Tretman cutanjem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mnogo vas masi poentu price ovde.
Ljudi, ne radi se o cutanju kada si na nekoga ljut ili cutis iz inata jer ti nesto nije po volji.
To je nezrelo i smesno.
Ja govorim o cutanju nakon bezuspesnog ukazivanja nekome na greske, kada vidis da ponasanjem povredjuje i sebe i sve oko sebe a ne prihvata, ne uvidja i ne razume da to radi.
Dakle, odustajanje od price i prepustanje prirodnom toku stvari.
Ako shvati o cemu toliko pricam, shvati...ako ne shvati...pokusala sam...

Ја схватам. Разговарала си, покушавала, па опет, све је испало наопако.
Питаш се да ли си луда ил те неко прави лудом.
И онда ... заћутиш ... да се средиш, да размислиш ... и тако упаднеш у колотечину ... и најзад схватиш да ћутиш већ дуго...
 
Mnogo vas masi poentu price ovde.
Ljudi, ne radi se o cutanju kada si na nekoga ljut ili cutis iz inata jer ti nesto nije po volji.
To je nezrelo i smesno.
Ja govorim o cutanju nakon bezuspesnog ukazivanja nekome na greske, kada vidis da ponasanjem povredjuje i sebe i sve oko sebe a ne prihvata, ne uvidja i ne razume da to radi.
Dakle, odustajanje od price i prepustanje prirodnom toku stvari.
Ako shvati o cemu toliko pricam, shvati...ako ne shvati...pokusala sam...

To tesko da mozes da se promeni...tj. skoro sam pa ubedjena da ne moze....osoba je jednostavno takva kakva jeste.....ili je prihvatis takvu ili ides dalje....
 
znas sta, meni je drago sto si ti tako savrsena i nepogresiva i sto tako intenzivno napadas sve druge koji to nisu. verovatno jer ti je stalo da i svi drugi dodju do tvog stupnja nepogresivosti. i to je humano od tebe. ali radis to na agresivan, cesto i nekulturan nacin. a ovo kazem zbog tebe. nije zgoreg da malo izrafiniras nastup. opet, zbog tebe...
"ako ikoga interesuje da nesto sazna" :).
vidis kako lep nacin da se komunicira, taj koji ti serviras:)

oo sad tek ovo vidim
slušaj, nova,
ja ovde razmenjujem mišljenja i to na način koji ja smatram da je prikladan.
i nema kod mene ni traga od nefer komunikacije.
ne udaram nisko, ne pretpostavljam da drugi imaju loš dan ili šta već. kad je neko glup glup je, to se vidi iz postova. ali ne pretpostavljam ono što nikako ne mogu znati.
dalje, ja sam ovde govorila o komunikaciji sa ljudima koji su mi emocionalno značajni.
na ovom forumu mogu na prste jedne ruke da nabrojinm ljude koji su mi dragi.
rekla sam "ako nekog interesuje". to što si mu ti dodala i "a znam da vas ne interesuje, crvi mali" značenje, ne govori ništa o meni, već o tebi. i to je malo tužno.
to što ti to što ja imam argumente za ono što govotim i iznosim ih, umesto da kretenski spamujem vidiš kao odraz agresije i lošeg vaspitanja, opet nije moj problem već tvoj.
 
Mnogo vas masi poentu price ovde.
Ljudi, ne radi se o cutanju kada si na nekoga ljut ili cutis iz inata jer ti nesto nije po volji.
To je nezrelo i smesno.
Ja govorim o cutanju nakon bezuspesnog ukazivanja nekome na greske, kada vidis da ponasanjem povredjuje i sebe i sve oko sebe a ne prihvata, ne uvidja i ne razume da to radi.
Dakle, odustajanje od price i prepustanje prirodnom toku stvari.
Ako shvati o cemu toliko pricam, shvati...ako ne shvati...pokusala sam...

pa shvatili smo da si agresor i da ga kaznjavas i da si ohola i tako nesto jos:).
pogana osobo, idi se kazni!! :P
 
ne shvate oni ništa osim da si se nadrkala.
i onda se ponašaju kao da su nešto skrivili da bi te odobrovoljili.
i da bi izbegli kaznu kojoj si ih podvrgla.
a tu svaka komunikacija prestaje. problem se ne reši, on u trnutku bude ok, posle radi to isto što je i radio.

morate da naučite da razgovarate.

a o tome da li je kazna ili nije i da li je fer ili nije evo vam pa čitajte. u suštini svud piše isto jer je prosto tako...
http://www.about-personal-growth.com/silent-treatment.html
ako ikoga interesuje da nešto sazna...

Sjajan text, ali ovo sto je opisano je vec preterano cutanje, uslovnjavanje, teranje inata.. Ja sam shvatila temu kao neko privremeno, trenutno cutanje ili tako nesto...
 
