TORTE: recepti, saveti, ideje...

Moje prve narucene torte za prvi rodjendan jedne malene devojcice :)
attachment.php

attachment.php
 
hvala na savetu, tako sam i odradila i bilo je super, stavila sam stamenkovic crnu boju, treba malo vise ali se lepo obojilo
Ja bih sve odradila šlagom. Crni šlag može da se dobije 2milkom" crnom bojom u prahu, a može i nekim drugim bojama ako nije velika količina šlaga. Doduše, ne bude tako intenzivno crna kao sa "milkom" bojama, ali može da prođe.
 
hvala cile za precizne informacije, a ja hocu po tvom receptu da pravim ali sam previdela i napisala 300gr cokolade z:mrgreen:, ja koristim menaz cokoladu ali rekoh zbog kolicine da ne bude gorak i jak fil pa reko da vidim jel neko probo pola-pola:zstidljivko::zstidljivko::zstidljivko: a ja nisam reper za cokoladne torte ja obozavam vocne tortez:mrgreen:
 
Drage moje koliko fenomenalnih tortica ,a nestalo mi je bona , ali jos koliko sutra delim ponovo.
Tenesa ja dala Lindit bonu za tvoju torticu, nisam videla da je kopirala jos nisam popila kafu pa nisam sasvim svoja. Sutra ispravljam gresku, torta i figura su extra
.
Evo tortica koje sam radila za prijatelje za Nisku tortijadu 14.02.2012.Osvojili sutrece mesto. Bilo je nekoliko divnih tortica pa ako nekog interesuje da stavim ovde neka kaze.

attachment.php

attachment.php


Ben i Holi ovog puta sa dadiljom
attachment.php
 
Evo mojih novih, ovaj put za nećakinju, Kiaru koja slavi 3. rođendan. Sestrična mi je pustila na volju, jedino sam Minnie morala ukomponirati negdje. Svaki put kad Kiara dođe kod nas gnjavi našu macu Juliju (Uviju), a imaju i crnu labradoricu tako da je lako došla inspiracija.
418192_3047479659207_1029647056_3037494_1336258326_n.jpg

407459_3047480779235_1029647056_3037495_1768467923_n.jpg


Prvi put sam koristila crvenu gumpastu od Barvala i prefina je! Je li ta gumpasta dobra i za cvjetove?
 
da stavim i ja nešto. Ova torta je stvarno super. Probala sam je

MONTE torta
Kora: 3jaja, 5 kašike šećera, 3 kašike tople vode, 3 kašike brašna, 3 kašike kakaoa, 1/2praška za pecivo
Prelliv: 1/2 dc lmlijeka, 2 pune kašike squika ili nescafe
Bela krema: 6 dcl mleka, 5 kašika šećera, 6 kašika gustina, 2 kesice vanilin šećera, 20 gr. bele čokolade, 150 gr. margarina,
Tamna krema: 200 gr.tamne kuverture, 100 g. mlečne čokolade, 5 dc.lslatke pavlake,
Priprema

Umutiti penasto jaja i šećer, dodati vodu pa još malo mutiti.Dodati sve ostale sastojke koje smo prije promješali, mutiti tek toliko da se ujednače sastojci.
Peći na 180c oko 20 min.u pravougaonom plehu. Pečeni biskvit preliti prelivom ( u vrelo mlijeko dodati nesquik , dobro izmješati)

Za belu kremu odvojiti par kašika mleka da se umuti gustin.Preostalo mleko staviti kuvati sa šećerom, kad provre dodati gustin.
Mješati par minuta, u vruće umešati čokoladu (količina po želji, može i više od ovog), i vanilin šećer.
Pokriti prozirnom folijom i ostaviti da se hladi.
U prohlađenu kremu umješati izrađeni margarin.

Za tamnu kremu staviti slatku pavlaku na tihu vatru, dodati obadve vrste čokolade i mješati dok se čokolade ne istope.
Ostaviti da se hladi bar 2 h.
Ako volite slađu kremu dodajte kašiku-dve šećera, (ja ne stavljam )

Ohlađen biskvit premazati bijelom kremom, pa tamnom ( ja sam je stavila u poslastičarski špric, ali fino je i samo premazati )
Staviti preko noći u hladnjak.
14012012(002).jpg
 

Slične teme


Back
Top