Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zvončice, u potpunosti se slažem sa tobom. ali problem je u tome što oni to ne shvataju i bahato se ponašaju. mm je upravo otišao u dom zdravlja da mu izdaju novi uput, s obzirom da mi je ginekolog izdao pogrešan, naslovio je uput na RZZO umesto na klinički centar!!!!!:(:rtfm::dash: i onda o čemu mi pričamo......
 
Padar,

Ja bila na vadjenju krvi jutros u 9. Ultrazvuk u 11:45.
Od sutra stimulacija!
Al me Milica zbrzala jutros, znam da je u guzvi ali ne svidja mi se sto smo ko na pokretnoj traci...cini mi se da smo mnoge na istoj semi, nema individualnog pristupa.

Sutra vec odoh da vadim krv u dom zdravlja zbog anestezije, moram da pozurim jer mi je prosli put pred histeroskopiju a-ptt bio povisen pa sam morala kod hematologa na dodatne analize, nadam se da necu morati opet...
 
Cure, dobro sam ja, pregurala najgore i sada razmisljam o novim bitkama.
Suki, kako si ti zadovoljna Zadorijem, pitam posto bih da idemo na jesen u Segedin ako Bog da jer mi je 4* u Srbiji dosta.
Evo ratnog plana, probacu da odem kod dr Andjelica da pokusa da me popravi ako moze naravno, ako ne onda VIA Segedin.
Suki, oprosti ako te gnjavim ali bih volela da cujem od tebe jer ides tamo i o cenama i o odnosu prema pacijentu.Hvala!
Gde nam je Cicak???
Ljubim vas sve drage moje i puno:heart::heart::heart:
 
Cao devojke,za pocetak da vam kazem da vas vec duze vreme citam i divim se vasem optimizmu i hrabrosti,radujem se svakom vasem uspehu,ma sve vvreme sam sa vama i kada je lepo i ruzno.E sada mi treba jedan savet od vas!Vto sam radila pre 15 dana ali se nisam registrovala jer bih vas ugusila!!!Juce sam vadila betu i ona je bila 27,koristim utrofeston3*2 i primam progesteron svaki drugi dan.Dva dana pre bete mi je pocelo malo braonkasto,a jutros mi se pojavila i krv inace je danas dan kada treba da dobijem.Naravno ja sam otisla i izvadila betu i ona je za 24 sata bila 43!!!!i dalje imam krvi kada idem u wc.Mom mm su rekli u lab. da ovo krvarenje nije nista opasno da se to ciste embrioni koji se nisu zakacili.Ubacena su mi 3 embriona.Ja vas gusim,ali mnogo bi mi znacilo vase misljenje.
Oficirius i Crna Ovcice navijam za vas i jedva cekam ++++++Bete!!!!!!!!!
Moje poruke kasne zato ih dupliram!
 
Devojke ovo sam pisala u subotu,ali vidim da je tek danas objavljeno.
Prvo hocu da kazem Oficirus da mi je mnogo zao i da bude hrabra da svi mislimo na nju!
Ja u medjuvremenu krvarim kao da imam ciklus ali posto mi djavo nije dao mira danas sam ustala i otisla u laboratoriju kad rezultat bete 128!!!!
Stvarno mi nista nije jasno,mnogo bi mi znacilo vase misljenje!!!!!
I ova je kasnila,ali sada idu kako treba.
 
Molim Vas pomozite mi, treba da radim OGTT sa insulin., ali niko nece to da mi radi, jer mi na uputu ne pise sa koliko gr. secera i koliko puta, odn. u kojim vremenskim intervalima. Na to me je uputio dr Ljubic ali nista konkretno nije napisao. Totalno sam zbunjena, a do njega ne mogu da dodjem za jedno takvo pitanje. Inace radim to zbog spontanih pobacaja.
Hvala
 
Mislila sam vec sutra po krvnu sliku ali tek sad videh na papiru sto mi ga dadose u Jevremovoj da rezultati ne treba da budu stariji od 10 dana pa cu ipak onda sledece nedelje.

Padar, da li sam ja dobro procitala, vreme kolagulacije ili a-ptt?
Sad mi djavo ne da mira. Zadnji put a-ptt povisen a vreme koagulacije smanjen, tj. van referentnih vrednosti. Zvrljam po internetu i trazim sta to znaci i negde sam nasla da ponekad i zbog toga ne uspeva embriotransfer, jao poludecu...
A sto je najgore, ne znam sta sam nasledila sa oceve strane jer ga nisam ni poznavala dobro, mama mi rece da je imao probleme sa trombozom, i kad sam ga videla pred smrt cele noge su mu bile u izrazenim venama...ne znam da li da trazim jos neke analize, da uradim na svoju ruku nesto jer ovo mi je prva vto i niko ne trazi nista osim uobicajenog...
 
Poslednja izmena:
Icamaka, rado bih pomogla ali ne razumem se u rezultate bete (moja je uvek bila manja od 1:sad2:). Znam samo da treba da bude trocifrena, ali ne znam koliko treba koji dan da se uvecava. Mozda ce neko drugi znati.
Jesi li isla kod svog ginekologa? Sta on / ona kaze?
 
