Partner mi je ...

kalis

Buduća legenda
Poruka
31.484
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?
Normalno da nove generacije zele da zadrze sve svoje i nista da ne daju kad ih vaspitavate da budu autisticni zavisnici od smartfona bez razvijene empatije
Ucite decu empatiji i isterajte ih iz kuce da se igraju sa drugom decom, pa nam nece izrastati u ovakve samozive autiste kojima je i ljubavna veza preveliki napor za njihov samozivi umisljeni svet

Masovno ces sada cuti od mladih generacija ovo sto si napisala u uvodnom postu, meni se istinski gade ti mladi ljudi koji hodaju sada planetom potpuno otudjeni od sveta oko njih
 
Normalno da nove generacije zele da zadrze sve svoje i nista da ne daju kad ih vaspitavate da budu autisticni zavisnici od smartfona bez razvijene empatije
Ucite decu empatiji i isterajte ih iz kuce da se igraju sa drugom decom, pa nam nece izrastati u ovakve samozive autiste kojima je i ljubavna veza preveliki napor za njihov samozivi umisljeni svet

Masovno ces sada cuti od mladih generacija ovo sto si napisala u uvodnom postu, meni se istinski gade ti mladi ljudi koji hodaju sada planetom potpuno otudjeni od sveta oko njih
Ali imamo i sve veću ekipu razvedenih koji se više nikad ne bi upustili u brak. Ili vezu gde se živi pod istim krovom. Mislim da je zahvatilo sve generacije.
 
Ne znam odakle taj utisak da su ljudi u vezama retki? Upravo suprotno, većina su. Sve je to stvar izbora a izbor je lična odluka.
Biti razveden i ostati sam nije kazna božija već rešenje problema i način života koji se svesno donese.
 
Ne znam odakle taj utisak da su ljudi u vezama retki? Upravo suprotno, većina su. Sve je to stvar izbora a izbor je lična odluka.
Biti razveden i ostati sam nije kazna božija već rešenje problema i način života koji se svesno donese.
Ne bukvalno retki.
Možda bi bilo preciznije da sam rekla, ako izuzmemo ljude koji su već u vezama, današnji samci se retko odlučuju na taj korak.
 
Ne bukvalno retki.
Možda bi bilo preciznije da sam rekla, ako izuzmemo ljude koji su već u vezama, današnji samci se retko odlučuju na taj korak.
Искрено, да се сада разведем или на други начин останем сама, ни ја не бих улазила у брак. Ни за везу чак нисам сигурна.
Мрзи ме да опет крећем све испочетка, да се упознајемо, прилагођавамо, стварно не могу.
 
Nisi. Tema jeste o tome.
Partnerstvo.

Čemu dajete prednost, vaše mišljenje, i svašta nešto na tu temu.
Ја волим живот удвоје, лакше донесемо одлуке, брже завршимо послове, утешимо се и помогнемо једно другом.
Не знам да ли бих могла то да нађем у неком другом, зато после овог брака више не бих.
 
Sve se zakomplikuje. Do nailaska prave osobe. :) onda sve bude lako i jasno.
Ја мислим да та особа мора много предуслова да испуни да би ушла у разматрање. Прво, мора да ме трпи...а не верујем да постоје две такве на овом свету, једну сам већ приженила :lol:
 
Ја мислим да та особа мора много предуслова да испуни да би ушла у разматрање. Прво, мора да ме трпи...а не верујем да постоје две такве на овом свету, једну сам већ приженила :lol:
Ma neeee, to sa trpljenjem je priča dok "ne kliknete"( joooj, ovako kažu mladi, pa da i ja iskoristim :D )
Kad se dvoje nađu, a postaje retkost, onda nema trpljenja. Nije to trpljenje, nego uobičajene normalne razlike između dvoje.
 
Искрено, да се сада разведем или на други начин останем сама, ни ја не бих улазила у брак. Ни за везу чак нисам сигурна.
Мрзи ме да опет крећем све испочетка, да се упознајемо, прилагођавамо, стварно не могу.
isti slučaj
sa sinovima sam stekla neki red i rutinu i sad mi ne treba niko ko će da remeti
muž je umro 21. 12.
 
Ma neeee, to sa trpljenjem je priča dok "ne kliknete"( joooj, ovako kažu mladi, pa da i ja iskoristim :D )
Kad se dvoje nađu, a postaje retkost, onda nema trpljenja. Nije to trpljenje, nego uobičajene normalne razlike između dvoje.
Има трпљења увек, и у браку. Можда трпљење није најсрећнији израз, рецимо компромис, уступак. Нисам више спремна на то, заиста би морао то да заслужи у овим годинама.
 
Možda bi te novine osvežile nečiji život ? Koji je dugo godina bio isti ? Ti se naravno ne računaš sad, ti imaš partnera. Pričamo onako, šta bi bilo, kad bi bilo...
Можда би ми пријало, али сумњам. Имам пријатељице са којима бих попила кафу, разговарала и прошетала, дете које ми испуњава живот, мени доста.
Нисам сигурна ни да бих другачије размишљала пре 20 година.
Можда...увек се оставља неки простор за изненађење које живот може да донесе.
 
Ne živimo u zajednici ali mi je vrlo udoban i ne bih ga menjala sve dok je ovako kako je :)..
Удобан, јашта...
Јао, морам да вам испричам.
Кад је госпођица имала 2, 3 године, дође код нас и легне преко тате...или на кратко код мене, па се опет пребаци код њега. И мени после неког времена стварно буде криво. Питам што не легнеш код мене, него стално код тате...мама, али ти ниси удобна :rotf:
Па јес, тата имао јастучиће, а мама кост и кожа...
 
Partner mi je udobnost.

Da li vam je preča udobnost ili zajednica ?

Sem retkih koji su već u braku ili vezi, imamo situaciju da mladi, stari, muški, ženski, razvedeni ili ne , svi sad žele samo jedno . Svoj mir .

Može partner - povremeno viđanje, ništa brak, ništa zajednički život.
Niko ne želi da se odrekne svojih navika, da izgubi komoditet, ili pored svega što treba sa vezom da izgubi, on još treba u vezi i da da :eek: ( podršku, emocije, obaveze itd. finansije da i ne spominjem, osetljivost je prevelika)


Da li je partnera zamenila udobnost ?
Da li je najnoviji partner muškaraca i žena udobnost ?

Ovo je sasvim normalno, svako se na poslu na dnevnom nivou susreće sa milion nekih situacija, putuješ po svetu, rastrzan si, još ti na sve to treba neko ko će da ti poremeti to i još da ti periodično diže pritisak? Pa što će nama ovaj incident?

Pride, jako bitna stvar je i to što ljudi danas koliko god da daju to se nešto uzima kao podrazumeva se. Jer svi su ribe i frajeri i onda koliko god sebe da daš neko će naći nešto da ti kaže, te ovo, te ono, ma... I onda kad prođeš par lobotomiranih, što ti to treba u životu...

Zajednički život je veća udobnost nego ta povremena viđanja...
Ali šta znam nije ni svačija opcija

Kako dođe do ovoga?
 

Back
Top