Tetovaze i gestovi

Tema je o tim budalama. Ne znam zasto imas potrebu da naglasavas da postoje normalni ljudi sa tetovazama i odmah u napad na predrasude i balkanizam.
Tema mi nije delovala kao racionalno postavljena tema o tetovažama. Onako kako sam je ja pročitala, a pisalo je otprilike: jel ste primetili kako tetovirani ljudi uvek preterano mašu rukama, kao da hoće da naglase tetovaže itd. Pa onda: i ta moda žvrljanja po sebi. To mi nije zvučalo ko objektivan pogled, već upravo obratno. Sama ta rečenica zvuči kao neko ko već ima formirano mišljenje o tetoviranim ljudima, i prosto želi da mu/joj se da za pravo. Nije rečeno: jel ste primetili kako NEKI ljudi tetoviranih ruku preterano mašu njima, ili kako već. I kako zvuči opaska: ta moda žvrljanja po sebi. Jel tebi to zvuči ko objektivan pogled na tetoviranje? Teško. Nemam pojma što me prozivaš. Prozivaj postavljača što nije bio jasniji, ako mu nije bila namera da se subjektivno izjašnjava. Ako pišeš ili pitaš iz sopstveniog dup.eta, ljudi će ti odgovarat iz dup.eta. Ali to ide na račun onoga koji je prvi progovorio na zadnja vrata.
Svako dobro.
 
Mrzi me da razgovaram sa osobama koje izvlace iz konteksta i formulisu same sta sam hteo da kazem. Takav razgovor se rasteze u objasnjavanje do detalja sta je ko hteo da kaze. Uvek moze da se podrazume nekakav racionalni pristup razgovoru umesto upiranja prstiju i na kraju ad hominem.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Inače tetovaža dobro pokriva i staračke pege;).Ponosan sam na svoje tetovaže, i ne nisu imale uticaj na moju psihu ili inteligenciju.Nemam problem sa ljudima koji nemaju tetovažu kao ni sa onima koji ih imaju.Ako se nekome ne svidja neka ne gleda. Ja sam ostao onaj isti čovek kako pre tako i posle tetovaža, ostalo sve su predrasude:ok:.
 
Sta ti vredi tetovaza ako je niko ne vidi, to je logika istetoviranih. A vise nikom nista ne smes da kazes jer ce onda ispasti da se bavis tudjim zivotima.
Najvei deo mojih tetovaža uopšte se ne vidi, a ne vidi se nijedna zmi (zbog odeće) ili ako neću da se vidi. Tako da ti ta prva izjava nije naročito argumentovana.
U vezi druge izjave, da, govoriti ljudima koji su tetovirani (uostalom, šta im uopšte govoriš?) da to nije u redu, da je gadno itd? AKO im to govoriš, da, onda to jeste petljanje u tuđ život, jer zaista ne vidim kako bilo čija tetovaža može imati negativan efekat na tebe. Osim vizuelnog/estetskog, ali ako se ja u vezi karleuše, seke, nokia i samsunga mogu ić žalit jedino upravi vodovoda, onda izvoli i ti. Jer i moje i tvoje lično nezadovoljstvo po ovim pitanjima taman toliko vredi.
 
Vec neko vreme cesto primetim da neko, obicno 20-30 god, ako ima tetovaze na rukama- tribali, ispisana slova na prstima, obicno po neki prsten dodat, gestikuliraju rukama pojacano. Neko dopunjavanje svoje vizuelne pojave valjda. Plus ta moda zvrljanja po sebi.
Ono sto me cudi je kako da niko to ne kritikuje? Tipa komentar: smanji dozivljaj svi znamo da si faca i imas tetovaze...
Ili je mozda to ono da ne ispadnes neko ko se tripuje?

