V I N O

klara_m:
Ko bi rekao da na temi hlađenje vina
postoji ovako divna priča. Draga gošća, da počneš da radiš kao turistički vodič :!: :?: :D
Drago mi je da vam se prica svidela.Vrlo rado bih radila kao turisticki vodic, evo cak se nudim da organizujem ovu turu do Rajca, samo da vidimo koliki ce biti br. polaznika :wink: :D
 
smeh:
LIJA:
Koje vino vam je najlepse?Da li vise volite crno ili belo i zasto?Da li ste chuli za Bermet?
Šef ima problem sa računarom, inače bi tema već bila zaključana! :evil:
Imaš otvorenu i razrađenu temu pod naslovom "Hlađenje vina" - sad ću je izvući gore da znamo gde se šta nalazi. Sudbina ove se već zna... :evil:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=32391&postdays=0&postorder=asc&start=0
Daaaaaaaaaaa, Smeh uvek na prvoj liniji fronta... :wink:
 
kao informacija, a mozda bude i lepa tema :)

ovaj vikend je u vrscu festival vina, organizator su vrsacki vinogradi.

preporucujem da posetite vrsac i da probate "kasnu berbu" iz njihovog podruma :)
 
Espanol:
Jeste, DA! Ako voliš crno hladno, udri po takvom i uživaj, kakve priče o 18 stepeni C. Celog života držim se onog: "Od čega kovač ozdravi, od toga šnajder umire". Nema nikakvih pravila do sopstvenog ukusa.



Nema nikakvih pravila do sopstvenog ukusa, kud ne nadjoh ovu temu i ovj post ranije :)

jeste li na ovu temu mislili?
pola pivo a pola vino?

mozda neka druga?
 
proka1:
Nema nikakvih pravila do sopstvenog ukusa, kud ne nadjoh ovu temu i ovj post ranije :)

jeste li na ovu temu mislili?
pola pivo a pola vino?

mozda neka druga?
Novopridošli član, koji sa žaljenjem konstatuje da se kasno priključuje ovoj lepoj ekipi, potvrđuje sve gore navedeno. Trenutno na radu u zemlji vina, Italiji, mogu da kažem da ni Italijani ne šišaju nikakva pravila po pitanju temperature. Svi piju ono što vole. I ja ta crna hladim, tako mi više prija. Tema je lepa i potrudiću se da pomognem po nekim savetom!
 
Goscica:
Domace crno Rajachko - zakon! Kazu strucni - svetsko!Probala - LUDILOOO! :lol:

Kod mene u kući se samo to vino služi!
ODLIČNO JE!

a što se tiče temperature... ne hladim ga u frižideru već u nečemu što bi se moglo nazvati špajzom... ne volim kad je na sobnoj temperaturi, ali ova na kojoj ga držim je, čini mi se, savršena! ;-)
 
Od cega zavisi slatkoca vina?

Znate da imamo suva i polusuva vina.... a mene zanima koja su sve vina slatka i od cega zavisi slatkoca.

Koje je nase najsladje vino :)
 
Znam da vecina ljudi pije pivo, ali se to polako menja s obzirom da su ljudi sve informisaniji o vinu.. Pa vas pitam. Koja su vina najbolja? Odakle? Koja ste probali? Koja bi mi preporucili? I u kom restoranu nude najbolja vina?
 
znam samo da je lepo ovako nista drugo
kad smo kod vina dao bih ti savjet da moras da nadjes vino koje tebi najvise odgovara po ukusu jer ne znaci da je skupo vino uvek najbolje vino --- kod vina veliku ulogu igra od kojeg je grozdja od podneblja i zemljista gde raste ---- za mene su najbolja italijanska francuska ili spanska vina probaj barelo ili barbaresco pozdrav
 
ta imamo i mi dobrih vina, recimo vrsacka kaonpr: kasna berba i shardone, pa ilocka, palicka a o iriskom talijanskom rizlingu sve je vec receno.

danas sam uzeo "malo" makedonskog shardonea, pitak a opet imajednu resku notu, pravo vino za malo tezi rucak :):)
 

Back
Top