Tretman cutanjem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?



mislim da je Andric bese rekao
da se hiljadu puta pokajao za ono sto je rekao,
a retko za ono sto je precutao.

tako nekako i ja.
cutanje je zlato.
al' dobro, nadam se savladacu i tu lekciju u zivotu...jednom, valjda?
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

.

Jako je bitno na koji nacin se saopstava ono sto zelis da saopstis....cesto covek misli da je dao jasno i glasno do znanja a u stvari nije....

U svakom slucaju ne volim cutanje...bolje se je i posvadjati pa pomiriti, nego cutati...nema gore i razarajuce opcije za vezu....

P.s. Svoju dugu vezu sam okoncala bas zbog cutanja....jer ma koliko se ja god trudila i volela to ocigledno nije bilo dovoljno....ukratko, mrzim cutanje....moze dosta da nas kosta... :-(
 
Poslednja izmena:
.
Jako je bitno na koji nacin se saopstava ono sto zelis da saopstis....cesto covek misli da je dao jasno i glasno do znanja a u stvari nije....

Jasnija i glasnija nisam mogla biti...ja ne znam, jedino da pokusam nacrtati...
Ja samo mrzim sto mi se reci tumace na neki peti nacin, sto se izmislja nesto nepostojece...to sto sam rekla ZNACI to sto sam rekla, nema tu nista skriveno, i analize nisu potrebne...
A ja sam se umorila od objasnjavanja.
Eto.
 
Jasnija i glasnija nisam mogla biti...ja ne znam, jedino da pokusam nacrtati...
Ja samo mrzim sto mi se reci tumace na neki peti nacin, sto se izmislja nesto nepostojece...to sto sam rekla ZNACI to sto sam rekla, nema tu nista skriveno, i analize nisu potrebne...
A ja sam se umorila od objasnjavanja.
Eto.

Poznato mi je to jako dobro..:dash:.... Brzo si se umorila....kod mene je to trajalooo duuugoooo....:dash:

Pokusaj da oteras taj njegov strah i nesigurnost....
 
ah
tretman ćutanjem je ružno i nefer oružje.
(drugačije je kad zaćutiš jer prosto ne možeš da govoriš - to je mnogo loše po tebe)
a kad ćutiš da bi kaznio (dokazao nekome nešto, vatevr) - to je oružje u borbi polova koje bi bilo zabranjeno nekom ženevskom konvencijom, samo da je ima.
i nikada mi neće biti jasno odakle tolika potreba da se stalno kažnjava neko ko se navodno voli.
nemojte mi da ovo nije kažnjavanje. pošto jeste i to ohoho.
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

jao jesam.
i kao sto kazes, ne zato sto to volim vec zato sto nekima ne mozes ni crtezom..
i imalo je nevidjeni efekat.
to je uglavnom vezano za muskarce. ne vole mnogo filozofije ali cutanje ukopcaju odmah.
 
Poznato mi je to jako dobro..:dash:.... Brzo si se umorila....kod mene je to trajalooo duuugoooo....:dash:

Pokusaj da oteras taj njegov strah i nesigurnost....

Prvo, nije mi jasno odakle ti konstatacija da sam se brzo umorila, ne mozes nikako znati o cemu se radi. I odakle ti da je "on" u pitanju? I, traje vec dugo.

ah
tretman ćutanjem je ružno i nefer oružje.
(drugačije je kad zaćutiš jer prosto ne možeš da govoriš - to je mnogo loše po tebe)
a kad ćutiš da bi kaznio (dokazao nekome nešto, vatevr) - to je oružje u borbi polova koje bi bilo zabranjeno nekom ženevskom konvencijom, samo da je ima.
i nikada mi neće biti jasno odakle tolika potreba da se stalno kažnjava neko ko se navodno voli.
nemojte mi da ovo nije kažnjavanje. pošto jeste i to ohoho.

Slazem se, Parka, ali, najiskrenije, nije u pitanju nikakvo kaznjavanje.
Cutanje vise u smislu nekog odustajanja, predaje, ako me razumes...
Kad vidis da nema vajde...
 
Tretman cutanjem je pasivno-agresivno ponasanje.

Mnogi to primenjuju godinama a druga strana se ubi da ih odobrovolji ne kapirajuci da je to bezobrazluk nevidjeni.

Ljudi se lako pecaju na to zato sto mnogi na kapiraju da je durenje agresivno i mnogo gore od svadje u kojoj ima razmene makar i na neprijatan nacin. Naravno ako sa nekim ne zelimo vise nikakav kontakt onda sam pre za cutanje nego za svadju, ali ovo, zivis sa nekim i tako se ponasas... Ne, ne... to (vise) ne bi doslo u obzir!

