svega 11,24 % građana Srbije ima pasoš

cash:
ok,nemoj;)

samo kratko pitanje - tko vam je oslobodio beograd od turaka?

vi?;)

a tko vam je oslobodio srbiju od njemaca?

vi?;)

hehe...pa vi ste što se tiče ratovanja zadnju bitku dobili na kosovu...ups....možda ste čak i tu izgubili?;9

Na prvo pitanje, cobanine nepismeni Beograd je karadjordje oslobodio, a kasnije su Turci predali kljuceve Beograda Mihailu Obrenovicu.
Ne ko nas je oslobodio? Da nisu austro-ugarski konjusari?
Cestitam na pobedi u Vukovaru 1991. :D
 
cash:
I i II balkanski rat vodili ste u alijansi sa bugarima i makedoncima,a rezultat je bio progon turskih CIVILA;)

eugen savojski vam je oslobodio beograd od turaka.do tada ste bili u curcu - totalka;)

prvi svjetski rat i gavrilo princip (britanski agent,član terorističke skupine "crna ruka") je posebna priča i TI si ga upleo,na je;)

ali eto,priznajem ja tebi da sam glup.samo neznam kako ćeš se osjećati na kraju kad ti glupan oduzme sve argumente?;)

Papaparanoja, papaparanoja..... Rodila majka budalu da bi se smejale komsije.... i postar.... i konjusar....
 
cash:
oslobodili ste beograd od njemaca 1918.godine?;)
blago vama pa ste napredni.vi ste bili antifašisti daleko ispred drugih naroda;)

Zasto svakom svojom izjavom potvrdjujes da si nepismeni i glupavi cobanin? Zna se 1918. Srbi oslobadjaju Beograd, a 1944. opet Srbi oslobadjaju Beograd. Tvoji su tada spremali tutanj prema Blajburgu, ali avaj.... preduhitrio ih Djilas.... i istranzirao kao svinje za 29.11.
Fasizam postoji tek od 1919. U Italiji je nastao. A U Nemackoj se nacizam pojavljuje ali ne 1918. nego mnogo kasnije....
 
cash:
bome se bugarska nije borila protiv srbije.i srbija je bila,kao i bugarska,njemačka saveznica.

samo što je bugarska princeza bila njemica,a karađorđevići krvno vezani sa kraljevskom obitelji u londonu;)

Ti si pravi majmun.... Srbija je u 2 balkanskom ratu ratovala protiv Bugarske i pobedila. Cinjenica je nepismeni, da ti ne znas ni kada je bio Prvi svetski rat, ni ko je ratovao sa kime, ne znas ni kada je bio Drugi svetski rat. Jos malo pa neces znati ni put do kuce.... Kralj je otisao u London 1941., a prvi svetski rat je bio od 1914.-1918.
I ko je bio saveznik sa Nemackom se zna..... NDH..... Pokusali ste to da pokazete kod Staljingrada, ali vas vratili u plasticnim kesama kao i svako djubre....
 
pagi:
...molim vas koji pisete na ovoj temi da ignorisete casha...
...kvari temu, a i glup je...
hvala
Прво, он није кеш, то се преведе па буде Готовина, а да је злонамеран и необавештен и при том неписмен на ћирилици, саветујем да сви пређете на ћирилицу па неће моћи да учествује!!!
 
cash:
ok,nemoj;)

samo kratko pitanje - tko vam je oslobodio beograd od turaka?

vi?;)

a tko vam je oslobodio srbiju od njemaca?

vi?;)

hehe...pa vi ste što se tiče ratovanja zadnju bitku dobili na kosovu...ups....možda ste čak i tu izgubili?;9
У току борби за одбрану Београда 6-7. октобра 1915. године Аустријанци су форсирали Дунав и искрцали се на делу обале који је држао 2. батаљон 10 кадровског пука којим је командовао мајор Драгутин Гавриловић. Аустријске јединице утврдиле су се иза железничког насипа на самој обали. Жестоко дејство аустријске артиљерије претворило је српске положаје у Банатској улици у хрпу рушевина али су храбри браници и даље пружали отпор. Растојање између српских и аустријских положаја на неким местима није било веће од 30 m.

Непријатељу се никако није смело дозволити да утврди мостобран. Прво је у напад кренуо жандармеријски одред који упркос тешким губицима није успео да потисне непријатеља. Једино решење било је да све расположиве српске јединице на овом сектору фронта изврше општи контранапад.

