Svinje i pavijani

Модруна прати многе алтернативне научне сајтове и зна колико рупа има у неким данашњим теоријама које се у школи уче као неприкосновене.

Шта мислиш зашто је Дарвинова теорија још увек (после 150 године наживљег трагања за доказима) само -- теорија? (Сам фосилни остатак не значи ништа, потрбна је карика која (још увек) недостаје.)

Јесу ли те учили у школи да се Венера окреће наопако и да је већ сама та чињеница довољна да нас натера да преиспитамо своје схватање настанка Сунчевог система?

Јесу ли ти рекли да се наш Месец, овакав какав је, НЕ уклапа у наше схватање настанка Сунчевог система?

Јеси ли икад преиспитао "научна" објашњења свих оних невероватних појава на Галапагосу?

Има тога много. Ко се заинтересује, свашта може да нађе. Има наша наука још много да хода док не стигне до истине о настанку света и живота. Ја јој желим много среће на том путу. :D


ПС: Морам да додам да понекад ни највећи научници нису свесни колико је ствар компликована. Рецимо, Лавоазије је живео у време када се у Европи водила жучна научна расправа о метеорима. Његов категоричан "научни" став био је:

"Камење не може падати с неба, јер на небу нема камења!"

После се испоставило да на небу ИМА камења. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
То стоји за Дарвинову теорију, али то не значи да је због тога треба одбацити и не користити је за даља истраживања(па знаш да се као парадигме у науци користе четири теорије(Коперник, Њутн, Ајнштајн и Дарвин).

И има доста да хода, па када је Дарвин избацио ''Порекло врста''? А која је сада година? И колико посотоји човек овакав каквог га ми знамо? Ми нисмо ни корак у свему томе, тако да пратећи тренутни развој начне мисли са оптимизмом можемо гледати у будућност.
Ограничавам се од сцијентизма у свакодневном животу:cool:
 
То стоји за Дарвинову теорију, али то не значи да је због тога треба одбацити и не користити је за даља истраживања
Не, не, никако одбацивати. Све су то степеници неког бескрајног степеништа. И ко може знати докле ћемо стићи? :D
 
Ta cetvorica su bili pravi likovi.Kopernik je valjda bio svestenik koji je srusio crkveno ucenje o geocentricnosti.Njutn je bio alhemicar koji je proucavao stari zavet i tvrdio da je trojstvo jeres i da ce apokalipsa doci 2060-te.Ajnstajn je udario temelje kvantne fizike,a onda bio njen najveci protivnik,a Darvin nije mogao da zamisli kako bi Bog kao svemoguca inteligencija mogao da stvori ljudski nos.

Sto se tice Galapagosa,ja sve sto vidim su iguane koje uskacu u vodu i ceprkaju alge sa nekog grebena.Ne znam na osnovu cega mogu da zakljucim da ih je stvorio bog ili da su nastale iz neke druge vrste.Meni obe teorije zvuce suludo i fantasticno,ova druga mozda manje fantasticno ali ipak fantasticno.

Takodje mi i teorije da Bog postoji i da Bog ne postoji,obe zvuce suludo i fantasticno.

Ja samo znam da bi ovaj univerzum bio sprdacina da nema coveka i njegove svesti,koji recimo gleda kroz durbin u Jupiter i koji se pita,i da bi ga univerzum da covek ne postoji,izmislio

Ali dobro ja verujem i - Da ce doci doba kada ce ljudi radjati zvezde

P.S.Potrazicu tog Dokinsa,hvala na preporuci
 
Ja samo znam da bi ovaj univerzum bio sprdacina da nema coveka i njegove svesti,koji recimo gleda kroz durbin u Jupiter i koji se pita,i da bi ga univerzum da covek ne postoji,izmislio
Тачно, само немој мислити да једино човек има свест којом опажа свемир и пита се, пита ....

То што ми још нисмо постали свесни других свесних бића изван ове планете, не доказује ништа, наравно. Биће и тога.

Што се тиче Галапагоса, читала сам чланак једног биолога који је ни-пет-ни-шест потегао па отишао тамо да извиди шта се збива. Успут нам прича како научници објашњавају чуда која тамо постоје. Објашњења би била "сулуда" кад не би била смешна.

Ако случајно знаш немачки, овај чланак можеш да нађеш овде:
http://www.efodon.de

Ово је одличај сајт, утолико што у њему сарађују стручњаци (биолози, геолози итд.) а не лаици, чак ни тзв. "образовани лаици", само што овде смеју слободније да кажу оно што на званичним местима не смеју. Посластица за рођене алтернативце (као што сам ја) који ипак хоће да остану научници (али научници без предрасуда, дакле "прави" :D).
 
ОК, извини. Нисам укапирала.

Лично мислим да је свемир пун свесних бића. Наравно, све су то различите врсте свести, и на различитом степену развоја.
 
E da,hteo bih da te pitam,u cemu je fora sa onim osluskivanjem neba.Mislm ako je universe toliko velik,ne znam koliko milijardi svetlosnih godina,kada bi,pre koliko vremena signali trebalo da budu ispaljeni da ih mi sada pokupimo.Valjda i mi saljemo signale u svemir u nadi da ce ih neko cuti na drugoj strani.Ja sad ne znam kakvi su to signali,radio talasi ili nesto drugo,niti znam kolika je njihova brzina prostiranja.Ustvari to osluskivanje mozda i ne postoji,nego sam ga ja pokupio u holivudskim filmovima.Jel znas nesto o tome?
 
Ја сам се определила за толтечко тумачење овог проблема. Укратко: постоји безброј димензија свести. У овој димензији, ми смо једина (само)свесна бића и бескорисно је "ослушкивати" онако како то ми чинимо. Прва најближа свесна бића живе, веровао ти или не, на овој планети, али у другој димензији, и Толтеци их зову "савезници" или "рођаци". Њих бисмо опазили без икаквих проблема ако бисмо успели да померимо тзв. "скупну тачку" (тј. жижу свести) на други положај са кога се опажа та друга димензија. Међутим, то померање је ужасно тешко, и то се може постићи само вишегодишњим вежбањем и уз тешка одрицања. Али зато они нас опажају, јер је њихова свест на вишем нивоу. Међутим, ступају у контакт само са оним ретким појединцима чија се свест развила већ у довољној мери.

Да ли се сећаш како је Сократ увек говорио како има свог "дајмониума" тј. неки глас који му говори. Сократ није био нимало луд, тај глас је био просто глас једног таквог "савезника".

И друга (само)свесна бића, шта више, долазе у овај наш свет још из већих даљина, али да бисмо њих опазили, морали бисмо да померимо скупну тачку још много даље, а ми то не можемо, и тако она пролазе нашим светом непримећна. Углавном нас остављају на миру, не занимамо их.
 
Једно је извесно: наука напредује џиновским корацима и заиста од ње можемо очекивати чуда у наредних 50 година, а да и не говорим о више стотина година. Жао ми је што нећу толико дуго да живим да видим сва та чуда.
 
Bummer

Mozda i dozivis ako imas dobre gene,a i imas one indijske mudrace za koje se tvrdi da su ziveli po 150 godina,ne znam kojim tehnikama su oni to uspevali.To sam jednom davno gledao na jednoj hrvatskoj emisiji,zove se "Na rubu znanosti",ali ne verujem da covek koji zivi u gradu moze tako nesto da postigne.Za zene je prosek 82 dine,a za muskarce 77,ako i to dozivim,zadovoljan sam,sta da se radi,svi smo programirani da umremo.
 

Back
Top