Sve što vas zanima u vezi s vizama!

  • Začetnik teme Kalamity Jane
  • Datum pokretanja
dakle kalispera/kalinihta.
ja sam uvek uz sch-a
i ako mu u niku kaže da ima dijagnozu (:
LM.sch file mu, i ostali koji imaju znanje da odgovore...
imam šengen na godinu dana. ima i suprug.
kako deci da obezbedim?
idemo na Sarti na leto, i pošto dziberi iz agencija imaju samo 10 dana aranžmane, hoću da ostanem još 5 dana.
kako da dobijem za klince vizu na 16 dana a ne na 10?
jel ima leka apoteka?
hvala. šaljem poljubac.

Ja NIKADA nisam ni poricao da imam dijagnozu .....Doduše, dao sam je SAM SEBI. Tešim se time da oni koji primećuju za sebe da su malo ''čudni'' , ustvari to i nisu. Opasni su oni koji misle za sebe da je sve u redu, a u stvari .....

Što se tiče vize, zaista mislim da ne bi trebalo da bude problema da dobijete za decu ( ako nisu punoletna ).
Dogovorite se sa agencijom da vam daju fiktivan vaučer na 20 dana kada budete predavali za vizu. Kada sve završite, onda im vratite taj lažnjak, i zamenite za pravi. Usput, fotokopirajte svoje pasoše sa važećim vizama, i priložite fotokopiju krštenice i to je to....E, da....što reče Ajvan, obavezno izvadite osiguranje na toliko dana .....i to isto priložite ...
 
Vaucer iz agencije je neophodan ali nije presudan za broj dana. Naravno, treba priloziti vase vize (fotokopije), krstenice itd. (za decu/djake/studente treba uverenje iz skole da su redovno upisani), neka se vidi da ste porodica, ako je visak prilikom predavanja dokumentacije odmah ce vratiti. I to decije osiguranje zvuci OK, naravno ako je medjunarodno.
Bili i idemo opet u Sarti. Avgust. Vise porodica, neki 10 neki 15 dana i sve uspeli preko agencije!
 
Svakako NIJE MOGUĆE imati dve Šengenske istovremeno. Dok ne istekne, odnosno ne poništi se jedna, ne može se izdati druga.

Odgovor je da možeš sa mađarskom vizom ići u Grčku. Jedino je preporučljivo da pre odlaska u Grčku makar jednom uđeš u Mađarsku. U protivnom te sledeći put mogu odbiti za vizu.
 
zelim ici na jedan koncert u Milano.zanima me da li mogu dobiti vizu na 4-5 dana ako predam sva potrebna dokumenta,student sam,pri tome bih dao na uvid kartu koncerta i naravno povratnu avionsku ili autobusku kartu.ovo pitam,jer imam smestaj,ali ne mogu dobiti garantno pismo od tih ljudi,jer su i oni studenti i podstanari,a znam da je rezervacija hotela,hostela ili pak pozivno pismo neophodno.da li je neko imao slicnu sitaciju i koje su mi sanse?:)
 
da ti odgovorim i ja jer si navela jedan podatak-"licnu kartu".postoje dve vrste pozivnih pisama i u jednom slucaju treba licna karta a u drugom ne.kao sto je odgovorila "vesna ks" dobila je pismo preko e-maila (od mene) kao i jos stotinak ljudi u toku celog leta i NIKO nije dobio niti im je NEKO trazio licnu kartu uz pozivno pismo.razlog je sto u pozivnom pismu za turiste pise da je rezervisao (uplatio rezervaciju) u odredjenom hotelu ili drugom obliku smestaja i naravno uz to ide i racun o uplati.ali sam zato ugostio tur.agenciju pre mesecak dana kao sto cu i roditelje za koji dan i njima moram da posaljem dozvolu za boravak,dozvolu za rad(grk salje l.kartu) jer ce biti u grckoj o mome trosku.Ponekad (cesto) traze i poslednju poresku izjavu na osnovu koje se vidi da li moze onaj ko te poziva da te i izdrava.Ako nije poreski obaveznik (nema prihode) moze poslati od roditelja ili br. druga.Sve to ja licno saljem godinama preko e-maila.,ali mora biti overeno pozadi sa pecatom "gnisio ipografis" u policiji ili u "k.e.p."To za original je izivljavanje i ovo su reci radnika ambasade (ne konzulata) i tu se ne moze nista.Zato je najbolje da ti posalju faksom a odmah i "cuorier"-om ili speedex-om.Za svaki slucaj.
......i jos nesto u vezi gr vize:ne znam da li je novost,ali sam prijatno iznenadjen.Danas su mi roditelji dobili vize.Vize su bile gratis.Na pitanje ...odakle to,objasnili su " zato sto imate garantno pismo".Pozvao sam prijatelja koji radi u ambasadi (ne u konzulatu) i on nije siguran, misli da je samo za rodbinu,ali nije iskljuceno da je i za ostale koji idu u grcku a imaju gar.pismo.A ja imam punu fioku....:wink:
 
