Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Ja imam jedno pitanje.
Naime, 10. februara idem u Francusku, avionom, i voleo bih da kupim povratnu avionsku kartu sa presedanjem u Dizeldorfu, pošto je mnogo jeftinija.

E, sad da li ja mogu sa tom šengen vizom da sletim na nemački aerodrom ili ipak moram direktno da letim Pariz - Beograd

Možeš sa tom vizom da uđeš u Nemačku, pa onda nastaviš u Francusku.
 
Moze li neko da mi odgovori na sledece pitanje:
Ako idem polsovno u zemlje sengena na po 42 dana, uredna individualna viza za jedan ulazak na tacno toliko dana ima li sanse da posle toga dobijem grupnu vizu za Grcku, za aranzman od 10 dana? Molim vas, hitno mi je, u fazi smo rezervacije aranzmana.
 
Izvinjavam se u brzini nisam dobro postavila pitanje:
Idem DVA puta po 42 dana. Prvi put januar/februar, a drugi put juni/juli (pocev od 15.juna). Aranzman za Grcku je od 18.08. Cula sam o nekih max 90 dana u Sengenu...? Pa nece me valjda zbog 4 dana odbiti i to za grupnu vizu?!
 
Ne postoji maksimum od 90 dana. Ako i postoji neki maksimum, to je 180 dana. Na vizi koja se najčešće izdaje, a to je ona sa jednim ulaskom, piše maksimalan boravak 30 dana. Kada dobiješ sledeću, opet možeš da ostaneš 30 dana. Osim ako ti ne daju kraću vizu, npr 10, 20 dana...

Na multi vizi piše maksimalan boravak 180 dana
 
Ne postoji maksimum od 90 dana. Ako i postoji neki maksimum, to je 180 dana. Na vizi koja se najčešće izdaje, a to je ona sa jednim ulaskom, piše maksimalan boravak 30 dana. Kada dobiješ sledeću, opet možeš da ostaneš 30 dana. Osim ako ti ne daju kraću vizu, npr 10, 20 dana...

Na multi vizi piše maksimalan boravak 180 dana

Hvala, puno mi znace ove informacije!
 
Jedno pitanje u vezi tih max.,min. dana.Postoji li period koji je potreban da prodje izmedju dobijanja dve vize iste zemlje?Konkretno,bio sam u Austriji za Novu godinu,viza mi je istekla 25.01.2008,bila je multi i na 1 mesec(30 dana),koliko je potrebno da prodje da bih ponovo trazio austrijsku vizu?
 
Ljudi imam ozbiljno pitanje sto se tiche americke vize-elem,studirao sam glumu u beogradu (nisam diplomirao),i kao vecina mladih ne afirmisanih kolega - nemam stalno zaposlenje vec smao povremene angazmane,Novembra 2007 sam prvi put posle 15(1992) godina kada sam bio u americi kod moje dalje americko - jevrejske rodbine,ODBILI SU ME tada:(,,,rekli su da nemam dokaza medju papirima koje sam prilozio da cu se vratiti u srbiju inache sam 1977 godiste,,,sad ,pre 7 dana sam dobio ulogu i angazman u Seriji "Zaustavi Vreme"Hrvatsko -Srpske ko produkcije i ponovo sam juche aplicirao za USA vizu ovoga puta sam prilozio i taj ugovor u kome pishe da treba da pochnem da snimam od 25 februara do 5-aprila,smatrajuci da je to ipak neki dokaz da cu se vratiti u srbiju-NI OVOGA PUTA MI NISU DALI VIZU I ODBILI ME UZ KOMENTAR KAKO TA POTVRDA NE ZNACHI NJIMA NISHTA I "OKDUD MI IDEJA DA CU DOBITI VIZU KADA SAM ODBIJEN NOVEMBRA!!!".rekao sam im da sam smatrao da je taj ugovor o angazmanu novi momenat i da je to ipak neki garant da cu se vratiti u zemlju-MA KAAKVI LJUDI - GLAT SU ME PONOVO ODBILI:(((...nemam sad vishe uopshte ni IDEJU shta da radim,rodbina me cheka u San Francisku a ovi po svemu sudeci nemaju ni u najavi nameru ad mi ikada odobre tu prokletu USA vizu,ima li neko ovde savet shta sad da radim???
 
