Ускоро забрана пушења у јавним просторијама

E ljudi, a je l volite da krknete roštilj? Missim, tu i tamo vam se desi da ste u blizini onoga ko ga sprema ili ste taj varvarski čin, pak, dozvolili sami sebi, koji put? :eek:

Je l vam neko pričao koliko se otrujete što udahnete samo jednom dim od istog, to jes' onaj što mu prethodi, dok raspirujete vatru?

Ovde u ovom polugradskom naselju ima tako finih seljaka koji su navikli da govna za đubrenje sa svojih bašta spaljuju ako pretekne, pomešana sa onim sranjem od kukuruza, u boljem slučaju baš na tim baštama, u gorem opredele se za kanale pored puta. Ceo, doslovno ceo dan mi kosa smrdi na dim, ako imam tu izvanrednu sreću da prođem pored.

Svaki, ali svaki jebeni dan, ispred mene se nacrta bar jedan autobuščić, kamiončić, nešto :neutral: što ide na životinjske leševe, i tako nagari na putu gde se ne može preteći, da nikakvo zatvaranje prozora i ventilacije ne može da me poštedi trovanja. E sad, to je samo ono što vidimo.
Kad se vratim iz Beograda, iako ništa pod milim bogom nisam dodirnula rukama, išla samo da pogledam oglasnu tablu i usput oprala ruke bar dva puta.....sledeće pranje ruku i lica propraćeno je gađenjem usled prizora u belom lavabou.

Hoće li meni neko da kaže da je ZAISTA toliko glup da ne vidi čemu sve ovo i da iskreno misli da su sve ove "kampanje" tu kako bi zaštitile sirote nepušače? :dash:

O čemu vi bre govorite? Što ne odete u vegane onda, i to je sasvim humano, a vele i zdravo... :neutral:

Ali... nema kampanje :neutral:

Moji su bolesni, oboje imaju po jednu onu stvarčicu koja zahteva lečenje do kraja života..... mislite li da je nekome (sem njima) stvarno u interesu da se pronađe lek pa više ne moraju da kupuju tableticu od 3500 hiljade + gomile dodatnih lekova, svakog meseca?

Mislite li da će ove kampanje zaista uništiti pušenje kao pojam?

U komšiluku, nema dve godine, otvorila se fabrika cigara :D koje mnogi od vas baš sada puše..... zašto je to dozvoljeno, ako država zaista misli na naše zdravlje?

:super::klap::klap:
 
O čemu vi bre govorite? Što ne odete u vegane onda, i to je sasvim humano, a vele i zdravo... :neutral:
Mislite li da će ove kampanje zaista uništiti pušenje kao pojam?
U komšiluku, nema dve godine, otvorila se fabrika cigara :D koje mnogi od vas baš sada puše..... zašto je to dozvoljeno, ako država zaista misli na naše zdravlje?[/Q


A pitam se koliko tek onda drzava sve ove godina drpa od vas pusaca posto vas je vecina stanovnistva i posto cigare nisu jeftine?Da li se to iko zapitao i mozda udario kontru pa prestao da pusi ili se vadite na kampanju da je fol samo da bi opravdali svoju naviku da pusite gde vam je volja
 
sve oko nas moze biti nezdravo,ali ako se vodimo tom parolom onda necemo daleko dogurati,najlakse je tako reci i nastaviti sa trovanjem.Bolje se potruditi da se utice i promeni svest ljudi,narocito mladih ljudi da cigare i pusiti nije cool,vec je to otrov.Kazem jos jednom da ko hoce da pusi neka pusi,ali u prostoriji namenjenoj za to,jer pusaci nikako ne mogu imati prednost zato sto se od svakog otrova moraju zastititi oni koji to ne rade mislim da je to logicno i pravedno.

E vidiš baš u tome je stvar. I treba da se vodimo tom logikom, dok palamudimo na forumu. Umesto da se raspravlja o stvarima koje su nam direktno nametnute kroz manipulaciju (kao, uostalom, i samo pušenje) mi pričamo o tome koliko pušači ugrožavaju nepušače :neutral:

Baba u autobusu kad počne da smrdi, ja izađem na sledećoj stanici ili trpim.

A samo pasivno pušenje je taman toliko opasno koliko i prolazak kroz omanji oblak dima iz auspuha, s tom razlikom što bi za iste posledice trebalo da "pasivno pušiš" godinu dana.

