Uvoz automobila, pomoć i saveti

Sve se radi pre granice jer ako ga uvezes sa pravim racunom obrao si bostan.Tako je moj rodjak isao sam da uveze auto pa kad su ga rebnuli 2590 eura carine za Focusa nije mu bilo dobro.Tako su mnogi pametni i nece da potrose malo para tj da nabiju telefonski racun a posle kukaju.
Evo jedan najobicniji primer ustede para gde je Focus 2001 carinjen na 600 eura i carina je placena 16000 dinara.I sad mnogi kad vide ino racun misle kako je auto toliko placen a ajd ga vi nadjite za te pare da oma kupim 10 komada! Ustvari se radi o minimumu na koliko auto moze da prodje po katalogu i zato tako mala cena i carina a u stvari je auto mozda placen i 2500 ali to nema veze jer papir ceka pred granicom.
 
Sve se radi pre granice jer ako ga uvezes sa pravim racunom obrao si bostan.Tako je moj rodjak isao sam da uveze auto pa kad su ga rebnuli 2590 eura carine za Focusa nije mu bilo dobro.Tako su mnogi pametni i nece da potrose malo para tj da nabiju telefonski racun a posle kukaju.
Evo jedan najobicniji primer ustede para gde je Focus 2001 carinjen na 600 eura i carina je placena 16000 dinara.I sad mnogi kad vide ino racun misle kako je auto toliko placen a ajd ga vi nadjite za te pare da oma kupim 10 komada! Ustvari se radi o minimumu na koliko auto moze da prodje po katalogu i zato tako mala cena i carina a u stvari je auto mozda placen i 2500 ali to nema veze jer papir ceka pred granicom.

Pa ok ako se tamo plati 5 soma..sta raditi?da se pise na manje kod kupca?ko gde upisuje cenu?nista konkretno ne govoris:lol:
 
Pa ok ako se tamo plati 5 soma..sta raditi?da se pise na manje kod kupca?ko gde upisuje cenu?nista konkretno ne govoris:lol:

E pa ako mozes direktno da upises manje onda zoves speditera i pitas na koliko da pises i on ti kaze.Ako sam upisujes manje lako moze da ti padne racun jer ti se cifra ne poklapa sa katalogom a onda nastupa plakanje.Plus gde ti je tif,a verodostojnost kilometraze,a gde da dignes kilometre ako nemas dovoljno za umanjenje carine i svasta nesto.Necu vise da objasnjavam jer i suvise sam rekao pa ko ima mooda nek ide sam po kola.:whistling:
 
Da ali taj je imao samo jednog vlasnika i ti prakticno uzimas auto od prvog vlasnika sa 139000 predjenih km.......Ali dobro nema veze,ima i za 6000e lepih primeraka da se nadje,ali stvarno za 4000e jedino ako ces za preprodaju,da ga ostavljas za sebe nikako jer ce biti mnogo ulaganja,a delovi su skupi dosta......
 
Toliko kosta preko..nemacka...italija..holandija..ovde ih preprodaju sto placevi sto licno..nasao sam par i od prvog vlasnika ovde kupljeni..ne secam se sad ali idu cifre od 6 do 7-7,5 soma..samo kazem da ne garantuje cena i prvi vlasnik nista..i km se vraca..ako uzmem za 6 mogu se slikam ako nesto treba se radi..a za 4 vec imam lufta..ok ako nije full proda se..a ako se plati toliko gubi se sigurno
 
Isplati li se ovo za 6500 u Sloveniji? Uvozio bih ga na ujaka koji zivi na Kosovu, moze li se odraditi povracaj PDV i kolike su dazbine ako ne moze. Koliko bi me kostao ovaj auto u Srbiji? Mnogo pitanja, pa ko ima volje i zna neka odgovori. Auto je sledeci http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5605433&show=1
Pozdrav

Pozdrav za sve na forumu. Nisam dobio odgovor na moje pitanje. Ako neko zna neka odgovori moze i na PP. U slucaju da je neko zainteresovan da odradi ovaj auto neka se javi, pre nego podjem za Sloveniju da se dogovorimo oko detalja. Pozdrav
 
:besna:
Kao prvo da pozdravim sve forumase. Trenutno sam u Italiji i naso sam auto koji zelim da kupim. Auto je registrovan.Da bih ja sam dovezao taj auto,sta sledece treba da uradim,da li da pravim kupoprodajni ugovor,punomoc ili nesto trece,...
Hvala unapred,..

