Uvoz automobila, pomoć i saveti

Donqihote

Trebao sam sa kumom u utorak uvece da prevedem BMW E46 u Srbiju. Sada sam dosta toga procitao, cuo, i iskreno da ti kazem malo sam nesiguran u to sve. Ta kola koja uvozimo, brat od moje supruge je kupio od kuma. U sustini, ugovor nije potpisan jer su to kumova kola. Kakva nas procedura ceka? Ili, da li je moguca varijanta da ih mi doteramo do granice, ili u Srbiju a ti onda sve ostalo da zavrsis. Koliko bi to sve ukupno kostalo? Unapred ti hvala na odgovoru! Pozdrav
 
Pozdrav svima,

hteo sam da se razpitam u vezi uvoza automobila. Konkretno, za Mercedes A-klase koji bih hteo da doteram iz Nemacke. Nasao sam jedan dobar na sajtu mobile.de i hteo bih da odem tamo i da kupim auto. Za prevoz tamo sam se obezbedio jer moj kum ide jednom, do 2x nedeljno, vozi sleper, tako da bih imao troskova samo da vratim auto, ali to je ono o cemu najmanje brinem. Nije problem sipati gorivo i vratiti auto kuci.

Koliko sam citao na forumima, u Nemackoj ima mali milion autoplaceva sve jedan do drugog (konkretno pricam za Minhen), od 1000-3000 automobila u ponudi na svakom od tih placeva. Jos jedna stvar koja se cesto pominjala na forumima je da Nemci vole kes lovu vise nego mi, pa su spremni da skinu cenu dosta ako placam kesom. Koliko bih mogao da skinem cenu za A-klasu koji kosta recimo 2000evra?

Ja bih zeleo da mi neko objasni koja je procedura (bebi koracima), posto idem prvi put tamo, pa bih hteo da znam sve.

Evo ukratko sta me zanima.

Ako odem tamo, kupim auto, sipam gorivo i pre nego sto krenem, sta sve treba da obavim? Sta mi treba od papira, koliko sta traje, i ostalo u sta jos nisam upucen. Onda, kad obavim to, krenem za Srbiju, sta me ceka na carini? Koji su tamo troskovi, gde vozim auto, kad mogu da ga prebacim na srpske tablice i ostalo? I ta me procedura zanima.

I jos jedna stvar. Nasao sam Mercedes A-klase 1998. i 1999. god povoljno, pise da imaju Euro3 standard, ali ja forumima sam citao da se Euro3 poceo primenjivati od 2000.god. Mislim, usteda je 200, 250evra, pa ako je to cimanje, onda mi je bolje da uzmem 2000, 2001. god A-klasu i da ne brinem jer nije neka razlika u ceni.

Hvala Vam puno na pomoci...
 
Pozdrav svim forumasima. Done,ako nije problem i ako imas vremena da mi kazes koliko bi mi izasla cifra za passata 1,9tdi,High,130ps,2002.god. Zakacen blatobran i hauba(jedan udarac)u voznom stanju, 270k, dig.klima, navigacija iz Ch.Nisam te zvao jer nisam jos nasao nesto konkretno, a predpostavljam da si u guzvi.I da ne zaboravim, rekao si mi prosli put kada sam te pitao za A4, da se ne isplati iz Ch, pa mi reci dal to vazi uopste ili samo za nemacka vozila.Imam tamo prijatelja koji bi mi izasao u susret,pa bi da to iskoristim.
Unapred zahvalan

1.150€

Nebitno za koji auto, CH katalog je skup, a porez im je mali, pa kada se odbije porez od kataloške cene, ne dobije se neka velika ušteda.
 
Pozdrav DON-u,

Ako mi otac (živi u nemačkoj, ima papire) kupi i dotera auto iz Nemačke (Astra H 1,4 benz. Karavan, 1996g. 119000km), kako je najbolje da to uradi, a da se odmah registruje na moje ime?
Da li je bolje da auto tamo kupi i prebaci na svoje ime, pa sa normalnim nemačkim tablama da uđe u Srbiju i da ga carini?
Ili da uzme col table, pa da ga carini na svoje ime u Srbiji, i registruje ovde na sebe, pa da ga ja kasnije prebacim na sebe?

Ako može kontakt telefon ili E-Mail, možda da dogovorimo uslugu posredovanja/špedicije/carinjenja.

Hvala,
Darko.

Uh, izgleda da se još nisam rasanio. 2006. godište :)

1.040€
Od opreme sam ti računao digitalnu klimu, metalik i radio.

Trebaće mu dići km na 130.000. To se plaća u Mađarskoj 20€.

Carinićemo ga na uvozničku firmu, koja onda tebi izda krajnju fakturu na tvoje ime, i ti ga registruješ odmah na sebe.

Ne treba da kupuje zoll table. Dotera ga na redovnim tablama, i onda ih skine i odnese u Nemačku da odjavi. I, ne treba da ga u Nemačkoj prebacuje na tvoje ime.

