TASOS - u reči i slici

pozz svima!
bio sam prosle godine krajem avgusta i mogu reci da sam prezadovoljan,jer sam bas to trazio,mirno ostrvo na kome mozete videti mnogo vegetacije i prelepih plaza svih profila...ne mogu da uporedjujem jer mi je to prvo letovanje u grckoj,i naravno svako ima svoje iskustvo,ali mislim da je glupo davati neke ostre komentare i pljuvati....moje licno misljenje,posto sam precesljao crnu goru detaljno-nema celo crnogorsko primorje plaza i prirode kao na tom malom ostrvu.opet samo moje misljenje...
kasnije cu okaciti par slika...u svakom slucaju preporuka svima koji nisu bili a zele bas to!!!
pozz svima
 
Po prvi put idem ove godine na Tasos. Iz svega procitanog mislim da je to mesto idealno za mene i suprugu.
Uplatili smo preko agencije Robinson od 02. jula u vili Irini - Potos.
Posto sam uplatio u celosti dobio sam i popust od 15% tako da nije lose.

Verovatno cu ovih dana uplatiti preko neta i rentiranje auta tako daa..... ma jedva cekam.
 
dobro ste odabrali,najlepsi je taj jugo-istocni deo ostrva kada se gleda na mapi.evo par slicica naseg smestaja,plaze u potosu i jos nekih...devojka zna sve nazive,a nije trenutno tu,tako da cu samo kaciti slike :)


malo je nabacno jer zurim,inace ima preko 800 slika i video zapisa...
 
Upomoc odgovori mi molim te, moram sutra da potvrdim!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jel cisto, neki su se zalili da nije, da baba grkinja nije pustila hladnu vodu jer su brzo napunili jamu, da je upala u dva nocu u sobu jer se neko tusirao i slicno....
Sta ti kazes na to?
Hvala unapred (nadam se da ti je stigla prosla poruka jer nisam bas razradila tehniku slanja i proveravanja)!
Pozdrav
 
Zanima me smestaj hotel Esperia Pefkari i Ka.PA.Hi Pefkari . Je li bio neki i kakvi su utisci, trazila sam ponudu direktno preko neta i dobila neke cene pa me zanima necije iskustvo ( Esperis dnevno sa 2 obroka 70 EUR ) Ka.PA.Hi 65 ali BB.
Hoteli su spolja pristojni, oba imaju jako lepe bašte i oba su na odličnoj poziciji, na 20-30 metara od obale. Sobe su, međutim vrlo male, posebno u hotelu Esperia. Nisam doduše, ulazio u te sobe, ali letujem već nekoliko godina u hotelu koji je između ta dva pa su mi gosti, komšije na plaži, opisivali.

Cena koju pominješ treba da bude ZA DVE OSOBE i to je viša cena - koliko sam čuo gosti koji se neposredno pogađaju, postignu nižu cenu - za Esperiu oko 60€ za dve osobe u jednoj sobi, polupansion, pa i za manje para.
 
Poslednja izmena:
Hvala Zoki,
i meni su ucinilo da su ovo visoke cene narocito sto Perla ima 15-to dbnevni aranzman ta 527 EUR po osobi PP. Imas li ikakve informacije kakva je hrana posto idemo sa klincem 3 god ?
Hrana je primerena ceni... ali ovoj mnogo nižoj nego što si ti rekla. Doručak je tzv. kontinetalni, u njihovoj verziji nemaš mnogo da biraš: jedan dan ćeš dobiti jaje, dva margarinčića, dva džemića, par listova kačkavalja, sok i hleb dok ćeš drugi dan dobiti to isto samo umesto jajeta par listova šunke. Ovo je u Esperiji, moguće da KA.PA.XI ima malo bolji doručak.

Za ručak biraš između dva-tri jela, tu bude neko predjelo npr. bareno povrće, onda glavno jelo može biti musaka, svinjetina ili piletina sa krompirom, ćufte u sosu... i na kraju desert, neki kolačić, voćka, lubenica... Količinski, ručak (odnosno večera, šta izabereš) je sasvim dovoljan za prosečno gladne :) za razliku od doručka.

