Uvoz automobila, pomoć i saveti

Respekt svima, ali gospodine Dule imam pitanja za tebe. Posto si ti ekspert za uvoz,prodaju automobila interesuje me koliko kosta "gore" npr. Passat 1,8 99-2000.god, a koliko 2001-2002? Skoro sam citao tvoj komentar da je bolje uzeti god.-dve stariji auto da je ocuvan nego lamaru!? Ako nije problem objasni cemu onakva reakcija? Niko nije lud da uveze auto 25 g. star, takav stav nije korektan. To je kao kad bi ja rekao da su preprodavci auta prevaranti!
Zasto, kad toliko postujes zivotnu sredinu i drzavu, ne prijavis svoj biznis i uredno placas dazbine toj istoj drzavi? Nego najbolje raditi na crno i pljuvati po "sirotinji"!
 
Stoji da je bolje uzeti stariji dobar nego noviji los auto ali nemojmo ici iz krajnosti u krajnost.Vecina vas pljujete po trgovcima u vezi kola i kilometraze pa ako je jedan Pasat 2001-2001 presao po vama po 400k km koliko je onda presao taj stariji jos par i vise godina?
Realno receno predstavlja opasnost na putu a ekologija mi ni na pamet nije pala.
Sto se tice toga da niko nije lud da uveze auto star 20 godina nasmejacu se slatko jer bi vecina uvezla bas te automobile koji su tako stari jer su jos jeftiniji!
Jos jedna stvar je ,ako mogu da primetim, da sirotinja hoce da vozi Pasat!!!:D Malo visoko letite za sirotinju ako se tako moze reci.:per:
Pa sa cim ce da ga odrzava kad je sirotinja- pitam se ja? Zar nije logicnije da kupi Pandu ili Punto i pruzi se koliko moze a ne kupi Pasat pa onda posle kuka da nema za odrzavanje i vozi neispravan automobil i samim tim ugrozava svoj kao i moj zivot jer nema djenge da ga popravi!!! Izgleda da je toj sirotinji ispod casti da sedne u Pandu a ja koji mogu da uzmem sta hoces sam skoro celu 2011 proveo u Seicentu!
Ja ne pljujem po sirotinji i to nikad necu ni ciniti jer imam puno takvih drugara koji nemaju pa se druzimo i obilazimo ali hocu da pojasnim da smo mi takav narod da samo ako ima nesto jeftinije to treba da uzmemo.
Sto se tice prijavljivanja i poreza ,verovao ti ili ne,ja samo gledam kako ljudi posle 10-15 godina zatvaraju radnje i rade na crno jer ih drzava ubi sa dazbinama! I sto bi ja bio lud kad ja to nisam.
 
Stoji da je bolje uzeti stariji dobar nego noviji los auto ali nemojmo ici iz krajnosti u krajnost.Vecina vas pljujete po trgovcima u vezi kola i kilometraze pa ako je jedan Pasat 2001-2001 presao po vama po 400k km koliko je onda presao taj stariji jos par i vise godina?
Realno receno predstavlja opasnost na putu a ekologija mi ni na pamet nije pala.
Sto se tice toga da niko nije lud da uveze auto star 20 godina nasmejacu se slatko jer bi vecina uvezla bas te automobile koji su tako stari jer su jos jeftiniji!
Jos jedna stvar je ,ako mogu da primetim, da sirotinja hoce da vozi Pasat!!!:D Malo visoko letite za sirotinju ako se tako moze reci.:per:
Pa sa cim ce da ga odrzava kad je sirotinja- pitam se ja? Zar nije logicnije da kupi Pandu ili Punto i pruzi se koliko moze a ne kupi Pasat pa onda posle kuka da nema za odrzavanje i vozi neispravan automobil i samim tim ugrozava svoj kao i moj zivot jer nema djenge da ga popravi!!! Izgleda da je toj sirotinji ispod casti da sedne u Pandu a ja koji mogu da uzmem sta hoces sam skoro celu 2011 proveo u Seicentu!
Ja ne pljujem po sirotinji i to nikad necu ni ciniti jer imam puno takvih drugara koji nemaju pa se druzimo i obilazimo ali hocu da pojasnim da smo mi takav narod da samo ako ima nesto jeftinije to treba da uzmemo.
Sto se tice prijavljivanja i poreza ,verovao ti ili ne,ja samo gledam kako ljudi posle 10-15 godina zatvaraju radnje i rade na crno jer ih drzava ubi sa dazbinama! I sto bi ja bio lud kad ja to nisam.

