Ускоро забрана пушења у јавним просторијама

Ali bre o čemu ti pričaš :tease:

Logika je veoma jasna. Ako neko oseća da se truje, svet je veliki, ne mora tu da sedi. Gde god mora, zabranjeno je pušenje.

Da ne bude posle "to su moji drugovi i njihove cigare hoću da udišem, ali u katastru mi smeta kad uđem i kad mi košulja smrdi na duvan po onda uveče opet moram da je perem" :(

E u tome i jeste problem. Pusaci su veliki egoisti, nije poenta da ja trebam da osetim da me neko truje vec taj koji pusi treba da oseti da truje druge, kada vec svesno truje sebe.
 
E u tome i jeste problem. Pusaci su veliki egoisti, nije poenta da ja trebam da osetim da me neko truje vec taj koji pusi treba da oseti da truje druge, kada vec svesno truje sebe.

A nepusaci nisu egoisti kad treba nekom da se slihtaju i da "istrpe" radi posla, para ili karijere, onda im ne smeta dim, a kad ne moraju, onda im svi i sve smeta?
To je dikriminacija.
 
A nepusaci nisu egoisti kad treba nekom da se slihtaju i da "istrpe" radi posla, para ili karijere, onda im ne smeta dim, a kad ne moraju, onda im svi i sve smeta?
To je dikriminacija.

Izvini ali to sto pricas vec zavisi od karaktera osobe, ja mojim nadredjenima ne dozvoljavam da ulaze sa cigaretama u prostor gde ja radim pa mogu da mi budu nadredjeni jos 5 puta! Naravno ne mogu da npr. odem kod nekoga na slavu pa tamo da kazem ljudima da ne puse, t je vec druga prica, ali u svakodnevnici kao sto je posao ili kod kuce bogami mogu.
 
Poslednja izmena:
Reči poput "verovatno" se često koriste u ozbiljnim raspravama... u dvorištu osnovne škole, i to onom delu dvorišta koje pripada nižim razredima.
Verovatno te truju, verovatno te ne truju, šta ti nije jasno?

I još uvek bih volela da mi objasniš ono za poluprečnike, može i na PP ako ti nije teško..... iz osnovne je, verovatno.
 
Izvini ali to sto pricas vec zavisi od karaktera osobe, ja mojim nadredjenima ne dozvoljavam da ulaze sa cigaretama u prostor gde ja radim pa mogu da mi budu nadredjeni jos 5 puta! Naravno ne mogu da npr. odem kod nekoga na slavu pa tamo da kazem ljudima da ne puse, t je vec druga prica, ali u svakodnevnici kao sto je posao ili kod kuce bogami mogu.

Mda ne dozvoljavas, jedino ako nisi provalila pricu da imas tesku alergiju na duvan i pala u nesvest cim je nadredjeni usao sa cigaretLom.:zcepanje:
 
Izvini ali to sto pricas vec zavisi od karaktera osobe, ja mojim nadredjenima ne dozvoljavam da ulaze sa cigaretama u prostor gde ja radim pa mogu da mi budu nadredjeni jos 5 puta! Naravno ne mogu da npr. odem kod nekoga na slavu pa tamo da kazem ljudima da ne puse, t je vec druga prica, ali u svakodnevnici kao sto je posao ili kod kuce bogami mogu.

Bravo. Najzad smo i dotle stigli.
Isto tako od karaktera osobe (to jest od kulture, ne karaktera) zavisi kad će i pred kim da puši i da li će da mu duva dim u lice. Ti, međutim, sve pušače strpavaš u isti koš nekih "egoista" (opet taj izraz), bezobzirnih, prljavih, smrdljivih... i tu nema izuzetka, a?

Što bih ja verovala da i ti nisi licemer kao ogromna većina nepušača, pa ti ne smeta kad ti drugari puše, ali u čekaonicama bi zaklala dedu ako zapali? Što bih... Uostalom, potvrdila si tom pričom sa slavom :neutral:
 
Izvini ali to sto pricas vec zavisi od karaktera osobe, ja mojim nadredjenima ne dozvoljavam da ulaze sa cigaretama u prostor gde ja radim pa mogu da mi budu nadredjeni jos 5 puta! Naravno ne mogu da npr. odem kod nekoga na slavu pa tamo da kazem ljudima da ne puse, t je vec druga prica, ali u svakodnevnici kao sto je posao ili kod kuce bogami mogu.

Ovo je vrhunac sebicnjastva vas nepusaca! Znaci, kad morate, cutite ko da ne kazem sta, a kad ne morate, u stanju ste da se odrodite i od svojih najblizih samo da vam ne bi usmrdjivali zidove, hebali vas zidovi, pa okrecite ih, a rublje operite!
Nego necete da date paru ni za sta!
 
