ТРИ ПИТАЊА

heh...a sta ako ne dodje? tko ce biti "kriv"? : )))

Ne brini ti za mene ... Od kad sam ja sebe krenuo da menjam, uvek je Bog bio tu, ako ne bude tu, može da mi bude znak da sam na pogrešnom putu, ili želi da me sačuva od nečega...
Ali što više znam o Bogu, i što više veru primenjujem u praksi, manje su šanse da pogrešim negde...Bog je tu uvek, zna moje želje i pre nego što poželim..

Bilo bi lepo kad bi ti i svi koji se pitaju o Bogu, imali žive primere ljudi u svojoj okolini.
Nažalost, postoje mnogi, koji su "probali" da idu u crkvu i da "veruju" pa su videli da nema vajde što bi rekli...pa posle ljudi ne znaju kome da veruju...
Moj savet je da ljudi daju Bog šansu...
Da ti uzmeš 3min svog života dnevno, i pomoliš se Bogu, iskreno iz srca, i zamoliš ga da ti pokaže kojim putem da ideš, iako baš nisi sigurna u njegovo postojanje...
I uz to se odrekneš grešnih stvari na jedan vremenski period, nema šanse da ti se Bog ne javi...a da bi znala kako Bog komunicira i radi sa ljudima moraš znati nešto o njemu,...Čitaš Pismo i duhovnu literaturu...
Time nećeš izgubiti mnogo vremena, a ono što dobiješ nećeš više dati ni za kakvo blago ovog sveta...
 
Poslednja izmena:
Млади пар се доселио у улицу. Следећег јутра, док су доручковали, жена опази комшиницу како шири веш.
-Како јој је прљав веш-рекла је
-Можда јој је потребан други прашак, а можда уопште и не зна прати-
Муж је ћутке посматрао, и није ништа коментарисао.
Сваки пут када је комшиница ширила веш, падали би исти коментари.
Месец дана касније, жена је била у чуду када је видела да је комшиницин веш чист као снег.
-Погледај, коначно је научила да пере. Ко ли ју је научио-рекла је мужу.
Муж јој одговори-Нико, ја сам опрао наше прозоре.


Браво..веома поучна прича....тако обично и бива..бавимо се туђим гресима..а своје ни не погледамо!
 
Leo Magnus - problem je sto ne osecamo svi prisustvo Boga, a bogami ni bola. Tj. to nije problem, vec za tvoju teoriju pravi problem. Cak i da ga osecamo svi, metodoloski nije ispravno iz toga zakljuciti da to MORAMO osecati svi koji to osecamo, mozda smo mogli i drukcije.

Jednostavno, ni bol ne moraju osecati svi, cak nije potrebno ni uzeti neka farmakoloska sredstva da bi se razvila sposobnost da se bol ne oseca kao neprijatna senzacija (tj. da ga ne prati neprijatnost, ni prijatnost, naravno).

Sto se vatre tice... evo vec neko vreme kako me uopste i ne pece kad se dotaknem plamenom upaljaca... da li to znaci da sam definitivno lud ili drogiran? Ne znam... ali znaci da ti teorija nije ispravna definitivno.

Staviti na avatara 'dvostruku pticu' (koju ti nikad nisi ni video) i praviti metodoloske greske svuda unaokolo u svrhu dokazivanja necega... to bas i nije nesto sarmirajuce!

Ja znam ljude koji su videli 'dvostruku pticu', ali radi se iskljucivo o ateistima...

I ja sam srbin, ali ne onaj sto ce da kaci orla na avatar, nego onaj sto ce ako treba da ode na kosovo da se bije, samo da pocne rat! Ti nisi religiozan, nego si nacionalista, nisi ni nacionalista, nego si navijac, nisi ni navijac, nego si tradicionalista, nisi ni tradicionalista, nego si neko ko hoce da iznese hrpu metodoloskih gresaka racunajuci na to da se nece osecati "nezasticeno i glupo" zato sto izigrava Srbina.
 
Poslednja izmena:
Leo Magnus - problem je sto ne osecamo svi prisustvo Boga, a bogami ni bola. Tj. to nije problem, vec za tvoju teoriju pravi problem. Cak i da ga osecamo svi, metodoloski nije ispravno iz toga zakljuciti da to MORAMO osecati svi koji to osecamo, mozda smo mogli i drukcije.

Jednostavno, ni bol ne moraju osecati svi, cak nije potrebno ni uzeti neka farmakoloska sredstva da bi se razvila sposobnost da se bol ne oseca kao neprijatna senzacija (tj. da ga ne prati neprijatnost, ni prijatnost, naravno).

Sto se vatre tice... evo vec neko vreme kako me uopste i ne pece kad se dotaknem plamenom upaljaca... da li to znaci da sam definitivno lud ili drogiran? Ne znam... ali znaci da ti teorija nije ispravna definitivno.

Staviti na avatara 'dvostruku pticu' (koju ti nikad nisi ni video) i praviti metodoloske greske svuda unaokolo u svrhu dokazivanja necega... to bas i nije nesto sarmirajuce!

Ja znam ljude koji su videli 'dvostruku pticu', ali radi se iskljucivo o ateistima...

