Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
Svega 9 posto državljana Srbije IMA pasoš.....

Kada bi SVI zajedno otišli, i to u JEDNOM DANU, i stigli npr u Frankfurt.....

NIKO NE BI PRIMETIO !


Onaj ko je hteo, KAO JA, je VEĆ u inostranstvu.....
I stigli smo tamo na raznorazne načine....neko u gepeku automobila, neko preko njiva....neko legalno....

Ovi što nisu do sada, neće ići ni posle toga....ili će to biti minoran broj....1%....
 
- formular zahteva (izdaje se u ambasadi)
- 2 fotografije (formata za pasoš)
- pasoš (mora važiti najmanje tri meseca nakon isteka eventualnog boravka na teritoriji Šengena)*

Dokumentacija iz Norveške:
- poziv koji mora da sadrži:
podatke o osobi koja poziva u posetu
podatke o osobi koja je pozvana u posetu
podatke o razlogu/svrsi posete
podatke o aktuelnom periodu i broju dana
podatke o tome ko pokriva troškove putovanja
i boravka

- kopija pasoša reference u Norveškoj (ako
referenca nije norveški državljanin, i kopija
boravišne/radne dozvole u Norveškoj)

- standardni formular garancije (original), overen
u policiji u Norveškoj (ukoliko referenca pokriva
troškove putovanja/boravka)

- dokumentacija o prihodima reference (ukoliko
referenca pokriva troškove)

Dokumentacija podnosioca zahteva:
- izvod iz matične knjige venčanih, original, ne stariji od šest meseci, (ukoliko suprug/a podnosioca zahteva ne podnosi zahtev)*

- izvod iz matične knjige rodjenih za maloletnu decu podnosioca zahteva, original*, kao i overena saglasnost roditelja koji ne putuje(u)

- za zaposlene:
potvrda o radnom odnosu/ličnim primanjima/odobrenom godišnjem odmoru,
odsustvu

- za penzionisana lica:
potvrda o prijemu penzije

- za učenike i studente:
uverenje o školovanju, indeks, dokumentacija o izdržavanju (ukoliko sami pokrivaju troškove)

- za nezaposlene:
dokumentacija o izdržavanju (ukoliko sami pokrivaju troškove)

*NAPOMENA: Treba priloziti kopije svih dokumenata oznacenih *, kao i kopiju svih stranica pasosa podnosioca zahteva.
 
Norveska - Sengen kao i svaki drugi...

Btw, cini mi se da se ceska viza ne placa, ali ne mogu da tvrdim. U svakom slucaju, ako imas neku drugu vazecu evropsku (bilo koju) vizu, UK, USA i sl. imas pravo da trazis da ti i ceska viza ima isti rok vaznosti kao i bilo koja od tih viza. U praksi, ako npr. imas trogodisnju USA vizu ili tako nesto, mozes i cesku vizu da dobijes na isti rok. Sve to, naravno, vredi samo do 1. januara 2008.
 
Nije istina....jako se lako sada dobijaju multi vize na 3/5 godina za USA ili UK...evo mene su vec nakon prvog puta, tj. drugi put pitali da li hocu tu vizu na 5 godina i ako sam aplicirala za 6 meseci...Znaci sami te pitaju kada vide da ok ides i vracas se.
p.s. a zamisli i ja sam na forumu....pritom javljam se sa puta u pauzi za kafu ....
Ajd`
 
Svaka druga osoba koja dobije USA vizu dobije je na tri godine, a ako pogledas red ispred konzulata, shvatices da je broj malo veci od 500. Isti je slucaj i sa UK vizama. Masa ljudi, pogotovo Vojvodjani, imaju godisnje madjarske vize, a oni madjarske nacionalnosti cesto imaju i petogodisnje. Svi oni mogu imati koristi od toga kada vade ceske vize i ne vidim zasto bi morali da znaju za ovaj momenat u izdavanju ceskih viza - nisam ni ja znao dok nisam aplicirao za nju.
 
Masa ljudi, pogotovo Vojvodjani, imaju godisnje madjarske vize, a oni madjarske nacionalnosti cesto imaju i petogodisnje.

Moj košarkaški trener je RODJEN u Budimpešti, ali ima samo srpsko državljanstvo. Poslovan je čovek i NE MOŽE da dobije petogodišnju madjarsku vizu. Samo godišnju. Madjar je po nacionalnosti.

Tako da je to za mene samo REKLA-KAZALA....
Barem iz mog POUZDANOG izvora !
 
To je u stvari dokaz o načinu izdržavanja (npr. dokaz o vlasništvu pokretnosti ili nepokretnosti na osnovu kojih se ostvaruje prihod - izdavanje stana, stipendija i sl.), za izdržavane članove domaćinstva potvrda overena u opštini sa dva svedoka, dokumentacija izdržavaoca (u zavisnosti od navedene kategorije).

Znači, prilažeš dokumentaciju svojih ukućana, supruga ili roditelja da su zaposleni plus izjavu overenu u sudu/opštini sa dva svedoka da te ta osoba izdržava.....
 
A evo za Pajamacu dva gif-a u vezi sa njom.....


batesmotel-1.gif




pajamaca-1.gif
 

Back
Top