TORTE: recepti, saveti, ideje...

Poslednja izmena:
za jednog slatkog dječaka koji je slavio krštenje i 1. rođendan..

owwn.jpg
q6c6.jpg
 
Ja sam isto jednom tako prošla a koristila sam puter:roll:, on jeste mekši od margarina ali... inače od Vitala volim margarin Margavitu sa ukusom slatke pavlake, on je čvršći od ostalih ali ga na žalost još uvek nema:(
Da, na zalost jos uvijek ga nema, isto i onaj light, sada sam htjela da pravim nesto za dijabeticare sa njim, ali dzaba trazenje, nema ni jedan ni drugi, samo onaj obicni VITLA koga od onih grudvica u njemu ni ne kupujem vise od pa sigurno ima godinu dana. Sada sam dijamant onaj srebrno pakovanje.
Puter, joj, tako se palsim sada na ljeto i njega koristiti, ko zna gdje i kako je on prodavnicama stajao, pa transport, ipak je to mlijecna baza, pa se plasim brzog kvarenja. A i to sto je meksi po ovoj vrelini za filove na mlijeku... hajde ovi od jaja na pari, ili samih zumanjaka, to je sve cvrsce is amo od sebe stabilnije, ali meni to slabo traze, samo da su debeli filovi i sto kremastije torte
 
Poslednja izmena:
Da, probala sam ga, donio muz jer je bila neka akcija pa dva sam probala, druga dva dala svekrvi, onda znas da nisu bas za torte, mecavi, su, ukus i nije los, ali mi se ne cine cvrsti, koritila sma ih samo za plazmu za koju znam da kakav god da je marg u njoj, nece biti mecava jer je drzi keks
 
Najiskrenije, mene šlag nekad izluđuje. Sve moram da radim u zadnjem momentu i tu greške ne sme da bude.
-ako je torta na onoj glindžavoj plastičnoj tacni, prenoći šlag na torti - posledica je da mi šlag od gore puca - razlog ne znam-probala sam svašta (možda frižider isušuje?:rumenko:) (zato imam napravljene niske metalne stalke:per:)
-ako iscrtavam sliku pa duže stoji , tamnije boje ofarbaju svetlije pa slika izgleda ružno
-ako stavljam cveće od gum paste, - isto u zadnjem trenutku jer se ona topi
Kod mene torte sa fondanom jedva da i traže jer kažu ne vole to da jedu-preslatko je. Ali, priznajem da mi je bila milina kada sam ćerki pravila tortu na sprat, presvukla fondanom, ukrasila, stavila figuricu i gurnula u frižider. Sutradan ujutru sam odmah gledala da li je sve ok., a ona ista kao kada sam je stavila. E sad verovatno i sa fondanom ima "drž-ne daj" kod zahtevnijih dekoracija, nisam imala priliku da probam...
Eh, da mi je da odem u neku veću poslastičarnicu na mesec dana, da vidim kako oni to sve rade, uklope, organizuju...
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top