Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kazu da je progesteron OK, mada nemam pojma kako nekim zenama daju progesteron depo a nekima (meni) samo utrogestan.
Nazvala sam ih danas, sestra kaze "Dobro, prekinite terapiju utrogestana" i CAO!Bar da se udostoje da te lekar nazove da bar nesto kaze.C!C!C!C!
Bas sam razocarana u njih,mislim ljudski bi bilo bar nazvati i reci hebiga.
 
E moja oficiruso, u najvecem broju slucajeva mi smo njima samo sredstvo za zaradjivanje para :dash:
Vrlo cesto me to zaboli, al' sta da se radi, tako nam je kako nam je.
Ne bih da budem nepravedna, ja ni ne ocekujem da to neko od lekara radi iskljucivo iz ljubavi. To im je profesija, za to su se skolovali i od toga zive - sve je meni jasno. Ali posle svog ludila ocekujes bar neku ljudsku rec. Ne da te neko tesi i place sa tobom (ima ko ce to da radi), nego malo vise od onih par reci "javite se za 3 meseca ili kad budete mogli" (to su meni rekli posle druge IUI).
 
Oralno i vaginalno uzimanje progesteron,tj.utrogestana nije isto što i intramuskularno.Bolje se apsorbuje intramuskularno.Progesteron se prati tri meseca i to 2,7,14 i 21.dan ciklusa.Samo na osnovu toga se može utvrditi koliki je problem i da li ima problema sa istim.Ali dr,najbolje znaju.
 
Oficiruso draga,zao mi je mnogooooo!Verovatno postoji dan kada nesto treba da se desi.Sta reci!Odmori se dobro pa ponovo u borbu!Grlim te i ljubim!:cmok2:
Crna ovcice,sutra u 8h se vidimo u Jevremovoj na vadjenju krvi pa na ultrazvuku.Veliki pozdrav za sve.
 
Bolja je asorpcija progesterona vaginalno jer se aplikuje tamo gde treba.Zato ga i daju 100% tako, plus nekima i depo,koji sadrži u sebi manje progesterona od količine utrogestana koju dnevno unesemo.
Čičak,srećno sutra!!
 
Cao devojke,za pocetak da vam kazem da vas vec duze vreme citam i divim se vasem optimizmu i hrabrosti,radujem se svakom vasem uspehu,ma sve vvreme sam sa vama i kada je lepo i ruzno.E sada mi treba jedan savet od vas!Vto sam radila pre 15 dana ali se nisam registrovala jer bih vas ugusila!!!Juce sam vadila betu i ona je bila 27,koristim utrofeston3*2 i primam progesteron svaki drugi dan.Dva dana pre bete mi je pocelo malo braonkasto,a jutros mi se pojavila i krv inace je danas dan kada treba da dobijem.Naravno ja sam otisla i izvadila betu i ona je za 24 sata bila 43!!!!i dalje imam krvi kada idem u wc.Mom mm su rekli u lab. da ovo krvarenje nije nista opasno da se to ciste embrioni koji se nisu zakacili.Ubacena su mi 3 embriona.Ja vas gusim,ali mnogo bi mi znacilo vase misljenje.
Oficirius i Crna Ovcice navijam za vas i jedva cekam ++++++Bete!!!!!!!!!

Devojke ovo sam pisala u subotu,ali vidim da je tek danas objavljeno.
Prvo hocu da kazem Oficirus da mi je mnogo zao i da bude hrabra da svi mislimo na nju!
Ja u medjuvremenu krvarim kao da imam ciklus ali posto mi djavo nije dao mira danas sam ustala i otisla u laboratoriju kad rezultat bete 128!!!!
Stvarno mi nista nije jasno,mnogo bi mi znacilo vase misljenje!!!!!
 
malo sam zbunjena pa moram da pitam 01.aprila sam krenula sa bockanjem Dipherelinom,dali su mi 10 kom sto znaci do 10-og.aprila , na programu koji sam dobila pise Dipherelin do pred aspiraciju, dalje pise od 11.aprila stimulacija gonadotropinima, da li sve ovo znaci istovremeno i jedno i drugo?????? meni nije logicno jer Diphereline zaustavlja rad jajnika a gonadotropini stimulisu jajnike da stvaraju folikule zar to nije kontradiktorno?????? da li se sve injekcije primaju npr.ja u rame,bar tako mi je sestra rekla,a cujem neke pacijentkinje po hodniku kazu u pupak????? jaojjjj!!!!!! i jos nesto: Dipherelin kod mene ne izaziva nikakve lose efekte,jel to dobro????? pomoc ljubim Vas
 
Danap diferelin primas svo vreme, on inace sluzi da ne dodje pucanja folikula pre vremena, znaci prestajes sa njim kad i sa stimulacijom. Stimulacija zavisi, ja sam primila oko 20ak gonala/menopura. 36h nakon primanja stop injekicije ili trigera se radi aspiracija a obicno taj dan kad se prima triger ne prima se stimulacija. Ja nisam imala nikakve nus pojave od stimulacije ni od supresiva, sem sto me je pred aspiraciju jako boleo stomak.
 
Danap diferelin primas svo vreme, on inace sluzi da ne dodje pucanja folikula pre vremena, znaci prestajes sa njim kad i sa stimulacijom. Stimulacija zavisi, ja sam primila oko 20ak gonala/menopura. 36h nakon primanja stop injekicije ili trigera se radi aspiracija a obicno taj dan kad se prima triger ne prima se stimulacija. Ja nisam imala nikakve nus pojave od stimulacije ni od supresiva, sem sto me je pred aspiraciju jako boleo stomak.

hvala draga na ovako brzom odgovoru
 
Cvrle76 zašto bi te neko nakrpio,ako im staviš do znanja da su oni tu zbog tebe i tebi sličnih.Oni primaju platu za to i kad žene u Srbiji počnu da im stavljaju do znanja da oni rade za nas promeniće se i ponašanje zdravstvenih radnika prema nama.Srećno!
 
evo drage moje ja čamim čekajući, nisam sigurna da sam uopšte imala menstruaciju pre 7 dana ili ne...
ali bila sam za vikend u Budimpešti na jednom festivalu i baš sam se provela! sad ne mogu da dođem sebi, samo bi da spavam.
LJubim vas sve kiss kiss
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top