Nije agresivnost samo kada neko vice ili vredja :!:
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

Ja cutim, cutim, kao smirena sam... Ondak poludim i razbesnim se objasnjavajuci ono sto je druga strana trebala sama da ukapira i bude jos gore nego da sam odmah sve lepo rekla, pa makar objasnjavala milion puta. Iz ovoga sledi da cutanje nije zlato.
 
ah koliko ovde savrsenih ljudskih bica u savrsenim odnosima sa drugima, ooo, sad sam presrecna:).
sve skolski savrseno, ne cuti jer nije lepo, ne cuti jer je kaznjavanje, ne cuti jer je agresija, jeli, jel vi zatvorite usta bar ponekad?:lol:
 
kaznjavanje:)
nema veze sa kaznjavanjem nego sa posebnom vrstom komunikacije.
kako je ivana navela, nekim ljudima ne vredi pricati. ali cutanje shvate.

ne shvate oni ništa osim da si se nadrkala.
i onda se ponašaju kao da su nešto skrivili da bi te odobrovoljili.
i da bi izbegli kaznu kojoj si ih podvrgla.
a tu svaka komunikacija prestaje. problem se ne reši, on u trnutku bude ok, posle radi to isto što je i radio.

morate da naučite da razgovarate.

a o tome da li je kazna ili nije i da li je fer ili nije evo vam pa čitajte. u suštini svud piše isto jer je prosto tako...
http://www.about-personal-growth.com/silent-treatment.html
ako ikoga interesuje da nešto sazna...
 
Slazem se, Parka, ali, najiskrenije, nije u pitanju nikakvo kaznjavanje.
Cutanje vise u smislu nekog odustajanja, predaje, ako me razumes...
Kad vidis da nema vajde...
izvini, možda je ovo ružno reći, ali kad sama vidiš da "više nema nade" pa onda nema šta da se ćuti.
onda je gotovo.
tretman ćutanjem ne može biti predaja, to je potreba da se kontroliše situacija.
ti to sebi možda predstavljaš drugačije.. ne znam...
na časnu reč, mislim da bi u školama trebalo da postoji predmet koji će se zvati međuljuski odnosi =I
edit:
Tretman cutanjem je po mom misljenju olicenje:
1. durenja
2. izigravanja zrtve
3. foliranja
i ne bi ga trebalo tolerisati.
e to, samo u manje reči =D
 
znas sta, meni je drago sto si ti tako savrsena i nepogresiva i sto tako intenzivno napadas sve druge koji to nisu. verovatno jer ti je stalo da i svi drugi dodju do tvog stupnja nepogresivosti. i to je humano od tebe. ali radis to na agresivan, cesto i nekulturan nacin. a ovo kazem zbog tebe. nije zgoreg da malo izrafiniras nastup. opet, zbog tebe...
"ako ikoga interesuje da nesto sazna" :).
vidis kako lep nacin da se komunicira, taj koji ti serviras:)
 
izvini, možda je ovo ružno reći, ali kad sama vidiš da "više nema nade" pa onda nema šta da se ćuti.
onda je gotovo.
tretman ćutanjem ne može biti predaja, to je potreba da se kontroliše situacija.
ti to sebi možda predstavljaš drugačije.. ne znam...
na časnu reč, mislim da bi u školama trebalo da postoji predmet koji će se zvati međuljuski odnosi =Iedit:

e to, samo u manje reči =D

e to si u pravu:)
neko na drugima trese svoje neraspolozenje, stouopste nije u redu:) slozices se sa mnom.
 
Mnogo vas masi poentu price ovde.
Ljudi, ne radi se o cutanju kada si na nekoga ljut ili cutis iz inata jer ti nesto nije po volji.
To je nezrelo i smesno.
Ja govorim o cutanju nakon bezuspesnog ukazivanja nekome na greske, kada vidis da ponasanjem povredjuje i sebe i sve oko sebe a ne prihvata, ne uvidja i ne razume da to radi.
Dakle, odustajanje od price i prepustanje prirodnom toku stvari.
Ako shvati o cemu toliko pricam, shvati...ako ne shvati...pokusala sam...
 
znas sta, meni je drago sto si ti tako savrsena i nepogresiva i sto tako intenzivno napadas sve druge koji to nisu. verovatno jer ti je stalo da i svi drugi dodju do tvog stupnja nepogresivosti. i to je humano od tebe. ali radis to na agresivan, cesto i nekulturan nacin. a ovo kazem zbog tebe. nije zgoreg da malo izrafiniras nastup. opet, zbog tebe...
"ako ikoga interesuje da nesto sazna" :).
vidis kako lep nacin da se komunicira, taj koji ti serviras:)

Ti to meni mozda? :eek:
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

cutim onda kada se neko grcevito bori za nesto do cega meni bas i niej stalo... tada se ne raspravljam vec ocutim, pustim da bude u pravu
i cutim onda kada mi je tesko... bolje i to nego da placem, vicem ili pocnem govoriti neke nepovezanosti
i cutanjem se nista ne postize, osim odlaganje
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top