Sumrak svetova ili Svetlost - presuda filozofije

"Naravno da znamo sta je kreda, to svakodnevno susrecemo u skoli" je recenica koja prikazuje nacin razmisljanja obicnih ljudi, ljudi koji i ne razmisljaju , vec reaguju....
Razlika izmedju ta dva je po meni velika,a po drugima misaona perverzija...

A da vam pokazem koliko je razlika drasticna, dobra je ova moja reakcija/eksperimentalna tema/nesvakidasnji stav.....samim tim nerazumljiv vecini na temi...
http://forum.krstarica.com/showthread.php/479209-Sto-manji-narod-to-veci-docek/page18

Rezultat teme je vise nego jasan.....i kraj i pocetak i sredina....
Treba li bolji presek stanja u drustvu...?
 
Dvosekli mac kod engleza znaci dupli rad, i kad zamahnes koljes i kad odmahnes koljes.....I tu se moze kriti poruka cuvaj se dvoseklog maca, jer onaj ko radi njim radi i dok se ruka vraca ka tebi....cuvaj se i plime i oseke....
To kako mi prevedemo pa kasnije izvucemo tumacenje, moze se prikazati sledecim vicem....

Kad su trebali da muce zarobljenike, bili Englez, bosanac i srbin...ne znam zasto bas takva raspodela....i englez kaze uzecemo sipku i nabicemo ih na nju (pre bi to turcin rekao....)
Bosanac , uzecemo sipku i do pola je uzariti i nabiti na uzarenu sipku......da se peku iznutra.....dok umiru....
Srbin kaze, uzecemo sipku do pola uzariti i nabiti mu hladnu polovinu .....da ne moze da se uhvati za uzareno pa da izvuce....

Velicanje jednog ugla gledanja, koji je totalno nebitan, kao da ce bosancev zatvorenik da ima sanse da uhvati za hladni kraj i izvuce se sa muka....
Tako mi promenimo znacenje svega...od minornog menjanja....tipa dobro se dobrim vraca, sto u orginalu mozda zvuci kao dobar se dobrima vraca....do drasticnih promena snishodjenja i menjanja znacenja...tipizacija i generalizacija npr...


Eto ti taj primer....zasto je za nas tipizacija isto sto i generalizacija, i samim tim smo osudili sebe od nekoriscenja komparativnih metoda, koje su jako znacajne, kad osim njih inace obicni ljudi ne koriste nista drugo osim definicije i negacije...sta nije......


...dvoseklost je otkrivena ikustvenim metodama , i predstavlja prvo odgovor na probijanje sa što manjom silom ( naročito sa otkrićem efikasnih zaštita od sečenja )...sve što je više rastao sistem zaštite, od postupka sečenja ( dakle , sve što se više sečenje pretvaralo u uboje i kostolomljenje -- buzdovančenje ), sve se više išlo ka probijanju ( što je iziskivalo smanjenje sile trenja preko smanjenje površina -- izrada oštrica ).... rad na vrhu i štrici išao je do višeseklih ivica sa vrhom ; dok se konačno nije svelo na vitak , dugačak , žilav oblik šila ....
...metafore sa mačem , pa i dvoseklim mačem uobičajena su stvar .. čuvena je ona : " ko se mača lati , od njega i strada " .... sveti pavle/savle , kao i slobo/tuđman/alija latili su se mača ( ubijali na ovaj ili onaj način ) , samo je savle ubijen -- dok ostali stradaše od "smorti" ( dakle , izreka je falšna ).... možda služi kao opomena ...
...inače dvoseklost u preavom smislu te reči je nemoguća ( bar kod prosečno obučenog vojnika ) , zato što se dinamička sila klatna svede na nulu kod prvog zamaha odozgo na dole , a na putanji odozdo na gore utroši se na rad dizanja mača i nema ubitačno dejstvo ... u borbi sa takvim dvoseklim mečevima , prednost ima onaj koji uhvati protivnika u tom udarcu ( odozdo na gore ) --to je raskorak , koji se postiže eskivažom protivničkog udaraca ... kao u boksu ( bokser kad iz promašenog krošea u povratku ruke nastoji da zada udarac gubitnik je ).....dakle , gubitnik je onaj koji u povratnom udarcu traži pobedu ...
.. kad se već pominju englezi , oni na maču ( " raspevanom - eskaliburu " ) razvili su imperijalnu duhovnost i posebnost svojih državljana ; koja im i dan danas daje svetske političke moći ... vitezovi okruglog stola ... tako se pravi imperija koja stoji na mitologiji .. ti vitezovi nisu ubijali mučki ( bar u njihovim mitovima --- u njima nije se moglo ubiti od sebe boljega )...
... i baš zbog toga ; što duhovnost ne dozvoljava pa i ne opravdava zločin ( jer svaka je žrtva bolja od zlodelatnik koji je čini žrtvom ), viteški red formiran je da čuva ljudskost ... čuvanjem ljudskosti , vitezovi sačuvaće i svetlost ..
..dakle , svetlost sačuvaće viteštvo a ne filozofija ( koja i nije sofija , jer se viteštvom i ne bavi -- bar na našim prostorima )...
 
