Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Ja sam to uradila pre par godina, sada je mozda drugacije.
Imala sam turisticku vizu na 2 nedelje i onda sam je regularno produzila na Kritu na jos 3 meseca.
Dobijes kao knjizicu sa svojom slikom, i tu ti pisu svi tvoji podaci, ne produzavaju ti nista u pasosu.
Na granici kad sam izlazila, sam pokazala i taj produzetak i nije bilo problema.
Medjutim kad sam sledeci put ponovo u BG-u vadila vizu, takodje sam dala uz pasos i produzetak ali su me bez reci odbili!!!
Imala sam sve uredne papire, sve su mi uzeli prilikom predaje dokumenata, ali kad sam otisla da podignem pasos, u njemu je bio samo beli papir sa nekim bla bla tekstom da oni zadrzavaju pravo da te odbiju bez objasnjenja itd, i vracen novac od vize.

Posle nisam ni pokusavala, izvadila sam novi pasos i tek posle par godina isla preko grupne vize na letovanje, naravno izvadila sam iz murije potvrdu da nemam stari pasos (da sam ga izgubila).
Napominjem da se sve ovo desilo 2002. tako da je sada mozda drugacije.
 
IMAM PITANJE i nadam se da mi neko moze pomoci,posto me je vise zabolela glava od citanja svih ovih stranica..Planiram da putujem u Grcku,sa bratom koji je nezaposle,na birou i lice sa invaliditetom,samim tim ja ga izdrzavam.pa mi treba pomoc sta mi je potrebno od dokumentacije za njega,molim vas da mi pomognete hitno mi je,moram u utorak da odnesem papire,a ambasadu nema sanse da pozovem posto radim,a na poslu nemam telefon
 
@zvezdica034

Trebala si nekako da gledaš proteklih dana da pozoveš ambasadu, oni bi ti ipak dali najmerodavnije podatke, ovako...

Nisam siguran, ali otprilike... potrebna ti je potvrda (izjava) da si ti lice koje ga izdržava, naravno potpisana i overena u tvojoj firmi, kao i potvrda sa biroa da je redovno prijavljen. Tvoj dokaz o zaposlenju, fotokopija radne knjižice, potvrda o zaposlenju i sve ono ostalo što redovno ide za vizu.

Ako je neko konkretno upućen u "problematiku" neka me dopuni.
 
ljudi moze neko da mi pomogne..predao sam danas dokumenta u svajcarskoj ambasadi..rok je nedelju dana aa ja cu do tad da poludim da li cu da dobijem.e owako idem kod sestre od tetke u posetu student sam i znam da je studentima prednost ali ja sam obnovio godinu zbog toga se plasim..hwala u napred
 
ljudi pomagajte ko zna:S danas sam predao za wizu u svajcarskoj ambasadi, upitanju je poseta kod sestre od tetke..Student sam ali sam obnowio godinu da li ce to prawiti poteskocee :( hwalaa

Nema to veze.Bitno je da imaš overen semestar,ja sam svojevremeno sa 28 godina i jedno 3-4 obnavljanja godina i apsolventskog staža dobijao Šengen bez problema.
A sa druge strane odbili su me jednom iako sam imao potvrdu o zaposlenju i pozivno pismo njihove firme i rezervisan hotel i 10-tak prethodnih viza....
U principu kako im se nadigne u datom trenutku,tako će odlučiti.To i jeste najveći problem oko viza.Da postoje striktna pravila kojih bi se pridržavali bilo bi nam svima lakše,
 
Može, i po novoj odluci, kod traženja njihove vize pasoš mora da važi još TRI meseca po isteku vize, a ne kao do sada šest. Ipak, ako bi se osećala sigurnije, najbolje informacije možeš dobiti u njihovoj ambasadi!

Adresa konzulata je Hadži Milentijeva 69 u Beogradu. Telefoni konzulata su 011/3446-443, 011/3446-455.
 
..pozdrav svima.. :)
..evo zanimljive situacije:
planiramo u avgustu da provedemo desetak dana
u nemachkoj i desetak dana u cheshkoj, kod rodjaka..
..putovali bi porodichno, automobilom, redosled zemalja nebitan..
..i jedni i drugi mogu da nam obezbede garantno pismo,
s tim da rodjacima iz nemachke to predstavlja veliku zezanciju
poshto su studenti (doktoranti) pa im postavljaju jako mnogo dodatnih uslova..
..muz ima novi pasosh, deca su u mom, starom,
obe ambasade traze da pasosh vazi tri meseca posle vize, pa to ne bi trebalo da je problem..