I ja sam srbin, ali ne onaj sto ce da kaci orla na avatar, nego onaj sto ce ako treba da ode na kosovo da se bije, samo da pocne rat!

A ti bi da te on šarmira? :zstidljivko: z:lol:

Ljudi, laku noć!
 
Ti treba prvo da naucis sta znaci rec "sarmirati". Mnogo gledas TV, verovatno si i nezreo, i onda mislis da je znacenje te reci ono koje se pojavljuje u vecini Americkih serija. I to "Laku noc" ti je (za)ostalo iz filmova, i mislis da ces tako ispasti manje besmislen sagovornik ako iza tebe stoje "TV i filmovi". To me uopste ne sarmira!
 
Čovek koji ima iskrenu veru NE MOŽE da je izgubi, zle stvari se događaju ljudima koji su nezainteresovani za moralan život.

Ovim si izjavio da su iskljucivo vernici moralni ljudi, a svi nevernici su nemoralni.z:hm:
A ja vidim bas suprotno, u ovom svetu se lose stavri desavaju samo moralnim ljudima, bez obzira da li su vernici ili ne, jer i nevernici mogu biti moralni.
Moral nije iskljucivo osobina vernika, a istovremeno je rastegljiva kategorija.


OrthodoxCelt:
Svakom je Bog dao krst koji može da iznese...nije nikakav izgovor loš život ili neka nesreća...Ne treba čovek na osnovu svog života da bira veru u Boga, nego na osnovu svog razuma...
Potaman misliš verovatno materijalno...to je tačno da nemamo svi jednako materijalno...ali svi imamo savest. imamo Sveto Pismo. ima pravih pobožnih ljudi i danas, samo ih treba naći...

Ahm, prazna prica, znas negde oko tebe zive zlostavljana deca ili napustena od strane oba roditelja jos na rodjenju. Toj deci je ni krivoj ni duznoj bog dodelio takvu sudbinu, jer je eto smatrao da bas oni mogu da ponesu takav krst, pri cemu je malo prevideo da ljudi poseduju psihu i da se takve stvari ne zaboravljaju, a ostavljaju teske posledice.
Necu da sudim, ali kada kazes materijalno ti podrazumevas besna kola, stanove i sve ono sto bi se moglo smatrati viskom i hirom, a postoje ljudi koji nemaju ni za osnovne potrebe, koji su oboleli od neke neizlecive bolesti, koji ne mogu da se lece, postoje ljudi koji su izgubili posao........i svako se snalazi kako zna i ume, pri cemu su neki shvatili da moraju biti predatori i bice osudjeni od strane onoga ko im je i dodelio takvu sudbinu.
Osvrni se oko sebe ti ljudi su tu negde.

OrthodoxCelt:
Bog samo želi da se mi obučemo u njegov karakter i da pratimo njegovu reč. Pravii hrišćani to ne rade radi večnog života, nego iz ljubavi. ne može se ničim kupiti večni život. SVAKO može da odabere Boga. ali kad ljudi naviknu na greh, teško ga se otarase...

Mnogi su se i obukli u njegov karakter i to karakter boga SZ, mislim i ako su bog NZ i SZ razliciti, ne moze se poreci da bog poseduje i one osobine koje je prikazao u SZ.
I nije sve stvar greha, a postojanje boga i vecnog zivota je i onako diskutabilno.
Zapravo svrha svega toga je kontrola ljudi.
 
Ne brini ti za mene ... Od kad sam ja sebe krenuo da menjam, uvek je Bog bio tu, ako ne bude tu, može da mi bude znak da sam na pogrešnom putu, ili želi da me sačuva od nečega...
Ali što više znam o Bogu, i što više veru primenjujem u praksi, manje su šanse da pogrešim negde...Bog je tu uvek, zna moje želje i pre nego što poželim..

Bilo bi lepo kad bi ti i svi koji se pitaju o Bogu, imali žive primere ljudi u svojoj okolini.
Nažalost, postoje mnogi, koji su "probali" da idu u crkvu i da "veruju" pa su videli da nema vajde što bi rekli...pa posle ljudi ne znaju kome da veruju...
Moj savet je da ljudi daju Bog šansu...
Da ti uzmeš 3min svog života dnevno, i pomoliš se Bogu, iskreno iz srca, i zamoliš ga da ti pokaže kojim putem da ideš, iako baš nisi sigurna u njegovo postojanje...
I uz to se odrekneš grešnih stvari na jedan vremenski period, nema šanse da ti se Bog ne javi...a da bi znala kako Bog komunicira i radi sa ljudima moraš znati nešto o njemu,...Čitaš Pismo i duhovnu literaturu...
Time nećeš izgubiti mnogo vremena, a ono što dobiješ nećeš više dati ni za kakvo blago ovog sveta...

vis' Ortodoxni: u ovom boldovanom se krije..."djavo"
mislim, toliko...gviri... cak i vise nego iz ostatka teksta...
aj pogodi zasto : )))

da se razumijemo; ne brinem se ja, a ovo sto rekoh je na temelju...literature :lol:
 
Poslednja izmena:
Čovek koji ima iskrenu veru NE MOŽE da je izgubi, zle stvari se događaju ljudima koji su nezainteresovani za moralan život.
Svakom je Bog dao krst koji može da iznese...nije nikakav izgovor loš život ili neka nesreća...Ne treba čovek na osnovu svog života da bira veru u Boga, nego na osnovu svog razuma...
Potaman misliš verovatno materijalno...to je tačno da nemamo svi jednako materijalno...ali svi imamo savest. imamo Sveto Pismo. ima pravih pobožnih ljudi i danas, samo ih treba naći...

