Quantcast

Tema za one koji žele da smršaju

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.366
Ljudi ne valjda da se posti!!!!!!!!!!

Od posta se goji (salo, a misici se trose) !

Em ne jedes nista sto treba za vreme posta, em ono sto "smes" da jedes nista ne valja.......
Osim te ribe....Kja se obicno dooooobro isprzi u ulju rafinisanom i brasno itd.....

Od postova i nejedenja SE STRAHOVITO REMETE HORMONI U TELU - DOK SE POSTI SVI GLADUJU BUKVALNO I METABOLIZAM MAKSIMALNO USPORE A KAD PRODJE POST - SVI SE RAZLETE KAO KUCICI PUSTENI SA LANCA PA SE PREJEDAJU U KRATKOM VREMENSKOM ROKU DA NADOKNADE ONU PSIHOLOSKU STRAST I SLAST STO SU PSIHOLOSKI I FIZICKI GLADOVALI PA ONDA SVE STO TELO DOBIJE OD TOG PREJEDANJA ONO SKLADISTI U SALO DA BI IMALO ZA SLEDECI POST STA DA KORISTI :hahaha::rotf:

Ovo najucestalnije i najozbiljnije rade POPOVI I POGLEDAJTE KAKO IZGLEDAJU - SA NAJVECIM STOMACIMA, VECIM I OD PIVOPIJA

Poslednja izmena od moderatora:

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.366
Zli je u pravu jer organizam kada mu prestanete davati hranu reaguje tako da i najmanji unos bilo kakve hrane skladišti u salo, radi rezerve, jer ne zna kad će je sledeći put dobiti.:aha:
:ok:

Napominjem da nemam nista protiv necije religioznosti, ali po meni postoji 1000 nacina da se dokazes u svojoj religiji i da ispostujes glavnije principe, pa ne moras bas i ove postove.......

Ja gledam kevu kako godinama to radi a uvek ukuka kao ima visak kilograma a jede 1-2put dnevno ako se ne racina mala kifla i kafa za dorucak (:roll:)

Od skoro je to pocela i setra da radi (ispiranje mozga popova + ucenje po modelu) i toootalno se nesto bila hormonski poremetila, jedva se posle vratila u normalnu....

Jos kao propagiraju post samo pijes vodu i nista vise, e to je kao vrhunac mucenja, tad ces kao da udjes u Raj....

Mislim meni je sve ovo glupo....Ajde neka svako veruje u sta hoce pa i u kvaku na vratima, ali sve dotle dok to ne pocne da narusava njegovo/njeno zdravlje.....

Religija je nesto misticno i to da li postoji ili ne tek ces videti kada umres, a negativne simptome produkata religije mozes odmah videti....

A najzesce je sto ti vernici 75% osnovnih zapovesti zanemaruju a ovamo drze neke postove i misle da ce biti sve ok......A toliko su gordi da im dzabe postovi.....

Ja se trudim da se pridrzavam nekog svog licnog morala koji se uglavnom manje vise poklapa sa savetima iz Biblije, i ne zelim da postim je je to po meni lose e sad ako bas zbog toga odem u pakao, e vala onda neka gorim bas me briga !

Poruka
22.608
:ok:

Napominjem da nemam nista protiv necije religioznosti, ali po meni postoji 1000 nacina da se dokazes u svojoj religiji i da ispostujes glavnije principe, pa ne moras bas i ove postove.......

Ja gledam kevu kako godinama to radi a uvek ukuka kao ima visak kilograma a jede 1-2put dnevno ako se ne racina mala kifla i kafa za dorucak (:roll:)

Od skoro je to pocela i setra da radi (ispiranje mozga popova + ucenje po modelu) i toootalno se nesto bila hormonski poremetila, jedva se posle vratila u normalnu....

Jos kao propagiraju post samo pijes vodu i nista vise, e to je kao vrhunac mucenja, tad ces kao da udjes u Raj....

Mislim meni je sve ovo glupo....Ajde neka svako veruje u sta hoce pa i u kvaku na vratima, ali sve dotle dok to ne pocne da narusava njegovo/njeno zdravlje.....

Religija je nesto misticno i to da li postoji ili ne tek ces videti kada umres, a negativne simptome produkata religije mozes odmah videti....

