Tretman cutanjem

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne volim cutanje, ne podnosim cutanje, ne volim kada sam sa osobom u bilo kom odnosu i kada dodje do neceg loseg ona jednostavno zacuti... sve radim da se to prekine...
cak i kada bih zelela da postignem neki efekat cutanjem to ne bih uspela jer ne bih izdrzala, ne umem to, cini mi se da bih se ugusila...
poznavala sam jednu osobu koja nije umela da prica.. cutanje bio jedini razgovor...osoba koja je u stanju da cuti uzasno dugo, i neopsisivo je koliko to nisam podnosila i koliko nikada nista nije uspela da mi kaze,ma koliko se ja trudila da razumem cutanje i nikada nije progovrila : |
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

Pre cu da cutim nego sto cu da se svadjam. :neutral: To verovatno ne valja, ali na to me moze naterati zaprepascenje postupkom neke osobe gde vise nema sta da se kaze. Objasnjenja? Ne treba mi, dovoljan mi je bio postupak.
Nekad necu ni da cujem objasnjenje dok ne ohladim glavu.
A najvise mrzim da budem u ulozi nekog ko zvoca i ko stalno ima nesto da kaze. Ili konstantno da se spotice o iste stvari. Ako vidim da nema sanse da me taj neko razume, ni onda necu da pricam.

Ja ustvari ne volim da pricam (ali volim da kucam). :D
 
Pre cu da cutim nego sto cu da se svadjam. :neutral: To verovatno ne valja, ali na to me moze naterati zaprepascenje postupkom neke osobe gde vise nema sta da se kaze. Objasnjenja? Ne treba mi, dovoljan mi je bio postupak.
Nekad necu ni da cujem objasnjenje dok ne ohladim glavu.
A najvise mrzim da budem u ulozi nekog ko zvoca i ko stalno ima nesto da kaze. Ili konstantno da se spotice o iste stvari. Ako vidim da nema sanse da me taj neko razume, ni onda necu da pricam.

Ja ustvari ne volim da pricam (ali volim da kucam). :D

ovo boldovano razumem. mene uzasno gusi kad neko stalno prica. i kao uvek ima o cemu. oh..
 
Vala_19.gif
 
Možda se i otvore posle dugo vremena, kad shvate da ti nećeš zloupotrebiti njihovu iskrenost.
..
pre ili kasnije nekako mu dodje prirodno da iskrenost bude zloupotrebljana ili upotrebljena protiv tebe..ali i da se nikad ne otvaras i tako ces se samopovrediti..tako da ni sam ne znam sta je pametnije..
 
Poslednja izmena:
btw za probleme u komunikaciji porazavajuce je upirati prst samo u jednu stranu ucesnika..jer za komunikativni problem odgovornost snose obe strane ucesnici..jedna jer nije u stanju da objasni na pravi nacin tj nadje pravi input a druga osoba jer nije u stanju da razume..saslusa itd..gluvi telefoni ..bar se to tako zove..a moze nastati u samaom startu komunikacije ili kasnije gomilanjem sitnih nesporazuma koji otupljuju komunikaciju i na kraju dovedu do potpunog medjusobnog nerazumevanja
 
btw za probleme u komunikaciji porazavajuce je upirati prst samo u jednu stranu ucesnika..jer za komunikativni problem odgovornost snose obe strane ucesnici..jedna jer nije u stanju da objasni na pravi nacin tj nadje pravi input a druga osoba jer nije u stanju da razume..saslusa itd..gluvi telefoni ..bar se to tako zove..a moze nastati u samaom startu komunikacije ili kasnije gomilanjem sitnih nesporazuma koji otupljuju komunikaciju i na kraju dovedu do potpunog medjusobnog nerazumevanja

Bas....uvek su oboje krivi ali isto tako je cesto neko vise kriv....nazalost...
 
btw za probleme u komunikaciji porazavajuce je upirati prst samo u jednu stranu ucesnika..jer za komunikativni problem odgovornost snose obe strane ucesnici..jedna jer nije u stanju da objasni na pravi nacin tj nadje pravi input a druga osoba jer nije u stanju da razume..saslusa itd..gluvi telefoni ..bar se to tako zove..a moze nastati u samaom startu komunikacije ili kasnije gomilanjem sitnih nesporazuma koji otupljuju komunikaciju i na kraju dovedu do potpunog medjusobnog nerazumevanja

Definitivno.
Mada, kada je chutanje upotrebljeno kao "kazna", e to je vech manipulacija. To me nervira.
 
Bas....uvek su oboje krivi ali isto tako je cesto neko vise kriv....nazalost...
krivica je ta koja unistava sve..kad bi se moglo komunicirati bez osudjivanja i nametanja krivice mozda bi se i doslo do nekog resenja:think:
najlakse je uperiti prst i osuditi nesto..okriviti..bez obzira da li je to neko drugi ili mi sami..ljudi su skloni da idu linijom manjeg otpora kako se to kaze a taj put vodi samo u staganciju..
isuvise je iskljucivosti danas u medjusobnoj komunikaciji ljudi..isuvise teranja u pm za sve i svasta..a o bogatstvu recnika da ne govorim cini mi se da neki ljudi ne poznaju vise od dvesta reci:think:
 
krivica je ta koja unistava sve..kad bi se moglo komunicirati bez osudjivanja i nametanja krivice mozda bi se i doslo do nekog resenja:think:
najlakse je uperiti prst i osuditi nesto..okriviti..bez obzira da li je to neko drugi ili mi sami..ljudi su skloni da idu linijom manjeg otpora kako se to kaze a taj put vodi samo u staganciju..
isuvise je iskljucivosti danas u medjusobnoj komunikaciji ljudi..isuvise teranja u pm za sve i svasta..a o bogatstvu recnika da ne govorim cini mi se da neki ljudi ne poznaju vise od dvesta reci:think:

Slazem se da krivica unistava sve...potrebno je na lep nacin objasniti partneru kako se osecas kad on radi nesto sto tebe povredjuje.....i pokusavati naci zajednicko resenje...
 
Primenila sam ga nekoliko puta, mada to ne volim i smatram pogresnim, ali nekim ljudima moras cutanjem reci ono sto im recima ne mozes objasniti, koliko god to pokusavao.
Volim razgovor i otvorenost.
Bilo u emotivnoj vezi, bilo sa prijateljima, porodicom, kako god.
Ali nekada jednostavno moram ucutati...kao sto vec rekoh, jer nema drugog nacina.
Da li ste to radili i mislite li da je bilo efekta?
Sta bi vas jos moglo naterati na to?

Upravo to sto si navela-cutala sam, jer nije bilo drugog nacina. I, da vidis, upalilo je ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top