JA bih najradije jedan dobar Audi C4 2.3, samo da nas ovi lopovi ne deru s registracijama!
 
Ti cuti! Ti nisi sirotinja jer vozis Alfu!:mrgreen:

Ma hebes Alfu. Jedino mi se izuzetno svidja njena upravljivost. Ide lepo, sasvim je ok auto, za sada posle 2.500 km ni dinara ulaganja, trapovi ok, osim sto zadnji desni silenti skripe, ali ce se to resiti cim budem imao vremena wd-om :) Ali nekako mi ne lezi. Ipak mi vise odgovara neki veci auto, glava u Alfi skoro udara u krov, a sediste je spusteno maksimalno.

A sto se tice sirotinje, sirotinja vozi passate, golfove i a4-ke, koji su za skoro 2 k eura skuplji od italijanske i francuske konkurencije :)
 
Naravno da nikada nisam ni pomislio da vredjam auto preprodavce, svako se snalazi kako zna i ume!
Meni stvarno nije jasno zasto si ti Dule u tom fazonu?!Ko je i kad kukao i vredjao tvoje kolege?
I da ne zaboravim, nisi mi odgovorio na pitanje koliko su passati "gore" i cisto radi poredjenja koliko kosta veliki servis za 2000, a koliko za 2001 godiste?Inace ja ga radim na mom autu redovno i auto mi je savrseno ispravan(tako da ne brines ;) )Inace vozim passate vise od 10 god.
Dule, prijatelj mi drzi servis i vidjam sve i svasta, naravno i tvoje kolege;)
Tvoj grad je prelep kao i cela Vojvodina,ali kad budes imao priliku da krenes malo juznije,videces da standard nije kao od Bgd-a pa na gore!Sto juznije to tuznije
 
Poslednja izmena:
400 km!:D
Mozda zvuci da se salim ali zaista je tolika razlika plus jos nesto malo u velicini carine.
Nije isto dovesti auto iz Madjarske gde moze da bude udaljen auto od 50 do 200 km u zavisnosti iz kog grada si u Srbiji i Slovenije gde opet s druge strane pola slovenackih kola su iz Italije dok kod Madjara su uglavnom iz te zemlje.
Cena goriva i putarina nije naivna pa se tu u principu razlikuje krajnja cena automobila.
Mislim da je opet svejedno kad uzimas auto za sebe i da ne treba toliko da gledas u cenu jer ako vijas jeftin auto to ces i dobiti.Preko,naime,nisu budale pa da poklanjaju dobar auto jer ne bi bili tu gde su.
 
"Citat Original postavio Dule 021"
400 km!
Mozda zvuci da se salim ali zaista je tolika razlika plus jos nesto malo u velicini carine.
Nije isto dovesti auto iz Madjarske gde moze da bude udaljen auto od 50 do 200 km u zavisnosti iz kog grada si u Srbiji i Slovenije gde opet s druge strane pola slovenackih kola su iz Italije dok kod Madjara su uglavnom iz te zemlje.
Cena goriva i putarina nije naivna pa se tu u principu razlikuje krajnja cena automobila.
Mislim da je opet svejedno kad uzimas auto za sebe i da ne treba toliko da gledas u cenu jer ako vijas jeftin auto to ces i dobiti.Preko,naime,nisu budale pa da poklanjaju dobar auto jer ne bi bili tu gde su.
Gledam Skodu octaviu 1.6 2001. limuzinu. Jeftinije su oko 150-200e u Sloveniji tako da ako je kupljena nova u Sloveniji a Madjarska u Madjarskoj dodje mu na isto?
Krecu se oko 2900-3300e. Valjda je to ok cena?
 
Poslednja izmena:
Gledam Skodu octaviu 1.6 2001. limuzinu. Jeftinije su oko 150-200e u Sloveniji tako da ako je kupljena nova u Sloveniji a Madjarska u Madjarskoj dodje mu na isto?
Krecu se oko 2900-3300e. Valjda je to ok cena?

Po meni, to je preskupo za takav auto, taj motor i to godište.
Kada sam prvi put probao jednu takvu Octavia-u, neprijatno sam se iznenadio koliko je teskobna. I za vozača i sa one na zadnjem sedištu.
 
