TURSKA I SAD NA IVICI SUKOBA

Како не видиш да овакви сељачки спотови из овдашње перспективе огољују све политичке и културолошке противречности као и темељну корупцију из које произлазе?

Izgleda da vas je država Kalifornija naučila da se plašite " Born in the heartland, raised up a family , King James and Uncle Sam" tipa ljudi. Između tog Amerikanca i Srbina iz poštene porodice u Centralnoj Srbiji nema puno razlike. To su dobri i pošteni ljudi koji vole Boga, porodicu, i svoju vojsku. Noćna mora komunista poput tebe i levičarskih pahuljica. To je soj ljudi kog zakopavaju granatama u lisičije rupe kod Bastogne-a , i soj ljudi koji po pripizdinama četvrtog sveta spušta 5.56 kalibar u čelo Osame Bin Ladena.
 
Isti su oni prema svim ostalim nemuslimanskim narodima, inače oni su se i našli na suprotnim stranama istorije samo radi činjenice što je Ataturk rekao da Osmanlija više nema, onda su Kurdi rekli: Ako nema Osmanlija onda mi nećemo biti Turci i otad je sve počelo. Da im erdogančić ponudi Neoosmansko carstvo odmah bi se uprtili na taj voz samo da mogu istrebljivati nevjernike.

Inače za istrebljenje Jermenaca su odgovorni i kajzerovi generali koji su praktično stvorili tursku armiju i ustrojili je da se odbrani na Dardanelima i provede genocid na istoku. Njemačka je duboko upletena u ono što se dešavalao Jermenima.
 
handout_15nocalendar03_no.jpg

valjevsko-malo.jpg
 
Poslednja izmena:
rat izmedju turske i amerike je samo pitanje vremena

Jer svi znamo da bi Turci pregazili Kurde kao plitak potok da ih Amerikanci ne naoruzavaju, ne obucavaju i direktno ne stite.

U interesu Amerike je slaba i podeljena Turska koja je pod njihovom kontrolom.

Zato su i hteli da ubiju Erdogana.

Mislim da rat direktan jos nece poceti sve dok turski S-400 ne postane operativan

Tada ce Turci jace da pritisnu Amerikance i Kurde a za sada ima da ih kecaju svakodnevno

Ko sto vidimo nas kolega Lepi Bora postavlja informacije da Turci bombarduju Kurde avionima tik uz americke trupe
 
rat izmedju turske i amerike je samo pitanje vremena

Jer svi znamo da bi Turci pregazili Kurde kao plitak potok da ih Amerikanci ne naoruzavaju, ne obucavaju i direktno ne stite.

U interesu Amerike je slaba i podeljena Turska koja je pod njihovom kontrolom.

Zato su i hteli da ubiju Erdogana.

Mislim da rat direktan jos nece poceti sve dok turski S-400 ne postane operativan

Tada ce Turci jace da pritisnu Amerikance i Kurde a za sada ima da ih kecaju svakodnevno

Ko sto vidimo nas kolega Lepi Bora postavlja informacije da Turci bombarduju Kurde avionima tik uz americke trupe


ne lupetaj gluposti

Putin nije nista isporucio Erdoganu, navodno tek za 2 3 godine

a sve i da se to desi, znas li ti koliko treba da sistem postane operativan, da se uopste sprovede i obuka za tako sofisticirana oruzja

uz to, nece Rusija isporucivati s400 nikome pa ni turcima, onakav kakav oni koriste za svoju teritoriju, nego neku mnogo slabiju verziju.

nije to kalasnjikov, ubacis okvir i pucas
 
rat izmedju turske i amerike je samo pitanje vremena

Jer svi znamo da bi Turci pregazili Kurde kao plitak potok da ih Amerikanci ne naoruzavaju, ne obucavaju i direktno ne stite.

U interesu Amerike je slaba i podeljena Turska koja je pod njihovom kontrolom.

Zato su i hteli da ubiju Erdogana.

Mislim da rat direktan jos nece poceti sve dok turski S-400 ne postane operativan

Tada ce Turci jace da pritisnu Amerikance i Kurde a za sada ima da ih kecaju svakodnevno

Ko sto vidimo nas kolega Lepi Bora postavlja informacije da Turci bombarduju Kurde avionima tik uz americke trupe
tihomire bez ljutnje,drzi se bitcoina i nekretnina
 
Пусти буџет и питања ефективног коришћења према геополитичким намерама после цене политичко произвођачке корупције (наметања војсци нежељених оружаних система и логистичких услуга ради пребогаћивања богатих док политички генерали аминују ради синекура после пензионисања, леле корупције на штету “ратника и браниоца слободе итд”.
Ова надригла џукела пева о одбрани слободе и мирног сна док поставља слике свог оца у Вијетнаму!
Ко је овде луд, милионерски крмак којем не пада на памет да иде у рат, алстерски српски одрод којем такође не пада на памет (можда би крадљицу бранио од примитивних Срба али није кренуо против исиса) или ја који сам 76-е напустио студије као добровољац због очекиваног рата у Кореји и борбе против “комунизма”?
Хајде молим те, то су све приче за малу децу.

to je to :ok:
 
geopoliticki amerika nauruzava kurde koji su turski neprijatelj br. 1 da ubija turske vojnike i gradjane

Samim tim Turska ce pre ili kasnije morati da napadne amerikance , ako zeli da resi kurdski problem.

Treceg resenja nema.

Al Dzazira - rat izmedju Turske i Amerike je moguc

http://www.aljazeera.com/news/2018/...tary-confrontation-syria-180124203652700.html

Samo neka Svevisnji poživi Trumpa i Erdogana (Kima tu podrazumevam) da pošten svet ugleda svetlost dana.
 