Око 14.30 мајор Гавриловић је прикупио своја три вода, два вода 3. батаљона, Сремски одред и пред кафаном "Јасеницом" издао следећу заповест:

Тачно у 15 часова непријатељ се има разбити вашим силним јуришем,
разнети вашим бомбама и бајонетима.
Образ Београда, наше престонице, има да буде светао.
Војници!
Јунаци!'
Врховна команда избрисала је наш пук из свог бројног стања.
Наш пук је жртвован за част Отаџбине и Београда.
Ви немате више да бринете за ваше животе, који више не постоје.
Зато напред, у славу!


Је6о те Готовина!
 
cash:
de ne pričaj GLUPOSTI.

beograd vam je oslobodio EUGEN SAVOJSKI,austrougarski nadvojvoda.
austrougarska vam je sredila i međunarodno priznanje.
udružili ste se sa bugarima i makedoncima i protjerali turske CIVILE,jer je "bolesnik sa bospora" bio totalno u curcu:p

i onda tvrdiš da ste VI OSLOBODILI HRVATE?

kako?

tako što je austrougarska (n ačijoj strani su se hrvati borili,a PROTIV VAS) izgubila rat,a njen teritorij raskomadan i podijeljen onako kako je zemljama pobjednicama odgovaralo;)

na taj način ste vi "oslobodili" hrvatsku.jednako kao i italijani,jer su i italijani dobili dobar dio hrvatskog teritorija.

zato niste i taj dio "oslobodili"?;)

a najsmješniji je NAČIN NA KOJI STE TO POKUŠALI LAŽIRATI U POVIJESTI.

posebice kad je u pitanju famozna kraljevina (nepostojeća) shs:p
Југословенски оријентисани елементи међу Хрватима, који су успели преко Југословенског одбора да Хрвате спасу од последица пораза Немачке и Аустро-Угарске, омогућили су проглас уједињења од 1. децембра 1918. али нису, бар неки од њих, остали трајно одани држави чије су стварање помогли (нпр. Др Анте Трумбић). На хрватској страни се од самог почетка превиђало да је српска војска била фактор која је спасила Хрватско приморје од италијанске окупације после слома Аустро-угарске монархије. У време расула Аустро-угарске монархије, када је требало бранити Далмацију од Италије, хрватске трупе, које су се наоружане враћале са фронта, нису хтеле да је бране.
 
„Хрватска је", писао је Димитрије Љотић, "ушла у Југославију више натерана осталим покрајинама него сопственом вољом.Поред тога хаос који је настао после слома и велики социјални нереди терали су Народно вијеће у Загребу да тражи долазак српске војске.Напослетку, надирање Италијана и слом Аустрије, захтевало је долазак српских трупа.Та три разлога, војни, социјални и политички сложили су Хрвате да прво траже српску војску, а затим да прогласе уједињење државе Словенаца, Хрвата и Срба са краљевином Србијом и Црном Гором у државу Срба, Хрвата и Словенаца.“

Нову државу СХС, односно Југославију није хтео већи део Хрвата.У тој чињенеици налази се суштина онога што је названо хрватско питање.Када су се нашли ван опасности од страног притиска, како италијанског тако и некадашњег аустро-угарског, Хрвати су почели да траже успостављање своје државе.

Ранија тврђења и веровања да су Срби и Хрвати један исти народ и да говоре истим језиком све су чешће оспоравана.Паралелно са тим бледила је и југословенска идеја.Све више је истицана Хрватска посебност.У писму Николи Пашићу од 21. октобра 1914. писао је Фрањо Супило: “Моја вјера и хиљада нас, који стојимо на начелу народног јединства, јест да ми Хрвати, Словенци и Срби од Триглава до Тимока сачињавамо један исти народ са једним те истим језиком, а само са три народна имена.“
 
Под владавином Намесништва Мачек је добио могућност несметане политичке активности.Успоставио је везу са политичким странкама у Србији, иако је то раније одбијао.И више од тога, оне су га признале за вођу Удружене опозиције и са њим на челу ишле на Јевтићеве и Стојадиновићеве изборе.На изборима одржаним 5. маја 1935. године Мачек је добио 97% свих хрватских гласова.То је била јасна порука хрватског народа да он Мачека сматра своји правим вођом.

Мачек је водио разговоре са Миланом Стојадиновићем али без резултата.После Стојадиновића, на чело југословенске владе дошао је Драгиша Цветковић. Након више сусрета и разговора одлучено је да се створи бановина Хрватска.По том предлогу у састав бановине Хрватске би ушле и Савска и Приморска бановина са Дубровником, као и градови Шид, Илок, Брчко, Градачац, Дервента, Травник и Фојница.У осталом делу Славоније и Босне и Хецеговине одржао би се референдум како би народ одлучио да ли жели да приступи Србији или Хрватској.