To si trebao da se povezes sa nekim spediterom koji ima iskustva. On ti da tel. i budes s'njim u kontaktu i konkretno ti kaze sta i kako. Moj ti je savet da se raspitas (ako ikako mozes) ima par carina na koje treba ici i neke koje treba obici u sirokom luku, jer kad upadnes posle je gotovo!
Don ti je profi, ali covek je van zemlje! Inace nemoj da se zaeebes da slusas bilo koga jer je ovo Srbija i svako gleda svoje dupe!
Ja sam pitao nekoliko "uvoznika" kod mene u gradu i okolini za broj tel. nekog speditera u Subotici i svi su nesto pametni i pune ti glavu glupostima, kao da cu ja da uvezem 10 auta i budem im konkurencija i naravno niko mi nije dao broj! Znaci nadji konkretno coveka koji ce ti raditi spediciju i koji ce ti reci sta ti treba od papira, na koliko da ti pise kupopr. ugovor ,... i naravno obavezno koliko ce ti to sve izaci! Oni ne uzimaju velike pare, a zavrsavaju ogroman posao i ako je dobar spediter, mnogo manje platis carinu!
 
:besna:

To si trebao da se povezes sa nekim spediterom koji ima iskustva. On ti da tel. i budes s'njim u kontaktu i konkretno ti kaze sta i kako. Moj ti je savet da se raspitas (ako ikako mozes) ima par carina na koje treba ici i neke koje treba obici u sirokom luku, jer kad upadnes posle je gotovo!
Don ti je profi, ali covek je van zemlje! Inace nemoj da se zaeebes da slusas bilo koga jer je ovo Srbija i svako gleda svoje dupe!
Ja sam pitao nekoliko "uvoznika" kod mene u gradu i okolini za broj tel. nekog speditera u Subotici i svi su nesto pametni i pune ti glavu glupostima, kao da cu ja da uvezem 10 auta i budem im konkurencija i naravno niko mi nije dao broj! Znaci nadji konkretno coveka koji ce ti raditi spediciju i koji ce ti reci sta ti treba od papira, na koliko da ti pise kupopr. ugovor ,... i naravno obavezno koliko ce ti to sve izaci! Oni ne uzimaju velike pare, a zavrsavaju ogroman posao i ako je dobar spediter, mnogo manje platis carinu!

Proguglaj malo,i dobices brojeve i adrese koliko hoces speditera iz subotice.Svi su oni korektni,ljudi zive od toga,ali ih treba kontaktirati na vreme a ne kad je vec kasno.Pre nego sto kupis auyto kontaktiras speditera i slusas njegova uputstva.I obavezno pitas koliko te to para kosta,ne treba verovati nikome.
 
Proguglaj malo,i dobices brojeve i adrese koliko hoces speditera iz subotice.Svi su oni korektni,ljudi zive od toga,ali ih treba kontaktirati na vreme a ne kad je vec kasno.Pre nego sto kupis auyto kontaktiras speditera i slusas njegova uputstva.I obavezno pitas koliko te to para kosta,ne treba verovati nikome.

Mirko, dajes coveku na rec auto koji si platio par hiljada €, mozda neka preporuka nece skoditi. Sto se tice cene usluge Ok, to si u pravu, ja kad sam to radio pre par godina, nisam imao uslugu dizanja km i slicno, posto mi je auto bio ovde. Pa je bilo carina i PDV toliko, usluga toliko i to je to.
Ja nisam saradjivao sa Donom, ali vidim da su mu krajnje cifre ok i po komentarima nisam nista lose procitao u vezi njegovih usluga.U poredjenju sa Kg-om,njegova krajnja cifra (carina+pdv+usluga)je manja za skoro 30%
Ako je dobar spediter, naravno da se isplati platiti malo vise.
 
Poslednja izmena:

Back
Top