različit tretman muškaraca i žena prilikom nesreća u saobraćaju i transportu

Pre 15-tak godina na raskrsnici prometnih ulica u Zemunu sedimo drugar i ja u basti kafica pored semafora i komentarisemo situaciju koja se desava na 10m od nas. Kolona ceka promenu crvenog u zeleno i krece nesnosna svirka sirena iz automobila 2-og, 3-ceg.. 20-tog u koloni ako prvi na semaforu nije krenuo 5 sec pre promene svetla u zeleno, ako nije u stilu Airton Sene startovao. Ne daj boze da je krenuo 3-4 sec po promeni svetla, tada urlaju, yebu majku tom prvom, pritiskaju sirenu 10-tak sekundi bez prestanka. Pomalo postaje nesnosno da se sedi u toj basti i taman kad ustajemo kaze drugar "vidi ovo, da sacekamo sta ce biti". Na semaforu je prvi stao dzip Mecedes G-klase, ocito blindiran, unutra sede dva celava momka debelih vratova, obojica telefoniraju a vozac je jos izbacio tetovirani lakat kroz prozor, dzip stoji malo ukoso cak je zasao i u suprotnu traku. Blizi se promena svetla, niko ne svira sto je bilo uobicajeno do tad. Menja se svetlo, niko i dalje ne svira, a dzip i dalje stoji, ne krece, telefoniraju momci, ne uzbudjuju se. Posle 10-tak sekundi neko pritisne sirenu a vozac otvara vrata i prodere se unazad "sta je majmune, nemoj da dodjem tamo nazad". Mrtva tisina posle toga, pali se zuto i ovi iz dzipa daju gas i prolaze raskrsnicu na crveno. P.i.c.h.k.i.c.e iza odmah pocinju da trube kad nestade Mercedesa iz raskrsnice. Meni secanje za ceo zivot kakvi smo mi u Srbiji.

Imaju blindirani mercedes i izbacili su tetovirani lakat kroz prozor? Znači platiš blindu 200.000 evra i onda otvoriš prozor da te neko upuca kao kera? Hoće to tako. :D
 
Imaju blindirani mercedes i izbacili su tetovirani lakat kroz prozor? Znači platiš blindu 200.000 evra i onda otvoriš prozor da te neko upuca kao kera? Hoće to tako. :D
Pa sinko, nije sve u zivotu kao sto si gledao u tih par krimi filmova, konvoj blindiranih dzipova zatvorenih prozora gazi sve pred sobom. Pretpostavimo da momci malo hoce vazni da se naprave u selu. Uzgred, ko kaze da oni uopste placaju 200k ono sto kosta toliko?
 
Pa sinko, nije sve u zivotu kao sto si gledao u tih par krimi filmova, konvoj blindiranih dzipova zatvorenih prozora gazi sve pred sobom. Pretpostavimo da momci malo hoce vazni da se naprave u selu. Uzgred, ko kaze da oni uopste placaju 200k ono sto kosta toliko?

Čim vidim sinko, jasno mi je koliki si šaban i koliko znaš o bilo čemu.
 
kada se desi neka haotična situacija u saobraćaju npr na izuzetno prometnoj ulici, npr Kneza Miloša, osoba pređe na crveno

ako je ta osoba ženskih genitalija oni će njoj svirati skičati i vikati glupačo aaa kud si pošla na crveno glupačo

a muškarac ako je u pitanju, niko ništa ne viče nego ga samo gaze i prelaze preko njega

pa me zanima čemu taj diskriminatorni tretman na osnovu očigledno pola. šta ako neka žena ne želi da viču na nju i da joj poštede život nego da je gaze. ima li ona pravo na izbor (moje telo moj izbor)

hvala
много ти досадно а...
 
Ружно је драти се и дивљати у саобраћају. Са друге стране, свако ко је возио кроз гужве, врло брзо изгуби стрпљење и смиреност. Неко је помињао да семафори нису усклађени да образују зелени талас. То је већ довољно да исцрпи возача или да га изнервира, јер мора стално да стаје и убрзава.
 
kada se desi neka haotična situacija u saobraćaju npr na izuzetno prometnoj ulici, npr Kneza Miloša, osoba pređe na crveno

ako je ta osoba ženskih genitalija oni će njoj svirati skičati i vikati glupačo aaa kud si pošla na crveno glupačo

a muškarac ako je u pitanju, niko ništa ne viče nego ga samo gaze i prelaze preko njega

pa me zanima čemu taj diskriminatorni tretman na osnovu očigledno pola. šta ako neka žena ne želi da viču na nju i da joj poštede život nego da je gaze. ima li ona pravo na izbor (moje telo moj izbor)

hvala
Sve istina, ali nekako neprijatno gaziti ženu, a odgovaraš ko za čoveka....
 

Back
Top