Овим планом Хрватска је добила свој Сабор, који може да доноси аутономне законе и именује своју владу на челу са Баном кога именује Краљ, али он за свој рад одговара само сабору.Спољни послови, спољна трговина, одбрана, пошта, телефон, као и транспорт остају под централним Парламентом и владом, а све друго локално спада под надлежност бановине.Уредбом о бановини Хрватској није било предвиђено посебно држављанство, већ су становници бановине Хрватске били држављани Краљевине Југославије.На лично инсистирање кнеза Павла, Мачек је ушао у владу као њен потпредседник.За бана је именован Иван Шубашић, који је као бивши југословенски добровољац уживао поверење Краља Александра.Први акт владе која је образована 26. августа 1939. године је био да објави уредбу о Бановини Хрватској.
 
Strela:
По мени није сумњив овај проценат. У "Гласу јавности" је излазио, а можда

још увек излази фељтон о најсиромашнијим породицама у Србији, људи

живе у катастрофалним условима, али то "круг двојке" уопште не схвата.

Данас постоје такви распони плата, до то није нормално, има оних који примају

по 8-9 хиљада динара, а има оних, рецимо директор ЈАТ-а, Небојша Старчевић,

који има 900.000, значи 100 пута већу плату од минималне!?
:shock:

Трочлана породица у Београду са 40.000 динара, једва може да се скрпи, ту о

путовањима нема ни говора, то је пуки опстанак, а много је таквих, тако да им

пасош стварно и не треба.

Dodao bih samo još i ovo ----- 40.000,00 za tročlanu porodicu, nije dovoljno u bilo kom gradu u Srbiji...

Primanja moje supruge i mene su cca 60.000,00 ali uvek ima prečih stvari od planiranja putovanja u inostranstvo, mnogo je skupo živeti (normalno ,ne raskalašno) u Srbiji...
 
Архангел:
Dodao bih samo još i ovo ----- 40.000,00 za tročlanu porodicu, nije dovoljno u bilo kom gradu u Srbiji...

Primanja moje supruge i mene su cca 60.000,00 ali uvek ima prečih stvari od planiranja putovanja u inostranstvo, mnogo je skupo živeti (normalno ,ne raskalašno) u Srbiji...

Храна нам из дана у дан поскупљује, а они дохватили причу о хлебу и уљу,

а оно поскупљује све, поготово најбитније, месо, сухомеснато, воће, поврће,

млеко и млечни производи.... А где је струја, која је од 2000-те на овамо

поскупела сигурно 10х, при том немамо дневну јефтину тарифу од 13-16

часова и немамо јефтину викенд тарифу, коју су сви максимално користили

за прање веша, кување...

Затим комуналије су енормно поскупеле, па сужена је листа лекова на рецепт,

па се многе здравствене услуге плаћају, па ко живи у центру Београда (у кругу

двојке), плаћа паркинг, па кабловска, па интернет, телефон стабилни, мобилни....

И док човек све то поплаћа, за путовање му ништа не остаје, барем онима који

имају неке уобичајене плате, а има и оних без икаквих плата!
 
Strela:
Храна нам из дана у дан поскупљује, а они дохватили причу о хлебу и уљу,

а оно поскупљује све, поготово најбитније, месо, сухомеснато, воће, поврће,

млеко и млечни производи.... А где је струја, која је од 2000-те на овамо

поскупела сигурно 10х, при том немамо дневну јефтину тарифу од 13-16

часова и немамо јефтину викенд тарифу, коју су сви максимално користили

за прање веша, кување...

Затим комуналије су енормно поскупеле, па сужена је листа лекова на рецепт,

па се многе здравствене услуге плаћају, па ко живи у центру Београда (у кругу

двојке), плаћа паркинг, па кабловска, па интернет, телефон стабилни, мобилни....

И док човек све то поплаћа, за путовање му ништа не остаје, барем онима који

имају неке уобичајене плате, а има и оних без икаквих плата!
Internet smo mogli samo da mastamo. Nismo imali za najosnovnije. Kakav bre net. Dobro, moglo se maznuti vreme nekom glupom klincu ciji je cale pun k'o brod. Bre smrdljivu sarajevsku drinu sam pusio jer nije bilo love, a ni cigara da se kupe osim ako poznajes nekog svercera. Tvoj mazohizam se mene, a i druge ne tice. Idi na Kubu pa uzivaj sa sebima slicnim.
 
