The Bugatti Veyron

Kad_LupimLupim:
@ILO
Zasto se onda uopste prave mashine koje mogu da idu preko 120 km/h kad je to u celom svetu std. maksimalna brzina, na najbrzem redu puta?
Razdrndani Yugic sa 5 brzina moze da prebaci 120 km/h.
Mozhda zato da bi Nemci na autobahn-ovima mogli da voze neogranichenom brzinom.

A verovatnije objashnjenje je: zato jer novac, sa kojim mogu sebi da priushte takva kola, im obezbedjuje i privilegiju da budu iznad saobracajnih pravila.

Inache, zaista dobro pitanje.
 
Kad_LupimLupim:
@ILO
Zasto se onda uopste prave mashine koje mogu da idu preko 120 km/h kad je to u celom svetu std. maksimalna brzina, na najbrzem redu puta?
Razdrndani Yugic sa 5 brzina moze da prebaci 120 km/h.

LePiaf je to lepo rekao/la -Chista perverzija za lechenje komplexa iz sirotinjske mladosti
Moje misljenje je, da covek koji odraste okruzen siromastvom kao mi ovde, direktno ili indirektno, bez obzira na to koliko bogatstva kasnije u zivotu stekao, uvek sa sobom nosi taj mentalitet siromasnih, koji moze da se manifestuje na razlicite nacine. Jedan od njih je opsednutost bezobrazno skupim automobilima, bilo da je u pitanju kupovina ili mastanje o njima
Ne mislim nista lose pod ovim, jednostavno je to nesto sto prati svakog od nas, na ovaj ili onaj nacin
 
Postoje i bruka luksuzni automobili, koji uopste nisu napucani kao Veyron recimo. Takodje imaju hi-end cenu. Postoje ol'timeri, koji imaju vrtoglave cifre isto. A postoji i American Muscle filozofija: jeftino i napucano do besvesti. Kao onaj Viper Venom koji sam pomenuo, neuporedivo je jeftiniji od Veyrona. Cak i obican Viper i Chevrolet Corvette su zverine, a sve su samo ne skupi.

I dalje tvrdim da je GSP zbog vas takvih izmisljen.
 
Ne Piafe, problem je u vama koji ne kontate automobilizam 2% i cudite se zasto su bitne cifre, sta mu znachi top speed od 400 kmh, ubrzanje 2,5 sec, zasto ovo, zasto ono, trte mrte... Primedbu da sushtinski nema potreba praviti vozilo sa preko 50ks, uopste niste skapirali. E zbog takvih, kojima je sve to cudno, NE ZELE da razmisljaju, za njih postoje autobusi.
 
Kad_LupimLupim:
Ne Piafe, problem je u vama koji ne kontate automobilizam 2% i cudite se zasto su bitne cifre, sta mu znachi top speed od 400 kmh, ubrzanje 2,5 sec, zasto ovo, zasto ono, trte mrte... Primedbu da sushtinski nema potreba praviti vozilo sa preko 50ks, uopste niste skapirali. E zbog takvih, kojima je sve to cudno, NE ZELE da razmisljaju, za njih postoje autobusi.
Automobilizam je jedno, vozhnja automobila drugo. Jedina (pametna) upotreba vozila koja razvijaju preko 150km/h jeste u takmicharske svrhe. Onaj ko na "obichnom" putu nagari preko te brzine je ili 1) pandur 2) moron, i to opasan moron...
 
Ja sam jedan od tih za GSP:)...nikad nisam bio zainteresovan za automobiliuzam....otkud znam shto.
Ja na to gledam kod drugih gledam kao hobi...a o hobijima ne treba raspravljati...mushka verzija veeoma skupih cipela.
 
Kad_LupimLupim:
Ne Piafe, problem je u vama koji ne kontate automobilizam 2% i cudite se zasto su bitne cifre, sta mu znachi top speed od 400 kmh, ubrzanje 2,5 sec, zasto ovo, zasto ono, trte mrte... Primedbu da sushtinski nema potreba praviti vozilo sa preko 50ks, uopste niste skapirali. E zbog takvih, kojima je sve to cudno, NE ZELE da razmisljaju, za njih postoje autobusi.
Uopste ne razumem sta si hteo da kazes ovim postom.
Sto se mene tice, tacno je, ne kontam automobilzam ni 0,5%, a kamoli 2%. Pa sta?! Je l to sad nesto od zivotne vaznosti? Sto mislis da ja imam problem ako to ne razumem? Je l ljudi koji se razumeju u automobile nemaju probleme?
I kako mogu da saznam nesto ako ne pitam, i sta je tu lose, ako neko nesto pita
I sta hoces da kazes, ako se neko vozi GSPom on je manje vredan kao covek?
Niko ne koristi GSP zato sto voli, vec zato sto mora, i ne razumem zasto onda osudjujes takve ljude. Ja da imam kintu svuda bih isla helihopterom, kao sto rade u Sao Paolu
 
Kad_LupimLupim:
Ne Piafe, problem je u vama koji ne kontate automobilizam 2% i cudite se zasto su bitne cifre, sta mu znachi top speed od 400 kmh, ubrzanje 2,5 sec, zasto ovo, zasto ono, trte mrte... Primedbu da sushtinski nema potreba praviti vozilo sa preko 50ks, uopste niste skapirali. E zbog takvih, kojima je sve to cudno, NE ZELE da razmisljaju, za njih postoje autobusi.