Ali, hajde da se mi skoncentrišemo malo na to kako da država još malo zaradi od nas i kako da se napravimo boljim peečkama za evropu.
 
Poslednja izmena:
Kad odem svojim autom za Beograd, ne mogu da ga vise operem, crne se krpe i ruke, za lice mi trebaju tri doze tonika za ciscenje, o plucima ne smem ni da mislim..to niko ne pominje, a ja mislim da to nije od cigareta!

Ali sam od onih koji postuju zabrane, s tim sto hocu i svoje pravo na prostoriju gde mogu da zapalim onda kad mi se prohte!

i to je problem veliki i protiv toga treba nesto preduzeti,mislim da ni ne smeju da objave procenat stetnih gasova u vazduhu,kad samo grade zgradurine,puteve,hoce Njujork da naprave za kratko vreme,uzmu pare i posle se hvale kako su nam gradovi veliki,samo nigde drveta nema
 
A pitam se koliko tek onda drzava sve ove godina drpa od vas pusaca posto vas je vecina stanovnistva i posto cigare nisu jeftine?Da li se to iko zapitao i mozda udario kontru pa prestao da pusi ili se vadite na kampanju da je fol samo da bi opravdali svoju naviku da pusite gde vam je volja

Ne znam gde sam se tačno kategorisala.....

Naravno da drpa. I cigare treba da budu skupe. Tako će biti nedostupne klincima, a ostalima manje dostupne. To je okej.

Samo pažljivije čitaj, manipulacija 1 i jeste bila s namerom da nas navede da propušimo. Lako bi to išlo i za drogu, ali se od toga lakše umire, pa se državi ne isplati. E sad, ko će da kaže šta je zdravo i u kojoj meri :think:

Mislim, ni alkoholisanje nije baš naivno, m?
 
A samo pasivno pušenje je taman toliko opasno koliko i prolazak kroz omanji oblak dima iz auspuha, s tom razlikom što bi za iste posledice trebalo da "pasivno pušiš" godinu dana.

Ne mozes mi reci da nije stetno ako je oko mene desetak ljudi u prostoriji gde ne moze da se provetrava,svi puse,ali ne jednu u pola sata,vec na svakih deset do petnaest minuta i da mene sutradan bole pluca i grlo kao da sam i ja pusila.Moram da se dovijam na razne nacine samo da bih izasla napolje da malo svezeg vazduha udahnem,nije fer,mozda vi pusaci to ne primecujete,ali ipak je to otrov malo veci od omanjeg oblaka dima iz auspuha,ne duva ti dim iz auspuha direktno u glavu,dok ljudi duvaju u tebe dim.
 
A samo pasivno pušenje je taman toliko opasno koliko i prolazak kroz omanji oblak dima iz auspuha, s tom razlikom što bi za iste posledice trebalo da "pasivno pušiš" godinu dana.

Ne mozes mi reci da nije stetno ako je oko mene desetak ljudi u prostoriji gde ne moze da se provetrava,svi puse,ali ne jednu u pola sata,vec na svakih deset do petnaest minuta i da mene sutradan bole pluca i grlo kao da sam i ja pusila.Moram da se dovijam na razne nacine samo da bih izasla napolje da malo svezeg vazduha udahnem,nije fer,mozda vi pusaci to ne primecujete,ali ipak je to otrov malo veci od omanjeg oblaka dima iz auspuha,ne duva ti dim iz auspuha direktno u glavu,dok ljudi duvaju u tebe dim.



kao buduci zdravstveni radnik ti kazem da je stetan dim i pasivno pusenje naravno ali stetan je i dezodorans,dim iz auspuha da ne pricam pa sta sad treba da zabranimo da se voze auti,koristi dezodorans itd..ma bolje da se vratimo u srednji vek.
 
i to je problem veliki i protiv toga treba nesto preduzeti,mislim da ni ne smeju da objave procenat stetnih gasova u vazduhu,kad samo grade zgradurine,puteve,hoce Njujork da naprave za kratko vreme,uzmu pare i posle se hvale kako su nam gradovi veliki,samo nigde drveta nema

Ti i ja cemo se jos malo posestrimiti:)
Nemam nista protiv, naravno, ali hocu na tvom i mom primeru da pokazem, da ljudi civilizovanim razgovorom uz obostrano uvazavanje mogu da pronadju zajednicki jezik, a to je prvi korak do resenja svakog problema.:klap:
 
