cike doce da i pregleda stomak ))). Ljubim vas sve puno!! Bockalicma srecno bockanje....ja sam primala fostiman i merional pa ako neko ima pitanje za te lekove tu sam.:zper:

Bravo Bubice,bice puno bebica!!!!! ja cu Merional ovoga puta,pa mozes da mi napises svoje utiske!!!!

Maruska011

Početnik
Poruka
9
Draga,
Ni ja nisam nista osecala, samo sto mi se pred kraj povecao sekret. krvarenje sam imala od aspiracije ali aksnije nista.
U toalet sam trckarala jer me sve bolelo od katetera pa sam imala osecaj da mi se stalno piski.
Uzivaj, nemoj da te brine sto nema simptoma, ja tek sad nakon pozitivne bete imam osecaj kao da cu da dobijem

Hvala ti puno na odgovoru, malo si mi ulila nadu jer sam se bas pogubila u celoj ovoj akciji :( a imam jos vise od 2 dana do bete I sva sam kao na iglama.. Kako si ti koristila progesteron? Ja ga koristim vaginalno I onda nema sanse da pratim I kolicinu sekreta :( Generalno moje grudi jesu broj vece, tesko mi je da nadjem ugodan polozaj za spavanje, I imam osecaj da mi se cesce ide u toalet al to pripisujem progesteronu I nekakvoj prehladi. Doduse od te podsvesne nervoze I creva mi zavijaju kao hitna, a danas me pride I ceo dan bolela glava..uzas. Skoro mi je smesno da sve zene spavaju cak I preko dana a ja patim od nesanice vec danima :) Ma kod mene izgleda nista nije po standardu :( Razmisljam da uradim kucni testic al ne znam da nije mozda rano?

Maruska011

Početnik
Poruka
9
Draga,
Ni ja nisam nista osecala, samo sto mi se pred kraj povecao sekret. krvarenje sam imala od aspiracije ali aksnije nista.
U toalet sam trckarala jer me sve bolelo od katetera pa sam imala osecaj da mi se stalno piski.
Uzivaj, nemoj da te brine sto nema simptoma, ja tek sad nakon pozitivne bete imam osecaj kao da cu da dobijem

A za tu pozitivnu betu od srca cestitam!!! :) :) B R A V O! :)

Maruska011

Početnik
Poruka
9
Draga kao sto znas i sama nista ne mora da znaci. ja sam bila sva natecena, grudi su mi bile ko baloni pa nista. Mozda je to sve bilo od progesterona. Kao sto sam rekla i Ovcici svako je individua za sebe i samo treba pozitivno razmisljati i bice to dobro. :cmok:

Sad sam pisala ovcici, nije da nemam nista od simptoma al mi je sve to nekako smesno u odnosu na cure s kojima sam u kontaktu I koje cekaju betu. Brine me sto sam ja po sistemu prvi mi je put pa da probam onako totalno naivno I neinformisano usla u pricu. Tek sam naknadno skapirala da sam mogla da doplatim nesto I da mi ubacuju embrion star 5 a ne 3 dana! Pazi da mi niko u klinici nije predocio tu opciju koja bi sigurna sam povecala sanse da cela stvar uspe! A o tome da ja imam dijagnostikovanu endometriozu na koju niko ni paznju nije obratio da I ne pricam! I sad kad citam domace I strane sajtove tek vidim da mi samo Bog moze pomoci :)

Medena gaga

Početnik
Poruka
46
Ne znam kako si to planirala da idete od klinike do klinike :think:
Koliko je meni poznato, svaka klinika naplacuje oko 50e razgovor. Mislim da ce to skupo da vas kosta...

pa nemam ja neki veliki izbor u Jovanovoj su konsultacije besplatne ostaje mi Jevremova kod njih je 6000din i Genesis n.sad i u Leskovacu tu neznam posto je jel to su mi jedine klinike gde mogu da idem zbogmog slucaja a imju i zamrzavanje.

