Tema mi je bas kicasta

još kad čujem ono "majka"
kome bre majka...majka je svojoj deci i nikome više

a i tu je napravila svetski posao :)

spek-ceca.jpg
 
Музички стручњаци кажу да су Штраусови валцери чист кич.

dobro je nisam najgora znaci :lol:
pa jeste u neku ruku

ljudi se uvrede kad im pogodis zicu, nije to vredjanje, to je konstruktivna diskusija, razmena misljenja i saznanja
ne mora da znaci da ako je nesto kic po definiciji, da sad treba na lomacu
nema potrebe da se iko vredja
 
setih jedne rasprave davno sa drugaricom
gde sam ja rekla barok mi je kic ne volim ga
na sta je ona rekla barok ne moze biti kich jer je deo umetnickog pravca i istorije
ja - pa umetnici i stvaraju najcesce kic, drugo u vreme kada je nastao bio je kic, sad je deo istorije pa se pere time

gresim li?

ja kolko znam barok se baš uzima kao pojam kiča u umetnosti
kič valjda ima neke karakteristike koje može da ispuni i klasična umetnost i pop folk pesma
 
uf uf al si se uskoprcio ko paun :lol:
sto se ti prepoznajes u kacenju linkova
jesi ti taj koji ne zna znacenje? ne verujem da si, bilo bi mnogo blesavo da ne znas te dve reci i njihovo pravo znacenje jel da :lol:
pa sta se onda bunis
al to ne znaci da svi znaju
mnogi cak olako upotrebljavaju ta dva pojma ne znajucu bas sta znace

joj bre metlo, zezam se jer su obe reci nemackog porekla ;)
 
misim oni su primer samo

- - - - - - - - - -

a negde sam čitao da neki umetnici namerno stvaraju kič
cist profit
naravno vecina umetnika to radi, jer se to prodaje
mnogii cak rade i vise pravaca, jedan komercijalni a jedan onaj svoj licni
pa od komercijalnog jedes a svoj gledas/slusas u malom krugu ljudi

pa primer recimo, vecina onih sto vidis po tvu da izlazu neka dela po u ulus-u i drugim galerijama rade dve varijante
jedna je ta izlozbena gde pokazuju sebe
a druga je na fejsu za prodaju po svadbama :lol:
a moraju i oni nesto da jedu

ne znam kako vama ali ja od tapija ospe dobijem, precrtavao, udaro hiperrealizam, masa se palila, obogatio se na cistoj kicerici (dobro i mutne radnje al to nije tema)
 
cist profit
naravno vecina umetnika to radi, jer se to prodaje
mnogii cak rade i vise pravaca, jedan komercijalni a jedan onaj svoj licni
pa od komercijalnog jedes a svoj gledas/slusas u malom krugu ljudi

pa primer recimo, vecina onih sto vidis po tvu da izlazu neka dela po u ulus-u i drugim galerijama rade dve varijante
jedna je ta izlozbena gde pokazuju sebe
a druga je na fejsu za prodaju po svadbama :lol:
a moraju i oni nesto da jedu

ne znam kako vama ali ja od tapija ospe dobijem, precrtavao, udaro hiperrealizam, masa se palila, obogatio se na cistoj kicerici (dobro i mutne radnje al to nije tema)

Слике Оље Ивањицки сматрам појмом кича. О Тапију је смешно и причати.
 
u redu je lajone...smiri se...jesu to reči nemačkog porekla i jesi ti naš čovek na privremenom radu u Nemačkoj, ali ****** ga...te reči su opšteprihvaćene i svi ih koriste

iskreno, baatalio sam to razmiljanje da sam na privremenom radu, mislim da cu ovde ostati
nikad ne znas, treba naci i partnera koji ne misli tako

da dodjem da budem kicast, pravi gastos, koji s ekurci mercedesom, stavi orlove na ogradi i patuljke i pecurke po basti, betonira dvoriste, stavi ljuljaske i klackalice za unucad na beton?
 
cist profit
naravno vecina umetnika to radi, jer se to prodaje
mnogii cak rade i vise pravaca, jedan komercijalni a jedan onaj svoj licni
pa od komercijalnog jedes a svoj gledas/slusas u malom krugu ljudi


pa primer recimo, vecina onih sto vidis po tvu da izlazu neka dela po u ulus-u i drugim galerijama rade dve varijante
jedna je ta izlozbena gde pokazuju sebe
a druga je na fejsu za prodaju po svadbama :lol:
a moraju i oni nesto da jedu

ne znam kako vama ali ja od tapija ospe dobijem, precrtavao, udaro hiperrealizam, masa se palila, obogatio se na cistoj kicerici (dobro i mutne radnje al to nije tema)
pa normalno...gde ćeš cveće pred svinje
narodu hleba i igara
- - - - - - - - - -

iskreno, baatalio sam to razmiljanje da sam na privremenom radu, mislim da cu ovde ostati
nikad ne znas, treba naci i partnera koji ne misli tako

da dodjem da budem kicast, pravi gastos, koji s ekurci mercedesom, stavi orlove na ogradi i patuljke i pecurke po basti, betonira dvoriste, stavi ljuljaske i klackalice za unucad na beton?
dobro

kako 'oćeš
 
a jel i Gluvo glamočko kič...????
baš me živo zanima...

mislim,svakome je nešto drugo kičerica...
sve je stvar ukusa i izbora...
tu ne prolazi ono..."o ukusima ne vredi raspravljati" ili "lepota je u oku posmatrača"...to ne može da se relativizuje
ne možeš da izjednačavaš neke stvari sa nekim stvarima samo zato što se tebi sviđaju
 
Слике Оље Ивањицки сматрам појмом кича. О Тапију је смешно и причати.

ako se secas on je pare namlatio prodavajci kasete o svom "pravcu" i kako radi
gde ti dva sata gledas kako on precrtava :roll:
ospe sam dobijala od malena, pa mi ostao u secanju upecatljivije nego olja.... jer se masa palila strasno, pa su nemajuci para za original jurili druge da im rade u tom "stilu"
da povratis

ona mi je hodajuci kic, al mi manje bola oci
 
ako se secas on je pare namlatio prodavajci kasete o svom "pravcu" i kako radi
gde ti dva sata gledas kako on precrtava :roll:
ospe sam dobijala od malena, pa mi ostao u secanju upecatljivije nego olja.... jer se masa palila strasno, pa su nemajuci para za original jurili druge da im rade u tom "stilu"
da povratis

ona mi je hodajuci kic, al mi manje bola oci

Сећам се тих емисија - Тапи објашњава како се црта трава, рецимо. По систему - 'свако може постати Леонардо да Винчи'.
 
iskreno, baatalio sam to razmiljanje da sam na privremenom radu, mislim da cu ovde ostati
nikad ne znas, treba naci i partnera koji ne misli tako

da dodjem da budem kicast, pravi gastos, koji s ekurci mercedesom, stavi orlove na ogradi i patuljke i pecurke po basti, betonira dvoriste, stavi ljuljaske i klackalice za unucad na beton?
Ako ce to da bude bez nekog lava ili neke druge zivotinje, pozeljno ceo kameni zooloski vrt, fontane (koja ne radi), ne dovedes nekog slikara da ti oslika ikonu preko cele fasade, ne racunam te u pravog gastarbajetra.
 

Back
Top