A najzesce je sto ti vernici 75% osnovnih zapovesti zanemaruju a ovamo drze neke postove i misle da ce biti sve ok......A toliko su gordi da im dzabe postovi.....

Ja se trudim da se pridrzavam nekog svog licnog morala koji se uglavnom manje vise poklapa sa savetima iz Biblije, i ne zelim da postim je je to po meni lose e sad ako bas zbog toga odem u pakao, e vala onda neka gorim bas me briga !
E da kad smo već kod ovog moram da dodam pa da ne bi skretali sa teme jer ovo je ipak pdf Rekreacija a ne pdf Religija....msm da mnogi ljudi post ne razumeju jer on nije samo odricanje od hrane već od svih zadovoljstava, čime bi trebalo da se čisti i telo i duh.:aha:

Poruka
8.284
Kako da izgubis 10 kg SALA (ne misica) sto brze?

Trcanje, ali jako sporo...oko 20-30 min da bi ti puls bio oko 120 gde se najbrze skida salo...ako nemsas toliko vremena trci sprint pa onda hodaj brzo i nastavi sa sporim trcanjem da bi odrzavao vecinom vremena odgovarajuci puls. Sto se tice ishrane, ako ne jedes nista kao sto planiras, samo ces usporiti metabolizam i imaces yo-yo efekat, tj. kad se vratis na staru ishranu ugojices se jos vise. Jednostavno uzmi neki broj kalorija dnevno, recimo 1700 kcal...mozes da pojedes svasta, evo ti primer (lista je na engleskom sorry, mrzi me da prevodim sad):

3 x bananas = 300 kcal
3 x Ca yoghurt = 210 kcal
1 x oat bars = 320 kcal
180 g chicken = 220 kcal
Tuna lunch = 219 kcal
2 x cucumber = 20 kcal
sweetcorn = 101 kcal
lucozade = 128 kcal
3 x pork slice = 135 kcal
100 ml semi-skimmed milk = 50 kcal
melons = 45 kcal

Ukupno 1748 kcal (dosta proteina, tebi treba manje ako ne zelis da bildfujes misice, ovo je samo primer otprilike, gomila zdrave hrane a ispod 2000 kcal, ako jedes slatkise preci ces 2000 kcal sa mnogo manje stvari)

"If it tastes too good, spit it out" :lol:

Poslednja izmena:

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.389
Kako da izgubis 10 kg SALA (ne misica) sto brze?

Trcanje, ali jako sporo...oko 20-30 min da bi ti puls bio oko 120 gde se najbrze skida salo...ako nemsas toliko vremena trci sprint pa onda hodaj brzo i nastavi sa sporim trcanjem da bi odrzavao vecinom vremena odgovarajuci puls. Sto se tice ishrane, ako ne jedes nista kao sto planiras, samo ces usporiti metabolizam i imaces yo-yo efekat, tj. kad se vratis na staru ishranu ugojices se jos vise. Jednostavno uzmi neki broj kalorija dnevno, recimo 1700 kcal...mozes da pojedes svasta, evo ti primer (lista je na engleskom sorry, mrzi me da prevodim sad):

3 x bananas = 300 kcal
3 x Ca yoghurt = 210 kcal
1 x oat bars = 320 kcal
180 g chicken = 220 kcal
Tuna lunch = 219 kcal
2 x cucumber = 20 kcal
sweetcorn = 101 kcal
lucozade = 128 kcal
3 x pork slice = 135 kcal
100 ml semi-skimmed milk = 50 kcal
melons = 45 kcal

Ukupno 1748 kcal (dosta proteina, tebi treba manje ako ne zelis da bildfujes misice, ovo je samo primer otprilike, gomila zdrave hrane a ispod 2000 kcal, ako jedes slatkise preci ces 2000 kcal sa mnogo manje stvari)

"If it tastes too good, spit it out" :lol:
pazi jetra ima gligonske depoe za oko 20 tak minuta aerobne aktivnosti tako da trcanje od 20 -30 minuta nema leba,jer tek tada telo pocinje vise da trosi masti od secera.Znaci trcanje od 40-60min na PRAZAN STOMAK

Poruka
8.284
pazi jetra ima gligonske depoe za oko 20 tak minuta aerobne aktivnosti tako da trcanje od 20 -30 minuta nema leba,jer tek tada telo pocinje vise da trosi masti od secera.Znaci trcanje od 40-60min na PRAZAN STOMAK
Hvala, uzecu u obzir ovu informaciju :P Ovo sam malo preformulisao - znam za ovo 20-30 min sporog trcanja 1-2 puta nedeljno na rezimu ishrane koji ja koristim radi otkrivanja plocica. U skladu s ovim gore za depoe, verovatno je trik trcati preko te granice ali ne previse jer se tad gubi i misicna masa prilicno...