Mnogo vas masi poentu price ovde.
Ljudi, ne radi se o cutanju kada si na nekoga ljut ili cutis iz inata jer ti nesto nije po volji.
To je nezrelo i smesno.
Ja govorim o cutanju nakon bezuspesnog ukazivanja nekome na greske, kada vidis da ponasanjem povredjuje i sebe i sve oko sebe a ne prihvata, ne uvidja i ne razume da to radi.
Dakle, odustajanje od price i prepustanje prirodnom toku stvari.
Ako shvati o cemu toliko pricam, shvati...ako ne shvati...pokusala sam...

pa to nije tretman ćutanjem. ti si onda omašila naslov =)
to je živi i pusti druge da žive tretman.
ili sam opet omanula? ne znam bre.
 
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?
pa jesam
svi to nekad radimo
ja obično ako je u pitanju neka sitna stvar
nešto što nije toliko važno
i za šta procenim da bi dalje insistiranje na razgovoru
samo pogoršalo situaciju
a ne doprinelo poboljšanju iste

prosto gurnem pod tepih
može da ima bolji efekat
nego bilo šta drugo

ili pustim da lupi glavom u zid
i da shvati sam
a onda gunđam
lepooo sam ti govorilaaaa :D
(šala šala)
 
oo sad tek ovo vidim
slušaj, nova,
ja ovde razmenjujem mišljenja i to na način koji ja smatram da je prikladan.
i nema kod mene ni traga od nefer komunikacije.
ne udaram nisko, ne pretpostavljam da drugi imaju loš dan ili šta već. kad je neko glup glup je, to se vidi iz postova. ali ne pretpostavljam ono što nikako ne mogu znati.
dalje, ja sam ovde govorila o komunikaciji sa ljudima koji su mi emocionalno značajni.
na ovom forumu mogu na prste jedne ruke da nabrojinm ljude koji su mi dragi.
rekla sam "ako nekog interesuje". to što si mu ti dodala i "a znam da vas ne interesuje, crvi mali" značenje, ne govori ništa o meni, već o tebi. i to je malo tužno.
to što ti to što ja imam argumente za ono što govotim i iznosim ih, umesto da kretenski spamujem vidiš kao odraz agresije i lošeg vaspitanja, opet nije moj problem već tvoj.

a vidis, meni je tuzno sto ti koja ordiniras na ovom forumu toliko koliko ordiniras, imas toliko dragih ljudi da nabrojis na prste. svo to vreme posveceno glupima i ne-dragima. to je zaista tuzno.
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

Primenjujem ga iz više razloga.
1. Znam da je on najgori način "rasprave", pa ponekad namerno to radim da bih više iznervirala osobu koja me je iznervirala. Potpuno je/ga ignorišem.
2. Kada shvatim da je svaka reč suvišna, ne vidim razumevanje, ne vidim volju da me razume osoba sa kojom se raspravljam. Ako je ovaj razlog, onda to dovodi i do prekida odnosa (na duže ili kraće vreme, ponekad zauvek). I to nerado činim. Sekira me jako, ali do ovoga dođe kada iscrpim sve reči i smisao u njima. Onda mogu samo da kažem: u redu, gotovo. Problem je što time zbilja gasim polagano emocije prema toj osobi. (Govorim o važnim vezama, a ne prolaznim. Prolazne ili gasim ili ostavljam na nivou poznanika.)
Uglavnom, mislim da ćutanje mnogo više može da kaže nego rasprava. Nažalost ljudi tada pre shvate da nije sve ok, nego kada im kažeš da nije sve ok. I opet, nažalost, barem kada sam ja u pitanju, kada dođe do ćutanja obično znači da je mala verovatnoća da će stvari ponovo biti ok.
 
a vidis, meni je tuzno sto ti koja ordiniras na ovom forumu toliko koliko ordiniras, imas toliko dragih ljudi da nabrojis na prste. svo to vreme posveceno glupima i ne-dragima. to je zaista tuzno.
bravo.
još jedan primer nefer komunikacije.
pa ovo je strašno =(
samo što mene tako nećeš uvrediti. jer to što je tebi tužno meni je radosno.
 
koliko čovek mora da bude <cenzurisano> da bi na "mene tako nećeš uvrediti" odgovorio sa "sorry" ako te to vređa"?
osim toga, nisi prokomentarisala moje viđenje foruma, jer ja svoje viđenje foruma nisam ni iznela... ko zna šta si ti prokomentarisala.. ali cenim što se trudiš da vodiš diskusiju na nivoju, sa sve dugačkim rečima kao što je prokomentarisala i pametnim kao što je viđenje =I
 
E šta su ti ove žene...
Moja zapažanja o ovoj temi:
a) Oterale ste sve muškarce sa teme
b) Ako ovoliko možete da pričate o ćutanju, koliko li tek onda toročete o pričanju???
Sazrela tema da se prebaci na riblji ćoškić.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top