Partner mi je ...

Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Ja sam za brak i zajednički život i svu odgovornost koju to nosi sa sobom.

Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?

Inače, smatram da je cilj okončati život kao dobra osoba, koja se trudila pobjediti slabosti.
Kako naučiti o sebi nego kroz odnose, naročito bliske?
Lijepa je samoća, ali u samoći svako može uživati i kako želi. Površni odnosi su lagani, nema boli koju nosi bliskost. Hrabrost je voliti!
Ali po meni je cilj da budemo plemenitiji no što smo naučeni u svojoj porodici, da djeci omogućimo kvalitetno vaspitanje...i da se u starosti (ko doživi i to je postalo luksuz) uživa u blagodatima koje sije dobrota: u ljubavi, radosti, smirenosti.


Ja od ovoga ne odstupam.
Trudim se da sazrijevam, i da ispravim greške mojih roditelja. Život me je dobro išibao, ali biram da budem lagana, pozitivna, dobronamjerna osoba.
A šta život kome nosi, ne znamo.
Sada bar znam šta je tuga, bol, pa i depresija.

Možemo mi to. Samo sa nadom i vjerom u ljubav.
 
I ja sam mislila
Da cu biti sama i da nisam sposobna
A eto sad smo vec godinu i tri meseca zajedno
I ne prodje dan a da se ne cujemo ili ne vidimo
Ja na poslu juce nocna
On mi salje ujutru u pet sta je sanjao 😂
Volim te nase razgovore
Ne znam kako sam razmišljala kada sam imala godina koliko ti sada.
Sada, u ovim godinama, znam da se ne bih udavala niti ulazila u vezu sa muškarcem.
 
Poslednja izmena:
Partner mi je podrška u životu. Nije ni udoban, ni mnogo svojeglav. Stabilan je i dobar roditelj. Za sve ostalo mogu da pogledam kroz prste, jer svi smo ljudi sa mnogo svojih mana. Solo nisam, niti to ikada više mogu biti. To je privilegija mladih osoba, koji tek treba da planiraju zajednički život. Kako to misle uraditi, neka sami dogovore.
 
Ne znam kako sam razmišljala ka sam imala godina koliko ti sada.
Sada, u ovim godinama, znam da se ne bih udavala niti ulazila u vezu sa muškarcem.
Zašto ?
Ujakova mama, ne rođenog ujaka, je u penzionerskom udruženju upoznala nekog dekicu, tamo su igrali zajedno karte, jamb, šah, domine, posle počeli da se druže i van tog udruženja, ponekad je ostajala kod njega i da prenoći par dana. Bili su u 'vezi" 5-6 godina... I bilo im je mnogo lepo. Nisu živeli zajedno, sem što je ponekad odlazila kod njega na par dana.Dekica je onda umro.
Nikad nije kasno 'prepoznati ' nekog.
 
Bio jako los da ne kažem nešto još gore. Nikad nisam posle razvoda ni pomislila da bi bila sa nekim drugim. Posebno jer sam celog života bila magnet za kretene, neka hvala srećno ko želi, moja želja to nije bila. Deca mi cesto prigovore zbog toga, misle da bi mi bilo bolje da nisam sama, ali bolje sama nego sa opet nekim pogrešnim, mada je to sve sada sasvim nemoguće, čak i da hoću.
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?

Ја то решио на овај начин.
Запослио бабе за рад у кући и чување деце.
Жена ми одмара после посла и с децом навече,
моја маленкост такође, само ако треба шетња итд итд.
Имамо времена за нас.
 
Bio jako los da ne kažem nešto još gore. Nikad nisam posle razvoda ni pomislila da bi bila sa nekim drugim. Posebno jer sam celog života bila magnet za kretene, neka hvala srećno ko želi, moja želja to nije bila. Deca mi cesto prigovore zbog toga, misle da bi mi bilo bolje da nisam sama, ali bolje sama nego sa opet nekim pogrešnim, mada je to sve sada sasvim nemoguće, čak i da hoću.
Mila, znam kroz šta prolaziš, čitala sam. I baš zato ne propusti priliku ako naiđe, pa makar na 5 minuta.
Mlađi nikad nećemo biti, ili će nam se sad dešavati stvari, ili nikad.

Pisala sam gore o ujakovoj mami - nije ona imala vezu gde je bilo sekssa, da se tako izrazim, ali je imala prijatno druženje sa nekim dekicom.

Zaslužila si , da ti se desi i to, jer nikad nije. Ne mora to biti život pod zajedničkim krovom, može i vikend druženje, možda bude neko sličan , prijatan i drag.Dovoljno je, i više nego dovoljno.
Možda u čekaonici nekad upoznaš nekog finog, on će možda najbolje i razumeti kroz šta prolaziš. Možda je i njemu potreban neko drag.


i to mi je najstrašnijje kod loših brakova, i teških veza. Loš ode , i nastavi svoj život bez problema, a dobar tapka u mestu, zakucan za ceo život zbog jednog lošeg lika. Ne trebamo dozvoliti. Ok da je vreme provedeno sa njim bilo grozno, to ne možemo ispraviti, ali svaki sledeći minut i dan ne treba biti još uvek pod njegovim uticajem . Krenimo dalje.

ako nam to prija, ako ne, ništa ne treba forsirati.
Drži se , i samo napred 👍
Na kraju krajeva, nek je tebi dobro, da držiš sve pod kontrolom , i da nemaš bolove. A ako išta može da bude, odlučićeš već da li ti prija ili ne.
 
Poslednja izmena:

Back
Top