Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Molim nekoga ako moze da mi pomogne....izvadila sam novi pasos,stari nosim u Grcku ambasadu na uvid,imam vaucer od agencije,potvrde o zaposlenju...znaci sve potrebno imam.U agenciji mi kazu da bi mogla imati problem jer u starom pasosu imam dva odbijenice iz Madjarske i Grcke ambasade,u januaru ove godine i oni kazu da je kratak rok za podnosenje ponovne molbe za sengen.Predlog agencije je da ne nosim stari pasos nego da napravim izjavu da nisam imala uopste pasos pre ovoga...ja ne znam sta da radim,ima li neko slicno iskustvo,sta da radim ????
 
Dobro ti kazu u agenciji, ali verovatno oni imaju tebe i u sistemu posto si vec imala odbijenice.

Izvini,greskom sam napisala da je jedna odbijenica iz njihove tj.Grcke ambasade...odbijenice su iz Madjarske i Nemacke ambasade,ako mi to uopste pomaze.
A gde uopste overavam takvu izjavu,mislim jel postoji neki poseban salter za overavanje izjava...retko idem u opstinu...
 
Zamolio bih nekog, ako ih ovde ima, ko je nekome radio garantno pismo da mi objasni postupak. Ja sam trenutno u Sloveniji, i imam privremeni boravak ovde do kraja godine. Studiram. Znaci imam ovde mesto boravka, imam redovna primanja, imam njihov maticni i poreski broj... Koliko sam cuo, ja mogu da posaljem garantno pismo za vizu... Ako je neko to radio, voleo bih da mi objasni postupak... Sta sve treba da sadrzi, da li se negde overava, gde i kako... Unapred zahvalan.
 
Imam jedno pitanje koje nije bas u vezi sa vizama al da ne otvaram novu temu. Naime, u pitanju je pasos. Danas smo decko i ja upaltili grku 2-7 jula, medjutim nisam znala da za pasos treba da se ceka i do 20 dana, a ja do 10tog treba da dostavim sve u agenciju. Sad posto je bas gusto, razmisljam da odem u agenciju da pitam da mi odloze aranzman za sledecu turu ako ima slobodno ( da ne rizikujem da mi propadnu pare) pa me zanima ima li svrhe, rade li to agencije?
 
Imam jedno pitanje koje nije bas u vezi sa vizama al da ne otvaram novu temu. Naime, u pitanju je pasos. Danas smo decko i ja upaltili grku 2-7 jula, medjutim nisam znala da za pasos treba da se ceka i do 20 dana, a ja do 10tog treba da dostavim sve u agenciju. Sad posto je bas gusto, razmisljam da odem u agenciju da pitam da mi odloze aranzman za sledecu turu ako ima slobodno ( da ne rizikujem da mi propadnu pare) pa me zanima ima li svrhe, rade li to agencije?

Pa najbolju i najpouzdaniju informaciju ces dobiti ako pozoves agenciju i pitas njih
 
Imam jedno pitanje koje nije bas u vezi sa vizama al da ne otvaram novu temu. Naime, u pitanju je pasos. Danas smo decko i ja upaltili grku 2-7 jula, medjutim nisam znala da za pasos treba da se ceka i do 20 dana, a ja do 10tog treba da dostavim sve u agenciju. Sad posto je bas gusto, razmisljam da odem u agenciju da pitam da mi odloze aranzman za sledecu turu ako ima slobodno ( da ne rizikujem da mi propadnu pare) pa me zanima ima li svrhe, rade li to agencije?

Zamoli agenciju da ti izda potvrdu da ides na putovanje u pomenutom terminu i ako mogu da ti izdaju potvrdu da ti zbog toga treba ranije pasos.
Mozda moze pomoci.
To je pomoglo kad je bila ekskurzija jedne beogradske gimanazije u aprilu a dosta djaka nije imalo pasos, agencija im je na memorandumu otkucala molbu i uvazili su im i ranije su deca dobila pasose. Pokusaj to te nista ne kosta.
 
Zivka,lepo je to sto hoces da pomognes,ali molim te nemoj da dajes pogresne info,pogotovo onome kome je hitno.Konzulat u Subotici radi svaki dan do 13,a u Beogradi do 12, a petkom samo do 11. Istina,cesto zbog guzve produze radno vreme za cca 1 sat,ali nemoj racunati na to kao na sigurno.Izdaju je isti dan popodne,ili sutra popodne sto je zadnjih dana cesce zbog velikih guzvi.Potrebna je samo jedna slika(format nije jako bitan,otprilike kao za licnu kartu),formular se dobija se od policajca ispred konzulata.Konzulat je u Beogradu na Senjaku,u ulici Vladimira Kovacevica,a u Subotici odmah pored zeleznicke stanice.Guzve su velike,ali po mojoj proceni je dovoljno stati u red oko 8.Viza se dobija na godinu dana.Pogledaj sajt:www.hukonzulat.org.yu

