Uhapšen učenik koji je pretukao profesora u Bačkoj Palanci

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
338.220
1703766685-shutterstock_1990534706-750x500.jpg

Maloletnik od 16 godina, bivši učenik škole, uhapšen je zbog napada na S.Z. (65), profesora Srednje tehničke škole "9. maj" u Bačkoj Palanci.

„Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Bačkoj Palanci uhapsili su šesnaestogodišnjaka iz tog mesta zbog postojanja osnova sumnje da je napao nastavnika Srednje tehničke škole ‘9. maj’. Sumnja se da je juče u hodniku škole koju je ranije pohađao udario 65-godišnjeg nastavnika i naneo mu teške telesne povrede. Šesnaestogodišnjak će u zakonskom roku biti priveden na saslušanje sudiji za maloletnike Višeg suda u Novom Sadu“, rečeno je u Policijskoj upravi Novi Sad, prenosi Blic.

Kako nezvanično saznaje „Blic“, maloletni napadač je pre mesec dana napustio školu u kojoj je napao svog bivšeg profesora i prebacio se u SSŠ „Dr Radivoj Uvalić“ u tom mestu.Razlog napuštanja škole i motiv napada na profesora utvrdože istraga.Profesor je sa frakturama lica i glave zadržan u Kliničkom centru Vojvodine u Novom Sadu.

„Primljen je zbog višestrukih teških povreda glave u vidu fraktura kostiju glave i lica i hematoma. Pacijent je nakon kompletne dijagnostike, opservacije i lekarske pomoći primljen na Kliniku za neurohirurgiju radi daljeg konzervativnog lečenja“, rečeno je za „Blic“ u ovoj zdravstvenoj ustanovi.link

Sutra je protest prosvetnih radnika u 13 h u Bačkoj Palanci
 
Kako rece jedna profesorka i predstavnica sindikata prosvetnih radnika u Bačkoj palanci“Dokle više“
A ja pitam hoce li se maloletničkoj delikvenciji i nasilju generalno i konacno stati na put
Neće nikada. To je trend koji je popularan i prihvaćen. Ti vidiš da ona budala pobila onu decu, i ništa ne robija. Automatski daje opravdanje svakom drugoj osobi koja je njegovog uzrasta ili mlađa da uradi isto
 
To se dešava kada reagujemo pa učenike po kazni prebacimo u neku drugu školu, a onda on dođe i prebije profesore koje smatra krivim jer je premešten i samo dokazuje dokle su stigli u propustima u vaspitanju dece. Ovi komentari da guramo probleme pod tepih, tj gajimo nasilnike padaju u vodu kada pročitamo nešto ovako. Uskoro će većina prosvetnih radnika jednostavno odustati i da rešava ovakve slučajeve, jer niko od nas nije adekvatno motivisan da rizikuje svoj život zbog nečije nevaspitane i nasilne dece a tada slobodno mogu reći svi koji žele da ne reagujemo.
 
Ma ne brt ovo se klinci malo takmice ko ima veca muda, dokazuju se ko je veci muskarac i tako to.
Evo na tik tokovima ti izazovi npr neko izbacio ako nikad nisi vozio auto bez dozvole onda si pi*kica i onda se ljudi napale na to i zele drugima da se dokazu da nisu pi*kice.
tebi je to što je razbio lobanju profesoru dokazivanje ko ima veca mooda ?
 
tebi je to što je razbio lobanju profesoru dokazivanje ko ima veca mooda ?
Meni nije,ali njima jeste kao i onaj sto je bio izmakao profesorci stolicu na casu.Recimo da sve vise vidjam starije, a kamo li klinaca koji se hvale time sto su prebili nekog, evo u firmu dodju neki kao "opasni momci" pa krenu sa njihovom pricom kako su se oni mnogo puta tukli u zivotu pa tako krenu da pricaju o tim tucama u detalje kako su oni tog nekog udarili itd, valjda misle da ih se neko plasi zbog toga, ako je to uopste i istina sto pricaju.
 