Kakogod, sigurno se nećeš oduševiti hranom (po meniju) u tim hotelima, ona može nekom da bude sasvim dovoljna, nekom će biti malo, ali NIKO neće biti oduševljen. Van menija, inače, možeš u istim tim restoranima vrlo lepo jesti - ali i platiti :)

Ono što diže cenu hotelima u Pefkariju je zaista odličan položaj u bajkovitom okruženju, na vrlo dobroj plaži.

Moja preporuka: uzeti noćenje sa doručkom i onda ručati/večerati po restoranima. To može malo više da košta, ali i ne mora tako biti jer recimo, uveče se prošetaš do Potosa (oko 700m), tamo je giros 2€ a ima i drugih ne mnogo skupih jela, ne možeš jesti svaki dan giros.

Još jedna preporuka: u Pefkariju je najbolji smeštaj u hotelu Tasos, probaj tu da iskopaš noćenje s doručkom, prošle godine je jedan naš forumaš, kojeg sam tamo upoznao, na licu mesta dogovorio cenu sa hotelom Tasos ukupno 50€ noćenje s doručkom u vrlo pristojnoj sobi za njih dvoje s detetom od 3 god. To je bilo u periodu 10-20 jula. On je takođe najpre bio u hotelu Esperia gde je predhodno preko net-a dogovorio cenu i uplatio unapred za 3 dana, međutim soba mu je bila premala pa se premestio 100 metara, u bolji hotel. Tamo je i doručak mnogo bogatiji.

Moraš, naravno, imati u vidu da nije tako jednostavno dogovoriti tu cenu za taj period. Ovde se radilo o dogovoru na licu mesta, za sobu koja je verovatno ostala prazna jer je neko u zadnji čas otkazao, tako da je to dogovor pod povoljnim sticajem okolnosti za kupca :) Ako ti, pak, mail-om budu tražili 60-65€, ja bih pristao...
 
Poslednja izmena:
ne znam za tu vili,ali mislim da u potosu nije problem blizina plaze gde god da si,a pogotovo buka iz centra,tj u centru je nema,nego par kafica pored plaze,ali ni oni ne rade nesto do kasno.mi smo do pola 2 i kad izadjemo uveliko bili u krevetu
 
Jos nema nikoga ko je letovao u hotelu "Pachis Beach"?

Remi, ja bila prošlog leta.
Nama je bilo fenomenalno. Ne znam šta očekuješ od odmora i kakvi su ti prohtevi, ali za opušteni odmor je super. Za sitnu decu takođe. Smeštaj je vrlo skroman(soba i nije tako loša, ali kupatilo je katastrofa, kad sam ga ugledala, bila sam razočarana, ali mi je već sutradan sve bilo savršeno!). Hrana je sasvim OK. Čak je i moje probirljivo dete jelo super.
Pitaj šta te konkretno zanima.........
 
Hvala Klakeru, ocekujem bas da se odmorim bez nekog ludila. Mi smo bili prosle godine u Limenasu, ali najcesce smo se kupali na Pachisu. Bilo nam je divno, zato smo se odlucili sada za tu varijantu. Samo me je mucio smestaj. Znali smo kako izgledaju bungalovi, okolina, jedino nismo znali kakve su sobe. Inace, vec smo uplatili Pachis i idemo 11.avgusta.
 
Zoki, u Tasos hotelu je dvokrevetna soba 53 Eur u periodu kada bismo mi isli, sto nije tako mnogo, 4 EUR je dorucak po osobi a ja se dvoumim da li da ga uplacujem unapred ili ako mi se bude doruckovalo u hotelu svejedno cu platiti 4 eur na licu mesta. Zbog klinca ne mogu da se vezem za jednolican dorucak (jer je nazalost tezak na jelu) pa pretpostavljam da dolazi u obzir neka varijanta peciva ili slicnog ( a to bese moram u Potos ) ?
Dobila sam preporuku za jos jedan hotel - Ioannis beach na Golden beachu i lepo izgleda ali mi je malo pust taj deo, meni se Potos ipak vise dopada.

Sve u svemu moram se odluciti sto pre...
 

Back
Top