Ja uopste nemam primedbu na to, mada me interesuje sta je to /ks/ , 50ks jer sam videla vise puta da se spominje . Ako bi neko bio ljubazan da objasni :D
I niko mi jos nije objasnio sta su to krilca za potisak. Zato sto je to jako zanimljiva kombinacija reci, krilca+potisak, zvuci kao neki oksimoron
 
Nije valjda zbog toga sto sam rekla 'oksimoron'? Oksimoron su reci suprotnog, odnosno oprecnog znacenja koje idu zajedno, npr krilca+ potisak. Kako krilca mogu da vrse potisak? Ne zvuci logicno. Zbog toga pitam, bas me interesuje. Ozbiljno
 
Potisak moze da bude i na gore i na dole zar ne? Tako da nije tu nista oprecno.
A ako te bash zanima, obrni profil avionskog krila i umesto uzgonskog potiska dobices pritisak na podlogu, tzv downforce. To su spojleri na automobilima.
 
Kad_LupimLupim:
Ne Piafe, problem je u vama koji ne kontate automobilizam 2% i cudite se zasto su bitne cifre, sta mu znachi top speed od 400 kmh, ubrzanje 2,5 sec, zasto ovo, zasto ono, trte mrte... Primedbu da sushtinski nema potreba praviti vozilo sa preko 50ks, uopste niste skapirali. E zbog takvih, kojima je sve to cudno, NE ZELE da razmisljaju, za njih postoje autobusi.
Jeste, ko što ne treba računar brži od 1,7 GHz sa 80 GB diska, pa opet sad će svi da se ubiju za core duo....ne zbog alata i pc kao alata, već zbog.....?.....zabave......
Dakle nekome u životu ne zatreba ni bicikla, a kamoli auto, a nekome bez kombija , kao da ne diše....

A što se muškarci kao mladi lože na automobile?
Pa zato što sa automobilom mogu da mnogo lakše pokupe naložene ribe, devojke, cave.
I kad takvo oblikovanje i forsiranje radi preko pola devojaka u generaciji , da li da tumačim interes prema besnim kolima tinejdžera kao supstitucija za nesrećnu ljubav, siromašnu mladost ili kao izraz lukavstva da budu uspešni u ispoljavanju u seksu, da zadovoljavaju nove čopore ženki....
Čik da se nadje neka danas koja će u tinejdžerskom dobu da za nekoga ko šeta po bibliotekama da ne kaže bar na prvu loptu pred drugaricama pih....Za taj napor već treba imati preko 18 u današnje vreme....
 
King 7:
Sve je to tastina, sviranje klincu. Najuzbudljivija voznja je jugicem sa tih 120 km\h. Jugicevih 120 = Vejronovih 400 km\h.

ma nije isto....ne osetiš u vejnu tih 400km/h...realno ti se čini da se voziš mnogo manjom brzinom....samo te prilepi za sedište....na 120 u yugu čini ti se da si katapultiran sa raketne platforme.....ono..čovek može da doživi uzbudljivo vožnju i kod kooće.........na xtreme 917v..........sa kvard korom, dvostrukim nvida graf. procesorom.hardom od skoro jednog terabajta.....64 giga radne memorije......i sve za pare od 10.000 $ ................
 
ILO:
Ja uopste nemam primedbu na to, mada me interesuje sta je to /ks/ , 50ks jer sam videla vise puta da se spominje . Ako bi neko bio ljubazan da objasni :D
I niko mi jos nije objasnio sta su to krilca za potisak. Zato sto je to jako zanimljiva kombinacija reci, krilca+potisak, zvuci kao neki oksimoron
KLL ti je vec delimicno objasnio, ali posto vidim da pokazujes interesovanje za ovu temu, bicu podrobniji:

KS je izraz za konjsku snagu. Ranije se snaga motora izrazavala tom jedinicom, a glavna prednost automobila sa motorom jace snage nije ta sto moze da ponese vise putnika, vec upravo pominjana startnost i ubrzanje. Da bi imala uvid u to koliko je zapravo snazan motor automobila iz naslova teme, navescu da vecina vozila koja voze prosecni gradjani ima 60 - 110 KS.
Danas se vise konjska snaga ne koristi kao jedinica za merenje snage motora. Sada nam u saobracajnoj dozvoli ta snaga pise izrazena u kilovatima (KW), a 1 KW je 1,36 KS.

Pri jako velikim brzinama automobil se izdize i tezi da poleti. Postaje izuzetno nestabilan, teze je njime upravljati i moze da se prevrne. Zbog toga se na tim vozilima nalaze pomenuta krilca (kao na zadnjem delu Formule 1), a oko kojih vazduh struji stvarajuci potisak na dole i lepeci automobil za podlogu.

