Уживање као смисао живота?

Ono sto se culima moze opazati (percipirano) i ono sto se kao posledica toga javlja je percepcija: gledanje, sludsanje,
mirisanje, hladnoca, toplota,bol, strah..., a kao posledica percipiranog javljaju se njeni rodovi uzivanje, patnja, pozuda itd.

Sreca je nesto drugo, sreca se desava u umu. Ona je posledica misljenja, volje, osecanja,
sreca nije posledica percepcije, cula, sreca je stanje svesti, duha (duse).

I nesrecan covek moze da uziva!
 
Poslednja izmena:
Ono sto se culima moze opazati (percipirano) i ono sto se kao posledica toga javlja je percepcija: gledanje, sludsanje,
mirisanje, hladnoca, toplota,bol, strah..., a kao posledica percipiranog javljaju se njeni rodovi uzivanje, patnja, pozuda itd.

Sreca je nesto drugo, sreca se desava u umu. Ona je posledica misljenja, volje, osecanja,
sreca nije posledica percepcije, cula, sreca je stanje svesti, duha (duse).

I nesrecan covek moze da uziva!
Sreća se dešava u mozgu i mnogim nervnim završecima...Serotonin je moćan hormon -moglo bi se reći autonarkotik.Navučeni smo
na njega.Uživanje,hedonizam je navučenost na taj jedinstveni hormon...Nešto "tiši" je melatonin koji luči epifiza...Tiha sreća postojanja...SVI
MEDITANTI veoma dobro znaju o čemu govorim...
 
Sreća se dešava u mozgu i mnogim nervnim završecima...Serotonin je moćan hormon -moglo bi se reći autonarkotik.Navučeni smo
na njega.Uživanje,hedonizam je navučenost na taj jedinstveni hormon...Nešto "tiši" je melatonin koji luči epifiza...Tiha sreća postojanja...SVI
MEDITANTI veoma dobro znaju o čemu govorim...

To je sasvim druga sreca, ne pricam o coveku koji jede cokoladu i njegovoj sreci (zadovoljstvu) jer luci seratonin, nismo na istim talasnim duzinama.
Onda svakom po cokoladica i pici...;)
Pricamo o dve odvojene stvari...
Hoces uciniti srecnim nesrecnog coveka ako mu das cokoladicu ili cak neki narkotik, ne...
Ne pricam o toj sreci o kojoj ti pricas....
 
Poslednja izmena:
To je sasvim druga sreca, ne pricam o coveku koji jede cokoladu i njegovoj sreci (zadovoljstvu) jer luci seratonin, nismo na istim talasnim duzinama.
Onda svakom po cokoladica i pici...;)
Pricamo o dve odvojene stvari...
Hoces uciniti srecnim nesrecnog coveka ako mu das cokoladicu ili cak neki narkotik, ne...
Ne pricam o toj sreci o kojoj ti pricas....
Pa,ja i neću ono komplikovano,malo odmaram od meditacija...
Malo "obično"živuckam...Puštam da mi prirodni tokovi struje telom,organima,mozgom...Malo da ego vlada mojim reagovanjima...
Obična relaksacija...
 
Sreća je osećanje koje prožima čoveka, stanje.

Ko nema osećaj sreće ne može da se oseća srećnim.

Naša percepcija da neko ima sreće, ne znači da je on srećan, ako on lično nema taj osećaj.

Zasto pretpostavljas da stanje srece nuzno znaci da je covjek zadovoljan? Ja mogu biti sretna sto sam polozila ispit i sto nijedan nisam pala, ali nezadovoljna sto sam dobila 2, a ne 4.
 
Zasto pretpostavljas da stanje srece nuzno znaci da je covjek zadovoljan? Ja mogu biti sretna sto sam polozila ispit i sto nijedan nisam pala, ali nezadovoljna sto sam dobila 2, a ne 4.

Ono sto se culima moze opazati (percipirano) i ono sto se kao posledica toga javlja je percepcija: gledanje, sludsanje,
mirisanje, hladnoca, toplota,bol, strah..., a kao posledica percipiranog javljaju se njeni rodovi uzivanje, patnja, pozuda itd.

Sreca je nesto drugo, sreca se desava u umu. Ona je posledica misljenja, volje, osecanja,
sreca nije posledica percepcije, cula, sreca je stanje svesti, duha (duse).

I nesrecan covek moze da uziva!



Evo ti odgovora, mislim da je lepo objašnjeno.
 
Ono sto se culima moze opazati (percipirano) i ono sto se kao posledica toga javlja je percepcija: gledanje, sludsanje,
mirisanje, hladnoca, toplota,bol, strah..., a kao posledica percipiranog javljaju se njeni rodovi uzivanje, patnja, pozuda itd.

Sreca je nesto drugo, sreca se desava u umu. Ona je posledica misljenja, volje, osecanja,
sreca nije posledica percepcije, cula, sreca je stanje svesti, duha (duse).

I nesrecan covek moze da uziva!

Zasto pretpostavljas da stanje srece nuzno znaci da je covjek zadovoljan? Ja mogu biti sretna sto sam polozila ispit i sto nijedan nisam pala, ali nezadovoljna sto sam dobila 2, a ne 4.

Citko je objasnjeno, ali to nije odgovor. Covjek kojem je stanje duha nesrecno nije u stanju percipirati uzivanje. On ne osjeca da uziva.

Da li to znači da nesrećni ljudi ne vode ljubav?
 
Sedimo kum i ja uz pivkana i gledamo deo dvorišta koji kum izkultivisao,zasejao travu i ogradio niskom ogradom...U drugom delu dvorišta šetaju ukrasne koke i petao i kljuckaju...Jedna koka preskoči ogradicu i počne kljuckati seme trave,a kum dograbi grumen zemlje i baci na kokošku...I pogodi je u nogu! Zašanta i zabatrga koka,a petao prelete preko do nje i naskoči na nju i opa!Gotova ona rabota! Otkinuli smo se od smeha...Izlečio koku...Otresla prašinu sa sebe i preskočila u "svoje" dvorište...
 

Back
Top