TORTE: recepti, saveti, ideje...

da se nadovezem na razgovor o buterkrmu, nisam iskusna al evo sta ja radim, to mi je najbrze i najlakse
kad tortu nafilam obicno je onako ugrubo prema\em sa malo fila ;cisto da je malko poravnam a onda preko toga premazem sa smiksanim maslacem i nutelom. to mi ima bolji okus. ako je fil u torti cokoladni onda sa ;okoladnom nutelom ako je vanilija onda sa bijelom .
 
Jel stavljao neko ledeni vetar pod fondan, beze korice, fil na mleku,slag, voce izmedju? :think:
jesam ja, moze se izvesti samo je jako tesko dobro izravnati tortu posto je sve skupa dosta mekano u odnosu na klasicne torte, samo je moras dobro prekriti sa bk i to odmah kad je nafilas, ja sam provala i samo malo je prekriti sa bk pa ohladiti pa opet bk ali onda mi se onaj prvi bk nekako neznam kako da to objasnim mice dok premazujem drugi... nadam se da sam uspjela objasniti..:rumenko:
 
774424_4057042077242_1059845858_o.jpg

OVO JE LEDENI VJETAR
 
ZD znam i ja da je ima na ovoj temi ali sam pitala jer sam mislila da znas na kojoj je strani kako ne bih ponovo prepisala pogresan recept.

Smeh hvala na pomoci!

Lady ja sam te tprte sa susenim korama vise puta stavljala pod fondan s tim sto sam je okolo olbavezvo premazivala cokoladnim filom pa preko pk. I ne mrda.
Nema na čemu. Ali pošto si tako ljubazna ;), evo ti i link ka nekoj malo izmenjenoj verziji iste torte sa drugim nazivom. Davno je nisam pravila, ali pretpostavljam da sam količine (šećer obično smanjim) pisala onako kako i pravim.
http://forum.krstarica.com/showthre...veti-ideje?p=19686341&viewfull=1#post19686341
 
ZD znam i ja da je ima na ovoj temi ali sam pitala jer sam mislila da znas na kojoj je strani kako ne bih ponovo prepisala pogresan recept.

Smeh hvala na pomoci!

Lady ja sam te tprte sa susenim korama vise puta stavljala pod fondan s tim sto sam je okolo olbavezvo premazivala cokoladnim filom pa preko pk. I ne mrda.

Labude, kada sam rekla da je ima ovde na temi, onda sam mislila da u gornjem desnom uglu ekrana, gde piše Pretraži teme, klikneš, u polje koje ti se otvori ukucaš cvetna livada, i nema šanse da ti ne izađe recept koji sam ja pisala. Jer ja tako pišem recepte da mogu lako da se nađu uz pomoć pretraživača. Naravno da ne znam na kojoj je strani recept, a ti nisi pomislila da sam ja možda u nekoj gužvi, pa nemam vremena da ga tražim, nego da sam ti pomogla koliko sam u tom trenutku mogla.

I nisi sa ove teme mogla da prepišeš "pogrešan" recept (ma šta to značilo), jer pod imenom cvetna livada ima samo ta torta za koju sam ja pisala recept, i koju je isprobalo dosta ovdašnjih forumašica.

Mislim, glupo je da ti sada kao mene prozivaš "znam da je ima na ovoj temi", kao da ja nisam htela da ti prosledim recept, zato što ti nisam postavila link ili stranu na kojoj je. :(
 
Ma ne moze njega popraviti sva vanila ovog sveta. Grozno, masno a preslatko.

Posto i ja PK pravim sa margarinom a ne sa puterom, ja isto imam misljenje o njemu da je grozan i sve kako ZD rece, to da bi ga plazma malo poravila je vrlo moguce, cak sam cula od jedne zene iz Njemacke da smanji secer i doda bijelu cokoladu neku vrstu koja je bas onako topljiva. KAsnije sta ne upotrebi malo u mikro omeksa, dobro opet umuti i premazuje. JA stvarno nisam probala do sad nikako.
Ceco, vjerovatno ti PK pravis bas sa puterom i valjda je onda to ukusnije, mada ona masnoca i presladak ukus ne mogu lako da se ublaze
 
Joj ljudi stresno je vrijeme i svi smo pod nekim problemima, znam... :brus::brus: a i nezgodno je u pisanju sto ne vidis kakvu facu i kakav ton ima sagovornik pa onda ne znamo da li se neko sali ili podbada kao sto se kaze...:think: Ako moze neko, htjela bih da pravim neku BAS DOBRU vocnu tortu?? DA bude kremasta i da ima oraha, tako zeli slavljenik...:super: I na kojoj bi je stranici mogla naci posto ovaj pretrazivac ili nema pojma ali sam ja opsti duduk!!!:eek::whistling::dash::dash::worth:
 
...i jos nesto o cokoladnim tortama...