bubica81

Obećava
Poruka
56
Davno sam ja to radila... tada je jos bilo u markama...
Tako da to sada nije merodavno...
Pravila sam duuuuugu pauzu, i evo, treba da krenem opet :confused:
Medena gaga,evo mozda mogu ja da ti pomognem. Analize za sebe i muza smo platili oko 500 eur, samo one onovne,sto trebaju za fond. Dodatne analize su mi uradii klinici o trosku vto,uradili su mm ponovo spermogram i karitip-genetsko neko ispitivanje i hormone meni jos jednom. Cena sme VTO je oko 3000(tu ti je ukljuceno sve, lekovi i pregledi i sve to zatreba), a mozes i da platis 2000 + lekovi koji te opet ispadnu oko 700 eur+placas svaki pregled i analizu. E sada tu imas cenu zamrzavanja koja je u klinici gde ja radim vto 200 eur sto je mnogo, ali sta ces. Mada su mi rekli da posle kada i ako vracaju smrzlice nishta ne naplacuju.

a

Poslednja izmena:

bubica81

Obećava
Poruka
56
Bravo Bubice,bice puno bebica!!!!! ja cu Merional ovoga puta,pa mozes da mi napises svoje utiske!!!!

E draga, ja sam terapiju podnela extra, smejala sam se ko luda ))) rekla bi histericno...poceo je da me boli stomak tek pred kraj ali doca kaze da je to od velikog broja folikula. Primala sam i suprefact sve vreme, to pece ali bila je neka fina sestrica tako se trudil da to nije bilo strasno...prosla sam bez masnica ))))

bisi65

Početnik
Poruka
14
Cao svima,
Radila Sam embriotransfer prvi put pre 6 dana I s nestrpljenjem ocekujem betu. Odmaram vec danima al me malo brine sto nemam nikakve simptome-grudi me vise ne bole a nesto je cak I ono lagano probadanje u jajnicima-nista! Malo Sam prehladjena -povremeno kijam I hladno mi je nogama I to mi dodatno pravi nervozu! Al simptoma implantacije I bar nagovestaja nekog pozitivnog desavanja u mojoj materici nema :( Cure s kojima se cujem a koje su imale transfer kad I ja vec imaju osecaj tezine u materici, trckaraju u toalet itd.. Kakva su vasa iskustva? I kakvi su bill vasi simptomi?
Moja žena je kašljala sve vreme i nije ništa osećala, beta 570, nisu bile blastociste, j2 od 2 jajne ćelije, sutra počinje 11 nedelja.opusti se i uživaj. Ja sam i dalje nervozan a žena mi je opuštena, malopre me nazvala da mi kaže da kupim salatu.

bisi65

Početnik
Poruka
14
Pozdrav Vesnicice !
Moja supruga i ja 10 god se borimo sa sterilitetom radili smo do sada 3 VTI ICSI metode
1.Front 2007.neuspesno 2. Genesis N.Sad 2009 neuspešno 3.Genesis N.Sad 2010 uspela
medjutim blizanačka trudnoća je održavana u Višegradskoj gde je u 20.nedelji prekinuta.
Ne gubimo nadu moja supruga je veliki HEROJ kao uostalom i sve vi koje prolazite kroz
ovo jer je najveći teret na vama, pa evo sad se spremamo za 4 pokušaj ponovo u Genesis N.Sad
gde imamo odlična iskustva sa dr Vesnom Kopitović, ali smo pre izvesnog vremena čuli i za dr Vlaisavljevića
iz Slovenije pa nas interesuje da li neko ima iskustva sa njim kako u Jevremovoj tako i u Mariboru koji

Pozdrav,
radili smo 2 ICSI metode u Mariboru, kod Vlaisavljevića,a uspeli smo iz trećeg kod Kopiovićke. Sve je stvar sreće.Cene su iste. I u Mariboru su ljubazni na svakom koraku.Pred NS 4 meseca pio sam vitamine doneo mi prijatelj iz Kanade,pa nismo ni radili ICSI žena mi je sutra ulazi u 11 nedelju,nadamo se i molimo Boga da sve bude ok. Mislim da je bolje kod Kopitovićke, jer smo uradili i neku pripremu na njen predlog, a to u Mariboru nismo radili zbog vremena.Lakše je otići na konsultacije u NS pa krenuti sa vto u trenutku kada su šanse najveće

