Uvoz automobila, pomoć i saveti

Malo je glupo sto pitam,ali nema veze.Da li se moze dovesti neki auto iz npr "90 tih,znaci nije euro 3,znam da se ne moze cariniti,ali da li se moze dovesti da ga imam za delove i koji su dodatni troskovi????

Kažeš nekom drugaru koji je preko i on ti dotera jedan auto koji ti treba i ostaviš ga u dvorište za rezervne delove i mirna bačka.Odprilike 200€ put i da ti ga kupi tamo 500 € jer ne može neki krš da uzme on mora i da stigne do Srbije sa njime.
 
Poslednja izmena:
Iplati li se ovo za 6500 u Sloveniji? Uvozio bih ga na ujaka koji zivi na Kosovu, moze li se odraditi povracaj PDV i kolike su dazbine ako ne moze. Koliko bi me kostao ovaj auto u Srbiji? MMnogo pitanja, pa ko ima volje i zna neka odgovori. Auto je sledeci http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5605433&show=1
Pozdrav

Troškovi carinjenja bi te izašli 1.500€.

Što se tiče povrata poreza, pravo da ti kažem, sad posle ovih silnih pregovora i dogovora sa Šiptarima, ne znam da li to još uvek funkcioniše.

Da li se isplati pitaj Duleta!
 
Okvirno receno uz dogovor sa spediterom sa kojim se moras cuti pre nego sto predjes nasu granicu tj uteras auto u Srbiju ,carina bi trebalo da te izadje oko 250-300 eura.Veoma je vazno da se cujes sa spediterom jer ako je uvezes na racun koliko si platio auto carina ce biti drasticno veca pa i oko 600-700 eura.
Naravno sve zavisi i od toga u kom gradu carinis auto jer nije svuda isto bez obzira sto smo ista drzava.
Citaj stranice pre ove pa ces shvatiti kako se to radi i uz koje trikove moze auto minimalno da te izadje.
Jos jedan od problema koji su uveli pre neki dan je sto se za homologaciju mora platiti "tricavih" 11000 din i plus dati i prevod strane saobracajne dozvole sto je jos 1600 din po strani a onda jos cekas dve nedelje da ti ta potvrda stigne na kucnu adresu.Desava se cak i da ti ne stigne jer se zagubi u posti a onda moras sve ispocetka da placas.
Meni je pao kamen sa srca kad mi je juce stigla homologacija za jedan BMW a cekao sam "samo" tri nedelje bez obzira sto su takav BMW dosad izdali bar 5000 potvrda da je euro3!!!:evil:
Svaki postupak rade ispocetka tako da je to jos jedan od dokaza o sposobnosti nasih strucnjaka da ti uzmu pare!

Pogledati moju temu o njima na pdf Nepravda http://forum.krstarica.com/showthre...a-za-bezbednost-saobraćaja-sprega-u-otimačini
 
Kao prvo da pozdravim sve forumase. Trenutno sam u Italiji i naso sam auto koji zelim da kupim. Auto je registrovan.Da bih ja sam dovezao taj auto,sta sledece treba da uradim,da li da pravim kupoprodajni ugovor,punomoc ili nesto trece,...
Hvala unapred,..

Ugovor ili fakturu. I jedno i drugo ti služe kasnije da sa njima, da prostiš, duppe obrišeš, sem ako nećeš da platiš paprenu carinu, kao što je Dule objasnio. Za dobre papire se trebaš obratiti špediteru, a ovo što dobiješ u Italiji ti služi samo usput da dokažeš da je tvoj auto, ako te zaustavi policija.
 
Za Dona,
Nov sam ovde i treba mi pomoc, uvezo bih fiat bravo 1,6 mjet 110000km, 2008, iz Holandije, tipa ja dovezem do granice a sve ostalo tvoje :worth:
Koliko bi to kostalo i koja je procedura, mozda i neki telefon zbog lakse komunikacije.
Unapred hvala i ziveli!
P.S. Pozdrav svima forum je extra za sve koje interesuju ove stvari.
 
da li je ranije negde vec objavljena,ako ne onda bilo bi dobro da neko strucan (don) objasni
1.
sutinsku razliku i bitne sitnice pri uvozu vozila sa i bez povrata poreza tj sa i bez izvoznih carinskih papira iz eu ,jer ni troskovi carinjenja ni postupak nisu isti ,kako sam zakljucio.

2.
da li je prihvatljiva sa sigurnoscu i kakva tacno treba da je izjava na fakturi
 
pozdrav svima
pokusao sam da posaljem poruku preko mobilnog ali nisam siguran da sam uspeo , sad sam se dokopao komp.
o cemu se radi:
hteo bih da uvezem auto iz ceske pa bih da pitam DONA
skoda oktavia 2006 god.limuzina 49.000 km
1896 cm3 77 kw
od opreme alu felne,digitalna klima,el.pod.stakla,el.retrovizori,tempomat
auto je na autoplacu i na njihovim tablicama
zanima me moze li da se uradi povracaj pdv.
imas li nekog ko dovozi auta iz ceske i koliko bi to kostalo
koliko bi izaslo kod teba sve do registracije
inace sam iz nisa
unapred zahvalan
 
Za Dona,
Nov sam ovde i treba mi pomoc, uvezo bih fiat bravo 1,6 mjet 110000km, 2008, iz Holandije, tipa ja dovezem do granice a sve ostalo tvoje :worth:
Koliko bi to kostalo i koja je procedura, mozda i neki telefon zbog lakse komunikacije.
Unapred hvala i ziveli!
P.S. Pozdrav svima forum je extra za sve koje interesuju ove stvari.