Izgleda da je i Turska prevelik zalogaj za posrnulu imperiju.

Svi ovi sukobi na Bliskom Istoku su u stvari posledica raspada Otomanske imperije - koja je zauzela mesto Rimskog i Romejskog carstva. (šta god mi mislil Turci poštuju to nasledje i smatraju da je to njihovo pravo)

Te s toga nije ni čudo da je bolesnik sa Bosfora nakon oporavka opet poželeo da zavede red u svojim pokrajinama .
 
Erdogan je jak al njegov naslednik nece biti a ni Putinov, Amerika ce biti jaka i da joj je predsednik cuck ko Obama ili klovn poput Trampa jer ona ima sistem a ne jaku licnost koja je prolazna.

Po onome što sam ja videla u Turskoj - tamo se stvarno gradi država- zna im se red ... jedino gde vidim sukob to možda strah već uveliko pozapadnjačene većine da će ih gurnuti u neki islamski kalifat ... ali i to pod uslovom da je mir i da se ne osećaju ugroženo od strane zapada - ne zapada kao hrišćana već "zapada" koga vide kao agresivnu tvorevinu .

Za Rusiju ne znam, tamo nisam bila i imam jako malo kontakata... van Rusije mnogo su zatvoreni i teško je uspostaviti kontakt, čak i na "pravoslavnoj konekciji"
 
Svi ovi sukobi na Bliskom Istoku su u stvari posledica raspada Otomanske imperije - koja je zauzela mesto Rimskog i Romejskog carstva. (šta god mi mislil Turci poštuju to nasledje i smatraju da je to njihovo pravo)

Te s toga nije ni čudo da je bolesnik sa Bosfora nakon oporavka opet poželeo da zavede red u svojim pokrajinama .

Nisam obratio pažnju šta su im namere ali ubiti ambasadora rusije, galamiti na ameriku u UN, pretiti nemcima može samo neko ko ima nešto iza ledja. Kačili su ovde pojedini vojni potencijal, nije šala ni broj ni kvalitet.
 
vidi se da si ekonomski ekspert

istina je bas suprotna

rat najbolje pokrece industriju, rat je bolji biznis od bilo cega

Jeste protiv Libije ili svi zajedno protiv Iraka (a Rusija na kolenima 90 -tih) u najsiroj koaliciji.
Ko bi sa amerima (osim mozda Izraela) krenuo u sukob protiv Turske?
Otkacili bi ih "evropski partneri" do jednog.
Plus sto su ruske baze u Siriji veoma blizu.

Turska ce uskoro i zvanicno napustiti nato a ove preostale amere iz baza najuriti ko pse.

Ameri su pukli na Bliskom istoku i to zahvaljujuci brilijantnim vojno - politickim potezima Rusije.

Sada pokusavaju da se vade pomocu Kurda, ali to je mnogo blanjavo i osudjeno na propast jer jednostavno ne mogu podrzati Kurde iz pozicije u kojoj se sada nalaze.
 
Nisam obratio pažnju šta su im namere ali ubiti ambasadora rusije, galamiti na ameriku u UN, pretiti nemcima može samo neko ko ima nešto iza ledja. Kačili su ovde pojedini vojni potencijal, nije šala ni broj ni kvalitet.

Fascinantno mi je kako je pokušano sve da se Turska i Rusija konfrontiraju - obaranje aviona, onaj nesretnik što je ubio ambasadora .... i onda puf u jednoj noći sve obrnuto,

Lično nikada nisam imala osećaj da se svet totalno istumbao u 24 sata kao u danu onog puča

"There are decades when nothing happens. There are weeks where decades happen"
-Vladimir Lenin
 
Fascinantno mi je kako je pokušano sve da se Turska i Rusija konfrontiraju - obaranje aviona, onaj nesretnik što je ubio ambasadora .... i onda puf u jednoj noći sve obrnuto,

Lično nikada nisam imala osećaj da se svet totalno istumbao u 24 sata kao u danu onog puča

"There are decades when nothing happens. There are weeks where decades happen"
-Vladimir Lenin

Meni kao srbinu se ne svidja ta rusko turska saradnja ali kad mogu amerika i saudijska arabija, sve je moguce.
 
ne lupetaj gluposti

Putin nije nista isporucio Erdoganu, navodno tek za 2 3 godine

a sve i da se to desi, znas li ti koliko treba da sistem postane operativan, da se uopste sprovede i obuka za tako sofisticirana oruzja

uz to, nece Rusija isporucivati s400 nikome pa ni turcima, onakav kakav oni koriste za svoju teritoriju, nego neku mnogo slabiju verziju.

nije to kalasnjikov, ubacis okvir i pucas

Tu imas pravo
 
Meni kao srbinu se ne svidja ta rusko turska saradnja ali kad mogu amerika i saudijska arabija, sve je moguce.

Stav Turaka (ne političara već većine prosečnih, a posebno nacionalista ) je sledeći - mi smo pravoslavne zaštitili od katolika i prostor od Balkana do Egipta bio je "miran" samo onda kad se sa Bosfora vladalo,

Interesantno je kod njih da su recimo po pitanju Srebrenice više, pa recimo "angažovani", oni umereni Turci i pro zapadni, dok su oni koji se vode kao nacionalisti poprilično razumniji, mislim ne prave od toga big deal.
I čak kad je Turska zvanično bila pro US ti nacionalisti su "poštovali Rusiju" tipa dovde smo mi, odavde je Rusija.

Za mene koja sam odrasla na antagonizmu pravoslavni-islam to je bilo iznenadjujuće.
 

Back
Top