Moje poruke kasne zato ih dupliram!

ćaos Icamaka, da li si kontaktirala lekara ili kliniku u kojoj si radila VTO? Da li na tim tvojim nalazima navode referentne vrednosti za trudnoću? trebalo bi da piše koja nedelja trudnoće pa koliki bhcg...
Meni su govorili da je sve veće od jedan trudnoća, ali opet mislim da to zavisi od laboratorije i od reagensa koje koriste, od raspona ref. vrednosti i sl. Ja bih na tvom mestu odmah zvala lekara!!!!!!! Krvarenje ne mora da znači da nije uspelo, ali nešto mi ta beta mala...
i ako nije tajna, piši nam malo o sebi, gde si radila, koji ti je ovo put, da li zna uzrok steriliteta i tako
ljubim te ...:bye:
 
Poslednja izmena:
Cure, dobro sam ja, pregurala najgore i sada razmisljam o novim bitkama.
Suki, kako si ti zadovoljna Zadorijem, pitam posto bih da idemo na jesen u Segedin ako Bog da jer mi je 4* u Srbiji dosta.
Evo ratnog plana, probacu da odem kod dr Andjelica da pokusa da me popravi ako moze naravno, ako ne onda VIA Segedin.
Suki, oprosti ako te gnjavim ali bih volela da cujem od tebe jer ides tamo i o cenama i o odnosu prema pacijentu.Hvala!
Gde nam je Cicak???
Ljubim vas sve drage moje i puno:heart::heart::heart:

Ehej oficirušo i ti ćeš biti segedinski pacijent! :klap:
Mislim da činjenica da ću sad ići 4. put kod Zadorija, potvrđuje moju zadovoljnost sa njim! :super::super:
Puno sam pisala o njemu i klinici do sad, ako te ne mrzi prelistaj moje postove...sve u svemu oni su pravi primer idnividualnog pristupa. Dr se uistinu posveti tebi i tvom problemu, pristupačan je, možeš ga gnjaviti preko telefona, postavljati milion pitanja. Pri tom će on uvek znati u kojoj fazi programa se nalaziš, nema prepičavanja od kulina bana. Duhovit je, opušten i vrlo stručan. Sestrice za pultom su uglavnom ljubazne, meni se jedan jedini put desilo da se jedna brecnula na mene, ali se posle izvinula u 4 oka. :zper:
Jedino što se duuuuuuuuuugo čeka kad budeš počela sa bocama, pa vađenja krvi uz i slično. ali atmosfera je prijatna, daju ti da odeš do grada, ne moraš da sediš tamo. pa je valjda lakše :klap:
Doktora možeš kontaktirati telefonom ili mejlom, zakazaće ti prvi termin, gde ćeš mu sve lepo ispričati, pa će te se dogovoriti za dalje. Na prvi termin se malo čeka, ali čim to odradiš možeš krenuti u postupak. Cene su prava bagatela u odnosu na druge. 322000 ft- to ti je oko 1200 evrića za celo postupak. plus lekovi.
ako te još nešto zanima pitaj slobodno!

Zvončica će ti napisati svoje utiske!
 
Mali Pariz 8utrogestana je skoro kao jedna injekcija progesterona.Vaginalno kad se stavlja utrogestan treba ležati dva sata da bi bilo efekta.Ali sve žene koje su ga koristile znaju da kad idu u wc skoro pola ode.
Zvončice,uopšte se ovde ne slažem sa tobom,ali kako bi Padar rekla,ko kaže i da moramo da se slažemo??;)Niti depo ima tu količinu progest.koju kažeš,niti je komentar na mestu da mnoge idu u wc pola sata nakon stavljanja.Ona kojoj je stalo,ležaće bar sat vremena-a ne dva,koliko je potrebno.
I da jeste tako...opet depo se prima svaki 3. ili 5. dan,tako da se opet nj. koncentracija ne može porediti sa svakodnevnom kroz utrogestane.
A sto je najgore, ne znam sta sam nasledila sa oceve strane jer ga nisam ni poznavala dobro, mama mi rece da je imao probleme sa trombozom, i kad sam ga videla pred smrt cele noge su mu bile u izrazenim venama...ne znam da li da trazim jos neke analize, da uradim na svoju ruku nesto jer ovo mi je prva vto i niko ne trazi nista osim uobicajenog...
To što nisi poznavala oca , ne znači ništa...mislim-zar to može biti garant da znaš da si nešto od njega nasledila?? Tromboze urođenje se proveravaju genetskom analizom onih gena koji su "zaduženi" za te mutacije,i nije ni sad kasno da ih proveriš...u Helix labu,npr. jer ako imaš mutaciju,terapija bi ti bila od aspiracije ,injekcije fraxiparina.