"BLIC" SAZNAJE Profesora kog je prebio maloletni nasilnik mesecima maltretirali i drugi učenici: "Gađali su ga, vređali i ponižavali! Više nije mogao da izdrži"​

⁃ Policija je pokušala da razgovara sa maloletnim M.B. u prisustvu majke, ali kako on nije hteo ništa da kaže, pustili su ga kući - kaže naš izvor.​

https://www.blic.rs/vesti/hronika/b...asilnik-mesecima-maltretirali-i-drugi/e3kmdmg

Srbija, brale moj.
 
tebi je to što je razbio lobanju profesoru dokazivanje ko ima veca mooda ?
Svašta ćemo danas pročitati i ostati zgroženi.
U drugoj temi, o istom događaju, forumaš 'ladno napisa da su stariji profesori ' izlapitis', pritom se hvali da je i on predavač ali njemu se ovakvo šta ne može desiti jer unapred napravi dil sa učenicima koji bi ga u sličnoj situaciji odbranili :roll:
 
Poslednja izmena:

"BLIC" SAZNAJE Profesora kog je prebio maloletni nasilnik mesecima maltretirali i drugi učenici: "Gađali su ga, vređali i ponižavali! Više nije mogao da izdrži"​

⁃ Policija je pokušala da razgovara sa maloletnim M.B. u prisustvu majke, ali kako on nije hteo ništa da kaže, pustili su ga kući - kaže naš izvor.​

https://www.blic.rs/vesti/hronika/b...asilnik-mesecima-maltretirali-i-drugi/e3kmdmg

Srbija, brale moj.
I učenik koji je prošle godine ubio svoje drugove je takođe premešten u drugu smenu, na zahtev roditelja, tako da se može uočiti koji je to profil dece koja su nasilna, uprvo ona, čiji roditelji svoju decu podržavaju u svemu čak i u pogrešnom ponašanju. Očekujem da se i u ovom slučaju krivica prebaci na profesora, posebno od strane takvih, koji su i sami izgubili kompas što se tiče ponašanja, morala, etičkih i ostalih vrednosti..
 
Pored jednog prebijenog čoveka, koji će verovatno proći kroz period oporavka i nadamo se brzom oporavku, veći je problem to što smo kao društvo došli u situaciju da neki klinac od 16 godina uopšte uradi ovako nešto, osmeli se na ovako nešto i pouzdano zna da neće dobiti adekvatnu kaznu.

Da sam sudija, ovo bi išlo po postupku "maloletni delikvent je naneo teške telesne povrede akademskom građaninu, 30 godina zatvora". Pošto mi je svakako bitniji akademski građanin koji uči nove naraštaje nego klinac koji je u startu problem.

I što sam uvek govorio, da se za šamar dobije 15 godina zatvora, razmišljali bi oni pre nego što se pobiju.
 
Pored jednog prebijenog čoveka, koji će verovatno proći kroz period oporavka i nadamo se brzom oporavku, veći je problem to što smo kao društvo došli u situaciju da neki klinac od 16 godina uopšte uradi ovako nešto, osmeli se na ovako nešto i pouzdano zna da neće dobiti adekvatnu kaznu.

Da sam sudija, ovo bi išlo po postupku "maloletni delikvent je naneo teške telesne povrede akademskom građaninu, 30 godina zatvora". Pošto mi je svakako bitniji akademski građanin koji uči nove naraštaje nego klinac koji je u startu problem.

I što sam uvek govorio, da se za šamar dobije 15 godina zatvora, razmišljali bi oni pre nego što se pobiju.
Ne mora 15. Dovoljno bi bilo da zna da ide u "pravi" ( a ne maloljetnički ) zatvor na 2-3 godine. Dovoljno bi bilo da roditelji znaju da će za loše postupke svoje dječice platiti kazne koje se mjere u hiljadama evra. Da će u ovom slučaju platiti i troškove liječenja jadnog čoveka.
 
Ne mora 15. Dovoljno bi bilo da zna da ide u "pravi" ( a ne maloljetnički ) zatvor na 2-3 godine. Dovoljno bi bilo da roditelji znaju da će za loše postupke svoje dječice platiti kazne koje se mjere u hiljadama evra. Da će u ovom slučaju platiti i troškove liječenja jadnog čoveka.

Mora, mora 15 jer smo došli u situaciju da se za loše prestrojavanje na putu vade sekire, da učenik od 16 godina nanese profesoru teške telesne, da izbodu roditelje zbog nekih para... Znači mora drakonski da shvate da im se ne isplati. Pa ti izvoli izađi iz auta i udari nekom šamar, da vidiš kako niko nikoga pipnuo ne bi.

Pa ako roditeljima nije stalo da im dete ne upropasti život za teške telesne, neće ih par hiljada evra opametiti, jer će normalnim roditeljima život deteta biti iznad para.
 

Back
Top