COKOLADNA TORTA SA SLAGOM

-300gr cokolade
-100gr keksa
-1 margarin
-250gr prah secera
-8 jaja
-4 kesice slaga

Umutiti jedan margarin sa 250gr prah secera i 8 zumanaca
U to dodati 100gr mlevenog keksa i 300gr rastopljene
cokolade.Posebno umutiti cvrst sneg od 8 belanaca pa
sjediniti sa prethodnom.
Dobijenu masu podeliti na pola.
Od jedne polovine peci tri kore
Drugu polovinu ostaviti za filovanje
Zatim umutiti 2 kesice slaga,pa tortu filovati
sl.redosledom:prva kora-fil-slag,zatim druga kora-fil-slag,
pa treca kora-fil i odozgo dodati jos dve kesice umucenog slaga.

ovaj recept mi se svidja....posto nisam bas vesta sa tortama i pecenjem tih kora zanima me koliko dugo peci kore,na koliko stepeni,da li staviti papir za pecenje ispod i posuti brasno..... uvek mi nesto ne ispadne kako treba kod tih kora..... :-(
 
Posto i ja PK pravim sa margarinom a ne sa puterom, ja isto imam misljenje o njemu da je grozan i sve kako ZD rece, to da bi ga plazma malo poravila je vrlo moguce, cak sam cula od jedne zene iz Njemacke da smanji secer i doda bijelu cokoladu neku vrstu koja je bas onako topljiva. KAsnije sta ne upotrebi malo u mikro omeksa, dobro opet umuti i premazuje. JA stvarno nisam probala do sad nikako.
Ceco, vjerovatno ti PK pravis bas sa puterom i valjda je onda to ukusnije, mada ona masnoca i presladak ukus ne mogu lako da se ublaze

Daco ja pravim od belanaca, secera i putera (+aroma po zelji ili cokolada) Ja ne volim da ga jedem samog, sem ako je sa cokoladom, zato sto nije po mom ukusu, ali nije mi odvratan, vec lep. I niko mi se nikad nije pozalio na pk
 
Joj ljudi stresno je vrijeme i svi smo pod nekim problemima, znam... :brus::brus: a i nezgodno je u pisanju sto ne vidis kakvu facu i kakav ton ima sagovornik pa onda ne znamo da li se neko sali ili podbada kao sto se kaze...:think: Ako moze neko, htjela bih da pravim neku BAS DOBRU vocnu tortu?? DA bude kremasta i da ima oraha, tako zeli slavljenik...:super: I na kojoj bi je stranici mogla naci posto ovaj pretrazivac ili nema pojma ali sam ja opsti duduk!!!:eek::whistling::dash::dash::worth:

I ja glasam za Moskvu pogotovo što sam obožavalac iste. :)
Na ovom Forumu se neki recepti prosto nametnu više, neki manje... Stefanelin (ovaj iz posta iznad) za "moskvu" je "overen" nagradom Praktike za ukus na jednom od sajmova :super:, ali na istoj tei ima više verzija i sve su proverene:
http://forum.krstarica.com/showthre...saveti-ideje?p=6039539&viewfull=1#post6039539
http://forum.krstarica.com/showthre...saveti-ideje?p=6030714&viewfull=1#post6030714
http://forum.krstarica.com/showthre...saveti-ideje?p=6045269&viewfull=1#post6045269

Već sam pisala o ovome... ali mi je zanimljivo pa ću ponoviti...