Izvinite posto vidim da ste upuceni u te stvari oko vize jedno pitanje da li mogu sa tom madjarskom vizom na godinu dana da produzim dalje za Austriju ili ti Nemacku i tamo ostati do isteka vize raditi,da li je to moguce i da li ce posle isteka vize imati nekih posledica ako bih ponovo hteo da izvadim novu ili produzio staru?? hvala unapred:)
 
Zamoli agenciju da ti izda potvrdu da ides na putovanje u pomenutom terminu i ako mogu da ti izdaju potvrdu da ti zbog toga treba ranije pasos.
Mozda moze pomoci.
To je pomoglo kad je bila ekskurzija jedne beogradske gimanazije u aprilu a dosta djaka nije imalo pasos, agencija im je na memorandumu otkucala molbu i uvazili su im i ranije su deca dobila pasose. Pokusaj to te nista ne kosta.

Ja sam uzeo od agencije potvrda ad putujem 01.06. i odneo u SUP izdali su mi paso s za 7dana moras da napises molbu i oni ti to zavrse. Puno srece
 
Zamolio bih nekog, ako ih ovde ima, ko je nekome radio garantno pismo da mi objasni postupak. Ja sam trenutno u Sloveniji, i imam privremeni boravak ovde do kraja godine. Studiram. Znaci imam ovde mesto boravka, imam redovna primanja, imam njihov maticni i poreski broj... Koliko sam cuo, ja mogu da posaljem garantno pismo za vizu... Ako je neko to radio, voleo bih da mi objasni postupak... Sta sve treba da sadrzi, da li se negde overava, gde i kako... Unapred zahvalan.

Pokusala sam da ti odgovorim u inbox ali izgleda da nisam uspela. Uglavnom, mozes da posaljes pozivno pismo, sve informacije imas na http://www.mzz.gov.si/si/vizne_informacije/za_garante/ kao i formu pisma. Pismo overavas u Upravnoj enoti. Mislim da se placa neka taksa, ali nesto sitno, nista strasno.
 
Ljudi, student sam, treba da putujem za Svajcarku uz garantno pismo. Kako me je uhvatio viken i praznik (u ponedeljak ne radi ambasada) pitao bih vas ponesto.
Da li studenti placaju vizu za Svajcarsku, posto su oslobodjeni od placanja Sengen-a?
Da li i dalje vazi kao sto je bilo i ranije, da je potrebno da uz Svajcarsku vizu trazite i vizu zemlje EU (posto bih isao kolima)?
Hvala.
 
za vizu traze da se vec ima rezervazija karata putnih...e sad..kako najbrze stici do barse? rizik mi je da rezervisem neki avion iz budimpeste, platim to sve a onda me ispale za vizu spansku..koliko bi bio interrail> i jel kad dobijem Esp vizu, mogu da udjem u bilo koju zemlju sengena?
cini mi se da mozes,al ponesi pri tom neki papir kopiju pozivnog pisma ili sta god cisto da potvrdis gde ides...ja sam sa nemackom vizom usla prvo u madjarsku vozom.

interrail na 22 dana ti kosta 233 eura bar je tako kostao prosle godine,ja sam upravo tako usla u madjarsku. inace imas letove preko lufthanse koji lete iz beograda preko nemacke za barcelonu.mozda ne bi bilo lose da pogledas i jeftine letove tipa german wings, recimo iz zagreba,cini mi se da oni imaju vise ponuda nego iz beograda.
 
Deki,Jeckos,Andja...evo su telefoni i adrese vama potrebnih ambasada u srbiji...ako ne nadjete pomoc na forumu,pozovite ih...


GRCKA
AMBASADA GRCKE REPUBLIKE
Perside Milenkovic 9
11000 Beograd
Tel. 324-91-59; 647-284
Fax: 621-022
Konzularno odeljenje:
Kralja Milutina 6
Tel. 323-2409; 334-15-07
Biro izaslanika odbrane:
Strahinjica Bana 76
Tel. 625-381
Privredni i trgovinski biro:
Terazije 45/IV
Tel. 3248-966; 323-15-77
Fax: 3249-215
Biro za Å¡tampu:
Francuska 16a
Tel. 334-15-07
Fax: 624-757
Konzularno Odeljenje Niš:
Kej Mike Paligorica 18a
Tel. 018/ 353-599


NEMACKA
AMBASADA SAVEZNE REPUBLIKE NEMACKE
Kneza Miloša 74-76
11000 Beograd
Tel. 645-755
Fax: 656-989
Odeljenje za vize:
Bircaninova 19a
Tel. 643-380; 642-130; 656-452
Fax: 641-780


SPANIJA
AMBASADA SPANIJE
Moravska 5
11000 Beograd
Tel. 459-366
Fax: 4440-614
Trgovinska kancelarija:
Njegoseva 72
Tel. 4440-367; 4448-735
Fax: 454-563



SVAJCARSKA
AMBASADA SVAJCARSKE KONFEDERACIJE
Bircaninova 27
11000 Beograd
Tel. 646-899; 646-843; 646-974
Fax: 657-253

-----------------------------
Yachtcharter
Winterurlaub
 

Back
Top