zelim ici na jedan koncert u Milano.zanima me da li mogu dobiti vizu na 4-5 dana ako predam sva potrebna dokumenta,student sam,pri tome bih dao na uvid kartu koncerta i naravno povratnu avionsku ili autobusku kartu.ovo pitam,jer imam smestaj,ali ne mogu dobiti garantno pismo od tih ljudi,jer su i oni studenti i podstanari,a znam da je rezervacija hotela,hostela ili pak pozivno pismo neophodno.da li je neko imao slicnu sitaciju i koje su mi sanse?:)

sanse...pa skoro nikakve posten da budem...jedva cekaju da napenale one koji nemaju svu dokumentaciju...

a plus tesko da ces uspeti i razgovor za vizu da zakazes...
 
Ljudi imam ozbiljno pitanje sto se tiche americke vize-elem,studirao sam glumu u beogradu (nisam diplomirao),i kao vecina mladih ne afirmisanih kolega - nemam stalno zaposlenje vec smao povremene angazmane,Novembra 2007 sam prvi put posle 15(1992) godina kada sam bio u americi kod moje dalje americko - jevrejske rodbine,ODBILI SU ME tada,,,rekli su da nemam dokaza medju papirima koje sam prilozio da cu se vratiti u srbiju inache sam 1977 godiste,,,sad ,pre 7 dana sam dobio ulogu i angazman u Seriji "Zaustavi Vreme"Hrvatsko -Srpske ko produkcije i ponovo sam juche aplicirao za USA vizu ovoga puta sam prilozio i taj ugovor u kome pishe da treba da pochnem da snimam od 25 februara do 5-aprila,smatrajuci da je to ipak neki dokaz da cu se vratiti u srbiju-NI OVOGA PUTA MI NISU DALI VIZU I ODBILI ME UZ KOMENTAR KAKO TA POTVRDA NE ZNACHI NJIMA NISHTA I "OKDUD MI IDEJA DA CU DOBITI VIZU KADA SAM ODBIJEN NOVEMBRA!!!".rekao sam im da sam smatrao da je taj ugovor o angazmanu novi momenat i da je to ipak neki garant da cu se vratiti u zemlju-MA KAAKVI LJUDI - GLAT SU ME PONOVO ODBILI((...nemam sad vishe uopshte ni IDEJU shta da radim,rodbina me cheka u San Francisku a ovi po svemu sudeci nemaju ni u najavi nameru ad mi ikada odobre tu prokletu USA vizu,ima li neko ovde savet shta sad da radim???
P.S. – Da li ovde bilo ko ima nameru da mi da makar maliciozan komentar kad vec nece da mi da savet
Ne razumem u chemu je problem dragi moderatoru??? Hvala unapred.......no comment
 
@ Bg_Taurus

NEMA tu NIKAKVIH objašnjenja, jednostavno im se MOŽE !
Oni su u prilici da se iživljavaju, a nama ostaje samo da skrušeno molimo ...

Imam NEPREKIDNO 13 godina poslovni Šengen u pasošu, na 6 meseci, ili godišnji, kako kada....
Tri puna pasoša raznoraznih viza....
I tako ja odem prošle godine u mađarsku ambasadu, i tražim vizu na 5 dana, pošto mi je baš istekla Belgijska, a trebao sam da dobijem Grčku, a Mađari baš trebali da uđu u Šengen, pa mi nije odgovaralo da dobijem njihovu na duže vreme ....

I .....ODBIJU ME !
Čak mi udare i neki pečat u pasoš ....
Zarekao sam se da više nikad neću ući kod skotova u zemlju, ići ću okolo kad krenem u NORMALNE evropske zemlje.
Pre toga sam bio preko 200 puta u Mađarskoj !?

KO je sad tu lud ????
 