..elem,
cheshka ambasada kaze da sa njihovom vizom mozemo u nemachku ili gde god zelimo po EU,
nemachka ambasada kaze da ne znaju shta da nam kazu
i da ipak ponesemo njihovo garantno pismo,
za svaki sluchaj.. :roll:
..pitanje:
da li da krenemo na put bez nemachkog garantnog pisma,
sa cheshkom vizom?
..mislim - ko ce i gde da nam trazi to garantno pismo? :dontunderstand:
 
..pozdrav svima.. :)
..evo zanimljive situacije:
planiramo u avgustu da provedemo desetak dana
u nemachkoj i desetak dana u cheshkoj, kod rodjaka..
..putovali bi porodichno, automobilom, redosled zemalja nebitan..
..i jedni i drugi mogu da nam obezbede garantno pismo,
s tim da rodjacima iz nemachke to predstavlja veliku zezanciju
poshto su studenti (doktoranti) pa im postavljaju jako mnogo dodatnih uslova..
..muz ima novi pasosh, deca su u mom, starom,
obe ambasade traze da pasosh vazi tri meseca posle vize, pa to ne bi trebalo da je problem..

..elem,
cheshka ambasada kaze da sa njihovom vizom mozemo u nemachku ili gde god zelimo po EU,
nemachka ambasada kaze da ne znaju shta da nam kazu
i da ipak ponesemo njihovo garantno pismo,
za svaki sluchaj.. :roll:
..pitanje:
da li da krenemo na put bez nemachkog garantnog pisma,
sa cheshkom vizom?
..mislim - ko ce i gde da nam trazi to garantno pismo? :dontunderstand:

E ovo ce biti jubilarni milioniti put: kada jednom udjete u Shengen zonu VISE nema granicnih i inih kontrola. Garantno pismo je potrebno radi dobijanja vize. Konkretno ako vi dobijete cesku vizu ne treba vam nikakvo nemacko garantno pismo niti ce vam ga iko traziti. Bitno je da se zadrzite u zemjama Shengenskog sporazuma , maksimalno, onoliko na koliko vam je odobren boravak.
Sretan put.
 
..pozdrav svima.. :)
..evo zanimljive situacije:
planiramo u avgustu da provedemo desetak dana
u nemachkoj i desetak dana u cheshkoj, kod rodjaka..
..putovali bi porodichno, automobilom, redosled zemalja nebitan..
..i jedni i drugi mogu da nam obezbede garantno pismo,
s tim da rodjacima iz nemachke to predstavlja veliku zezanciju
poshto su studenti (doktoranti) pa im postavljaju jako mnogo dodatnih uslova..
..muz ima novi pasosh, deca su u mom, starom,
obe ambasade traze da pasosh vazi tri meseca posle vize, pa to ne bi trebalo da je problem..

..elem,
cheshka ambasada kaze da sa njihovom vizom mozemo u nemachku ili gde god zelimo po EU,
nemachka ambasada kaze da ne znaju shta da nam kazu
i da ipak ponesemo njihovo garantno pismo,
za svaki sluchaj.. :roll:
..pitanje:
da li da krenemo na put bez nemachkog garantnog pisma,
sa cheshkom vizom?
..mislim - ko ce i gde da nam trazi to garantno pismo? :dontunderstand:

Ukoliko tražiš češku vizu sa kojom želiš da putuješ i u Nemačku, onda od konzulata Češke zatraži šengensku vizu i pripremi dokumentaciju koja je za takvu vizu potrebna. Sa takvom vizom možeš legalno da boraviš u svim zemljama Šengena, pa i u Nemačkoj.

E ovo ce biti jubilarni milioniti put: kada jednom udjete u Shengen zonu VISE nema granicnih i inih kontrola. Garantno pismo je potrebno radi dobijanja vize. Konkretno ako vi dobijete cesku vizu ne treba vam nikakvo nemacko garantno pismo niti ce vam ga iko traziti. Bitno je da se zadrzite u zemjama Shengenskog sporazuma , maksimalno, onoliko na koliko vam je odobren boravak.
Sretan put.

Ovo nije baš sasvim tačno, i o tome smo pričali, pa da se podsetimo: neke zemlje koje su potpisnice šengenskog sporazuma, pored šengenskih izdaju i svoje tzv "nacionalne vize". Taj slučaj je sa Češkom, Mađarskom, Grčkom... i nekim drugim zemljama Šengena. Sa nacionalnim vizama možete legalno boraviti samo na teritoriji zemlje koja ih je izdala. To što nema graničnih prelaza između zemalja potpisnica šengenskog sporazuma ne znači da je svima dozvoljen prelazak tih granica.
 
Ako u Tursku idem u septembru ili oktobru hocu li jos moci da idem sa starim pasosem. Ne znam za Tursku koliko mora jos da vazi pasos?
Ako ideš avionom, onda može sa starim pasošem. Ako ideš autobusom, onda ćeš za taj period morati da imaš novi crveni pasoš, jer moraš proći kroz Bugarsku a Bugari neće staviti vizu u pasoš ako put započinje posle 30.06.2009.
 

Back
Top