Ne postoji maksimum od 90 dana. Ako i postoji neki maksimum, to je 180 dana. Na vizi koja se najčešće izdaje, a to je ona sa jednim ulaskom, piše maksimalan boravak 30 dana. Kada dobiješ sledeću, opet možeš da ostaneš 30 dana. Osim ako ti ne daju kraću vizu, npr 10, 20 dana...

Na multi vizi piše maksimalan boravak 180 dana
Ja imam multi vizu za Grcku na 6 meseci i mogu da ostanem maksimalno ukupno 90 dana unutar tih 6 meseci. Dakle postoji maksimum od 90 dana a ne 180.
 
Dakle postoji maksimum od 90 dana a ne 180.

Ja DOBRO znam da čitam, i to na 4 jezika.....

Ne znam zašto se ljutiš, kada ovo što si napisala jednostavno N I J E tačno !

Jer, gore se govorilo o MAKSIMALNOM broju dana u toku G O D I N E, bez obzira da li imaš jednu godišnju, dve šestomesečne, ili deset onih kratkih.
Daklem, BILO KOJU vizu da imaš, godišnje možeš ostati najviše 180 dana. I to je JEDINA istina, sve ostalo su proizvoljna lupetanja ....

Postavljač pitanja se ineresovao DA LI posle dbve vize od 42 dana, može ići još deset. 42+42+10= 92. Po tebi ne može, što jednostavno ne odgovara činjenicama.
Može da ostane 92 dana, zato što je maksimum 180, a ne 90 kako ti tvrdiš. Jer i ti kada budeš dobila drugu šestomesečnu vizu u toku iste godine možeš da ostaneš J O Š 90 dana.

Morao sam da reagujem, jer širiš dezinformacije i dovodiš postavljača u zabludu. Vidim da nije namerno, jer očigledno TI nisi naspavana, pa nisi pažljivo pročitala temu ....
 
Jel moze neko da mi pomogne ,trebala bih u junu u Spaniju,podnecu dokumenta za grupnu vizu sad u februaru kao student,inace sam apsolvent,ostalo mi jos 2 ispita i do polaska cu najverovatnije diplomirati.Hoce li mi praviti problem?Ima li neko takvo iskustvo?U pitanju je apslolventska exkurzija
 
@sch
Dragi moj sch, odusevljena sam tobom jer govoris cak 4 jezika. Nazalost to ti ne pomaze da budes i dovoljno tolerantan i kulturan prema damama barem, ako drugacije ne umes.

Pre svega, NIGDE nije pomenuto da se radi o GODISNJOJ vizi. Neko je samo napisao da je na multi vizi 180 maksimum. Multi viza ima svakakvih, od godisnjih do 6-to mesecnih pa i kracih. Dakle, ja sam pomenula da za 6 mesecnu multi vizu maksimum je 90 dana.
Ti si se nasao odmah pametan da poturas svoju cus' GODISNJU vizu koju umes da procitas na cak 4 jezika. Wow! impresionirao si me.

Cisto da ne budes usamljen u svom samozadovoljstvu da ti kazem da ja vec vise od 7 godina uzimam dva puta godisnje po 6-mesecnu vizu. Nemam nameru da ti objasnjavam zasto bas tako a ne godisnje vize, ali tek radi tvoje informacije.

Prema tome, naravno da ako uzmes dva put 6-mesecnu vizu, maksimum je 180 dana. Posto je covek pomenuo samo "multi vizu" koja vazi 180 dana, morala sam da ispravim, jer to jednostavno nije tacno, zbog prirode multi viza, da generalno vaze 180 dana.

Nadam se da smo to sad rascistili?

Budi ti meni pozdravljen i nauci jos barem dva jezika, kaskas zamnom :)
 
NAJTEŽE je priznati !