Izgleda da postoje neki trendovi da ako ih kritikujes ispadnes smesan ili ne cool. Na pr vikinzi, walking dead i sl serije. Ko moze da ne voli te serije zar ne? Ili nisi cool ako ne volis seije u kojima ima morbidnosti, aluzije na pecurke i cool muzike?
Nemam tetovažu al nemam ništa protiv ako je neko ima, ukoliko je u granicama normale. Jedino ne razumem one što su istetovirali 90% kože. Ne slažem se sa tobom da ljudi koji imaju tetovaže imaju isti obrazac ponašanja. Neko se tetovira jer je to u modi, neko da izgleda za......je, neko jer je umetnička duša, neko jer je član neke kriminalne bande, sekte, neko ko za sebe smatra da će tetovažom pokazati drugima da je on ili ona nešto posebno, neko ko nema pojma zašto baš tetovaža...Ima ljudi čije se tetovaže i ne vide, na takvim su mestima. Znači da ne šalju tetovažom poruku drugima, već to samo njima nešto znači. Ta kategorija o kojoj ti pišeš su verovatno kompleksaši koji tetovažom žele da prikriju neke svoje komplekse. Imaš puno i finog sveta sa sve tetovažama.
 
Hajde kada moram da pojasnim. Nigde nije receno da svi ljudi koji imaju tetovaze imaju isti sablon ponasanja. Na konto toga necu se ni uplitati u takve pozive za argumentovanje. Ne vidim odakle ta potreba da se brane sada svi koji imaju tetovaze. Rekao sam trend. Ako postoji trend ili pojava da neki na televiziji zamuckuju ne znaci da svi na televiziji mucaju.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Hajde kada moram da pojasnim. Nigde nije receno da svi ljudi koji imaju tetovaze imaju isti sablon ponasanja. Na konto toga necu se ni uplitati u takve pozive za argumentovanje. Ne vidim odakle ta potreba da se brane sada svi koji imaju tetovaze. Rekao sam trend. Ako postoji trend ili pojava da neki na televiziji zamuckuju ne znaci da svi na televiziji mucaju.
Pojasni u temi "i gestovi", moliću 🍄
 
увек има бунтовника који хоће то да покажу а и да не проговоре. А имаш и поводљивих.
Uvek ima buntovnika, samo što su često neshvaćeni.
Evo primera: u prvoj godini Gimnazije na jednodnevnoj ekskurziji, više nešto kao izlet, hajde da se slikamo.
Kao prvo, jedva smo "izboksovali" da uopšte odemo...očekivali smo nekoliko dana, jedva dobili dan.
Sve u svemu vreme gde je sve bilo lažno i površno, mito, korupcija itd. (Nije bolje ni sad, ali poenta je da nisu tada baš svi klinci kontali gde smo i šta se dešava).
Dakle- da se fotkamo. Drugarica mi pomogne da teksas jaknu koju sam obukla naopako, zakopča pozadi i rukave veže, tako da to simbolizuje ludačku košulju. Odlična poruka poslata, nažalost, obeležila me kao "ludaču koja je obukla naopako jaknu".
Nekad je bolje uzdržati se ali bila sam nezrela. Sad ratujem na svoj način bez mnogo buke i privlačenja pažnje.
 
Vec neko vreme cesto primetim da neko, obicno 20-30 god, ako ima tetovaze na rukama- tribali, ispisana slova na prstima, obicno po neki prsten dodat, gestikuliraju rukama pojacano. Neko dopunjavanje svoje vizuelne pojave valjda. Plus ta moda zvrljanja po sebi.
Ono sto me cudi je kako da niko to ne kritikuje? Tipa komentar: smanji dozivljaj svi znamo da si faca i imas tetovaze...
Ili je mozda to ono da ne ispadnes neko ko se tripuje?

Izgleda da postoje neki trendovi da ako ih kritikujes ispadnes smesan ili ne cool. Na pr vikinzi, walking dead i sl serije. Ko moze da ne voli te serije zar ne? Ili nisi cool ako ne volis seije u kojima ima morbidnosti, aluzije na pecurke i cool muzike?
Šta je tačno tema? Čudi te što se istetovirani ljudi ne kritikuju? Ili što se tetoviraju?
Lično imam tattoo i celog života sam skupljala pare da uradim jer sam oduvek znala šta hoću- znači, mnogo pre ovog kako ti kažeš ",trenda".
Doduše, ima (nažalost) puno ljudi koji su celi istetovirani, a tetovaže nemaju nikakvu povezanost, a tim ni smisao, samo su, kako nailazi jedan po jedan trend " nabacane" po telu i u tom slučaju beži od takvih ljudi koji nemaju svoje "ja".
Često takvi upravo "glume neke opasne face" i eto ti zašto ih "niko ne kritikuje", što bi se upuštao u raspravu sa gradskim seljakom da bi postigao- šta?