Sud Božiji je pravedan. Imaš u Bibliji primera koliko hoćeš da ljudi koji nisu imali ništa u životu ili su imali težak život, pa su ipak dobili život večni, jer su istrajali u svojoj veri.

Bog samo želi da se mi obučemo u njegov karakter i da pratimo njegovu reč. Pravii hrišćani to ne rade radi večnog života, nego iz ljubavi. ne može se ničim kupiti večni život. SVAKO može da odabere Boga. ali kad ljudi naviknu na greh, teško ga se otarase...

Na osnovu svoga razuma... ti verujes u Boga? Onda bih zeleo da cujem razumne argumente...

Obicno se daju intuitivni, "ja osecam da Bog postoji", "ja to nekako znam", "mora postojati nesto [zasto to nesto mora biti bas Bog?], inace je glupo"... bice mi vrlo drago ako mi neko kaze i razumske argumente za verovanje u Boga, jer to jos nisam imao prilike u svome zivotu da cujem? Poneko odraslo ili ne dete jos daje i "nacionalne" argumente... "ja sam Srbin, deda mi je bio, moram i ja verovati u to sto i on"... al nigde nisam video razumske? Cak ni Platon nije bas razumno i nije bas uopste objasnio zasto je uveo ideju Graditelja...
_________
Sto se tice "ostatka" tvog izlaganja, rekao bih da ti ispoljavanja tvoga Nesvesnog vidis kao "Ispoljavanja Boga"... to je dosta opasno... nesvesno stvarno IMA ono sto svesti fali, ali NEMA ono sto njemu fali a sto vec postoji u svesti... tako da nije bas... potpuno. Istina, kada bi "Ego bio tamo gde je bio Id" tada bi smo svi bili Bogovi... sta radis ako ti, recimo, pred spavanje, padnu na pamet slike povredjenih i iskrvavljenih ljudi? Da li je to neka slika koju ti salje Bog... ili kako? I kako kapiras snove? Ili ti Boga stvarno i vidis na tim nekim 'putevima'?
 
Poslednja izmena:
Бог, такође, постоји! Лоше ствари се дешавају кад људи не иду к ЊЕМУ и кад од ЊЕГА не траже помоћ ... Због тога постоји толико патњи и бола у свету”.

Aha tek rodjeno dete je napusteno ili mu je umrla majka na rodjenju, zato sto nije doslo kod njega i nije trazilo pomoc od njega.
Najlakse je reci ljudima koji su se molili, a molitve im nisu uslisene: "niste dovoljno verovali, niste se dovoljno molili".
Ili jos bolje u to je djavo upleo svoje prste, pa gde je bio taj mocni baya da spreci? Pretpostavljam da je malo prilegao da odmori i odspava.
 
Leo Magnus - problem je sto ne osecamo svi prisustvo Boga, a bogami ni bola. Tj. to nije problem, vec za tvoju teoriju pravi problem. Cak i da ga osecamo svi, metodoloski nije ispravno iz toga zakljuciti da to MORAMO osecati svi koji to osecamo, mozda smo mogli i drukcije..

Бога осећамо сви..хтели признати или не...сада ако се трудиш да живиш по Јевађељу...осећаш по добру....јер заштита Бога те чува од зла...а ако не живиш Хришћански....осећаш зло...јер ниси под заштитом Бога...него око тебе онитавају демони и ђаво....видиш први знак....да је Господ дигао руке од нас...је да ти је све кренуло добро...да нема муке...јер ако нас ђаво престране кушати разним искушењима, значи да смо печени...јер ђаво неће да куша само оне који су његови, свесно или не....

Jednostavno, ni bol ne moraju osecati svi, cak nije potrebno ni uzeti neka farmakoloska sredstva da bi se razvila sposobnost da se bol ne oseca kao neprijatna senzacija (tj. da ga ne prati neprijatnost, ni prijatnost, naravno)..

Није смо физичка бол....може човек да има болест, која делује тако да не осетимо бол када се повредимо....много битнија је духовна бол коју осећамо када нам проради савест када се огрешимо....јер ако њу престанемо да осећамо...печени смо...нешта није добро!

Staviti na avatara 'dvostruku pticu' (koju ti nikad nisi ni video) i praviti metodoloske greske svuda unaokolo u svrhu dokazivanja necega... to bas i nije nesto sarmirajuce!
Ja znam ljude koji su videli 'dvostruku pticu', ali radi se iskljucivo o ateistima....

z:Dz:Dz:D
Знам и ја неке људе...који су видели и феникса...али од када су се престали играти са таблетицама...престали су и њега виђати...вероватно је неко видео и "двоструку птицу"

I ja sam srbin, ali ne onaj sto ce da kaci orla na avatar, nego onaj sto ce ako treba da ode na kosovo da se bije, samo da pocne rat! Ti nisi religiozan, nego si nacionalista, nisi ni nacionalista, nego si navijac, nisi ni navijac, nego si tradicionalista, nisi ni tradicionalista, nego si neko ko hoce da iznese hrpu metodoloskih gresaka racunajuci na to da se nece osecati "nezasticeno i glupo" zato sto izigrava Srbina.

