Tema mi je bas kicasta

Кич су и бројне рекламе.

ПИВО - мушка гомила пије пиво и као награда стиже гомила полуголих жена.

Маргарин, пудинг, мајонез - срећна породица у огромној кујни (родитељи немају ни 25 година) полива мајонешчину и по оном где паше и где не паше.

Рекламе за банке - све може, само дођите да вас одеремо.
 
meni je Ceca kič..
ali ima ih kome nije..
i aj sad ti nekome objasni ko je u pravu...

ako uzmemo da je društvo otišlo u ****** i da je kič sastavni deo ovog društva, onda je tako nešto najmanje smešno
živi svoj neki život, budi čudak većini boli te tuki
ili se uklopi
a da kažem kako mi je kul nešto što ne može da bude kul samo da bi se dopao masi zabole me

- - - - - - - - - -

Кич су и бројне рекламе.

ПИВО - мушка гомила пије пиво и као награда стиже гомила полуголих жена.

Маргарин, пудинг, мајонез - срећна породица у огромној кујни (родитељи немају ни 25 година) полива мајонешчину и по оном где паше и где не паше.

Рекламе за банке - све може, само дођите да вас одеремо.
pa to ti je definicija muževnosti na Balkanu...pivčuga i dupići...bez toga nisi muško

- - - - - - - - - -

a i ta kujna je ćornuta iz Italije, Francuske...i ona fejk belina
 
Кич су и бројне рекламе.

ПИВО - мушка гомила пије пиво и као награда стиже гомила полуголих жена.

Маргарин, пудинг, мајонез - срећна породица у огромној кујни (родитељи немају ни 25 година) полива мајонешчину и по оном где паше и где не паше.

Рекламе за банке - све може, само дођите да вас одеремо.

bas

da malo skrenem na trrenutak sa teme, kad vidim reklamu za margartin kao zdrav prozivod de dete macka na lebac sa osmehom
pa ja bih autoru nabila facu u kantu margarina dok se ne udavi
a dala bih njegovom detetu svaki dan margarin za sve obroke da vidi kolko je zdravo, kad oce tudju da truje neka sad gleda svoje
mamicu im nenormalnu
to treba zabraniti da se proizvodi, a ne reklamirati ko zdravo
popizdecu, vracam se na kic :lol:
 
ako uzmemo da je društvo otišlo u ****** i da je kič sastavni deo ovog društva, onda je tako nešto najmanje smešno
živi svoj neki život, budi čudak većini boli te tuki
ili se uklopi
a da kažem kako mi je kul nešto što ne može da bude kul samo da bi se dopao masi zabole me

- - - - - - - - - -


pa to ti je definicija muževnosti na Balkanu...pivčuga i dupići...bez toga nisi muško

- - - - - - - - - -

a i ta kujna je ćornuta iz Italije, Francuske...i ona fejk belina

to sam i napisala u svom prvom postu na ovoj temi...
nekome je kič,nekome nije...

ako kažem da je Ceca dronfulja i krimos,pola Srbije će me razapeti na krst...
a meni ona to i jeste...
kakva crna srpska majka...fuj...

nekome je ono što meni nije kič,teška debilana i opet eto upljuvavanja...

naravoučenije,kao što ti reče,u se i u svoje kljuse...
neka svako bira ono što ga čini srećnim i mirna Bačka...:manikir:
 
bas

da malo skrenem na trrenutak sa teme, kad vidim reklamu za margartin kao zdrav prozivod de dete macka na lebac sa osmehom
pa ja bih autoru nabila facu u kantu margarina dok se ne udavi
a dala bih njegovom detetu svaki dan markarin za sve obroke da vidi kolko je zdravo kad oce tudju da truje neka sad gleda svoje
mamicu im nenormalnu
to treba zabraniti da se proizvodi, a ne reklamirati ko zdravo
popizdecu, vracam se na kic :lol:

Или знаш онај призор где цеде мајонез по печеном батаку. :bljak:
 
bas

da malo skrenem na trrenutak sa teme, kad vidim reklamu za margartin kao zdrav prozivod de dete macka na lebac sa osmehom
pa ja bih autoru nabila facu u kantu margarina dok se ne udavi
a dala bih njegovom detetu svaki dan markarin za sve obroke da vidi kolko je zdravo kad oce tudju da truje neka sad gleda svoje
mamicu im nenormalnu
to treba zabraniti da se proizvodi, a ne reklamirati ko zdravo
popizdecu, vracam se na kic :lol:
ja sam to izbacio iz shrane a ranije mi je med na kriški bio nezamisiv bez margarina...otkako sam pročitao ono o emulgatoru u margarinu više ne...neka, hvala
e sad...neko će da kaže kako danas sve ima aditive i kako od toga ne možeš da pobegneš...jeste tako, ali ono što mogu ću da izbacim