Strela:
Храна нам из дана у дан поскупљује, а они дохватили причу о хлебу и уљу,

а оно поскупљује све, поготово најбитније, месо, сухомеснато, воће, поврће,

млеко и млечни производи.... А где је струја, која је од 2000-те на овамо

поскупела сигурно 10х, при том немамо дневну јефтину тарифу од 13-16

часова и немамо јефтину викенд тарифу, коју су сви максимално користили

за прање веша, кување...

Затим комуналије су енормно поскупеле, па сужена је листа лекова на рецепт,

па се многе здравствене услуге плаћају, па ко живи у центру Београда (у кругу

двојке), плаћа паркинг, па кабловска, па интернет, телефон стабилни, мобилни....

И док човек све то поплаћа, за путовање му ништа не остаје, барем онима који

имају неке уобичајене плате, а има и оних без икаквих плата!

Ti i ja moramo da osnujemo neki sindikat :D

Sad si me naterala da se "presaberem"...

- za Informatiku (stanarina) izdvajamo cca 3.500
- struja 4-5.000
- telefon fixni 1-1.500
- telefoni mobil 1.500-2.000 (dva broja)
- kablovsku sam otkazao zbog bezobraznog dizanja cena još pre dve godine

Na hranu i ostale osnovne potrepštine nam odlazi većina ostatka naših primanja! :evil:

Nisam uračunao moju alimentaciju za prvo dete, kredite, kreditne kartice, gorivo i sl.

A najgore mi je plaćanje dažbina lokalnim komunalnim preduzećima, koja su na budžetu grada, rasipaju se novcem na sve strane + su političke firme (!!!!!), možeš zamisliti čega tu sve ima...A u suštini je to novac svih nas, u ovom slučaju, Novosađana...
 
Strela:
Храна нам из дана у дан поскупљује, а они дохватили причу о хлебу и уљу,

а оно поскупљује све, поготово најбитније, месо, сухомеснато, воће, поврће,

млеко и млечни производи.... А где је струја, која је од 2000-те на овамо

поскупела сигурно 10х, при том немамо дневну јефтину тарифу од 13-16

часова и немамо јефтину викенд тарифу, коју су сви максимално користили

за прање веша, кување...

Затим комуналије су енормно поскупеле, па сужена је листа лекова на рецепт,

па се многе здравствене услуге плаћају, па ко живи у центру Београда (у кругу

двојке), плаћа паркинг, па кабловска, па интернет, телефон стабилни, мобилни....

И док човек све то поплаћа, за путовање му ништа не остаје, барем онима који

имају неке уобичајене плате, а има и оних без икаквих плата!

Prvi put čitam takvu informaciju. Pa to je d e p r i m i r a j u će. :-(
Vidi li se svijetlo iz tog tunela.................................. nemam više slova za dalje :roll:
 
Архангел:
Ti i ja moramo da osnujemo neki sindikat :D

Sad si me naterala da se "presaberem"...

- za Informatiku (stanarina) izdvajamo cca 3.500
- struja 4-5.000
- telefon fixni 1-1.500
- telefoni mobil 1.500-2.000 (dva broja)
- kablovsku sam otkazao zbog bezobraznog dizanja cena još pre dve godine

Na hranu i ostale osnovne potrepštine nam odlazi većina ostatka naših primanja! :evil:

Nisam uračunao moju alimentaciju za prvo dete, kredite, kreditne kartice, gorivo i sl.

A najgore mi je plaćanje dažbina lokalnim komunalnim preduzećima, koja su na budžetu grada, rasipaju se novcem na sve strane + su političke firme (!!!!!), možeš zamisliti čega tu sve ima...A u suštini je to novac svih nas, u ovom slučaju, Novosađana...
62zaf88.jpg
 
monti7-krstas:
Prvi put čitam takvu informaciju. Pa to je d e p r i m i r a j u će. :-(
Vidi li se svijetlo iz tog tunela.................................. nemam više slova za dalje :roll:

Deprimirajuće je valjda najslabija reč koja se može upotrebiti, neki bi rekli - o č a j !!!!
Zamisli ljude koji rade za 10-ak hiljada dinara, bez socijalnog, penzionog, bez nadoknade za prekovremeni rad, sa godišnjim odmorom od 10 dana (a zakonski minimum je 20) itd. Zamisli bračni par koji treba da gradi svoju porodicu, svoj dom...

Tu je očaj lako zamisliv...A tek oni koji žive od pomoći roditelja, ili sa roditeljima u svojim zamaklim tridesetim godinama!!!!

I onda izađe "šokantan" podatak o % stanovništva koji imaju pasoš... :roll:

Šta reći...
 