Ali pretpostavljam da to nije dovoljno u ovom slucaju posto on skida 10 kg sala sto je mnogo vise. Samo, kako ce da istrci 40-60 min ako nije u formi?...I mene mrzi da trcim toliko :lol: :lol: :lol: (a nemam ni vremena za 1 h trcanja u vecini slucajeva). Pozdrav ;)

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.389
nista kad te mrzi onda nista od otkrivanja plocica ,a te ptice nemam 1 sat vremena,ostavi za nekog drugog,ja sam jos bio u aktivnoj sluzbi kada sam se takmicio pa sam ustajao u poal 5 da istrcim do pola 6 dok dodje vreme za odlazak na posao.Tako da vremena UVEK ima

Poruka
8.284
nista kad te mrzi onda nista od otkrivanja plocica ,a te ptice nemam 1 sat vremena,ostavi za nekog drugog,ja sam jos bio u aktivnoj sluzbi kada sam se takmicio pa sam ustajao u poal 5 da istrcim do pola 6 dok dodje vreme za odlazak na posao.Tako da vremena UVEK ima
I sad to sto si ti trcao 1 h znaci da nista drugo ne moze? Profesionalni treneri sa bodybuilding.com preporucuju ovo 20-30 min 1-2 puta nedeljno "for getting ripped and revealing your 6 pack" :lol: U zivotu nisam trcao 1 h niti cu, iako bih verovatno mogao jer sam u dobroj formi. Uz to, ja koristim i fat burner supplement MAN Scorch, tako da nema brige :rumenko:

I za kraj, reci mi jos nekog ko radi doktorat i ide u teretanu redovno ovde na forumu, i trci po 1 h, pa cu se sloziti da su te price za vreme glupost...

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.389
ma extra idi ti na bodybuilding.com i slusaj profesionalne trenere za 20 minuta aerobne aktvnosti za 6 pack i dodji pa nam javi kada ih napravis sa time i sa tim cudotvorniim sagorevacem.I sta sa time sto radis doktorat?Ne radis na poslu i ne radis 8 satai svakoga dana tako da su price o nemanju vremena JEDAN SAT IPAK GLUPOST.Ali ne sekiraj se i glupost je dar,uzivaj u njemu

Poruka
8.284
ma extra idi ti na bodybuilding.com i slusaj profesionalne trenere za 20 minuta aerobne aktvnosti za 6 pack i dodji pa nam javi kada ih napravis sa time i sa tim cudotvorniim sagorevacem.I sta sa time sto radis doktorat?Ne radis na poslu i ne radis 8 satai svakoga dana tako da su price o nemanju vremena JEDAN SAT IPAK GLUPOST.Ali ne sekiraj se i glupost je dar,uzivaj u njemu
jeste ciko, ja sam toliko glup da radim doktorat na najboljem univerzitetu u svetu :lol: Samo jos da saznam zasto smo mi Srbi toliko netolerantan narod, strasno...i radim tipa preko 10 h dnevno sem vikendom tako da radim sta stizem, a to je uglavnom 1.5 h weight training i otrcim 1-2 puta nedeljno (uglavim u tih 1.5 h)...a nosim i posebnu hranu u kancelariju ko budala svi me gledaju :hahaha:

Inace, za ceo pdf, upravo sam iscitao sve i naucio par malih stvarcica koje nisam znao. Evo, za sve koji su pisali o wheyu, da postavim link sta planiram da uzmem u januaru (zahvaljujuci stipendiji naravno :lol:), mislim da je ovo extra ali ne znam koliko je pristupacno vecini zbog cene:

http://www.bodybuilding.com/store/opt/platinum_hydrowhey.html

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.389
ma tako je sine gde te majka rodi tako pametnog "suvi genije",malo si se previse navuako u pricu o tome kako radis "doktorat",sto malo vise tesko po tvom recniku-stilu pisanjan a i u niku 87 nisu godine vec najverovatnije godiste,sto je u najveces broju slucajeva u nicku slucaj.Tako da idi umij se malo pre nego sto nastavis da sanjas i rokni taj optimum samo gledaj jos skuplji da najdes od njega ces odma` jos 1 doktorat da uradis

Ursus

Primećen član
Poruka
688
Pa za 6 pack ne postoji čarobna formula. Zna se metabolizam masti kreće posle max 30 min fizičke aktivnosti 60% od max i to je to. Znači bez 60 min aerobnog treninga jako teško.
A što se tiče sagorevača masti pa jedina hemija u našem organizmu koja pretvara masnoće u energiju je kada se potroši raspoloživi glikogen i kada mitohondrije nemaju više glokogen da dovode do mišića one počinju da prenose masti, ALI (uvek neko ali) one to ne mogu da urade bez CARNITINA odnosno L-Carnitina.
Da ne bi gubio mišićnu masu pri aerobnim treninzima uzmi glutamin ili BCAA pre treninga.

Poruka
8.284
Da ne bi gubio mišićnu masu pri aerobnim treninzima uzmi glutamin ili BCAA pre treninga.
Hvala, bar je neko dobronameran :ok:...Ono, ja vec imam solidan stomak ali naravno te plocice se ne vide savrseno ;) Cini mi se da ovaj sagorevac povecava znojenje pri vezbanju (i ovako), to sam primetio, a s obzirom da dizem vece tezine nego pre mesec dana ne verujem da sam izgubio misicnu masu a definicija se popravlja pomalo (mada jedem oko 150 g proteina dnevno da bih odrzao misicnu masu tokom "cutting"). Inace ovaj sagorevac ima glavne sastojke kafein + green tea, a uz to ide i jos neka stvar za EFAs...cini mi se da radi ok, mogao bih da ukljucim glutamin za pre-workout. Koji je "najbolji" prirodan izvor L-Carnitina? Preporucujes li neki supp?

@cobi63 Da '87, i zavrsene Masters i osnovne studije i zapocet doktorat ;) That's correct. Nemam ja sta s tobom da se raspravljam kad si ti najpametniji baja na svetu, a svi ostali su glupi...Naravno, Optimum kad vec mogu da ga priustim :ok:

Ursus

Primećen član
Poruka
688
Koji je "najbolji" prirodan izvor L-Carnitina? Preporucujes li neki supp?
Carinitn imaš u crvenom mesu, mleku i mlečnim proizvodima. Moj ti je savet da ne uzimaš nikakve suplemente sve dok pravilna ishrana i treninzi daju rezultat. Ono sa čime bi trebao da budeš zadovoljan je 2-3 kg mesečno, sve preko toga nije zdravo. Vidi koliko god ti se ne sviđao Cobijev komentar, on je upravu 100%. Da bi bilo kome od nas počeo metabolizam masti mora da se potroše sve rezerve glikogena, zanči minimum 20 min to je ono glavno + svaki sledeći minut je zlatni minut jer troši masti kao energiju. A suplementacija tebi niti bilo kome ne može da pomogne bez dobre ishrane i treninga. Onda nebi bilo gojaznih ljudi, svi bi se hranili hedonistički i uveče pre spavanja bi popili nešto, a kao što vidiš nije tako.