- - - - - - - - - -

to sam i napisala u svom prvom postu na ovoj temi...
nekome je kič,nekome nije...

ako kažem da je Ceca dronfulja i krimos,pola Srbije će me razapeti na krst...
a meni ona to i jeste...
kakva crna srpska majka...fuj...

nekome je ono što meni nije kič,teška debilana i opet eto upljuvavanja...

naravoučenije,kao što ti reče,u se i u svoje kljuse...
neka svako bira ono što ga čini srećnim i mirna Bačka...:manikir:
to stoji...
ali ja sam samo hteo da kažem kako neke stvari ne mogu da budu kič, jer u suprotnom muzeji ne bi ni postojali
 
ja sam to izbacio iz shrane a ranije mi je med na kriški bio nezamisiv bez margarina...otkako sam pročitao ono o emulgatoru u margarinu više ne...neka, hvala
e sad...neko će da kaže kako danas sve ima aditive i kako od toga ne možeš da pobegneš...jeste tako, ali ono što mogu ću da izbacim

i lebac je pun aditiva...i burek iz pekare...
i svašta nešto što svakodnevno jedemo...
zar ne...????
 
Кич су водитељке на РТС-у, са својим ненормалним лупајућим штиклама и гардероби потпуно непримереној типу емисије.

ja bih da mi neko obajsni zasto voditeljka dnevnika mora da ima frizuru mokre lokne na pet nivao ko ona pevaljka u grandu ili ko selska snajka
zar nije poenta dnevnika u vestima a ne u njenoj frizuri
bode oci, okrenem glavu pa slusam ne gledam

dok recimo kad pogledas bbc ili cnn imaju ravne proste frizure, po neki talas ali nista svadbarsko, jer vest je bitna

- - - - - - - - - -

Или знаш онај призор где цеде мајонез по печеном батаку. :bljak:

jao ogade mi batak :lol:
de to na vreo batak to se odma i zejtin pretvara
 
Kič se ne odnosi samo na umetnost i odnos koji se uspostavlja između objekta kiča i njegovog konzumenta; kič se nalazi u svim onim međuljudskim instant površnim odnosima koji samo podražavaju istinske odnose, u neselektivnim opšteusvojenim stavovima neke većine od strane pojedinca što ima za cilj samo iluziju da je mišljenje kritičko i realno, u konzumerističkim htenjima, u popularnim putovanjima, u strukturisanju slobodnog vremena .... i u svim ostalim lakim zadovoljenjima koja titraju i pogoduju samo površini, podražavajući nepostojeću dubinu.

To nas dalje dovodi do zaključka da su ljudi generalno, po svojoj prirodi, skloni kiču i traže isti, što dalje implicira da se kič masovno proizvodi, stvara i neguje, jer se "prodaje" ono što većina kupuje. Kič je sveprisutan i teško se može izbeći, što dovodi do svojevrsne gladi i etiketiranja onih koji žele više od imitacije.
 
znam...jeste...kad bi pokušavao da se hranim 100% zdravo, onda bi morao u šumu da berem plodove prirode...a i to pitanje koliko je zdravo danas
zato sam i napomenuo ono što mi baš bode oči i što mogu ću da izbacim
 
ja bih da mi neko obajsni zasto voditeljka dnevnika mora da ima frizuru mokre lokne na pet nivao ko ona pevaljka u grandu ili ko selska snajka
zar nije poenta dnevnika u vestima a ne u njenoj frizuri
bode oci, okrenem glavu pa slusam ne gledam

dok recimo kad pogledas bbc ili cnn imaju ravne proste frizure, po neki talas ali nista svadbarsko, jer vest je bitna

- - - - - - - - - -



jao ogade mi batak :lol:
de to na vreo batak to se odma i zejtin pretvara



Женска која води слагалицу има штикле од по метра и хаљину за око шипке.

Ало бре, сељачка телевизија!!!!
 
Kič se ne odnosi samo na umetnost i odnos koji se uspostavlja između objekta kiča i njegovog konzumenta; kič se nalazi u svim onim međuljudskim instant površnim odnosima koji samo podražavaju istinske odnose, u neselektivnim opšteusvojenim stavovima neke većine od strane pojedinca što ima za cilj samo iluziju da je mišljenje kritičko i realno, u konzumerističkim htenjima, u popularnim putovanjima, u strukturisanju slobodnog vremena .... i u svim ostalim lakim zadovoljenjima koja titraju i pogoduju samo površini, podražavajući nepostojeću dubinu.