Архангел:
Deprimirajuće je valjda najslabija reč koja se može upotrebiti, neki bi rekli - o č a j !!!!
Zamisli ljude koji rade za 10-ak hiljada dinara, bez socijalnog, penzionog, bez nadoknade za prekovremeni rad, sa godišnjim odmorom od 10 dana (a zakonski minimum je 20) itd. Zamisli bračni par koji treba da gradi svoju porodicu, svoj dom...
Tu je očaj lako zamisliv...A tek oni koji žive od pomoći roditelja, ili sa roditeljima u svojim zamaklim tridesetim godinama!!!!
I onda izađe "šokantan" podatak o % stanovništva koji imaju pasoš... :roll:
Šta reći...
Bože Архангел divim se svim tim ljudima koji pod takvi uslovima svakodnevnicu "izmajstorišu". U Novom Sadu imam nekolicinu prijatelja pa se godišnje sretnemo. Oni dođu u njihove Audi-e imaju svoje firmice, priča se kao je bilo u školi, tamo ovamo... vidim vesela lica na ulicu, lijepe novosađanke, pune tržnice, radnje... čitam ođe postove s komentarima sad je bolje u odnosu na ranije,... a ono stanje :confused: Odoh..
 
monti7-krstas:
Bože Архангел divim se svim tim ljudima koji pod takvi uslovima svakodnevnicu "izmajstorišu". U Novom Sadu imam nekolicinu prijatelja pa se godišnje sretnemo. Oni dođu u njihove Audi-e imaju svoje firmice, priča se kao je bilo u školi, tamo ovamo... vidim vesela lica na ulicu, lijepe novosađanke, pune tržnice, radnje... čitam ođe postove s komentarima sad je bolje u odnosu na ranije,... a ono stanje :confused: Odoh..

Pa, i ja kad bih izašao iz Audija ,ušminkan, o levom ramenu plavuša, o desnom bućelar da kad stanem na njega, mogu o'ma u basketanere, e onda bih i ja rekao - ma, bolje je, kako nije...Ima se - može se! :roll:

Sve je stvar marketinga-lizinga-pušinga...ebem li ga! :cool:
 
monti7-krstas:
Bože Архангел divim se svim tim ljudima koji pod takvi uslovima svakodnevnicu "izmajstorišu". U Novom Sadu imam nekolicinu prijatelja pa se godišnje sretnemo. Oni dođu u njihove Audi-e imaju svoje firmice, priča se kao je bilo u školi, tamo ovamo... vidim vesela lica na ulicu, lijepe novosađanke, pune tržnice, radnje... čitam ođe postove s komentarima sad je bolje u odnosu na ranije,... a ono stanje :confused: Odoh..

Па можда су то управо ти, који својим запосленима дају 10 дана одмора и

плату 200 евра, без социјалног и здравственог, наравно код њих ни у лудилу

нема породиљског боловања и сличних "глупости"... Зато се и возе у Аудију...
 
BAMB00:
Zasto hrvati imaju srpski kompleks? to je pitanje koje ni Freud nasmrkan ko st0ka nebi bio u stanju da odgovori. Boljka svih malih naroda, pa i hrvata valjda ;) Verujem da se i danas skoro 15g posle rata pominju cetnicke-paravojne-okupatorske postrojbe u vezi sa visokim temperaturama u Hrvatskoj :) :D

pacijenti :-P LOL

evo ti kompleksa(ša/icu):

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4850153&postcount=54
 
Архангел:
Ti i ja moramo da osnujemo neki sindikat :D

Sad si me naterala da se "presaberem"...

- za Informatiku (stanarina) izdvajamo cca 3.500
- struja 4-5.000
- telefon fixni 1-1.500
- telefoni mobil 1.500-2.000 (dva broja)
- kablovsku sam otkazao zbog bezobraznog dizanja cena još pre dve godine

Na hranu i ostale osnovne potrepštine nam odlazi većina ostatka naših primanja! :evil:

Nisam uračunao moju alimentaciju za prvo dete, kredite, kreditne kartice, gorivo i sl.

A najgore mi je plaćanje dažbina lokalnim komunalnim preduzećima, koja su na budžetu grada, rasipaju se novcem na sve strane + su političke firme (!!!!!), možeš zamisliti čega tu sve ima...A u suštini je to novac svih nas, u ovom slučaju, Novosađana...

http://forum.krstarica.com/threads/166489

Е сад прочитај ову тему везану за БЕЛЕФ, на који је утрошено 27,5

милиона динара, а зарађено 1 милон...
:twisted: Како се расипају паре свих

грађана, а да их нико ништа није питао шта желе да гледају и по којој цени! :twisted:
 

Back
Top