Ја сам пре свега Хришћанин..па после Србин...(тачније...трудим се бити Хришћанин, какав сам, то ће Господ пресудити...сигурно нисам какв треба да будем...пун сам греха...али се трудим...нећу да очајавам, него идем напред...) е сада то што ти зовеш националистом, традиционалистом...ја зовем Светосавским Национализмом...или Хришћанским Национализмом...

Хришћани када иду у рат..иду да би заштитили своју земљу, фамилију, заједницу...иду да дају жртву за ближњега...а не због мржње непријатеља...то је још једна разлика између Светосавског Национализма..и обичног национализма...

Јер нема веће части за Хришћанског Војника...него дати живот за ближњега!
 
Још једна поука..

Ђаво је уништио трговца и лишио га разума

Страшна прича трговца Мајкова почела је смрћу његове жене. Био је православан по крштењу, и по могућностима својих снага испуњавао је Божије заповести, ишао у цркву. Оженио се лепотицом Јекатарином и много је волео. Били су срећни у браку. Неочекивано му је умрла жена. Његова жалост је била неописива. Он је патио, волео је, мучио се тугујући.

Док је једном седео на клупи, обузет жалосним осећањима, мислио је о њој. Случајно је поред њега сео познаник. Сазнавши зашто је жалостан, изразивши саучешће, рекао му је: “Зашто ти тако много патиш? Дођи код нас на сеансу – и разговараћеш са својом вољеном.”

Његов познаник се бавио спиритизмом, призивањем духова и душа умрлих. Мајков је знао да је по учењу православне Цркве спиритизам грех. У недоумици је погледао познаника.

“Не верујеш?” упитао га је “Дођи, и уверићеш се сам.”

“Зар то није забрањено?”

“За неког јесте, а за неког није.”

На крају крајева, решио је Мајков, ја ћу само отићи и седећу са стране, слушаћу шта они говоре. Нећу учествовати. Ваљда то није грех, седети са стране.

Тако је и урадио. Дошао је на сеансу и седео са стране, и слушао шта се тамо код њих дешава. За неко извесно време од почетка сеансе, он је одједном открио, по одговорима једног од духова или душа, да је то његова покојна жена. Катја! Он је био пресрећан. Па наравно, то је она! По језику, по начину одговарања он је био убеђен да је то она, незаборавна, једина.

По завршетку сеансе, он је саопштио свом познанику да је то била његова Катја, Катарина!

“Па ти седи код нас и – сам поразговарај са њом!” казао је тај.

“Наравно, то није лоше”, помислио је Мајков и сложио се.

И он је почео да разговара са њом за време сеансе. По начину одговарања, знао је да је то она: то су њени изрази, реченице.

“Па ти можеш њу позвати и код куће и поразговарати”, рекао му је познаник.

И он је објаснио Мајкову да сутра не мора да дође, већ да са вољеном покојницом може разговарати сам, код куће, у интимнијој атмосфери и испричао му је како то да уради.

Прескочићемо опис како се то ради. Рећи ћемо само то да није увек обавезно коришћење карата.

Једном речју, Мајков је почео да прича са својом мртвом женом, у кући. Мртвом! Наравно, за њега је она била живља од живе.

У првој кућној сеанси му је рекла: “То сам ја, Катја. Немој да сумњаш.”

“Видиш, она зна да ја сумњам”, помислио је он, “зна, види отуда.”

“Да ти не би сумњао, ево, даћу ти знак”, настављала је она, “тамо, у ормару, у средњем делу, десно, су нове, топле чарапе. Док смо били заједно, заборавила сам да ти кажем. Тако, ти их узми сада и носи, у знак сећања на мене.”

Отрчао је до ормара. Дршћућим рукама је открио средњи део, нашао чарапе и – ликовао. То је она, Катја, и отуда брине о мени! Нема смрти, љубав је вечна.

Тако је он почео да је призива и разговара са њом. У почетку то није било често, два пута недељно, у ноћи, на среду и петак. Затим је почео да разговара са њом сваке ноћи. Дању је спавао. На трговачке послове није нарочито обраћао пажњу. Имао је важнија посла.

Једном, на сеанси, за време разговора са Катјом, јавио се неко, који се представио као “преподобни Сергије”.

Мајкова је обузело подозрење: “Свети Сергије Радоњешки – и одједном на спиритистичкој сеанси... Да, нешто је ту чудно.” Мајков је сматрао себе недостојним такве части – разговарати са самим преподобним Сергијем. Да, али светац се не може јавити на сеанси... Али јавивши се, умирио је Мајкова, рекавши (наравно, посредством начина на који је с Мајковим беседила “Катја”):

“Не мисли, да сам дошао због тебе – ја сам ту ради сиромашних и потребитих. Ти имаш доста новца, дај их у цркву и дај их сиромашнима.”

