Uputstva, predlozi, i pitanja za Kulinarstvo

dobro vece mene zanima caka da mi princes krofne uspeju tojest da ne splasnu kad otvorim rernu

To i mene jako interesuje, jer se uvek posvadjam sa njima, kad mi spadnu i sve su nikakve.
Princes krofne smo "obrađivali" na temi o kolačima.
Evo jedan od postova:
http://forum.krstarica.com/showthre...veti-ideje?p=16366386&viewfull=1#post16366386
Inače, ukuate u pretragu (gore desno) ono što vas zanima i izlistaju vam se sve teme u kojima se to pominje.
Otvorite temu koja vam se učini najprikladnija pa ponovite pretragu i dobijete postove u kojima se to pominje...
Tako u temi KOLAČI:RECEPTI, SAVETI, IDEJE imate više postova na temu princes krofni i uputstava kako da ih najbolje i najsigurnije napravite.
 
hvala na odgovoru tako sam i radila pecem dok ne pobraoni u medjuvremenu ne otvaram i to naraste pet m u visinu ali kad otvorim sve ode nizbrdo
doduse, nijednom mi nije palo na pamet da bacim te neuspehe, gosti moraju to na silu, nista se ne baca. onda kad mi jedanpu uspe to cu ja da smazem ladne s limunadom
 
Razgledao sam kulinarske sajtove, recepte, i mogu reci da sam veoma iznenadjen nemarnoscu (neznanjem) Naroda.
Mnogi neznaju, a neko i namerno "podmece" zabunu oko toga sta je POSNO.

Opominjem ovim putem vernike, Pravoslavce, da POGACA sa kvascem i uljem nije posna!

Videh i ovde na Krstarici recepte za pite i pogace koje se pod imenom POSNO "vozaju" sa masnim sastojcima pod imenom POSNO!

Mislim da bi Moderacija trebala uzeti u obzir da se ovime diskriminiraju verske grupacije, Crkva, Gospod nas Isus Hrist, te izvrsi potrebne ispravke oko naziva ovakvih namernih spamova.
 
Razgledao sam kulinarske sajtove, recepte, i mogu reci da sam veoma iznenadjen nemarnoscu (neznanjem) Naroda.
Mnogi neznaju, a neko i namerno "podmece" zabunu oko toga sta je POSNO.

Opominjem ovim putem vernike, Pravoslavce, da POGACA sa kvascem i uljem nije posna!

Videh i ovde na Krstarici recepte za pite i pogace koje se pod imenom POSNO "vozaju" sa masnim sastojcima pod imenom POSNO!

Mislim da bi Moderacija trebala uzeti u obzir da se ovime diskriminiraju verske grupacije, Crkva, Gospod nas Isus Hrist, te izvrsi potrebne ispravke oko naziva ovakvih namernih spamova.
Priče o posnom je bilo i biće ih... Aktuelizuju se uvek u vreme posta.
I ne bih (ponovo) o tome.
Pogotovo ne na ovoj temi.
Mene samo iznova fasciniraju ljudi koji se pojave ni od kuda (na ovom ili nekom drugom Forumu) i daju sebi za pravo da se obraćaju autoritativno i ako za to što kažu niti daju bilo kakvo objašnjenje niti se bar potrude da kažu iz koje pozicije i sa kojim, kolikim i kakvim autoritetom pričaju na zadatu temu.
Inače, molim da se priča o posno/ne posno prebaci na neku od postojećih tema (npr. http://forum.krstarica.com/showthread.php/10795-POST-POSNE-SLAVE-POSNA-JELA).

Kako ovo nije pravoslavni Forum i moderatori nemaju obavezu da znaju ni kanone SPC niti su kompetentni da određuju šta jestre a šta nije po pravilima.
A iz pozicije nekog ko je solidno obrazovan, prilično radoznao i ima naviku da se informiše o onome što ne zna, nekog ko poznaje veliki broj ljudi među kojima i one dosta predane religiji sa zavidnim znanjem o crkvenim kanonima, navikama, običajima, kažem da je izjava o tome kako pogača sa (biljnim) uljem i kvascem nije posna - glupost.
Na stranu to što postoji i post na vodi, ali nismo pričali o njemu. :)
 
Poslednja izmena:
Nemam link ali sam pravila par puta gulas na sledeci nacin i svideo se svima koji su ga jeli..
Najbolje je da se kuva napolju na vatri..
Kupis junece meso predhodni dan,stavis ga u plastiku,dodas 2dcl ulja,1 kasiku vegete,lovorov list i biber u zrnu.Dobro se to promesa i ostavi da prenoci.
Sutra pre spremanja gulasa,ocistiti luk,mrkvu,zelen i sve to najbolje iseci u blenderu.Sjediniti u kotlic sa mesom i dinstati sa 1 kasikom mlevene slatke crvene paprike..dodavati malo po malo vode.Na pola kuvanja,ako treba dodati jos crvene paprike,feferonu,zacine,2 dcl kuvanog paradajza,pola case crnog vina.
Ja ga napolju kuvam 3h.
20 min pre kraja dodam malo krompira.
:worth:
 