To nas dalje dovodi do zaključka da su ljudi generalno, po svojoj prirodi, skloni kiču i traže isti, što dalje implicira da se kič masovno proizvodi, stvara i neguje, jer se "prodaje" ono što većina kupuje.
Kič je sveprisutan i teško se može izbeći, što dovodi do svojevrsne gladi i etiketiranja onih koji žele više od imitacije.
što rezultira time da dođem na forum i budem hepi jer sam među ljudima od stila i ljudima koji prepoznaju prave vrednosti :heart:
:lol:

idem da pušim
 
ja bih da mi neko obajsni zasto voditeljka dnevnika mora da ima frizuru mokre lokne na pet nivao ko ona pevaljka u grandu ili ko selska snajka
zar nije poenta dnevnika u vestima a ne u njenoj frizuri
bode oci, okrenem glavu pa slusam ne gledam

dok recimo kad pogledas bbc ili cnn imaju ravne proste frizure, po neki talas ali nista svadbarsko, jer vest je bitna

- - - - - - - - - -



jao ogade mi batak :lol:
de to na vreo batak to se odma i zejtin pretvara
zato što su konzumenti dnevnika isti oni kojima je pevaljka u grandu kvalitet
 
što rezultira time da dođem na forum i budem hepi jer sam među ljudima od stila i ljudima koji prepoznaju prave vrednosti :heart:
:lol:

idem da pušim
Pa, ja nisam etiketirala nikoga, a ponajmanje sam sebe svrstala u određenu grupaciju.
Čak sam pre neki dan, na jednoj drugoj temi, rekla da je kič u izvesnim slučajevima poželjan, jer se fino suprotstavlja formalizmu i kvaziintelektualizmu.

Čemu ironija?
 
Тапијеве слике не висе ни у једном музеју.

pa dobro,ne znam stvarno...ne pratim njegov lilk i delo..
lupila sam,priznajem...
al ima slika koje nikakvu formu nemaju,ali je umetnik izrazio neko osećanje koje samo on može da skonta...
i onda svi obleću oko slike i dive se, a pojma nemaju šta je pisac hteo reći...:fdlan:
na takve sam mislila...
 
Кич су и бројне рекламе.

ПИВО - мушка гомила пије пиво и као награда стиже гомила полуголих жена.

Маргарин, пудинг, мајонез - срећна породица у огромној кујни (родитељи немају ни 25 година) полива мајонешчину и по оном где паше и где не паше.

Рекламе за банке - све може, само дођите да вас одеремо.

pa to
Kič je kulturni model
nije stvar ni umetnosti ni umetnika ni dela
Meni je recimo Vazuh koji dišem kičerica al oper Rasulo ozbiljna umetnost :)))
 
ja sam to izbacio iz shrane a ranije mi je med na kriški bio nezamisiv bez margarina...otkako sam pročitao ono o emulgatoru u margarinu više ne...neka, hvala
e sad...neko će da kaže kako danas sve ima aditive i kako od toga ne možeš da pobegneš...jeste tako, ali ono što mogu ću da izbacim

- - - - - - - - - -


to stoji...
ali ja sam samo hteo da kažem kako neke stvari ne mogu da budu kič, jer u suprotnom muzeji ne bi ni postojali

ma najmanji problem je emulgator
problem kod margarina je promena strukturae lipida
margarin je vestacka tvorevina...nije ko puter
sve u svemu da ne davim kad to uradis molekulima sto oni rade, da dobiju od tecnog ulja cvrsto, ti dobijas cist otrov u kutiji
lepi se direkt za arterije i celije i nema naplje, ne moze organizam da ga razgradi lepo
to ti je srcani udar u kutiji
i onda stavis dete kako to maze srecno i zeljka kako mu peva
pa sad bi zeljkovom detetu dala kantu margarina za rodjendan ebem mu mamicu nenormalnu
 
pa dobro,ne znam stvarno...ne pratim njegov lilk i delo..
lupila sam,priznajem...
al ima slika koje nikakvu formu nemaju,ali je umetnik izrazio neko osećanje koje samo on može da skonta...
i onda svi obleću oko slike i dive se, a pojma nemaju šta je pisac hteo reći...:fdlan:
na takve sam mislila...

Ма добро, сликарство је најосетљивија категорија. Ту је тешко бити објективан.
 
ja bih da mi neko obajsni zasto voditeljka dnevnika mora da ima frizuru mokre lokne na pet nivao ko ona pevaljka u grandu ili ko selska snajka
zar nije poenta dnevnika u vestima a ne u njenoj frizuri
bode oci, okrenem glavu pa slusam ne gledam

dok recimo kad pogledas bbc ili cnn imaju ravne proste frizure, po neki talas ali nista svadbarsko, jer vest je bitna

- - - - - - - - - -

jao ogade mi batak :lol:
de to na vreo batak to se odma i zejtin pretvara
Pi sto mi drago sto ne gledam televiziju
 

Back
Top