U svakom slučaju, ne verujem da govoriš 6 jezika, osim ako ne računaš u to hrvatski, ''crnogorski'', makedonski ....

Ja govorim o 4 SVETSKA strana jezika. U to NISAM uračunao srpski. I nisam računao one koje govorim, čitam i pišem površno, kao mađarski i ruski ....

pozdrav i tebi, ....nije tebi lako....imaš problem SAMA SA SOBOM .....
 
Samo ti veruj, tebi ionako nisam spremna da dokazujem bilo sta.
I da, ne racunam gorepomenute jezike. Samo, nemam razloga da se hvalim, moja edukacija je za mene znacajna i ne kokodacem okolo kao ti.

Molila bih te jos da ne vredjas, nema potrebe tako da lecis frustracije, niko te i ne napada, ti si mene napao da ne znam sta pricam, pa kad sam pojasnila o cemu pricam ja a o cemu ti, opet me napadas...

U pravu smo i ja i ti samo sto ti ne mozes da podneses da je jos neko u opravu osim tebe.

Da ne bude da hocu da moja bude poslednja, 'ajde uvredi me jos jednom, pa da zakljucimo ovu nasu diskusiju. Ne moraju ostali da citaju ovo.
 
Citam i vidim da je moje pitanje dovelo i do nekih "teskih" reci, pa evo da svima pomognem. Informacije dobijene od osoba koje se sluzbeno bave obezbedjivanjem viza za svoje radnike: za zemlje sengena vazi pravilo 6 meseci - max duzina boravka 90 dana pa nije vazno koliko i kakvih viza (single, multiple,...) si dobijao pre poslednjeg apliciranja. A tih 6 meseci se racuna: unazad 6 meseci ukljucivsi i period boravka za koji trazis vizu. To teoretski ispada 2 x 90 dana tokom godine, a kad bismo se igrali matematike sa datumima moze da ispadne i vise. Dakle, ja cu moju grupnu vizu sigurno dobiti i hvala vam svima na aktivnom ucescu u ovoj diskusiji, ipak sam prve prave informacije dobila sa ovog foruma a ne od sluzbenih lica te sam na vreme uspela da rezervisem povoljan aranzman, bez straha da li cu uspeti da ga realizujem. I, nemojte tako olako grditi jedni druge i biti tako osetljivi...Pa, valjda svi ucestvujemo u ovim forumima u zelji da pomognemo jedni drugima...
 
2 X 90 = 180

Ja SAMO to tvrdim, i ne mogu da dopustim da neko ko ne zna, ili MISLI da zna širi dezinformacije.
Ja ne raspravljam o nuklearnoj fizici, niti o heklanju, jer se u to NE RAZUMEM.
Ali isto tako, za ono što DOBRO znam, ne mogu da dopustima da mi neko ko ne zna soli pamet ....
 
dakle kalispera/kalinihta.
ja sam uvek uz sch-a
i ako mu u niku kaže da ima dijagnozu (:
LM.sch file mu, i ostali koji imaju znanje da odgovore...
imam šengen na godinu dana. ima i suprug.
kako deci da obezbedim?
idemo na Sarti na leto, i pošto dziberi iz agencija imaju samo 10 dana aranžmane, hoću da ostanem još 5 dana.
kako da dobijem za klince vizu na 16 dana a ne na 10?
jel ima leka apoteka?
hvala. šaljem poljubac.
 
Vizu za Grcku dobijes na onoliko dana koliko trazis (ako je to u napred diskutovanim granicama) ako za trazeni broj dana platis osiguranje. Mi isli prosle godine sa prijateljima na 15 dana, oni platili osiguranje na 16, toliko trazili i toliko dobili. Mi platili za 18 dana (ostali smo posle jos koji dan u Makedoniji), toliko trazili, toliko dobili. A obe porodice isle u istu kucu, sa vaucerom iz iste agencije, za 15 dana! Ako imas ona godisnja osiguranja (npr.Europe assistant....) sto se gratis (?!) dobiju uz raznorazne platne kartice, slobodno ih koristi. Prilozis fotokopiju kartice i to je to.
 

Back
Top