Poslednja izmena:
Poruka
8.284
Prirodni izvor L-Carnitina ne postoji, čim ima prefix L znači da je fabrikovano što naravno ne znači da nije prirodno i da je štetno. Dok Carinitn imaš u crvenom mesu, mleku i mlečnim proizvodima. Moj ti je savet da ne uzimaš nikakve suplemente sve dok pravilna ishrana i treninzi daju rezultat. Ono sa čime bi trebao da budeš zadovoljan je 2-3 kg mesečno, sve preko toga nije zdravo. Vidi koliko god ti se ne sviđao Cobijev komentar, on je upravu 100%. Da bi bilo kome od nas počeo metabolizam masti mora da se potroše sve rezerve glikogena, zanči minimum 20 min to je ono glavno + svaki sledeći minut je zlatni minut jer troši masti kao energiju. A suplementacija tebi niti bilo kome ne može da pomogne bez dobre ishrane i treninga. Onda nebi bilo gojaznih ljudi, svi bi se hranili hedonistički i uveče pre spavanja bi popili nešto, a kao što vidiš nije tako.
I da je u pravu i da nije...to samo na srpskom forumu ima da te neko omalovazava bez razloga. Evo bio sam i po UK/USA bodybuilding forumima i nikad me niko nije isprozivao ko ovde neki matorac, bivsi takmicar blah blah...A kontam da je "cepanica" obicna po ponasanju istog :rumenko:

Imas li neki guide za 6 pack, mozes da postavis link? Ne kontam to, imam druga koji mi kaze da nije trcao cesto uopste i ima bas definisane plocice, ono definisan je skroz jer je dizao puno i jeo proteine i sve sto treba i kako treba ali opet...ima i plocice :lol: Mislim da i genetika igra veliki faktor tu...

Ursus

Primećen član
Poruka
688
Imas li neki guide za 6 pack, mozes da postavis link? Ne kontam to, imam druga koji mi kaze da nije trcao cesto uopste i ima bas definisane plocice, ono definisan je skroz jer je dizao puno i jeo proteine i sve sto treba i kako treba ali opet...ima i plocice :lol: Mislim da i genetika igra veliki faktor tu...
Sam si sebi dao odgovor, ishrana je glavna. Svaka fizička aktivnost je poželjna može i neaerobna (teretana) ipak najbrži rezultati se postižu kada ima i aerobne aktivnosti da ne govorimo o zdravstvenoj dobiti.

cobi63

Aktivan član
Poruka
1.389
Prirodni izvor L-Carnitina ne postoji, čim ima prefix L znači da je fabrikovano što naravno ne znači da nije prirodno i da je štetno. Dok Carinitn imaš u crvenom mesu, mleku i mlečnim proizvodima. Moj ti je savet da ne uzimaš nikakve suplemente sve dok pravilna ishrana i treninzi daju rezultat. Ono sa čime bi trebao da budeš zadovoljan je 2-3 kg mesečno, sve preko toga nije zdravo. Vidi koliko god ti se ne sviđao Cobijev komentar, on je upravu 100%. Da bi bilo kome od nas počeo metabolizam masti mora da se potroše sve rezerve glikogena, zanči minimum 20 min to je ono glavno + svaki sledeći minut je zlatni minut jer troši masti kao energiju. A suplementacija tebi niti bilo kome ne može da pomogne bez dobre ishrane i treninga. Onda nebi bilo gojaznih ljudi, svi bi se hranili hedonistički i uveče pre spavanja bi popili nešto, a kao što vidiš nije tako.
Ursus samo jedna ispravka L ne oznacava da je fabrikovano vec je L oblik koji nase telo moze da koristi.Imas i DL obilik i D oblik koji nisu preporucljivi a nas jer nas organizam ne prepoznaje takvustrukturu i ne moze da ih koristi,najprostije receno L je prirodna struktura lanca amino kiseline

Ursus

Primećen član
Poruka
688
Ursus samo jedna ispravka L ne oznacava da je fabrikovano vec je L oblik koji nase telo moze da koristi.Imas i DL obilik i D oblik koji nisu preporucljivi a nas jer nas organizam ne prepoznaje takvustrukturu i ne moze da ih koristi,najprostije receno L je prirodna struktura lanca amino kiseline
Hvala, evo ispravio sam. Meni je jednom jako davno jedan gospodin koji je inače dr. mg. molekularne hemije tako reko ili sam ja tako shavatio, a verovatno je mislio na način ekstrakovanja istih. Sve u svemu malo sam njuškao i saznao da je L smer rotacije hemijske spirale, a to je značajno utoliko zbog činjenice da je naše telo sposobno iskoristiti samo L forme za stvaranje proteina (D – aminokiseline su neiskoristive, dok DL samo inhibiraju korišćenje L – formi). Odnosno
Čovek su uči dok je živ. Hvala još jednom

Poslednja izmena: