Svestenici i prilog

Da oni stvarno veruju u boga i u svoju misiju ne bi naplacivali nit bi bilo *daje se toliko*
Nego bi puni radosti uzivali u skromnom zivotu
Vise su verovali dok su ih uzimali iz redova vernika
sad ih dobrano uce psiholoskim tehnikama pa u tom znanju dodju i do toga da ne veruju.
 
Da oni stvarno veruju u boga i u svoju misiju ne bi naplacivali nit bi bilo *daje se toliko*
Nego bi puni radosti uzivali u skromnom zivotu
Vise su verovali dok su ih uzimali iz redova vernika
sad ih dobrano uce psiholoskim tehnikama pa u tom znanju dodju i do toga da ne veruju.
Veruju u Boga ali koriste povlastice koje imaju

prema Biblije ne treba da je tako

U Bibliji pise „BADAVA ste dobili, badava i dajte“ (Matej 10:8).

vera ne sme da se naplacuje
 
Da oni stvarno veruju u boga i u svoju misiju ne bi naplacivali nit bi bilo *daje se toliko*
Nego bi puni radosti uzivali u skromnom zivotu
Не живе свештеници сами. Треба нахранити децу. Знаш ли пошто је дечија гардероба и колико кошта школовање једног детета ? Пошто су уџбеници за школу ?
Vise su verovali dok su ih uzimali iz redova vernika
???
sad ih dobrano uce psiholoskim tehnikama pa u tom znanju dodju i do toga da ne veruju.
Ајде не измишљај. Нико никог не учи никаквим техникама, шта си ти сањао то само ти знаш.
 
Gde u bibliji pise "a svesteniku koliko das"?
...a sto mora da pise u Bibliji,ako ga vec smatras za svestenika onda mu daj desetak ,pa sad koliko das -das !
..i nermoj zaboraviti da odneses da ti prinese jagnje na zrtvu i tako redom sve do dolaska Bozjeg Jagnjeta...
...uuups pardon,moguce je da sam nesto pobrko,setio sam se da je Jagnje Bozje,Hristos,PRVI I POSLEDNJI, vec dosao i prineo sebe na zrtvu nakon cega se ona zavesa u Hramu sama rascepila,na natprirodan nacin i stim je oficijalno prestao ceremeonijalni zakon i ono realno svestenstvo !!!
 
Не живе свештеници сами. Треба нахранити децу. Знаш ли пошто је дечија гардероба и колико кошта школовање једног детета ? Пошто су уџбеници за школу ?

???

Ајде не измишљај. Нико никог не учи никаквим техникама, шта си ти сањао то само ти знаш.

Mislis da je tesko videti koji su predmeti na bogoslovskom fakultetu?
 
...a sto mora da pise u Bibliji,ako ga vec smatras za svestenika onda mu daj desetak ,pa sad koliko das -das !
..i nermoj zaboraviti da odneses da ti prinese jagnje na zrtvu i tako redom sve do dolaska Bozjeg Jagnjeta...
...uuups pardon,moguce je da sam nesto pobrko,setio sam se da je Jagnje Bozje,Hristos,PRVI I POSLEDNJI, vec dosao i prineo sebe na zrtvu nakon cega se ona zavesa u Hramu sama rascepila,na natprirodan nacin i stim je oficijalno prestao ceremeonijalni zakon i ono realno svestenstvo !!!
Ocerupaj goluba i prinesi kao zrtvu tako je Isus naredio.
 
Сигуран сам да ти немаш појма о теми о којој причаш. На основу имена предмета си закључио да неког уче психолошким техникама ? Јел то пише у уџбенику ?
Наставним планом и
програмом предмета пастирска психологија предвиђено је да се знања психологи-
је примењуjу у пастирском дијалогу, као и да стечена знања из психологи је помог-
ну остваривању плодотворнијег теолошког ди јало га са психологи јом. Такође, па-
стирска психологија бави се проуча вањем утицаја психичких фактора на квалитет
живота у Цркви. Она кори сти сазнања модерне психологије у циљу изградња тела
Цркве
 
Стицање теоријских знања о психологији религије, њеном појмовно-категоријалном апарату и методологији, овладавање
умењима анализе психолошких изазова, као умења активног и продуктивног коришћења научне литератур

Циљ предемета је да се кроз бављење актуализацијом и инкултурацијом библијске поруке у савременим и конкретним условима
расветле феномени карактеристични за постмодернистичко друштво као изазови за ново богословско-егзегетско промишљање,
што ће истовремено претпостављати продубљене херменеутичке осврте на карактеристичне тачке из библијско-хришћанског
Предања, које у кључу савремене теологије има парадигматичну функцију.
Исход предмета је да оспособи студента да у савременим и конкретним условима, на основу библијског текста и предањске вере
Цркве, изнађе одговор на изазове времена у коме живимо
 
Наставним планом и
програмом предмета пастирска психологија предвиђено је да се знања психологи-
је примењуjу у пастирском дијалогу, као и да стечена знања из психологи је помог-
ну остваривању плодотворнијег теолошког ди јало га са психологи јом. Такође, па-
стирска психологија бави се проуча вањем утицаја психичких фактора на квалитет
живота у Цркви. Она кори сти сазнања модерне психологије у циљу изградња тела
Цркве
Идемо од почетка.
Где пише да бирају из редова оних који нису верници ?

sad ih dobrano uce psiholoskim tehnikama pa u tom znanju dodju i do toga da ne veruju.
Ма дај не измишљај. Пастирска психологија постоји већ више од 20 година на православно-богословском факултету у Београду, тај предмет је предавао психијатар Владета Јеротић.
Ништа од оног што ти кажеш не пише у опису предмета. Теби се нешто учинило, у томе је проблем. Ти нас убеђујеш у нешто што ни ти ниси сигуран да је истина.
 
Идемо од почетка.
Где пише да бирају из редова оних који нису верници ?


Ма дај не измишљај. Пастирска психологија постоји већ више од 20 година на православно-богословском факултету у Београду, тај предмет је предавао психијатар Владета Јеротић.
Ништа од оног што ти кажеш не пише у опису предмета. Теби се нешто учинило, у томе је проблем. Ти нас убеђујеш у нешто што ни ти ниси сигуран да је истина.
Gde sam rekao da se biraju nevernici?

To i kazem, da ne uce da analiziraju bibliju nega da budu dobri pastiri.
 
Vise su verovali dok su ih uzimali iz redova vernika
Gde sam rekao da se biraju nevernici?

To i kazem, da ne uce da analiziraju bibliju nega da budu dobri pastiri.
Наравно да уче да анализирају Библију, па ти ниси ни прочитао план и програм а неком другом причаш шта се ради на неком факултету. Шта је са тобом човече ? Јеси ти нешто попио можда ?
Прочитај цео план и програм студија па се онда јави.
 
Наравно да уче да анализирају Библију, па ти ниси ни прочитао план и програм а неком другом причаш шта се ради на неком факултету. Шта је са тобом човече ? Јеси ти нешто попио можда ?
Прочитај цео план и програм студија па се онда јави.
primenjena psihologija - omalozavanje sagovornika
 
Треба нахранити децу. Знаш ли пошто је дечија гардероба и колико кошта школовање једног детета ? Пошто су уџбеници за школу ?
Zamisli znamo sve to. I kao sto vec napisah. Niko meni ne daje priloge. Potrazim drugi posao ili ih radim vise. Eto resenja.
 
primenjena psihologija - omalozavanje sagovornika
Идемо од почетка. Зашто пишеш да се не проучава Библија када се проучава ?
Где си нашао да се саговорник омаловажава и да су то психолошке технике ? Ти у опису предмета налазиш нешто што не постоји.
 
takodje prema Novom zavetu nema vise svestenstva
crkva to sve pogresno radi
Tačno, čak i ja početnik znam da je Isus rekao da se ne grade nikakvi hramovi niti da su potrebni sveštenici, rekao je u prenesenom značenju (nmg sad da se setim tačnog citata) da Njega nosimo u sebi, u srcu.
jedno je izdrzavanje a drugo zaradjivanje

na primer kod nas nema obaveznog davanja novca
moze se dati dobrovoljni prilog jer se samofinansiramo
za odrzavanje
dakle ko hoce i ako moze
a nema sakupljanja priloga od ljudi niti je bilo kakav prilog obaveza

Biblije delimo besplatno dok sami snosimo troskove stampanja...
To je tačno, ja sam dobio besplatno. A katolici inače daju najveće priloge crkvi. To je opštepoznato.
Vi ne znate za šta taj novac ide. Niste obavešteni koliko se daje
za advokate, sudske troškove i kazne. Kažu vam da se od toga
štampa Biblija i vi tako verujete.
Pa onda nije njihova krivica, vernici kao i svaki drugi, i naši popovi koja auta voze i neki ljudi i dalje ne kontaju da je to od naših para.
 

Back
Top