“Како сам ја помислио лоше о преподобном”, помислио је Мајков и урадио што му је речено, од стране “Сергија”.

Други пут, “преподобни Сергије” му је рекао: “Ти имаш акције, ја знам, купи још акције на берзи, уложи их у неко предузеће – и за две недеље, имаћеш профит...”

“Профит?” пролетело је Мајкову кроз главу: “Како је ово страшно: Сергије – и профит.”

“Не, немој да мислиш лоше”, умирио га је “преподобни”, “то није за тебе, већ за цркву и сиромашне. Иди у тај и тај манастир, тамо је игуманија сва у сузама обливена, јако јој је тешко: треба да отплати дуг, а нема новца. Треба јој толико хиљада. Ти ћеш добити на акцијама колико треба.”

И наравно, Мајков је добио на акцијама одређену и прорачунату суму, у рубљу тачно. У то време игуманија је седела у својој келији и туговала. Обавештавају је да има посету, због важног посла.

Улазећи код игуманије, Мајков је рекао, пружајући пакет с новцем: “Преподобни Сергије ми је открио да вам је новац неопходан. Ево. Не захваљујте мени, већ Богу и Његовом угоднику...”

Игуманија, пребројавши, ужаснула се: новца је било онолико, колико је требало за дуг.

И тако је Мајков, учествовао на берзи, на предлог “преподобног Сергија”. И увек је добијао, толико тачно, у копејку, баш како му је предсказивао “преподобни”. Добијао је много, али је сав новац трошио на “богоугодна дела”, по указу “одозго”.

Није ни приметио, како је постепено престала да се јавља његова “Катја”, и све разговоре је водио “Сергије”. Он се толико занимао тиме, да је престао да се дружи са својим познаницима, пријатељима. Ништа није радио, сем шпекулације на берзи.

Све се завршило тако, што је једном, на сеанси, “преподобни Сергије”, рекао:

“Узми сав новац, колико имаш, и уложи на акције америчке фирме...” (читаоче, надам се да ћеш ми опростити непотпуност у свим детаљима. Ја се не разумем најбоље у акције, њихово котирање, проценте, зато и прескачем те детаље. А како се не би саблазнио спиритизмом – онима који се њим баве, прескочићу и те детаље – како треба призвати душе мртвих и друго).

Ујутро, не легавши да спава, Мајков је пошао на берзу и сва своја средства, која је имао, уложио је на речене му акције.

На берзи су га добро познавали, и трговачки посредник-познаник га је упозорио: “Фирма је нова, непроверена, не треба се много надати улогу... Фирма може пропасти.”

“Не узбуђуј се, ја знам шта радим.” убедљиво и уверено му је рекао Мајков.

Отишао је кући. Другог дана, дошавши на берзу, он је ужаснут сазнао да је фирма банкротирала, и сав његов новац је пропао. За један трен је постао сиромашан.

Још увек не верујући себи, у ужасу се упутио кући. Брзо ће питати Сергија!

“Сергије” није чекао дуго на позив. Брзо се јавио. Мајков је у ужасу угледао написани одговор на папиру:

“Ха – ха – ха!”

Тек сада је схватио, какав “преподобник” му се јавио. То је био ђаво.

Растројио се, помео, разболео. Као неурачунљив, лутао је по граду, не познајући пријатеље. Схватио је да ни оно пре није Катја с њим разговарала... Скрхан, прљав, неуредан, ишао је по граду, не налазећи мира. О његовом лудилу сазнао је један његов стари друг са посла, такође трговац, из породице, чини ми се, Прохорова. Узео га је к себи, дао му је посебну собу, одео га, обуо, дао му храну – није му дао да пропадне.

У закључку ћу рећи, да сам ја, записујући сву историју, упознао породицу у Москви (мајка – астроном, ћерка – глумица) које знају породицу трговаца Мајкових, и то врло добро.

Нека ова прича послужи свима нама за опомену: чувајте се од савета лукавога. Пут у ад је могућ и преко корисних намера. А сатана, како је речено у Писму, најчешће ће узимати светао анђеоски лик. И да је Мајков био до краја послушан Цркви и својој савести, не би му се десило ово, што се може десити свакоме.

(Владимир, г. Б-а)
 
Meda Brundo
Re: ТРИ ПИТАЊА


I šta li podrazumevaš pod tim...e to je to...Nisi malo dublje razmislio a da jesi shvatio bi da ''sudbina'' nije ono što je naznačeno u odgovoru ''učenjaka''.I šta misliš ...šta je zapravo sudbina,da li definisana u bibliji ili nije...

Pročitaj ove stuhove...

Otkrivenje 20:12...
I videh mrtvace male i velike gde stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po delima svojim.
Filipljanima 4:3...
Da, molim i tebe, druže pravi, pomaži njima koji se u jevanđelju trudiše sa mnom, i Klementom, i s ostalima pomagačima mojim, kojih su imena u knjizi života.


I šta misliš da li je u toj ''knjizi života'' svima unapred odredjena sudbina kao predestinacija nečeg unapred odredjenog...A ako nam je svima odredjena sudbina po knjizi života onda je nekako apsurdna bilo kakva potreba da se teži bilo kakvom bogu...jer je sve unapred odredjeno.A ako je bilo kome knjigom života odredjeno ono što mu je odredjeno čemu onda bilo kakvo verovanje u boga...kada mora biti kako je zapisano u knjizi života.I prosto pitanje da li verujući u boga ustvari veruješ u sudbinu...
felix.gif


To sto sam ja prokomentarisala nema nikakve veze sa sudbinom... nego moj pojam shvatanja, a i pojedinjenim 'nevernicima' bi bilo jasnije da procitaju, pa bi neke stvari i shvatili...
 
ОБУЋАР ИЗ АЛЕКСАНДРИЈЕ

Антоније Велики је био један од првих монаха који су напустили свет и склонили се у пустињу. С правом се сматра оцем монашког живота. У нашој Цркви често се помиње као пустињски учитељ. Временом су се око његове колибе окупили многи монаси који су у његовом лику нашли спокој.

Против Антонија Великог ђаво је војевао као против мало ког светитеља. Разноразним лукавствима покушаваше да га ухвати у замку. Али се Божији човек на сваки начин трудио да се супротстави стрелама лукавога.

Једног дана ђаво покуша да убеди Антонија како је тобоже његова врлина досегла врло велике висине. И како се у пустињи, али и у целоме царству, не може наћи нико толико врлински и напредан.

- Погледај Антоније, дошаптавао му је ђаво, ко је још осим тебе досегао такве висине? Нико. Ко пости, ко се моли, ко воли као ти? Нико.

За часак је изгледало да Антоније Велики слуша његово резоновање, али убрзо схвати лукаву замку. Бог, који није желео да Антоније Велики згреши, нађе начина да се овај велики подвижник подучи.

Те вечери човек Божији, пошто доврши своју топлу молитву и смањи светлост уљане лампе, полако склопи очи. Тада зачу Божански глас који му јасно стави на знање:

„На путићу који води за Александрију налази се један обућар који је већи од тебе, Антоније."

Антоније Велики скочи од сна.

- Обућар? Ма, је ли могуће? Обућар већи у подвижништву и врлини од Антонија Великог? Одлучи да сутра ујутро пође за Александрију.

Пошто освану нови дан Господњи, Антоније Велики узе свој штап и упути се у место на које му беше указао Бог.

- Један обућар у Александрији да буде већи од пустињских подвижника, понављаше путем Антоније Велики.

На рубу споредног пута за Александрију налазила се једна радњица. Стари обућар, обичног изгледа, једноставан и не баш причљив, држао је једну ципелу и пажљиво је крпио.

- Благослови, рече обућар скромном калуђеру.

- Бог те благословио, исто тако једноставно одговори Антоније Велики.

А обућар се нагну над ципелу коју је крпио мрмљајући неки псалам.

- Кажи ми, дете моје. Како проводиш дане?

- Не сећам се, Аво, да сам икоме учинио неко добро. Нити се сећам икакве благости ма према коме.

- Па како ти пролази живот, знатижељно га прекиде Ава.

- Ево како. Свакога јутра када устанем кажем у себи како ће се сви људи из Александрије и они што настањују удаљене крајеве као и они које не познајем спасити, а само ћу ја због мноштва мојих грехова пропасти. И са том мишљу пролази ми дан, а увече поново о том истом раамишљам.

Антоније Велики устаде, загрли сиромашног обућара и пољуби га брижно.

- Ти си, дете моје, са мало труда купио драгоцено благо! Ја у пустињи уз подвиг и пост остарих, али твоје смирење не достигох.

И извукавши велику корист, Велики подвижник се упути назад у пустињу.
 
Aha tek rodjeno dete je napusteno ili mu je umrla majka na rodjenju, zato sto nije doslo kod njega i nije trazilo pomoc od njega.
Najlakse je reci ljudima koji su se molili, a molitve im nisu uslisene: "niste dovoljno verovali, niste se dovoljno molili".
Ili jos bolje u to je djavo upleo svoje prste, pa gde je bio taj mocni baya da spreci? Pretpostavljam da je malo prilegao da odmori i odspava.

Uzmi edukuj se malo preko knjiga, pa ce ti neke stvari biti jasnije... za pocetak, ako nisi citao, uzmi od Dantea Aligijerija "Pakao"... mozda ti i neke stvari budu jasnije...
To se cita u srednjoj skoli (ako si preskocio) inace se takve stvari pamte...
 

да ти не останем дужан, па ћу једну реченицу у вези ратова да напишем.
у историји света ратови се никад нису водили ради религије, већ ради освајања територије и пљачкање материјалних вредности.
 
И најгори човек се три пута у животу мора сетити Бога:

- када види праведника да страда због његове кривице;
- када он сам страда због туђе кривице, и
- кад му дође час смрти.

Три пута у животу мора се заплакати и најтврђи грешник :

- када га , гоњена од људи као дивљу звер помилује мајчина рука;
- када га болесна и осамљена посети његов противник, доносећи му дарове и опроштај, и
- када му на самрти свештеник каже: не бој се, Божја милост је већа од твојих грехова!