Dobra je Oktavia a jedina mana joj je nesto nizi prednji kraj pa se cesto desava da se ocese karter a branik je kod svake izdeljan.
Sta da kazem osim da sam ja prosle godine prodao Oktaviu 1,6 2003 sa 76k km za 5500 eura i to laganini jer sam je prodavao prilicno kratko.U svakom slucaju ja bih je pre uzo 16 puta nego Golfa.
 
Ako cemo da idemo redosledom potraznje ja bih isao ovim redom:
-Oktavia
-Astra
-Leon
-Toledo
Oktavia daje teski kvalitet jer ima izuzetno dobar trap,menjac ,motor a gepek je ogroman. Astra je isto dobra ali ipak nesto manja dok Seat-i se i teze prodaju bez obzira sto su iz VW grupacije a ja ih zato i slabije uzimam mad Ibiza jos nekako i ide.
 
Okvirno receno uz dogovor sa spediterom sa kojim se moras cuti pre nego sto predjes nasu granicu tj uteras auto u Srbiju ,carina bi trebalo da te izadje oko 250-300 eura.Veoma je vazno da se cujes sa spediterom jer ako je uvezes na racun koliko si platio auto carina ce biti drasticno veca pa i oko 600-700 eura.
Naravno sve zavisi i od toga u kom gradu carinis auto jer nije svuda isto bez obzira sto smo ista drzava.
Citaj stranice pre ove pa ces shvatiti kako se to radi i uz koje trikove moze auto minimalno da te izadje.
Jos jedan od problema koji su uveli pre neki dan je sto se za homologaciju mora platiti "tricavih" 11000 din i plus dati i prevod strane saobracajne dozvole sto je jos 1600 din po strani a onda jos cekas dve nedelje da ti ta potvrda stigne na kucnu adresu.Desava se cak i da ti ne stigne jer se zagubi u posti a onda moras sve ispocetka da placas.
Meni je pao kamen sa srca kad mi je juce stigla homologacija za jedan BMW a cekao sam "samo" tri nedelje bez obzira sto su takav BMW dosad izdali bar 5000 potvrda da je euro3!!!:evil:
Svaki postupak rade ispocetka tako da je to jos jedan od dokaza o sposobnosti nasih strucnjaka da ti uzmu pare!
 
Poslednja izmena:
Okvirno receno uz dogovor sa spediterom sa kojim se moras cuti pre nego sto predjes nasu granicu tj uteras auto u Srbiju ,carina bi trebalo da te izadje oko 250-300 eura.Veoma je vazno da se cujes sa spediterom jer ako je uvezes na racun koliko si platio auto carina ce biti drasticno veca pa i oko 600-700 eura.
Naravno sve zavisi i od toga u kom gradu carinis auto jer nije svuda isto bez obzira sto smo ista drzava.
Citaj stranice pre ove pa ces shvatiti kako se to radi i uz koje trikove moze auto minimalno da te izadje.
Jos jedan od problema koji su uveli pre neki dan je sto se za homologaciju mora platiti "tricavih" 11000 din i plus dati i prevod strane saobracajne dozvole sto je jos 1600 din po strani a onda jos cekas dve nedelje da ti ta potvrda stigne na kucnu adresu.Desava se cak i da ti ne stigne jer se zagubi u posti a onda moras sve ispocetka da placas.
Meni je pao kamen sa srca kad mi je juce stigla homologacija za jedan BMW a cekao sam "samo" tri nedelje bez obzira sto su takav BMW dosad izdali bar 5000 potvrda da je euro3!!!:evil:
Svaki postupak rade ispocetka tako da je to jos jedan od dokaza o sposobnosti nasih strucnjaka da ti uzmu pare!

a sta se dobija zvanjem?sta on uradi..gde..na granici ili u gradu?i jel treba medjunarodna vozacka?
 
Dobija se racun na manju cifru i tif koji kostaju 40 eura ali ti spasavaju par stotina iz dzepa.
Ne treba ti medjunarodna vozacka dozvola kad dovozis auto.
Sva kola koja se uvoze se tako rade a plus sto se pre granice takodje treba dici kilometraza a ti ne znas gde pa te opet spediter uputi gde da odes.
Sve je to vec organizovano i uigrano al ako hoces da prodjete povoljnije onda morate tako da igrate a ako ne onda placajte.
E sad zamislite da se ,ali bukvalno,sva kola ovako rade i koliko je tu drzava izgubila novca a svi cute.Da joj se digne tuki i da krene strogo da kontrolise videli bi koje cene polovnih automobila bi bile kod nas-u proseku vece za najmanje 500 eura a neka kola i za 1500!
 

Back
Top