Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
znate li kako mirise piuta od krompira?E ja se sad sladim mirisom i cekam momke da dodju sa treninga pa da navalimo.Zasluzili su normalnu veceru,a i ja sa njima.Sutra radim ceo dan na svom pravom poslu,pa mi se dize kosa na glavi.Kako godine prolaze sve mi teze pada.Laku noc i lepo odmorite ili za neke srecan rad.
 

Prilozi

  • 727b.jpg
    727b.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 52
Evo pocetnika opet... :D
Ovako... Da izlozim problematiku.

Ja bih da pravim jednu mini-mini tortu, dimenzija 13x15 cm.
To bi trebalo da bude neka mini verzija torte "Sedmo nebo".
Ja bih koristila sledece sastojke:

Prva kora:
5 belanaca
5 kašika kristal šećera
1 kesica vanilin-šećera
200 gr mlevenih oraha
prašak za pecivo

Druga kora:
5 belanaca
5 kašika kristal šećera
1 kesica vanilin-šećera
200 gr kokosovog brašna
prašak za pecivo

Fil
10 žumanaca
200 gr prah šećera
180 gr putera
200 gr rastopljene čokolade

Takodje bih 'presvukla' tortu Ticino masom, pa me zanima koliko mase bi mi trebalo za ovu toricu...
Ne bih da sama pravim masu, jer tome nisam vicna, a ovo je bas znacajan povod (bratova cerkica puni mesec dana),
pa ne bih da upropastim...

Zamolila bih vas, kad imate vremena i volje da mi kazete da li je ovo OK materijal za ovu torticu, da li ovo nije previse materijala za nju, i tome slicno.

Posto nemam butter milk masu, ja bih premazala torticu masom od bele cokolade, margarina i prah secera.
Pa mi kazite da li je i to OK.

Ko ima vremena i volje, nek' pomogne. :)

Svima lep pozdrav iz KS-a!!!
 
Draga Lepotice mislim da si uzela preveliku meru za tako malu torticu. Od te mere se dobija dvostruko ili cak trostruko veca torta. E sad neznam kakva ti je to Ticino masa? Ja takve torte prekrivam fondanom, sama ga pravim a ako neces da rizikujes mozes kupiti gotov u Eurowiltu. Umesto buter mase mozes umutiti margarin prah secer i malkice mleka i time premazati tortu. Mada ja kada je fil vec od putera ne premazujem nicim drugim nego preko tog fila stavljam fondan. Nadam se da ce ti tortica uspeti. Srecno!
 
Teta Ira, hvala Vam mnogo što ste mi odgovorili. :heart:
Znači, da ja umanjim ovo...
Jel' može ovako?

Prva kora:
2 belanaca
2 kašika kristal šećera
1 kesica vanilin-šećera
100 gr mlevenih oraha
pola praška za pecivo

Druga kora:
2 belanaca
2 kašika kristal šećera
1 kesica vanilin-šećera
100 gr kokosovog brašna
pola praška za pecivo

Fil:
4 žumanca
100 gr prah šećera
100 gr putera
100 gr rastopljene čokolade

Ako i ispadne malo veća, seći ću je. ;)

Ako nije problem, jel' možete da mi objasnite kako pravite Fondan masu?
Ja sam razmišljala da 'umesim' masu od ratluka i šećera u prahu...
 
Ja mislim da ce to biti u redu iako nikad nisam pravila tako malu tortu. Fondan masu pravim ovako.3kesice zelatina, DR Etker, prelijen sa casom vode i ostavim desetak minuta da nabubri a onda na sasvim tihoj vatri otopim. Nesme da provri. U to dodam 400gr. dekstroze, kasicicu margarina i 50gr. glicerina to sve na laganoj vatri sjedinimi sklonim sa sporeta.. Zatim dodajem secer u prahu. Kada se malo zgusne prebacim na sto i mesim. Ode skoro 3kg secera u prahu. Mesis dok ne prestane da se lepi za sto.
To je prilicno velika mera ali ja to podelim na komade i stavim u zamrzivac. Kada mi zatreba ja odledim i mesim dok ne dobijem opet elasticnu masu. On na toploti omeksava.
Mozes ga posle razvlaciti oklagijom, bojiti i sl. Kad ga razvlacis pospes sto sa secerom da sene lepi.
Nadam se da ce ti uspeti. Kad prvi put uradis drugi put ce biti lako.
 
Ponovo sam imala mnogo posla, pa me nije bilo neko vreme. Daco torte du odlične a ruže fascinantne,
nažalost moji pokušaji da napravim lepe cvetove obično ne uspeju pa i dalje kupujem od drugarice koja ih pravi kvalitetno i jeftino. Kad prebacim slike iz foto aparata u kompjuter, postaviću neke od torti koje sam radila ovih dana . Pozdrav za sve vredne dame sa ovog foruma i samo napred!!!
 
Pozdrav svim vrednim domacicama... ja iz hobija volim da kuvam i pravim kolace.... Imam jedno pitanje.:worth: Skoro sam pravila jednu tortu gde odozgo ide zelirano voce.. u ovom slucaju sam stavila juzno voce i sredina torte je trebalo da se vidi to zelirano voce a okolo slag! ja sam to videla kako izgleda al nisam razmisljala da zele dok je vruc je redak kao voda i kad sam sipala preko voca to je otislo dole na koru i fil:dash::rotf: a voce ostalo bez iceg... kako sam trebala to da uradim???:dontunderstand: mozda na nekoj posebnoj tacni pa da prebacim posle kao koru??? Tortu nismo bacili, kora je bila zelirana i odozgo sam celu prekrila slagom,:klap: al bih volela da napravim onako kako pise u receptu... Hvala i pozdrav svima:bye:
 
Nadice, pre nego sipas zele treba da cekas da se ohladi, ali ne sasvim, vec onako pre stezanja (vuces kasikom po dnu - pa kada pocne da ti ostaje na vrhu kasike - to je to) i ipak je najbolje da torta bude u kalupu, a kalup skines kada se zele skroz stegne. Takodje treba da vodis racuna da zele nece da zelira s nekim voce, sto sve pise na kesici.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top