Pozdrav svima
Treba mi mala pomoc.
U naredna dva meseca treba da apliciram za boravisnu vizu za Svedsku,tamo mi je verenik.Treba da zakazem termin u ambasadi,i koliko sam ja upucena pasos nosim samo na uvid kada idem na razgovor.Nakon toga dok mi je zahtev na razmatranju,ne mogu da putujem u Svedsku.E sada me zanima da li ja-posto je taj zahtev u toku, mogu da trazim individualnu vizu za Grcku u tom periodu?
Hvala unapred ako neko zna odgovor!!!
 
Zaista ne mogu da tvrdim, ali ne vidim nikakav razlog da ne možeš.
Uostalom, sve to u ambasadama uvek 90% zavisi od trenutne raspoloženosti službenika na šalteru.

Dobijao sam vize kad sam im se najmanje nadao, a isto tako su me odbijali kada sam mislio da će mi pružiti crveni tepih ...
 
Ne nego POPAJU !?
Kako možeš UVEK da tvrdiš nešto, kao da si svevišnji i da se NAJBOLJE razumeš u SVE ???
Ja sam predala zahtev za radnu dozvolu u novembru, još nije sve rešeno, a u međuvremenu sam bila u Parizu dva puta i jednom u Bangkoku.

Da se nisam možda ŠVERCOVALA preko granice ???

Svašta !
Ne razumem tu kolicinu besa u tvom postu..ovom i prethodnom...
Mislim da se ne poznajemo, cak mi ni sa foruma nisi poznata...vidim ja tebi jesam.
Ne znam kada sam ja to "lupala"...i bas bih volela da me uputis, ukoliko sam nekada , nekome, dala laznu informaciju...
Ja se ovde ne igram, pola zivota sam provela napolju...dakle ako nesto kazem, kazem na osnovu svog iskustva.
Ti si pomenula FR, a igrom slucaja sam i ja tamo boravila...jedanput turisticki a drugi put zaista boravila, i tom prilikom sam predala pasos, koji je ostao u Ambasadi...da bi nakon 20 dana viza bila gotova. Isto je bilo i u slucaju Italije.
Ukoliko gresim , tj. u koliko to u slucaju njene ambasade nije slucaj, neka mi oprosti, a tebe bih molila da ovim tonom vise ne " razgovaras " samnom, jer je to pre svega nevaspitano, i zaista nema potrebe.
 
Ma možeš ti da digneš nos koliko hoćeš....
Ja uostalom i ne razgovaram sa tobom, nego pobijam NEISTINE I LAŽI.

Znači, da rezimiramo....NIJE ISTINA da ti u slučaju apliciranja za boravišnu vizu ostaje pasoš u ambasadi sve dok ne reše slučaj.

To je bilo devojkino pitanje, ti širiš dezinformacije, i ja reagujem ....
Šta je tu čudno ???
 
Ma možeš ti da digneš nos koliko hoćeš....
Ja uostalom i ne razgovaram sa tobom, nego pobijam NEISTINE I LAŽI.

Znači, da rezimiramo....NIJE ISTINA da ti u slučaju apliciranja za boravišnu vizu ostaje pasoš u ambasadi sve dok ne reše slučaj.

To je bilo devojkino pitanje, ti širiš dezinformacije, i ja reagujem ....
Šta je tu čudno ???
Ma vazi " devojkino"
Ti bas nisi cista:lol:

Cao mala
 
Molim vas za savete i odgovore na moja pitanja..
Na sajtu nisam nasla potrebnu dokumenataciju za dobijanje britanska vize.
Prijavu sam uradila,termin zakazala.Ono sto me muci je cinjenica da ne pise sta mi sve treba..Od nekih ranijih iskustava jasmo ni je da mi treba radna knjizica,izvod iz banke,potvrda o koriscenju godisnjeg odmora..Zanima me da li mi je potrebno i osiguranje,da li pozivno pismo moze biti poslato mailom,ili mora original?Uplata troskova z aizdavanje vize je u ambasadi ili pre toga treba da platim i kako..
Uf!!Molim vas pomagajte!!
 
Cao,
osiguranje ti nije potrebno ( barem nije bilo potrebno kada sam isla pre par meseci ), pismo je pozeljno da bude original, mada sam ja predprosli put donela mail i bilo je ok...ali ukoliko ti posalju pismo, njihovom brzom postom je tu za dva do tri dana. Oni u pismu navode da ce snositi troskove tvog boravka.
Uplata se placa u ambasadi , na licu mesta. Sada se ide u onaj centar , gde se daju otisci...tamo sam ja platila.
Pozdrav
 

Back
Top