Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Ne znam bas koliko je ovo tacno?!
Cula sam price da u tim slucajevima madjari sledeci put vizu nece da daju jer mogu da vide da si trazio njihovu a isao si u druge zemlje..
Mi smo proslo leto dobili sengen na godinu..prvi ulaz je bio Madjarska..bukvalno smo otisali na 1 dan-za svaki slucaj..posle toga smo sa istom vizom isli na proputovanje od Srbije do Barselone..fakticki jedina granica je HR-Slo gde ti gledaju pasose..posle toga je sengen zona i pasos ti niko ne gleda..

Kako mogu da vide gde si bila kada u EU ne postoje granice???
 
Kako mogu da vide gde si bila kada u EU ne postoje granice???

Pa u mom slucaju su slovenci udarali pecat jer smo u Barsu isli preko Slo! Ili na primer sa madj.sengenom idu na more u Grcku..Mogu da vide da je prvi ulazak u sengen bio u Sloveniju (ili Gr) a ne u Madjarsku?!To moze biti razlog da te madjari sledeci put odbiju za vizu jer si trazio njihovu a isao si na drugu stranu!Nadam se da sam bila jasna..;)
 
Pa u mom slucaju su slovenci udarali pecat jer smo u Barsu isli preko Slo! Ili na primer sa madj.sengenom idu na more u Grcku..Mogu da vide da je prvi ulazak u sengen bio u Sloveniju (ili Gr) a ne u Madjarsku?!To moze biti razlog da te madjari sledeci put odbiju za vizu jer si trazio njihovu a isao si na drugu stranu!Nadam se da sam bila jasna..;)

Pa ako ce po pocetima u pasosu da traze ulazak, trebace im dosta vremena ;) Imam neke pecate koji se i ne vide dobro, kako onda moze da vidi gde sam bila ;)
 
Izvinjavam se ako odmah se ne zahvalim na Vase odgovore,to je zato sto mi je puna glava svakojakih prica i mogucnosti odlaska iz zemlje. Evo ga sad HVALA

Inace isti mi je problem kao i clanu pod imenom Akili,i postoje razne mogucnosti odlaska ali su svi ujedno i nemoguci. Unapred se radujem novim "dojavama" u vezi viza!!!
 
Pa ako ce po pocetima u pasosu da traze ulazak, trebace im dosta vremena ;) Imam neke pecate koji se i ne vide dobro, kako onda moze da vidi gde sam bila ;)


Ne mogu vise ni da te komentarisem .Ti se igraj ako hoces ali nemoj drugima da odmazes .:dontunderstand:
Ovo je ozbiljna tema i daju se prave proverene informacije . Kad hoce sve vide !
A to , sta se sve moze uz reskir , to je druga prica i nije za ovu temu
 
Jel ima neko iskustva sa dobijanjem tranzitne Engleske vize i to "visitor in transit"?
Ako imam sve sto traze, jel prave probleme?

HITNO:worth:

Ne prave ako imas potvrdjenu rezervaciju karte za dalje i cak je pozeljno da je imas jer nikad neznas dal ce sledeci let kasniti ili ce biti neki strajk ,.....etc
Samo normalan nastup u ambasadi i sve bude ok.
Naravno , treba ti i za povratak pa i to racunaj
 
Ne mogu vise ni da te komentarisem .Ti se igraj ako hoces ali nemoj drugima da odmazes .:dontunderstand:
Ovo je ozbiljna tema i daju se prave proverene informacije . Kad hoce sve vide !
A to , sta se sve moze uz reskir , to je druga prica i nije za ovu temu

Izvini ali samo pisem moja iskustva :-) Nikome ne odmazem... stavila sam u jednom odgovoru, da z sve treba ipak zvati ambasadu te zemlje, sve ostalo ovde su iskustva a ambasada je jedino merodavna da vam da tacne informacije ;)
 
Ne mogu vise ni da te komentarisem .Ti se igraj ako hoces ali nemoj drugima da odmazes .:dontunderstand:
Ovo je ozbiljna tema i daju se prave proverene informacije . Kad hoce sve vide !
A to , sta se sve moze uz reskir , to je druga prica i nije za ovu temu

Slazem se,ne treba se igrati sa ovim stvarima jer nikom nije potrebna zabrana u pasosu!Covek koji je stajao ispred mene u madjarskom konzulatu kada smo podizali vize bio je u cudu sto je odbijen..obajsnjeno mu je da se u sengenu zadrzao 3 dana vise nego sto je imao pravo..naravoucenije,ipak te stvari neko kontrolise..mozda ne svaki pasos ali nikad se ne zna koji ce im pasti pod ruku..
Zato deco,oprezno postupajte..:bye:
 
Slazem se,ne treba se igrati sa ovim stvarima jer nikom nije potrebna zabrana u pasosu!Covek koji je stajao ispred mene u madjarskom konzulatu kada smo podizali vize bio je u cudu sto je odbijen..obajsnjeno mu je da se u sengenu zadrzao 3 dana vise nego sto je imao pravo..naravoucenije,ipak te stvari neko kontrolise..mozda ne svaki pasos ali nikad se ne zna koji ce im pasti pod ruku..
Zato deco,oprezno postupajte..:bye:

Ne prave ako imas potvrdjenu rezervaciju karte za dalje i cak je pozeljno da je imas jer nikad neznas dal ce sledeci let kasniti ili ce biti neki strajk ,.....etc
Samo normalan nastup u ambasadi i sve bude ok.
Naravno , treba ti i za povratak pa i to racunaj

OK, hvala na informacijama. Imam bas sve od dokumentacije: kupljene karte, hoteli, viza za konacnu destinaciju, stalno zapoislen...sve... :super::P
 

Back
Top