Ovo je vrhunac sebicnjastva vas nepusaca! Znaci, kad morate, cutite ko da ne kazem sta, a kad ne morate, u stanju ste da se odrodite i od svojih najblizih samo da vam ne bi usmrdjivali zidove, hebali vas zidovi, pa okrecite ih, a rublje operite!
Nego necete da date paru ni za sta!

Izvini da damo pare za sta?????
Ovo sta ti nazivas vrhuncem sebicnjastva je u stvari kultura koju mi nepusaci imamo prema vama pusacima pa i kada nam smeta to sto vi radite. Znaci kultura a ne sebicnjastvo. To sto ja odem na slavu i ne kazem 15-ici pusaca da ugase cigarete je moje popustanje prema vasem losem poroku.
 
Izvini da damo pare za sta?????
Ovo sta ti nazivas vrhuncem sebicnjastva je u stvari kultura koju mi nepusaci imamo prema vama pusacima pa i kada nam smeta to sto vi radite. Znaci kultura a ne sebicnjastvo. To sto ja odem na slavu i ne kazem 15-ici pusaca da ugase cigarete je moje popustanje prema vasem losem poroku.
Najzad još jedan izraz. Smeta.

Dakle, smeta vam, ili se trujete?
Ovo prvo priznajem 100% i okej je, missim, i meni smeta deda koji je krkao beli luk i zalio rakijom ujutru, kad sedne u bus a ima dva zuba od kojih ne znaš koji je više truo..... smeta mi, al' iz kurtoazije trpim.
Hej, 90% ljudi emituje mirise koje je moguće uočiti i smetaju.

I naravno da cigareta smeta. Samo..... ne patetišite sa tim forama o trovanju missim :neutral: biti realan u situaciji je vrlina.
 
Izvini da damo pare za sta?????
Ovo sta ti nazivas vrhuncem sebicnjastva je u stvari kultura koju mi nepusaci imamo prema vama pusacima pa i kada nam smeta to sto vi radite. Znaci kultura a ne sebicnjastvo. To sto ja odem na slavu i ne kazem 15-ici pusaca da ugase cigarete je moje popustanje prema vasem losem poroku.

Ma sta se bre zamisljas, ko si?!
Oni bi te odmah poslusali, mislis?
E, svasta, na sta sve necu da naidjem, ja sam videla nepusace iracionalne, ali ovo je vrhunac bezobrazluka!
DakleM, ko si ti da naredjujes bilo kome da ne pusi u istoj prostoriji, i da li mislis da bi te isti poslusali?!:eek::evil:

Ko si?!
 
Poslednja izmena:
Ma sta se bre zamisljas, ko si?!
Oni bi te odmah poslusali, mislis?
E, svasta, na sta sve necu da naidjem, ja sam videla nepusace iracionalne, ali ovo je vrhunac bezobrazluka!
DakleM, ko si ti da naredjujes bilo kome da ne pusi u istoj prostoriji, i da li mislis da bi te isti poslusali?!:eek::evil:

Ko si?!

E pa bas zbog toga sto me ne bi poslusali, jer ih boli levo jaje u gacama sto cu i ja i jos 10 ljudi koji ne puse da udisu isto to. Znaci boli vas sto i mi koji ne zelimo na zalost pored vas udisemo dim! Eto sebicluka.
 
Izvini da damo pare za sta?????
Ovo sta ti nazivas vrhuncem sebicnjastva je u stvari kultura koju mi nepusaci imamo prema vama pusacima pa i kada nam smeta to sto vi radite. Znaci kultura a ne sebicnjastvo. To sto ja odem na slavu i ne kazem 15-ici pusaca da ugase cigarete je moje popustanje prema vasem losem poroku.

:eek: :eek:
Pa za farbu i prasak za ves. Pobogu valjda okrecis stan (kucu) na barem pet godina, a i to je predug period i valjda nekada peres odecu.:sad2: :zcepanje: :zcepanje:

Cek, cek, a sta ako je osoba kod koje si pozvana na slavu pusac? Ti bi u tudjoj kuci nametala svoja pravila? Kod mene bi mogla da biras da li ces da izadjes na vrata ili kroz prozor.:lol:
Inace u kucama nepusaca ne pusim, ali u mojoj kuci ja odredjujem da li ce se pusiti ili ne.
 
:eek: :eek:
Pa za farbu i prasak za ves. Pobogu valjda okrecis stan (kucu) na barem pet godina, a i to je predug period i valjda nekada peres odecu.:sad2: :zcepanje: :zcepanje:

Cek, cek, a sta ako je osoba kod koje si pozvana na slavu pusac? Ti bi u tudjoj kuci nametala svoja pravila? Kod mene bi mogla da biras da li ces da izadjes na vrata ili kroz prozor.:lol:
Inace u kucama nepusaca ne pusim, ali u mojoj kuci ja odredjujem da li ce se pusiti ili ne.

