Treba li čoveku žena ?

DisMisaL:
I žena je čovečije biće.

Ne znam za ti rečenicu, ali ...

Pukovnik Moamer El Gadafi, koji je Libiju izvukao iz najgore srednjevekovne zaostalosti, pokušao je naravno da reformiše i odnos prema ženama. Dakle - emancipacija bato ! Ali, nemojte zaboraviti da je to ipak arapski svet, pa je to jako daleko od zapadnoevropske emancipacije. Dakle, emancipacija se svodi na to da devojčice mogu da idu u školu (!), da žene smeju da se zaposle, da smeju da šetaju ulicom same i bez feredže, i tako to.
Elem, na prvoj strani udžbenika za osnovnu školu piše: I žene su ljudska bića !
 
Ja znam da zeni treba muskarac.
A da li muskarcu treba zena, ne znam.

shame.gif




What's a woman when a man
Don't stand by her side?
What's a woman when a man has secret to hide?

She'll be weak,she'll be strong
Struggle hard,for so long

What's a woman when a man
What's a woman when a man
Don't go by the rule?
What's a woman when a men
What's a woman when a man
Makes her feel like a fool?

When it right,turns to wrong
She will try, to hold on
To the ghost of the past
When love was to last
Dreams from the past
Faded so fast

All alone in the dark
She will swear
He'll never mislead her again

All those dreams from the past
Faded so past,ghosts of the past
When love was to last

All alone,in the dark
She will swear cross her heart
Never again
Cross my heat
Never again
 
sto bi rekao >ja imam san...

jedan covek , jedna zena..najbliskiji, najbolji prijatelji, najstrasniji ljubavnici..saputnici...svako svoj, a opet jedno drugom mnogo...

ajde sto ja nisam dosla do toga..nego ne znam nikog ko jeste...mozda u pocetku..ali nestaje..sve...

da li je to utopija? i interesuje me misljenje i muskaraca i zena...
 
SINDI:
sto bi rekao >ja imam san...

jedan covek , jedna zena..najbliskiji, najbolji prijatelji, najstrasniji ljubavnici..saputnici...svako svoj, a opet jedno drugom mnogo...

ajde sto ja nisam dosla do toga..nego ne znam nikog ko jeste...mozda u pocetku..ali nestaje..sve...

da li je to utopija? i interesuje me misljenje i muskaraca i zena...
Ma nema šanse.
Sve nestaje u zajedničkom životu. Možda ponekada bljesne onaj početni plamen, ali je njegova toplota svaki put sve manja i manja. Navika je smrt za tu utopističku mogućnost zajedničke sreće. Jednostavno, vremenom poželiš nešto novo, a društvo to ne oprašta, pa ti onda mrsko ono što već imaš i tako.
Ima jedan vic o tome.
Kaže prijatelj prijatelju:
- da li da idem na more da gledam ono što ne mogu da ye.be.m ili da ostanem kući da ye.be.m što ne mogu da gledam. ;)
 
SINDI:
sto bi rekao >ja imam san...

jedan covek , jedna zena..najbliskiji, najbolji prijatelji, najstrasniji ljubavnici..saputnici...svako svoj, a opet jedno drugom mnogo...

ajde sto ja nisam dosla do toga..nego ne znam nikog ko jeste...mozda u pocetku..ali nestaje..sve...

da li je to utopija? i interesuje me misljenje i muskaraca i zena...

Mislim da je najveci problem u onome "svako svoj"
U mom slucaju takve veze se upravo to isprecilo. Nevoljnost da se odustane od sopstvenosti, zarad veze. Svako svoj, znaci razlicitost u misljenjima, interesovanjima....ovo povlaci toleranciju...svaka osoba kojoj popustamo ili tolerisemo njene postupke, postaje nam sve manje draga. Kada to stavimo u duzi vremenski period male stvari pocinju da nam smetaju mnogo. Takodje covek vecito traga za necim kroz sta bi mogao da se ostvari. Kada on nije ostvaren samom vezom on nastavlja da traga. To takodje ume da odalji od veze bilo u smislu da druga osoba shvata da nije najvaznija na svetu bilo iz razloga da se druga ne posvecuje vezi dovoljno. To su po meni neki od najcescih razloga za "pucanje dugih veza".
 
Milojko Vasic:
Ne znam za ti rečenicu, ali ...

Pukovnik Moamer El Gadafi, koji je Libiju izvukao iz najgore srednjevekovne zaostalosti, pokušao je naravno da reformiše i odnos prema ženama. Dakle - emancipacija bato ! Ali, nemojte zaboraviti da je to ipak arapski svet, pa je to jako daleko od zapadnoevropske emancipacije. Dakle, emancipacija se svodi na to da devojčice mogu da idu u školu (!), da žene smeju da se zaposle, da smeju da šetaju ulicom same i bez feredže, i tako to.
Elem, na prvoj strani udžbenika za osnovnu školu piše: I žene su ljudska bića !

Dobro si me upoznao sa situacijom... :wink:
 
SINDI:
sto bi rekao >ja imam san...

jedan covek , jedna zena..najbliskiji, najbolji prijatelji, najstrasniji ljubavnici..saputnici...svako svoj, a opet jedno drugom mnogo...

ajde sto ja nisam dosla do toga..nego ne znam nikog ko jeste...mozda u pocetku..ali nestaje..sve...

da li je to utopija? i interesuje me misljenje i muskaraca i zena...

ja verujem da moze. a zar nije logicnije da bas vremenom to nastaje, a ne nestaje? u pocetku smo svi ekstazirani, kasnije kada to splasne, ostaju basic stvari, i ako se dvoje prepoznaju, grade sve to sto si spomenula.
 
SINDI:
sto bi rekao >ja imam san...

jedan covek , jedna zena..najbliskiji, najbolji prijatelji, najstrasniji ljubavnici..saputnici...svako svoj, a opet jedno drugom mnogo...

ajde sto ja nisam dosla do toga..nego ne znam nikog ko jeste...mozda u pocetku..ali nestaje..sve...

da li je to utopija? i interesuje me misljenje i muskaraca i zena...

Ono najbliskiji, najbolji prijatelji, saputnici, to se sa godinama sve produbljuje i učvršćuje, ali ono najstrasniji ljubavnici.....!?!?!
Prvih par godina, ajd nekako, ide samo od sebe, ali posle?!
Treba puno raditi na strasti. :|
 

Back
Top