U svetu ludaka normalan je nenormalan.

Poroka nikad nije bilo, doba nevinosti je prestalo sa modernim životom (bar neki tako misle)

vesela_braca1.jpg


160212154002.jpg
 
''Лудница'' је овде увек била притајена.
Држана је под контролом.
Једног дана неко откључа врата ''луднице'' да један изађе напоље,
изгуби кључ, изађоше сви.......
 
Postali smo komplet drustvo nalik americkom drustvu. Zatupljivanje je dostiglo skoro vrhunac, strah, poroci. Gotovo jako malo normalnih ljudi ostalo. Da li ce priroda sama srediti to kod nas ili mi sami? Možda se i ne sredi nikad.

Bilo bi dobro da si prvo rekao kakvo je tvoje viđenje normalnog društva, koje su njegove osnovne karakteristike da bismo vršili upoređivanje i procenu.
Istovremeno, možda je mnogo korisnije i poučnije sagledati šta to utiče ili doprinosi da se društvena zajednica tako puno zanese u jednu ili drugu stranu.
Ili da nalazimo dobre uvide nalaženju rešenja da se krene 'ispravnim' putem.
U osnovi, loša, teška ili bolna iskustva donesu često jednako validne lekcije pojedincu, Biću, da dođe do sagledavanja onoga što je neophodno naučiti.
Najčešće je potrebno sagledati obe strane iste mnedalje za potpunije razumevanje.
Zašto Tako?
Zato što ova planeta nije zarad uživanja već zarad sticanja iskustava iz kojih mi, Bića ili Duše, polako dolazimo do spoznaje Sebe i na kraju i samog Kreatora.
Pre ili kasnije hoćemo budući da drugačiji izlaz iz ovih svetova ne postoji.
Šta god da se događa sa našim umom, sa našim emocijama ili fizičkim telom, mi, Biće odnosno Duša, stojimo u pozadini izvlačeći validne pouke.
Ne, bogovi stvarno nismo niti ikada možemo biti jedno sa Bogom kako mnogi iz zablude veruju.
Ovo sada samo smo se malo više zaigrali i zaneli pa malo otišli više u levu ili desnu stranu, ali pošto niko neće da nas podiže i uspravlja moraćemo sami a kada čovek mora sam da čisti svoje smeće onda on počne voditi računa. Smanji pivce, smanji kraduckanje, smanji zabušavanje, smanji mnogo toga dok ne ojača da bude vlastiti gospodar koji postane primer svima kako se treba živeti i biti bastion uzvišenog života.
Ko bi tada i pomislio da je i on brljao i mrljao po brlozima ovog sveta.
Verovatno niko, ali takav nam je školsko-životni put na ovoj planeti koja nas mirno podnosi.
 
Poslednja izmena:
''Лудница'' је овде увек била притајена.
Држана је под контролом.
Једног дана неко откључа врата ''луднице'' да један изађе напоље,
изгуби кључ, изађоше сви.......

zANIMLJIVO...DA LI JE ZAISTA SVE TO BILO TU SAMO CEKALO DA IZADJE VAN


odgovor na temu: utopice se normalni ...progutace ih masa//i onda ce i apokalipsa
 
Pitanje je da li je ludnica unutra ili napolju...;)

pa pise..sa spoljne strane zar ne?:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Postali smo komplet drustvo nalik americkom drustvu. Zatupljivanje je dostiglo skoro vrhunac, strah, poroci. Gotovo jako malo normalnih ljudi ostalo. Da li ce priroda sama srediti to kod nas ili mi sami? Možda se i ne sredi nikad.

kamo srece da smo mi bar I malo nalik na americko drustvo..
 
Да дефинишемо прво шта значи бити луд,
па ћемо онда давати сувислије анализе.
Надам се !

Чинити зло другима - значи бити зао,
а чинити зло себи - значи бити луд !

Е сад
свако од нас је у некој мери луд,
а колико, нека свако себи одмери.

Неко пуши,
неко пије,
неко пуши и пије,
неко се дрогира,
неко се самоповређује,
а неко се богами и самоубије.

Сетите се колико тога радите против себе
( па макар то било и "само" предуго седење испред компјутера )
и знаћете колико сте луди !
 
Pametni ljudi ne treba da mijenjaju glupe već da ih koriste, nabace im sedlo i điha điha... tako to i funkcioniše. Ne treba stoku mijenjati u gospodu, prvo što se neće nikada ogospoditi navikla je da bude stoka, a pametan če da se okoristi i svi zadovoljni.

Malo je ovih što drže mašinicu za šišanje, a više ovih sa vunom.

%C5%A1i%C5%A1anje-ovaca-23-864x600_tl.jpg


Dobra filozofija života je da se domognete mašinice i da naučite da baratate s njom.

Glupi ljudi su obično i zli, njih treba odrati do kože i ne žaliti, koristiti i štap.

Prema poštenima koji nose vunu, biti pošten, ne šišati već ih nagraditi...
 

Back
Top