TASOS - u reči i slici

Уф, прво сам ишчитала последњих десетак страница, па онда првих двадесетак...па не могу више...
Елем, имам пар питања:
Прво сам сурфујући нетом запазила Пефкари и пожелела да тамо летујем. Игуглала сам све што се изгуглати могло, отишла после тога у агенцију, узела брошуре... Међутим, врло је слаба понуда, мало капацитета се нуди (а да је нека средња цена у питању)...

Онда ми је човек из агенције предложио Голден Бич. Па сам мало гуглала о томе. Видим, рецимо, да Перла има посебну понуду за Голден Бич а и посебно за место Скала Потамиа. Колико сам схватила све је то једна плажа??? Да ли је то једно место или два? У ком делу је боље узети смештај?

Видлеа сам како изгледа плажа. Интересује ме да ли је гужва на плажи почетком јула, да ли су сунцобрани тако баш начичкани (како видим на неким сликама)? Какво је само место? Шта има увече?

Наиме, ја желим миран одмор у што мањој гужви, не требају ми ноћни проводи, али бих ипак волела да увече постоји неко шеталиште, ресторани из музикицу...и тако неки ''пензионерски'' провод. Да ли је тај Голден Бич место за тако нешто?
 
Пефкари је "место" са пар хотела и вила и ништа више...и коме је довољан његов хотел и плажа, место је идеално.

Голден бич је плажа дуга 2км, места су Скала Панагиа (или Хриси Амудиа) и Скала Потамиа. То су два места али су скоро спојена, па би се могло рећи и да је то једно место.
Голден бич ти препоручујем, и у ком год од та два места да будеш нећеш погрешити. Ја сам био у Скала Панагији и презадовољан сам, а можда је мало већи избор ресторана и продавница сувенира у Скала Потамии.
Плажа је лепша у Скала Панагии (то је једна те иста плажа, али овај један део је лепши).
На Голден бичу буде пуно људи, али је и плажа велика па није гужва. И мени је најбитнија ставка да је што мања гужва.

Близу Голден бича је и село Панагиа (које је обавезно за посетити, и ако волиш шетњу може и пешака) и главни град Лименас.
 
Ма, и ја сам се заљубила у Пефкари (баш зато што је Потос близу ако ми затреба мало гужве увече), али понуда ем слаба ем доста скупља у односу на друга места...

На сликама са Голден Бича стално дају само саму плажу, а нигде не видим како изгледа место. Има ли неко уређено шеталиште? Шта се ради увече?

Идем са девојчицама од 11 и 12 година. Синоћ сам гледала и Скалу Сотирас али чини ми се да би им тамо било баш досадно, мада би мени одговарлао и тако нешто.
Значи, оне су мале за дискотеке и друга лудовања, али воле увече да шетамо корзоом, да седимо у кафићу, или разгледамо продавнице са џиџа-биџама....
 
Poslednja izmena:
Magic у понуди има (сем хотела) само Тасос апартмане, а они су четвотрокреветни а ја идем сама са двоје деце.
Перла има само вилу Димитра која је баш скупа.
И то је све.

(Иначе, морам још да водим рачуна о томе да агенција има полазак из НС.)
 
На сликама са Голден Бича стално дају само саму плажу, а нигде не видим како изгледа место. Има ли неко уређено шеталиште? Шта се ради увече?

Идем са девојчицама од 11 и 12 година. Синоћ сам гледала и Скалу Сотирас али чини ми се да би им тамо било баш досадно, мада би мени одговарлао и тако нешто.
Значи, оне су мале за дискотеке и друга лудовања, али воле увече да шетамо корзоом, да седимо у кафићу, или разгледамо продавнице са џиџа-биџама....

Bio sam ja pre par godina, plaža, kafitji, picerije, diskoteke...

Prebacite se na Corfu, pruža malo više od Tasosa...

Ali je i Tasos odličan...
 
Видлеа сам како изгледа плажа. Интересује ме да ли је гужва на плажи почетком јула, да ли су сунцобрани тако баш начичкани (како видим на неким сликама)? Какво је само место? Шта има увече?

Наиме, ја желим миран одмор у што мањој гужви, не требају ми ноћни проводи, али бих ипак волела да увече постоји неко шеталиште, ресторани из музикицу...и тако неки ''пензионерски'' провод.

Mi smo skoro svaki dan išli tamo brodićem, ima gužve na plaži, ali ne u meri da ne može biti lepo.

Od manjih plaža preporučujem Makriamos...
Bili smo smešteni u Limenas-u, ali smo obilazili ostrvo, što brodićem, što automobilom...

Limenas je bio ok za te penzionerske šetnjice...
 
Ма, и ја сам се заљубила у Пефкари (баш зато што је Потос близу ако ми затреба мало гужве увече), али понуда ем слаба ем доста скупља у односу на друга места...

На сликама са Голден Бича стално дају само саму плажу, а нигде не видим како изгледа место. Има ли неко уређено шеталиште? Шта се ради увече?

Идем са девојчицама од 11 и 12 година. Синоћ сам гледала и Скалу Сотирас али чини ми се да би им тамо било баш досадно, мада би мени одговарлао и тако нешто.
Значи, оне су мале за дискотеке и друга лудовања, али воле увече да шетамо корзоом, да седимо у кафићу, или разгледамо продавнице са џиџа-биџама....

Иди у Лименас.
 
Желим мир и тишину на плажи, са што мање људи, без наџиџаних лежаљки и сунцобрана, без трештеће музике...
Мислим да Лименас баш и није место за тако нешто.
 
Желим мир и тишину на плажи, са што мање људи, без наџиџаних лежаљки и сунцобрана, без трештеће музике...
Мислим да Лименас баш и није место за тако нешто.

Limenas ti je baza, a ostrvo nije veliko, na Makriamos se može i peške doći..

Limenas samo za veče...
 
thassos_makriamos.jpg


Makriamos...
 
Hellen, idi u Skalu sotiros. Bas ono sto trazis, nema guzve, nema brzih motordzija i automobila, bez glasne muzike, nema diskoteka, mala plaza, ne moze dete da ti se izgubi iz vida. super pekara i prodavnica, mesara, apoteka i bolnica na 15 minuta. Svi jako ljubazni, odlicno govore engleski. Ponesi obavezno stapove za pecanje. Super za setanje po okolini. Na sve strane voce koje mozes slobodno da beres (smokve, pinjole, narovi, kruske, jabuke,sljive, kupine, bademi...kao rajska basta). Ko ne peca ima da kupi scvako jutro svezu ribu. Voce u prodavnici nije skupo, a uvek je sveze i kvalitetno. A masline i maslinovo ulje da ne spominjem. Oni u selu prave svoje ulje koje je neverovatno.
 
Размишљала сам о Скали Сотирос. Чак сам нашла веома лепу понуду за то место. Само, бојим се да би девојчицама било досадно увече. Има ли неког шеталишта, неких кафића? Како се проводи вече тамо?

Моје ћерке имају по 11 и 12 година. На мору воле да се увече дотерају за шетњу, да одемо на сладолед или негде на пиће или вечеру, да разгледају продавнице са ђинђувама...
 
Na samoj plazi ima jedna taverna sa debelom hladovinom i jedan kafic. Uz malu marinu ima jedan kafic. Svuda je normalna muzika, nema dziberluka.
Lokalna i ostala deca se skupljaju na trgu (trg je naravno u hladovini i ima dve cesme sa vodom).Sta da ti kazem, nema i jare i pare.
A sto im je dobar hleb sa maslinkama i sa suvim grozdjem u toj maloj pekari...mmmmm... Sve sami mese.
 

Back
Top