Pa o tome ti i pricam dovoljno sam kulturna da u tudjoj kuci ne odredjujem pravila.
 
E pa bas zbog toga sto me ne bi poslusali, jer ih boli levo jaje u gacama sto cu i ja i jos 10 ljudi koji ne puse da udisu isto to. Znaci boli vas sto i mi koji ne zelimo na zalost pored vas udisemo dim! Eto sebicluka.

Pa boli i drzavu za vas kad u Pancevu ima toliko zagadjenja, kad ne saopstavaju koliko ima uranijuma, kad ne znate sta jedete na pijaci, pa ste sav bes nasli da prosipate na jadne pusace,koji ni delic pravog zagadjenja nisu! Nemate na koga da se "istresete", pa vam mi delujemo najprigodnije?
Ali kad odete kod sefa na slavu,manji ste od makovog zrna, pa udisete li udisete taj dim i fino vam!
 
Nisam provalila nikakvu pricu jednostavno sam ih zamolila da ne ulaze, ili jaaaaaako retko.

Onda imas neke fine i kulturne sefove:eek: (koji se lako otkljucavaju:confused:), šefove hoću reći.

sbojana:
Pa o tome ti i pricam dovoljno sam kulturna da u tudjoj kuci ne odredjujem pravila.

Naravno da ne mozes da odredjujes u tudjoj kuci pravila, dobro to shvatas. Ostaje ti jedino da ne ides vise na slave kod pusaca.

sbojana:
Ali problem je u tome sto je ovde tema "zabrana pusenja u javnim prostorijama", e pa tu ce vam valjda neko konacno stati na kraj

Cekamo zakon :ceka:, a kao i vecina nasih zakona mozda se i ovaj da zaobici.
 
Pa boli i drzavu za vas kad u Pancevu ima toliko zagadjenja, kad ne saopstavaju koliko ima uranijuma, kad ne znate sta jedete na pijaci, pa ste sav bes nasli da prosipate na jadne pusace,koji ni delic pravog zagadjenja nisu! Nemate na koga da se "istresete", pa vam mi delujemo najprigodnije?
Ali kad odete kod sefa na slavu,manji ste od makovog zrna, pa udisete li udisete taj dim i fino vam!

Mislis da ih sef zove na slavu? :lol:
 
Naravno da ne mozes da odredjujes u tudjoj kuci pravila, dobro to shvatas. Ostaje ti jedino da ne ides vise na slave kod pusaca.
Ali slava je slava http://*****************/smoking-smiley-5437.gif
I aj sad da kaže čovek da se na slave kod rodbine često i ide preko volje (tako je bar u mom slučaju), nego..... dok se nije povela priča o svemu ovome i napravila ovolika balada od svega (eto, imamo u najavi zakon koji će da zabrani pušenje na javnim mestima, ja pre svega mislim na kafiće), nije se mnogo slušalo o trovanju, o strašnim supstancama koje udišu pasivni pušači, tj. da stvar bude najkretenskija - niko od sedenja u zagušljivim (u zaista, veoma zagušljivim) prostorijama, nije pravio pitanje. I niko nije ni umro, missim, nisam baš čula za epidemiju pasivnopušitisa u prošlosti :mrgreen:
Znači, nit' se neko davio, nit' se neko otrov'o, nit' je neko odbijao da sedi sa društvom koje puši, u najgorem slučaju negodovao je ako mu uđe dim tuđe cigarete u oči.
Potrebno je baciti kosku, i onda će odjednom, naglo, jednom neverovatnom broju ljudi to vanserijski da smeta i odjednom će svi da počnu da se truju i da imaju bronhitise i astme po potrebi.
Ljudi moji okej je, smrdi, smeta, nije lepo a pogotovo nije zdravo za onog ko to radi..... ali čemu bre toliko proseravanje :neutral:

Čuj, ona izbacila nadređene iz kancelarije zato što su pušili. Tj. iz "prostora u kom radi".
Da se ne bi "otvorala". Jer joj je to ugrozilo zdravlje.

Kažite brate lepo - smrdi mi dim, smeta i nervira me, i upija ga odeća (missim upija ga odeća :neutral: šta sve ne upije na putu do posla al' ajde), pa onda dođite na forum i kažite to isto, i stvarno nema potrebe za tolikom strašću, pa niko vas nije zakl'o, niko vas nije odžepario i istuk'o, niste na sudu na strani tužbe pa da jedva čekate presudu :neutral: ****** niste kerovi da jurite koske :neutral:

Toliko, over and out, odoh da spavam.
 

Back
Top