Kada sam ti prosli put nesto objasnjavao, mozda se stekao utisak da propagiram ludovanje na putevima. To nikako nije slucaj, jer sam upravo zeleo da iskarikiram situaciju pominjuci sleper u krivini i putovanje do Budve.
Medjutim, istina je da se snazni automobili prave sa idejom da ce njihove karakteristike biti koriscene na adekvatan nacin, a ne za divljanje. Tako da i ovoj diskusiji i njenim ucesnicima treba pristupiti na isti nacin.

Dakle nisam pobornik brze voznje, ne pratim F1, ne idem na sajmove automobilizma, ne razumem se u automobile i jedva znam da proverim nivo ulja u motoru, a mercedes je za mene mercedes... ne znam sta je S, C ili E klasa.
Ali imam razumevanja za ljude koji se loze na te stvari, a verujem da je i tebi sve ovo slatko i da nemas zlu nameru, ali oni kojima je ovo strast tvoj nastup dozivljavaju kao omalovazavanje svoje pasije.
Verujem da je zaljubljenicima u automobilizam podjednako nerazumljiva tema o zenskim cipelama, ali ne idu na nju da bi postavljali pitanja o smislenosti zlatnih kopci ili sljokica na sunjalicama, ili makar to ne rade na nacin na koji ti radis.
 
Tuzni_patak:
Jeste, ko što ne treba računar brži od 1,7 GHz sa 80 GB diska, pa opet sad će svi da se ubiju za core duo....ne zbog alata i pc kao alata, već zbog.....?.....zabave......
Dakle nekome u životu ne zatreba ni bicikla, a kamoli auto, a nekome bez kombija , kao da ne diše....

A što se muškarci kao mladi lože na automobile?
Pa zato što sa automobilom mogu da mnogo lakše pokupe naložene ribe, devojke, cave.
I kad takvo oblikovanje i forsiranje radi preko pola devojaka u generaciji , da li da tumačim interes prema besnim kolima tinejdžera kao supstitucija za nesrećnu ljubav, siromašnu mladost ili kao izraz lukavstva da budu uspešni u ispoljavanju u seksu, da zadovoljavaju nove čopore ženki....
Čik da se nadje neka danas koja će u tinejdžerskom dobu da za nekoga ko šeta po bibliotekama da ne kaže bar na prvu loptu pred drugaricama pih....Za taj napor već treba imati preko 18 u današnje vreme....

A sta je sa tom drugom polovinom devojaka u generaciji? Ako podaci kazu da kod nas u zemlji pet devojaka ide na jednog mladica, to znaci da na jednog mladica idu 2,5 devojke kojima nisu vazna skupa kola. Eto. Nego vas muskarce mrzi da imate devojke, u tome je stvar.

Tuzni patku, ti imas stvarno cudan i dosta pogrdan izbor reci za devojke. Vidim da imas dosta postova, ali me mrzi da citam, da vidim da li si stvarno toliko ogorcen na zenski svet, ili je to samo sad slucajno

@Julian D.
Hvala na objasnjenjima. Mnogo bolje objasnjavas nego Kad lupim lupim. Njega nista nisam razumela
Dobro, necu vise da dolazim na vas podforum
 
ILO:
@Julian D.
Hvala na objasnjenjima. Mnogo bolje objasnjavas nego Kad lupim lupim. Njega nista nisam razumela
Dobro, necu vise da dolazim na vas podforum
Eh, ipak jedan deo nisi razumela... Meni ne smetas, samo sam ti obrazlozio zasto poneko tako reaguje na tvoja pitanja. Niko te nije terao sa podforuma, niti ima na to pravo, niti to zeli; siguran sam, jer postujem dugo sa svim ucesnicima na temi. Cak sam siguran da im i ne smeta mnogo to sto pitas, jer su navikli na takve stvari
Ponavljam, ovo sam napisao da bi eventualno izbegla da se osecas neprijatno jer ce ti neko nesto odbrusiti... Ne sekiram se ja za KLL i Tuznog Patka, umeju oni da se snadju.
 
Jeste, TP je jako snishodljiv prema rečima i ulepšavanju izbora radi lakšeg gutanja izjava...
Svaka reč naglašava neku osobinu žena , muškaraca, ženki , mužjaka, ****, riba, frajera, sponzora, fijakera, mekušaca, papučara, pozera, .........

Što je dobro diskutovati sa osobom koja izjavi da je mrzi sve da čita....Ono čuveno pismo o ekskurziji u budimpeštu i dobroti profesorke koja čuva pare za sve učenike na ekskurziji....
Odmah ti je jasno šta je u pitanju....

//podaci kažu da na jednog mladića idu 5 devojaka// bravo ili joy
//da li je pola ili preko pola//
//muškarce mrzi da imaju devojke//

Da li da stavim anketu da ljudi glasaju šta misle o osobi koja ovo izjavi?

Ipak da ne potresem idealnosti zamišljene kod jedne devojčice, eto izvinjavam se za totalno pogrešno tumačenje zainteresovanosti muškaraca za kola i gitare.
 

Back
Top