Za holanđane za kalkulaciju mi treba broj tablica.

Kontakt ti ostavljam na PP.
 
da li je ranije negde vec objavljena,ako ne onda bilo bi dobro da neko strucan (don) objasni
1.
sutinsku razliku i bitne sitnice pri uvozu vozila sa i bez povrata poreza tj sa i bez izvoznih carinskih papira iz eu ,jer ni troskovi carinjenja ni postupak nisu isti ,kako sam zakljucio.

2.
da li je prihvatljiva sa sigurnoscu i kakva tacno treba da je izjava na fakturi

Pa, razlika je u tome što kada želiš povrat poreza moraš da praviš izvoznu deklaraciju na fakturu koju dobiješ pri kupovini auta, i koju moraš da razdužiš pri izlasku iz EU.

Što se tiče izjave na fakturi ona se prihvata za vrednosti ispod 6.000€, i naravno, za auta evropske proizvodnje.

Postoji tačan tekst na svakom evropskom jeziku, ali to znaju same firme koje prodaju vozila za izvoz.
 
passat karavan,nemacka,2006,automatska klima,metalik,77kw,1900ccm, ali..,ima povrat poreza, mogu nabaviti exp.papire, eur1,i fakturu 6500brut/5500 neto

Prolazi ti po katalogu na 6.300, i na to bi se i carinio, bez obzira što ti imaš fakturu na 5.500. Dalje, ipak ga treba cariniti na firmu, a ne direktno na tebe, jer ga kupuješ od hendlera, a to bi se onda smatralo posrednom kupoprodajom, i carinilo bi se po mnogo većoj kataloškoj ceni.
 
pozdrav svima
pokusao sam da posaljem poruku preko mobilnog ali nisam siguran da sam uspeo , sad sam se dokopao komp.
o cemu se radi:
hteo bih da uvezem auto iz ceske pa bih da pitam DONA
skoda oktavia 2006 god.limuzina 49.000 km
1896 cm3 77 kw
od opreme alu felne,digitalna klima,el.pod.stakla,el.retrovizori,tempomat
auto je na autoplacu i na njihovim tablicama
zanima me moze li da se uradi povracaj pdv.
imas li nekog ko dovozi auta iz ceske i koliko bi to kostalo
koliko bi izaslo kod teba sve do registracije
inace sam iz nisa
unapred zahvalan

900€

Nemam nikoga ko doteruje iz Češke. Morao bi sam otići po auto.

Za povraćaj pdv-a moraš videti sa prodavcem da li je on u pdv-u. Mora biti firma da bi dobio povraćaj pdv-a.
 
Pozdrav svim forumasima. Done,ako nije problem i ako imas vremena da mi kazes koliko bi mi izasla cifra za passata 1,9tdi,High,130ps,2002.god. Zakacen blatobran i hauba(jedan udarac)u voznom stanju, 270k, dig.klima, navigacija iz Ch.Nisam te zvao jer nisam jos nasao nesto konkretno, a predpostavljam da si u guzvi.I da ne zaboravim, rekao si mi prosli put kada sam te pitao za A4, da se ne isplati iz Ch, pa mi reci dal to vazi uopste ili samo za nemacka vozila.Imam tamo prijatelja koji bi mi izasao u susret,pa bi da to iskoristim.
Unapred zahvalan
 
Poslednja izmena:
Pozdrav DON-u,

Ako mi otac (živi u nemačkoj, ima papire) kupi i dotera auto iz Nemačke (Astra H 1,4 benz. Karavan, 1996g. 119000km), kako je najbolje da to uradi, a da se odmah registruje na moje ime?
Da li je bolje da auto tamo kupi i prebaci na svoje ime, pa sa normalnim nemačkim tablama da uđe u Srbiju i da ga carini?
Ili da uzme col table, pa da ga carini na svoje ime u Srbiji, i registruje ovde na sebe, pa da ga ja kasnije prebacim na sebe?

Ako može kontakt telefon ili E-Mail, možda da dogovorimo uslugu posredovanja/špedicije/carinjenja.

Hvala,
Darko.
 
Pozdrav DON-u,

Ako mi otac (živi u nemačkoj, ima papire) kupi i dotera auto iz Nemačke (Astra H 1,4 benz. Karavan, 1996g. 119000km), kako je najbolje da to uradi, a da se odmah registruje na moje ime?
Da li je bolje da auto tamo kupi i prebaci na svoje ime, pa sa normalnim nemačkim tablama da uđe u Srbiju i da ga carini?
Ili da uzme col table, pa da ga carini na svoje ime u Srbiji, i registruje ovde na sebe, pa da ga ja kasnije prebacim na sebe?

Ako može kontakt telefon ili E-Mail, možda da dogovorimo uslugu posredovanja/špedicije/carinjenja.

Hvala,
Darko.
Pa taj 1996 god nema euro 3 njega ne možeš da registruješ u Srbiji ni ti ni tvoj tata ili si godište pogrešio.
 

Back
Top