Samma

Zainteresovan član
Poruka
208
Draga moja lepo vreme.Šetaj što više i uživaj u lepom vremenu.Ima ko je plaćen da razmišlja o tome.Padne nekome cigla na glavu može da umre,a može samo da ga očeše i ništa.Sve je to pitanje sreće.Svi nešto izmišljaju,izbacuju određene lekove hranu,pa ih vraćaju posle nekog vremena.Mora neko da piše radove,a teme su ograničene.Zadori tvrdi da samo zemlje Trećeg sveta koriste inekcije progesterona,a kod nas se koriste.Što je najbolje od svega i ja bih ih koristila kad bi mi dr.rekao.Svašta vidimo na internetu i nešto bude ono pravo,a ima i poluinformacija.Što kaže mm pa nije baš svaki ciklus problematičan u toku svih ovih godina.Da je trebalo do sad bilo bi.Bićeš ti nama uskoro trudna.Nadam se da ćemo sve uspeti.Samo je JEDNO PROLEĆE 2012.god. i ONO SE NIKAD NEĆE VRATITI ISKORISTI GA MAKSIMALNO!!!

U pravu si... Samo sto ja ne volim prolece (ne znam zasto), a jos uvek patim za velikim belim snegom i stazama kopaonickim...
Eh, skijanja nikad dosta...

E, ovo i mene zanima. Jeste da tek skupljam papire i jos nisam odlucila hocu li u Front ili Visegradsku.
Kojeg lekara u Frontu biste mi preporucile? Znam samo za Garaleicku, al ona mi se nesto ne svidja.

Samma,
Dr u Frontu ne mozes da biras, koji se zadesi taj dan u ordinaciji taj i pregleda. Mene su bukvalno svi pregledali.
Inekcije iskljucivo tamo daju. Ne daju da se nose kuci.

Hm, ovo mi se bas i ne svidja, ali ici cu logikom prepustanja sreci... Ako ce da se desi, desice se bilo gde ...
Al najvise bih volela pod cebencetom...

Medena gaga

Početnik
Poruka
46
Medena gaga,evo mozda mogu ja da ti pomognem. Analize za sebe i muza smo platili oko 500 eur, samo one onovne,sto trebaju za fond. Dodatne analize su mi uradii klinici o trosku vto,uradili su mm ponovo spermogram i karitip-genetsko neko ispitivanje i hormone meni jos jednom. Cena sme VTO je oko 3000(tu ti je ukljuceno sve, lekovi i pregledi i sve to zatreba), a mozes i da platis 2000 + lekovi koji te opet ispadnu oko 700 eur+placas svaki pregled i analizu. E sada tu imas cenu zamrzavanja koja je u klinici gde ja radim vto 200 eur sto je mnogo, ali sta ces. Mada su mi rekli da posle kada i ako vracaju smrzlice nishta ne naplacuju.

a

bubica81 gde ti radis vto?jel se ceka dugo na zakazivanje termina?

emili2013

Početnik
Poruka
5
pa nemam ja neki veliki izbor u Jovanovoj su konsultacije besplatne ostaje mi Jevremova kod njih je 6000din i Genesis n.sad i u Leskovacu tu neznam posto je jel to su mi jedine klinike gde mogu da idem zbogmog slucaja a imju i zamrzavanje.

Ja sam pokusala da zakazem u konsultacije u Leskovcu ali sam svaki put odgovarali kako im profesor Stojkovic jos uvek nije dostavio slobodne termine (a pritom sam zvala odredjenog datuma u mesecu) i to deluje vrlo neozbiljno. Zenama koje su u martu bile na konsultacijama zakazivali su VTO za juni i juli, a u avgustu su na kolektivnom godisnjem odmoru, sto se meni i dragom ucinilo kao predugo cekanje. Malo je bezveze sto u vreme kada se mnogo stari obavlja mailovima mora otici na konsultacije i preci par stotina km radi pola sata razgovora. I kod njih konsultacije kostaju 5500,00 dinara i obavljaju se u periodu od 10 do 12 (ako se dobro secam). Mi smo iz tog razloga odustali od njih i sada razmisljamo o Jevremove i doktorke Goce Ivanovic ukoliko se proces o trosku drzave oduzi. Inace bi zaista bilo realno da konsultacije budu besplatne s obzirom na to da (koliko sam shvatila) tada doktori pogledaju rezultate ukoliko ih imate i da neke osnovne informacije o svemu ili da spisak onoga sto treba doneti.
Prikupljanje papira za VTO na teret drzave, danas pocelo odlicno, uradjeni hormoni i jos neka analiza na Institutu za tropske i infektivne bolesti. Sutra sledi kolposkopija, a ako uspem da je zavrsim u normalno vreme bice zavrseno jos neka analiza. Na nekom forumu sam procitala divno iskustvo devojke kojoj prvi proces VTO (radjen o trosku drzave) nije uspeo, a drugi radjen na klinici Genesis uspeo. Ona je bila odusevljena klinikom Genesis i pristupom doktorke i osoblja.
Meni je Jevremova nekako ostavila najbolji utisak. Za njih sam cula od prijateljice iz Novog Sada kojoj je doktor preporucio da im se obrati s obzirom da ima 42 godine i da nema vremena za cekanje.