Три пута човек личи сам себи на Бога:

- када му се роди син,
- када схвати и усвоји Христа, и
- када се помири са својим страдањем за правду.


Св.Вл.Николај Велимировић
 
Uzmi edukuj se malo preko knjiga, pa ce ti neke stvari biti jasnije... za pocetak, ako nisi citao, uzmi od Dantea Aligijerija "Pakao"... mozda ti i neke stvari budu jasnije...
To se cita u srednjoj skoli (ako si preskocio) inace se takve stvari pamte...

A Dante Aligijeri i "Bozanstvena komedija" su pravi predstavnici pravoslavlja i PC, to je kao da si mi rekao/la da treba da procitam Benedikta i "Pricu o karmi".
Ako znas daj mi odgovor u skladu sa pravoslavnim ucenjem, ali prethodno procitaj ono vezano za pol ispod avatara ili je problem u sledecem "ti si prokomentarisala", a pise ti muski pol, pa mislis da svi imaju tu potrebu da se kriju iza suprotnog pola, ako imas neki problem da se kao zena ne osecas dobro i da mislis da neces biti ozbiljno shvacena-tvoji problem, a ne moji.

Meda Brundo:
To sto sam ja prokomentarisala nema nikakve veze sa sudbinom... nego moj pojam shvatanja, a i pojedinjenim 'nevernicima' bi bilo jasnije da procitaju, pa bi neke stvari i shvatili...
 
A Dante Aligijeri i "Bozanstvena komedija" su pravi predstavnici pravoslavlja i PC, to je kao da si mi rekao/la da treba da procitam Benedikta i "Pricu o karmi".
Ako znas daj mi odgovor u skladu sa pravoslavnim ucenjem, ali prethodno procitaj ono vezano za pol ispod avatara ili je problem u sledecem "ti si prokomentarisala", a pise ti muski pol, pa mislis da svi imaju tu potrebu da se kriju iza suprotnog pola, ako imas neki problem da se kao zena ne osecas dobro i da mislis da neces biti ozbiljno shvacena-tvoji problem, a ne moji.


корисник "Meda Brundo" је почетник, вероватно још не зна како да уреди кориснички профил, као што ни ја нисам у почетку умео, а тада ме није много ни занимало.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nego kako ti onda napade onog veroucitelj sto koristi latinicnu tastaturu, bez slova srpske abecede, a covek mozda nije imao opciju za prebacivanje na cirilicu.
A u ostalom ne bih bas nesto rekla da ne zna, jer mi se obratila u muskom rodu, odnosno najverovatnije je pomislila da i drugi imaju obicaj da se kriju iza suprotnog pola.
A ako znas da mi odgovoris na post koji je ona citirala odgovori, a do sad nijedan vernik nije znao odgovor.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ОБУЋАР ИЗ АЛЕКСАНДРИЈЕ
Антоније Велики је био један од првих монаха који су напустили свет и склонили се у пустињу. С правом се сматра оцем монашког живота. У нашој Цркви често се помиње као пустињски учитељ. Временом су се око његове колибе окупили многи монаси који су у његовом лику нашли спокој.
Против Антонија Великог ђаво је војевао као против мало ког светитеља.
...

Антоније Велики устаде, загрли сиромашног обућара и пољуби га брижно.
- Ти си, дете моје, са мало труда купио драгоцено благо! Ја у пустињи уз подвиг и пост остарих, али твоје смирење не достигох.
И извукавши велику корист, Велики подвижник се упути назад у пустињу.

Lelee. Koje mozgoutucanije. :dash:
 
Ako znas daj mi odgovor u skladu sa pravoslavnim ucenjem, ali prethodno procitaj ono vezano za pol ispod avatara ili je problem u sledecem "ti si prokomentarisala", a pise ti muski pol, pa mislis da svi imaju tu potrebu da se kriju iza suprotnog pola, ako imas neki problem da se kao zena ne osecas dobro i da mislis da neces biti ozbiljno shvacena-tvoji problem, a ne moji.[/QUOTE]

Ne moras neke stvari u zivotu, sto se tice religije, da razumes ako citas knjige tog tipa. U zivotu su ti sve stvari povezane.
Ja nemam problem, ali ti ocigledno da, jer sam morala prokomentarisati poruku one sadrzine....brrrrr...
KOLIKO JA ZNAM MEDA BRUNDO JE MUSKO!!! :)
 
Poslednja izmena:
ТРИ ПИТАЊА

Био једном један младић који је дуго времема провео на студијима на Западу. Када се вратио, тражио је од својих родитеља да му нађу религиозног учењака или било којег стручњака који би могао одговорити на његова 3 Питања. Коначно, родитељи су му успјели наћи једног учењака.

Младић:

Ко си ти? Можеш ли ти одговорити на моја Питања?

Учењак:

Ја сам један од Божјих робова и уз Његову помоћ, ја ћу моћи одговорити на твоја Питања.

Младић:

Јеси ли сигуран? Многи професори и стручњаци нису били у стању да дају одговоре на моја Питања.

Учењак:

Ја ћу дати све од себе, уз Божију помоћ.

Младић рече:

Имам 3 Питања:

Питање бр. 1
Да ли Бог постоји? Ако постоји, покажи ми његов облик.