I ova je kasnila,ali sada idu kako treba.
Icamaka...očigledno je da se beta dupla,i po mom nekom mišljenju tu je trudnoća,a nadam se da si se čula sa dr i pojačala progesteron.
Bitno je da se na 48 sati pravilno dupla...Za taj dan,ona je solidna!:ok:
 
Draga Zsuki,ovo mi 1.vto,radila sam ga u Visegradskoj u bgd.Uzrok sterilitetu se za sada nezna svi rezultati koje smo radili su bili idealni,ali jednostavno nije bilo bebe.Ja sam transfer radila 18.03,a betu vadila 1.04 koja je bila 27 i tada mi je profesor rekao da je to pozitivno i da postoji trudnoca!!!Ja sam to jutro prokrvarila i rekla dr.on mi je samo pojacao terapiju uz progesteron injekcije dao i utrogeston3*2.i naravno mirovanje..
Sutradan sam i dalje krvarila izvadila betu a ona 44 skoro se duplirala za 24h.Posto mi krvarenje nije prestajalo nego se pojacavalo ja opet juce betu a ona 128,sto znaci da se skoro 3xuvecala za 48h.
Jos da napomenem da je meni sve islo usporeno tj folikule su se sporo razvijale,ali na kraju sam imala 21 jc od kojih su mi 3 ubacili.
Sinoc mi se desilo nest cudno(bar za mene)kada sam se obrisala neko cudno parcence je bilo na papiru i od tada ne krvarim.
Da li je moguce da je to embrion koji se nije zakacio pa je on izazivao krvarenje?
A sada malo i nesto lepo nas 6 smo radili u grupi,a 4 nas je trudno!!!!!ja mislim da je to super procenat!
Ljubim vas sve i ako vas jos nesto zanima pitajte jer cu vas ja ovako ugusiti(mogu roman da napisem)!!!!!
 
Oficirušo toliko je očigledno da Zsuki obožava Zadorija,tako da nije čudo što si nju pitala.Istina je da je on divan,stručan,itd...Preporučujem ti ga pošto je on još uvek meni na prvom mestu.Jedino što je sad cena 392000ft,ali to je još uvek smešna cena u odnosu na nas.U svakom slučaju sa sve lekovima verovatno manje od 2000evra,a to neka ti bude najviša cifra kao orjentir.Ima čovek individualan pristup.Sestre su ok.profesionalne su,a sestra koja se o nama brine posle aspiracije je najdivnije biće.Otkačena je skroz i zna par reči na srpskom,a Zsuki bi mogla još po neku da je nauči.Mislim da je Zadori odličan izbor.
 
E pa Ica, SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO JE BAŠ baš lep broj! Bravo za višegradsku!
Kako si izdržala da nem ne pišeš ahahahahhahahhahahhah :whistling::whistling::whistling:
ja dok čekam betu obavezno poludim svaki put :super:
piši ti nama sve što ti padne na pamet! Kada ideš na uz da vidiš bebče? :heart:
 
Zsuki za tebe Zadori pravi poseban cenovnik!!!!Vidi koliko se uzbudiš kad ga vidiš,pa te časti.Šalim se bilo je 372.000ft.Indukcija 105.000ft,punkcija 105.000ft,et112.000ft.Izvinjavam se meni su radili i hatching koji je 50.000ft.Ali je poskupeo postupak za 20.000ft od ove godine.Mojoj prijateljici koja je radila u februaru rekao je Zadori da su za toliko digli cene,ali njima je naplatio po staroj ceni.U svakom slučaju slažem se sa tobom da je super dr.,a ti malo nauči sestrice srpski.
 
E pa Ica, SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO JE BAŠ baš lep broj! Bravo za višegradsku!
Kako si izdržala da nem ne pišeš ahahahahhahahhahahhah :whistling::whistling::whistling:
ja dok čekam betu obavezno poludim svaki put :super:
piši ti nama sve što ti padne na pamet! Kada ideš na uz da vidiš bebče? :heart:
Upsss....pocetnicka greska!
Ja sam sve vreme sa vama,zahvaljujuci vama kada god sam krizirala i bila nervozna ja samo otvorim ove stranice i sve bude ok!
U petak idem kod prof.Tulica koji je zasluzan za sve ovo i koga dizem u nebesa,bez obzira sto malo prica,a uostalom on je tu da nam pomogne da budemo mame a ne da drzi govore!
bar ja tako mislim.Do cetvrtka necu vise da vadim betu jer u suprotno moracu na transfuziju!!!!
Devojke jel se nekoj desilo ovo sto je meni sinoc???
Zsuki pretpostavljam da uz nekih mesec dana od transfera?a to bi bilo 18.04.
 
Icamaka da li sam ja dobro shvatila da si ti prvo dobila injekcije,pa tek onda utrogestan?Ko ti je radio vto?

Tako je Zvoncice ja od aspiracije primam progesteron injekcije svaki drugi dan,a posle bete sam dobila utrogestan3x2 i nastavila sa injekcijama.
Radio mi je prof.Tulic u GAK u Beogradu,isla sam preko fonda i imam samo reci pohvale za ceo tim!!!a koliko sam zakljucila i uspesnost je velika kod mene u grupi nas 4 od 6,a isto tako i prethodna grupa!Pardon kod mene je jedna bila pacijent dr.Stojnic.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top