Kontakt ti šaljem na PP.
 
Donqihote

Trebao sam sa kumom u utorak uvece da prevedem BMW E46 u Srbiju. Sada sam dosta toga procitao, cuo, i iskreno da ti kazem malo sam nesiguran u to sve. Ta kola koja uvozimo, brat od moje supruge je kupio od kuma. U sustini, ugovor nije potpisan jer su to kumova kola. Kakva nas procedura ceka? Ili, da li je moguca varijanta da ih mi doteramo do granice, ili u Srbiju a ti onda sve ostalo da zavrsis. Koliko bi to sve ukupno kostalo? Unapred ti hvala na odgovoru! Pozdrav

Rešićemo ga. Ostavljam ti kontakt na PP, pa mi se javi!
 
Pozdrav svima,

hteo sam da se razpitam u vezi uvoza automobila. Konkretno, za Mercedes A-klase koji bih hteo da doteram iz Nemacke. Nasao sam jedan dobar na sajtu mobile.de i hteo bih da odem tamo i da kupim auto. Za prevoz tamo sam se obezbedio jer moj kum ide jednom, do 2x nedeljno, vozi sleper, tako da bih imao troskova samo da vratim auto, ali to je ono o cemu najmanje brinem. Nije problem sipati gorivo i vratiti auto kuci.

Koliko sam citao na forumima, u Nemackoj ima mali milion autoplaceva sve jedan do drugog (konkretno pricam za Minhen), od 1000-3000 automobila u ponudi na svakom od tih placeva. Jos jedna stvar koja se cesto pominjala na forumima je da Nemci vole kes lovu vise nego mi, pa su spremni da skinu cenu dosta ako placam kesom. Koliko bih mogao da skinem cenu za A-klasu koji kosta recimo 2000evra?

Ja bih zeleo da mi neko objasni koja je procedura (bebi koracima), posto idem prvi put tamo, pa bih hteo da znam sve.

Evo ukratko sta me zanima.

Ako odem tamo, kupim auto, sipam gorivo i pre nego sto krenem, sta sve treba da obavim? Sta mi treba od papira, koliko sta traje, i ostalo u sta jos nisam upucen. Onda, kad obavim to, krenem za Srbiju, sta me ceka na carini? Koji su tamo troskovi, gde vozim auto, kad mogu da ga prebacim na srpske tablice i ostalo? I ta me procedura zanima.

I jos jedna stvar. Nasao sam Mercedes A-klase 1998. i 1999. god povoljno, pise da imaju Euro3 standard, ali ja forumima sam citao da se Euro3 poceo primenjivati od 2000.god. Mislim, usteda je 200, 250evra, pa ako je to cimanje, onda mi je bolje da uzmem 2000, 2001. god A-klasu i da ne brinem jer nije neka razlika u ceni.

Hvala Vam puno na pomoci...

Euro3 se primenjuje već od 1998. ali jako, jako retke primerke ćeš naći to godište sa fabričkim euro3. Ne bih se ja zayebavao s time.

Što se tiče procedure, konsultuj se sa svojim špediterom. Svako radi drugačije.
 
OBAVEŠTENJE:

(svima koji žele da im izračunam troškove carinjenja)


Ako se ne navede oprema, ja ću računati kao osnovni model bez dodatne opreme.

Ne želim da izigravam baba Vangu i nagađem šta ima od opreme, pa posle kada dođe do plaćanja carine da bude "pa ti si rekao manje".

Čak i kod navođenja modela (npr. highline, buisines i sl.) morate navesti opremu, jer je moguće da i kod tih modela nešto odudara od fabrički propisane opreme.

Morate shvatiti da se u inostranstvu nova auta kupuju po narudžbi, odnosno tamo čovek dođe u salon i kaže hoću taj model, ali mi od opreme dodajte još to, to i to.

I još jedna stvar, neću računati nikome ko mi ne navede snagu motora u kw i ks.

Hvala na razumevanju!
 
OBAVEŠTENJE:

(svima koji žele da im izračunam troškove carinjenja)


Ako se ne navede oprema, ja ću računati kao osnovni model bez dodatne opreme.

Ne želim da izigravam baba Vangu i nagađem šta ima od opreme, pa posle kada dođe do plaćanja carine da bude "pa ti si rekao manje".

Čak i kod navođenja modela (npr. highline, buisines i sl.) morate navesti opremu, jer je moguće da i kod tih modela nešto odudara od fabrički propisane opreme.

Morate shvatiti da se u inostranstvu nova auta kupuju po narudžbi, odnosno tamo čovek dođe u salon i kaže hoću taj model, ali mi od opreme dodajte još to, to i to.

I još jedna stvar, neću računati nikome ko mi ne navede snagu motora u kw i ks.

Hvala na razumevanju!

Da li se racuan i rezervni tocak u punoj dimenziji, umesto onog malog, standarnog? Cisto me interesuje, ne bi me iznenadilo da nasi naplacuju carinu po visoj stopi i za takvu banalnost.
 

Back
Top