:dontunderstand:Nisam bas vicna svemu ovome, ali me zanima ko brise moje slikice koje ja postavim uz neki moj komentar. Istovremeno bih volela da znam i razlog. Ljubim Vas.
E da., moze li neko da mi objasni kako da pogledam ko mi je do sada davao reputacije, jer tek danas dobih obavestenje, a vidim ima tih reputacija. Zelim da se zahvalim svima koji su mi dali bonu, ali se izvinjavam sto se do sada nisam zahvalila. Sta ces, neuka zena.:dash::rumenko:
 
Poslednja izmena:
Hvala Natasa, pronasla sam ta podesavanja. A bilo bi mi drago da znam ko mi od moderatora ( valjda samo oni to mogu) brise slikice i zasto.
Ne znam o kakvim "slikicama" je reč, a ne vidim da je u tvojim postovima bilo šta korigovano ili brisano.
Inače, ispo svakog posta koji je manjan stoji obaveštenje o tome (evo, ja ću sad ući bu tvoj prethodni post i dodati npr. smajlija čisto da vidiš kako to izgleda)
 
jutro zene,imam jedno pitanjce
dobila sam iz usa wiltonov crni fondan.kad sam sva srecna otvorila pakovanje ono nije crno nego tamno zeleno.napravim neku malu figuricu cisto da vidim dal ce se boja pri susenju promjeniti.na moj uzas ono jos zelenije.elem,dal je neko imao iskustvo sa wiltonovim crnim fondanom i sta mislite da li je ovo fabrcka greska
hvala
 
Molim vas, neka mi moderatori objasne šta je poenta.Davati reputacije redom, ili onima koji su ih zaslužili.Gde se god uhvatim ne može, treba dati i drigima.Ti drugi kad zasluže dobiće ih.
Moderatori imaju potpuno iste mogućnosti kada su reputacioni poeni u pitanju, kaoi svi ostali članovi.
I niti su oni smišljali „reputacije“ niti imaju bilo kakav uticaj na to kako će se one deliti.
Ono što svako od nas treba da ima u vidu je činjenica da se nalazi na opštem forumu gde su reputacioni poeni smišljeni kao nagrada za neki dobar post, dobru diskusiju, započetu temu... To je način da iskažemo naše simpatije ili slaganje sa tačno određenim postom, ne sa članom i stoga je i ograničen broj „reputacija“ koje se dnevno mogu dati kao što se ograničenjem da se one uvek daju istom članu izbagava mogućnost da se vrednije član a ne post koji je napisao.
To što se na Kulinarstvu davanje „reputacija“ svelo na divljenje fotografija torti , kolača, dekoracija hrane... pa ih često „zaslužuju“ isti koji to rade bolje od drugih - druga je priča. Kad su smišljali smisao reputacije – nisu to predvideli.
Lično ne vidim da postoji problem budući da ima više načina za iskazivanje divljenja, davanje komentara ili pohvale za određenu fotografiju – u postovima, privatnim porukama, porukama posetilaca... Tu nema nikakvih ograničenja. Ne vidim ni jedan razlog da se to mora uraditi kroz „reputaciju“.
Uzgred, pretpostavljam da, uvodeći PDF „Kulinarstvo“ nisu predvideli ni to da nam se čitav podforum svede više na postavljenje slika prvenstveno torti (i to onih za prodaju), nego na pripreme hrane, razmenu iskustava, saveta, recepata...
Ali to je već neka druga tema...
 
U potpunosti se slažem sa tvojim komentarom,Smeh.Neke stvari si mi pojasnila.Činjenica je da je ovaj forum izgubio smisao, a činjenica je i da ga je mnogo članica i napustilo.Šta je uzrok-NEZNAM, ali znam da je ime foruma neadekvatno i treba da se zove TORTE-pravljenje i ukrašavanje, ili već tako nešto.
Torte, koje ovde vidimo su, uglavnom izvanredne.ali pošto za reklamu postoji Facebook, ovde postoje i druge teme o kojima treba diskutovati i razmenjivati iskustva
 
Niko ne može da utiče na to šta će neko pisati i postavljati, niti da pravi raspored po Internetu gde će se i kako ko "reklamirati".
To kako će jedan PDF izgledati i šta će se na njemu pisati prvenstveno zavisi od korisnika.
Ovaj PDF je okupio velik broj ljudi koji se bave pravljenjem i ukrašavanjem torti, mnogi saveti su podeljeni, recepti razmenjeni i niko ne može osporiti vrednost toga.
I nije nikakav problem u tome što su se članovi okupili oko toga već što se ovde pojavljuje malo ko koga interesuje i nešto drugo.
Inače, normalno je da ljudi na Forum dolaze i odlaze i da se vremenom menja struktura članova.
 
ne znam da li je pravo mjesto ali ja cu pitati.
imam neke smokve i hocu da pravim slatko.
e,sad....u nekim receptima ide 1kg smokava,1 kg secera i 2 ili 3 dcl vode i kuha se dosta kratko(agda 15 min.a kad se stave smoke kuha se jos dvadesetak minuta.
po drugim receptima ide vise vode i smokve se kuhaju 2 ili 3 sata?(to mi se cini malo dugo)
koji recept da uzmem i da slatko bude fino.?
 

Back
Top