Mislim, ni alkoholisanje nije baš naivno, m?

nije naivno,ali ako se neko napio nije i mene napio?Sustina je da dim udisu osobe koje nisu pusaci,da je pusaca u Srbiji jako veliki broj,da je najmanji uzrast pusaca zabrinjavajuc i da su cigare lako dostupne svima,znaci nije u pitanju jedna mera-zabrana,vec vise mera koje bi dale rezultate tek za deset godina.Ovo je neko moje glediste sta bih ja uradila,a sta ce biti to je drugo.Ne bojte se mislim da ce ta zabrana biti samo na papiru ko i sve sto je kod nas samo na papiru,pusicete vi jos dugo gde god hocete,a mi nepusaci cemo se solidarisati kroz pasivno pusenje
 
Ne mozes mi reci da nije stetno ako je oko mene desetak ljudi u prostoriji gde ne moze da se provetrava,svi puse,ali ne jednu u pola sata,vec na svakih deset do petnaest minuta i da mene sutradan bole pluca i grlo kao da sam i ja pusila.Moram da se dovijam na razne nacine samo da bih izasla napolje da malo svezeg vazduha udahnem,nije fer,mozda vi pusaci to ne primecujete,ali ipak je to otrov malo veci od omanjeg oblaka dima iz auspuha,ne duva ti dim iz auspuha direktno u glavu,dok ljudi duvaju u tebe dim.
Jeeeee l :eek:

A gde duva :think:

I da znaš da me zanima na kakvu to prostoriju misliš. Ja znam jednu da ti navedem, baš takvu, i uđem tamo samo da uzmem kafu iz automata i izletim napolje.

PS opet me kategorišeš. Čemu to?
 
Ne mozes mi reci da nije stetno ako je oko mene desetak ljudi u prostoriji gde ne moze da se provetrava,svi puse,ali ne jednu u pola sata,vec na svakih deset do petnaest minuta i da mene sutradan bole pluca i grlo kao da sam i ja pusila.Moram da se dovijam na razne nacine samo da bih izasla napolje da malo svezeg vazduha udahnem,nije fer,mozda vi pusaci to ne primecujete,ali ipak je to otrov malo veci od omanjeg oblaka dima iz auspuha,ne duva ti dim iz auspuha direktno u glavu,dok ljudi duvaju u tebe dim.

A sto se ti uopste druzis sa pusacima? Menjaj drustvo pod hitno:lol:

Sto volim kada neko zabrlja citiranja.
 
Poslednja izmena:
Ti i ja cemo se jos malo posestrimiti:)
Nemam nista protiv, naravno, ali hocu na tvom i mom primeru da pokazem, da ljudi civilizovanim razgovorom uz obostrano uvazavanje mogu da pronadju zajednicki jezik, a to je prvi korak do resenja svakog problema.:klap:

posto poznajem doticnu i mnogo je volem naravno:)kazem ti da ona preteruje,kada smo u drustvu kod nekoga samo ceka da neko zapali pa otvara vrata prozore dok ne ispusis:zcepanje::zcepanje::zcepanje:ja ludim:besna:
 
kao buduci zdravstveni radnik ti kazem da je stetan dim i pasivno pusenje naravno ali stetan je i dezodorans,dim iz auspuha da ne pricam pa sta sad treba da zabranimo da se voze auti,koristi dezodorans itd..ma bolje da se vratimo u srednji vek.
Ali treba da zabranimo pušenje jer...? :eek:

Ne pratim te. I bez dezodoransa će se preživeti.

A što se tiče auspuha, to je već posebna stvar :D

I sa ovim novim forama poput "automobil stariji od 15 godina ide 2x godišnje na tehnički (što u prevodu znači - ne kupujte ih, jer se ne isplati) i kako se beše ono zvalo, euro3? kapiram da će opet biti štetno i da ćemo se daviti u otrovima.

A to što su videli od evrope ovde je direktno neprimenljivo i biće na silu šurenja po džepu, jer (kao) imamo alternativu. A meni, ovde, evo, alternativa je da uzmem radničku markicu + presedačku u iznosu od 6000 mesečno.

Gorivo izađe jeftinije :neutral:

A od grada je 20 kilometara. 25 od centra.
 

Back
Top