Питање бр. 2
Шта је Судбина?

Питање бр. 3
Ако је ђаво створен од ватре, зашто ће на крају бити бачен у пакао који је такође створен од ватре? То му сигурно неће нимало нашкодити, пошто су и ђаво и пакао створени од ватре.

Да ли је Бог мислио о овоме?

Изненада, учењак снажно ошамари младића по лицу. Младић осети бол: зашто сте се наљутили на мене?

Учењак:

Нисам љут. Шамар је мој одговор на твоја питања.

Младић:

Не разумем!

Учењак:

Како се осећаш након што сам те ошамарио?

Младић:

Наравно, осећам бол.

Учењак:

Да ли онда верујеш да бол постоји?

Младић:

Да.

Учењак:

Покажи ми облик бола!

Младић:

Не могу.

Учењак:

То је мој одговор на прво питање. Сви ми осећамо присуство Бога иако не видимо његов облик ... Да ли си синоћ сањао да ћу те ошамарити?

Младић:

Не.

Учењак:


Да ли си икад помислио да ћеш данас од мене добити шамар?

Младић:

Не.

Учењак:

То је Судбина, мој одговор на друго питање…од чега је створена моја рука којом сам те ошамарио?

Младић:

Створена је од меса.

Учењак:

А твоје лице, од чега је оно створено?

Младић:

Од меса.

Учењак:

Шта осећаш након што сам те ошамарио?

Младић:

Бол.

Учењак:

Тако је. То је мој одговор на треће питање, иако су и ђаво и пакао створени од ватре, ако Бог жели, пакао ће постати врло болно место за ђавола.

Бог је рекао:
„Ако се ти стидиш мене, и Ја ћу се стидети тебе!”


Да, ја волим Бога, Бог је моја фонтана Живота и мој Спаситељ. Бог ми помаже да идем даље и дању и ноћу. Без Бога, ја сам нико, али с Богом, ја могу све. Бог је моја снага.
Нека ти Он помогне да успеш... Амин

БОГ ЗАИСТА ПОСТОЈИ…

Ево једног поучног „разговора”

Један човек је отишао код фризера да се ошиша и обрије. Како је фризер почео да ради, почели су разговарати. Разговарали су о много ствари и о различитим темама, да би се на крају дотакли и теме Бога.

Фризер рече: Ја не верујем да Бог постоји.
Зашто то кажете? Упита га муштерија.
Знате, довољно је да изађете на улицу и схватите да Бог не постоји. Реците ми, ако Бог постоји, да ли би било толико бoлeсних људи?

Да ли би било толико напуштене деце? Ако Бог постоји, не би било ни патњи ни бола. Не могу замислити Бога који би дозволио све ове ствари. Муштерија промисли на моменат, али не одговори ништа, не желећи започињати расправу.

Фризер заврши са својим послом и муштерија напусти радњу. Само што је изашао из радње, виде на улици човека са дугом, непочешљаном, прљавом косом и необријаном брадом, изгледао је прљаво и запуштено.

Муштерија се врати назад у радњу и рече фризеру: Знате шта? Фризери не постоје. Како можете то рећи? Упита изненађени фризер. Ја сам ту, и ја сам фризер, и управо сам вас шишао и бријао!

Не! Викну муштерија. „Фризери не постоје, јер ако постоје, не би било људи са прљавом дугом косом и необријаном брадом, попут овог човека на улици.

Ах, али фризери ипак постоје!
Те ствари се дешавају јер људи не долазе код мене.”
Тачно, потврди муштерија. Управо тако!„

Бог, такође, постоји! Лоше ствари се дешавају кад људи не иду к ЊЕМУ и кад од ЊЕГА не траже помоћ ... Због тога постоји толико патњи и бола у свету”.

БУДИ БЛАГОСЛОВЉЕН(А) И БУДИ БЛАГОСЛОВ ДРУГИМА!!!

Kada ćete da se manete ofih infantilnih metafora i počnete ozbiljno da razmišljate?
 
Poslednja izmena:
Aha tek rodjeno dete je napusteno ili mu je umrla majka na rodjenju, zato sto nije doslo kod njega i nije trazilo pomoc od njega.
Najlakse je reci ljudima koji su se molili, a molitve im nisu uslisene: "niste dovoljno verovali, niste se dovoljno molili".
Ili jos bolje u to je djavo upleo svoje prste, pa gde je bio taj mocni baya da spreci? Pretpostavljam da je malo prilegao da odmori i odspava.

Na ovu poruku sam mislila, ali vidim da su ti uglavnom i ostale slicne sadrzine.
Nisam gledala ko pise, nego sadrzinu teksta, tek sam sad shvatila da si zensko z:)
Mahom su muskarci nevernici, inace, ne bih ja tako postupila...

ALI ZANIMA ME, DA LI SLAVIS SLAVU ILI PRAKTIKUJETE OKUPLJANJE PORODICE ZA VECE PRAZNIKE? TO ME ZANIMA I ZA OSTALE KOJI SU SLICNOG MISLJENJA...

Posto znam pojedine sa slicnim stavom, ali ipak slave slavu i slicno...
 

Back
Top