Hrcak2

Obećava
Poruka
61
Hvala ti puno na odgovoru, malo si mi ulila nadu jer sam se bas pogubila u celoj ovoj akciji :( a imam jos vise od 2 dana do bete I sva sam kao na iglama.. Kako si ti koristila progesteron? Ja ga koristim vaginalno I onda nema sanse da pratim I kolicinu sekreta :( Generalno moje grudi jesu broj vece, tesko mi je da nadjem ugodan polozaj za spavanje, I imam osecaj da mi se cesce ide u toalet al to pripisujem progesteronu I nekakvoj prehladi. Doduse od te podsvesne nervoze I creva mi zavijaju kao hitna, a danas me pride I ceo dan bolela glava..uzas. Skoro mi je smesno da sve zene spavaju cak I preko dana a ja patim od nesanice vec danima :) Ma kod mene izgleda nista nije po standardu :( Razmisljam da uradim kucni testic al ne znam da nije mozda rano?

Maruska... mislim da ti je rano za testic, a i citala sam ovde na forumu da je u nasem slucaju taj test koji radis kod kuce skroz nepouzdan (zbog silnih hormona koje dobijamo).... Bolje ga nemoj raditi da ne nabijas sebi neku sugestiju. Strpi se jos malo do bete. Moj savet. Ja cu tako uraditi.

Hrcak2

Obećava
Poruka
61
Sad sam pisala ovcici, nije da nemam nista od simptoma al mi je sve to nekako smesno u odnosu na cure s kojima sam u kontaktu I koje cekaju betu. Brine me sto sam ja po sistemu prvi mi je put pa da probam onako totalno naivno I neinformisano usla u pricu. Tek sam naknadno skapirala da sam mogla da doplatim nesto I da mi ubacuju embrion star 5 a ne 3 dana! Pazi da mi niko u klinici nije predocio tu opciju koja bi sigurna sam povecala sanse da cela stvar uspe! A o tome da ja imam dijagnostikovanu endometriozu na koju niko ni paznju nije obratio da I ne pricam! I sad kad citam domace I strane sajtove tek vidim da mi samo Bog moze pomoci :)

Eeee draga moja... Tako sam i ja mlada i naivna pre dosta godina upala u ovu pricu. Nisam pojma imala ni o cemu. Nisam imala ni internet gde bi nesto procitala. A niko ni savet da mi da.... Ma strasno. Radili su samnom sta su hteli, a ja kao ovcica samo radila sve mehanicki... Tek sam sada pre par meseci procitala ovu temu od prve do zadnje strane i tek sad skapirala sta su sve propustili da urade, kazu, skrenu paznju, pomognu i sl...
Zato i jesam malo ogorcena na sve njih. I na Jovanovu, i na Bis Intermedikus.... Kapiram ja da bi oni da zarade, ali dajte ljudi bar malo obratite paznju na nas i nase probleme.
Ipalo je da sam svaki put imala hiperstimulaciju i da niko nista po tom pitanju nije hteo niti da mi kaze, niti da mi pomogne. Trpela sam bolove i ni slutila nisam da mi se moze pomoci.... Ma - BILO I NE PONOVILO SE...
Kazem: Ko zna zasto je to dobro...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.