Sa druge strane, ima dosta ljudi koji su kao ja, na primer, imam značenje svoje tetovaže, volim svoju tetovažu i mogu da je pokažem ili ne u zavisnosti šta obučem.

Nadam se da sam ti pomogla više nego ostali, upetljala sam se jer sam uvidela da se nisi baš dobro izrazio, pa je došlo do nesporazuma.
 
Uvek ima buntovnika, samo što su često neshvaćeni.
Evo primera: u prvoj godini Gimnazije na jednodnevnoj ekskurziji, više nešto kao izlet, hajde da se slikamo.
Kao prvo, jedva smo "izboksovali" da uopšte odemo...očekivali smo nekoliko dana, jedva dobili dan.
Sve u svemu vreme gde je sve bilo lažno i površno, mito, korupcija itd. (Nije bolje ni sad, ali poenta je da nisu tada baš svi klinci kontali gde smo i šta se dešava).
Dakle- da se fotkamo. Drugarica mi pomogne da teksas jaknu koju sam obukla naopako, zakopča pozadi i rukave veže, tako da to simbolizuje ludačku košulju. Odlična poruka poslata, nažalost, obeležila me kao "ludaču koja je obukla naopako jaknu".
Nekad je bolje uzdržati se ali bila sam nezrela. Sad ratujem na svoj način bez mnogo buke i privlačenja pažnje.
Треба да будеш своја. Колико тебе интересују ти људи који нису схватили зезање и тренутно расположење? Хоћеш ли за једног таквог да се удаш?
А паметно ти је да се не експонираш много јер ипак мораш да живиш међу таквим светом.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Neka
Треба да будеш своја. Колико тебе интересују ти људи који нису схватили зезање и тренутно расположење? Хоћеш ли за једног таквог да се удаш?
А паметно ти је да се не експонираш много јер ипак мораш да живиш међу таквим светом.
Moja cerka je tetovirana ko djavo,inace ima svoju masinicu I radi tatooe,mlada je odlicno crta I sto je najbitnije ima mastu,sta sad sto je tako tetovirana ne treba da ima muza?nije sto je moja ali dete sa boljom dusom nema.
I I ja I ujaci I stricevi su joj tetovirani mozda je to videla od nas I meni je smetalo samo saku kad je tetovirala sada vise ne.to je njeno nesto licno
 
Треба да будеш своја. Колико тебе интересују ти људи који нису схватили зезање и тренутно расположење?
Bili su mi jako bitni, htela sam da ispadnem faca sa tim sa "ludačkom košuljom" ali jbg
Sada me znam ni kako se ko zvao, ali tada, u tom trenutku, bili su mi bitni i oni i moja neka "pozicija" u društvu
(Dok sam ja izigravala Magi iz EKV... nebitno, prosto, suviše mi je bilo stalo da se uklopim, pa sam se što reče jedan školski "preklopila" umesto "uklopila".
Preterala.

А паметно ти је да се не експонираш много јер ипак мораш да живиш међу таквим светом.
Ih, bre, šta čini iskustvo, toliko sam se maskirala u normalnu devojku da sam u javnosti počela da nosim i roze, kamuflaže radi 😂
 
Skoro upoznam lika skroz prizemnog, porodicnog, duhovno svesnog - sto bi se reklo, normalnog. Tek posle izvesnog vremena konstatujem da je istetoviran po celom telu. Jos uvek ne mogu da povezem licnost sa pojavom. Inace me tetovaze odbijaju.
 
Skoro upoznam lika skroz prizemnog, porodicnog, duhovno svesnog - sto bi se reklo, normalnog. Tek posle izvesnog vremena konstatujem da je istetoviran po celom telu. Jos uvek ne mogu da povezem licnost sa pojavom. Inace me tetovaze odbijaju.
Meni je zanimljivo kako od jedne nastanu 10!? Mislim svi su sa prvom iz fazona, sto da ne, samo nesto malo i onda krene priča...
 

Back
Top