Kao veliki obožavalac ove torte, pošto sam tek nedavno imala priliku da je jedem u poslastičarnici hotel Moskva, iznenadila sam se da se verzija koju oni prave razlikuje od svih ovde navedenih i svih onih koje sam do tada imala priliku da probam. Mislim... sve su super, ali ta njihova "original" (oni su je "izmislili" da upotrebim terminologiju mojih bratanaca) je zaista najbolja (možda zbog atmosfere... možda zbog nečeg drugog... ali tako mi se učinilo)
Na sajtu hotela Moskva, može se naći i podatak o nastanku te zaista čuvene torte http://www.hotelmoskva.rs/restoran-i-poslasticarnica/kafe-moskva/
i još bolje http://www.slatkamoskva.rs/page.php?idC=16
Ono što tortu u poslastičarnici Moskve razlikuje od svih naših recepata je sloj šlaga. I završni sloj su listići badema.
Pošto je osoblje izuzetno ljubazno, bila sam slobodna da pitam i kako se ta torta pravi. Odgovr je bio: "reform kore" sa orasima, vanila-buter krem, ananas/breskve, višnje, lešnik, badem.
S tim što se vanil-buter krem pravi klasično od žumanaca na pari uz dodatak putera i slatke pavlake. Nema mleka, nema brašna, nema skroba, nema pudinga.
Meni to najviše liči na ovo... s tim da se umesto šlaga i vode upotrebi slatka pavlaka:
http://tortekolaci.com/torte/moskva-šnit-torta
E sad... sve je stvar ukusa, pa neka bira ko šta voli.
 
Poslednja izmena:
Daco ja pravim od belanaca, secera i putera (+aroma po zelji ili cokolada) Ja ne volim da ga jedem samog, sem ako je sa cokoladom, zato sto nije po mom ukusu, ali nije mi odvratan, vec lep. I niko mi se nikad nije pozalio na pk

Ja sam probala Cecin, pa samo mogu da potvrdim to sto kaze. NIje ni masno ni neukusno. A i zove se puter (buter) krem jer se pravi sa puterom. Ionako ga ide jako malo, tako da ne vidim zasto bi musterijama smetao.
 
Ok, vi ste veći majstori za fondan od mene, i verovatno umete bolje da izravnate tortu filovima, alatkama, ne znam čime već. Kod mene to nije baš "jako malo", jer kada ga stavim toliko, torte mi budu neravne, grbave, kao da imaju celulit. :sad2:

Mada, danas mi je stigla poruka za dve torte koje sam isporučila u četvrtak, da su bile super i da je žena prezadovoljna. Ipak, ja ću tražiti nešto što je (meni) ukusnije, a isplativo, jer kod mene je vrlo bitan taj momenat isplativosti. :( Nažalost.
 
ovaj recept mi se svidja....posto nisam bas vesta sa tortama i pecenjem tih kora zanima me koliko dugo peci kore,na koliko stepeni,da li staviti papir za pecenje ispod i posuti brasno..... uvek mi nesto ne ispadne kako treba kod tih kora..... :-(

peci na dvesta, stavi papir za pecenje i nema greske, a koliko nemam pojma, ne dugo, videces od oka, ako nisi sigurna probodi cackalicom i ako je cista gotovo je.....a i pocece ti se odvajati kora od ivica pleha, to je siguran znak da su kore pecene....
 
Ok, vi ste veći majstori za fondan od mene, i verovatno umete bolje da izravnate tortu filovima, alatkama, ne znam čime već. Kod mene to nije baš "jako malo", jer kada ga stavim toliko, torte mi budu neravne, grbave, kao da imaju celulit. :sad2:

Mada, danas mi je stigla poruka za dve torte koje sam isporučila u četvrtak, da su bile super i da je žena prezadovoljna. Ipak, ja ću tražiti nešto što je (meni) ukusnije, a isplativo, jer kod mene je vrlo bitan taj momenat isplativosti. :( Nažalost.
Domacice,mozda ja sad otkrivam toplu vodu,ali ja ostavim krem od torte pa tortu onda okrenem naopako,ona donja kora mi bude gornja i izuzetno bude ravna jer se preko noci ispegla sama od sebe,malo premazem kremom a posto ih filujem u obrucu stranice same po sebi budu ravne. Mada ih uglavnom i tada premazem puter kremom. A ovo je copy-paste sa jednog bologa kako zena pravi puter krem iako stavlja margarin i premazuje celu tortu s tim.. Puter krem:
125gr.margarina
200gr.prah secera
2 kasike mleka
2 rebra cokolade.
 

Back
Top