dilema : biserje pred svinje ili šta
123loncar
u 13.09.2010. 16:47 (139 pregleda)

’’ a ti onda kao onaj zaratrustranac , uzmi svo svoje biserje i bud zašto razdeli jevrjeskim lihvarima , pa onda odi i uzmi onaj kamen što iznedri Geja , pa sa krovova objavi , štasi i kako si učinio sa imetkom što ti ostaviše premudri . A kad je on u tim vremenima učinio tako , i uzeo kamen u ruke , da na suncu vidi svu zarobljenu lepotu u njemu ; Milozvučna svetlost bljesnu i prestravi jevrjske lihvare , što u strahu ispustiše iz šaka biserje. Ono se otkotrlja pred svinje , koje bejahu tu na pazaru . Nagrnuše one ko lihvari , a svetlost pravo na njih . Biserje, rasprsnu se napole . Svetlost utihnu. Otad ljudi to što videše , prozvaše eskalibur dvosekli . I sad se sve seče, da se po sadržaju meri ; jer ljudi videše u srži biserja ništavni pesak , što je gnoj školjki stvarao ; pa rekoše : ova rđa jedaše život u školjkama i stvaraše trulež u njoj , koju ona zarobljavaše vako celog svog mučnog , teskobnog i bolnog života – pa sve što bi rđa veća , sve život u školjkama bi manji i bolniji. Pa rekoše : mnoga je rđa međ nama ko pesak školjkin , pa mi u neznanju zbog tog propadamo .
I još rekoše :
A sve što je po sebi takvo i takvo , i zbog čega je takvo , svud će biti kakvo je . Pa ako je po zlu i rđi , svud će po zlu i rđi delovati i čoveku zlo činiti , ma u kakvo ga ruho sakrivao ili pak biseran sjaj mu davao . Dobro možeš u prnje kriti i blatom ružiti , opet će dobro biti . Dobro je samo po sebi dobro i nikad ne potrbuje lažno ruho i branioce. Dok uz zlo uvek ide lažno ruho i vojska branilaca . Tako je i sa ljudima . ’’
 
Samo da naglasim kakvo vreme dolazi....
Mensa je u ranije doba bila udruzenje radi druzenja, nista vise....
Cisto decije testiranje svojih sposobnosti...
Medjutim danas je prvo postalo prestiz, a onda i keshiranje..

Pre nekog vremena je Mensa i ovi mensovci u vrhu udruzenja, pocela promociju svog postojanja, omasovljenje i vise medijske paznje...
Zatim je pre dve godine formiran neki Mensa vrtic, gde se radi sa decom , ali ne bas po razvojnoj pedagogiji , koja je vrlo razvijena u doba SFRJ, nego po nekim , rekao bih , licnim utiscima...onih koji su u mensi sad...znaci kao po starogrckom principu filozofske skole...
To se vidi po posmatranju Mensovca i vise njih koji vode te programe i tacno vidis iz nekih njihovih dozivljaja , kako se to ugradjuje....
To se desava i kod psihoanaliticara, isto u nekim tackama...a nisu bas nebitna...
Ali prednost u odnosu na nista, na obicnu narodnu glupost, je vise nego velika...ali ima tih mana....ugradjivanja licnog kao dobrog, a nije...

E sad, u pedagogiji postoji i postojala je razvijena metodologija rada sa naprednom decom i razvoj dece... i tu oni koji su bili eksperimentalni kunici , oni dobro znaju kako je sta delovalo, i pojedinacno i grupno...Pa se onda iskustva grade na osnovama koja su mnogo boljeg proseka nego uobicajena...ofset je mnogo visi , te se mnogo jace metodologije dobijaju...

Ali sta je bila poenta tog mesanja Mense u predskolske aktivnosti...Pa to da je sad taj princip uveden , kao zvanican, prepoprucen od ministarstva da se obavezno praktikuje kao kurs za predskolske i skolske nastavnike...
Znaci nema kod nas Srba nista a da se odmah ne ukalkulise da se preko politicke podobnosti odradi kao obaveznost....
Kao da nema dovoljno mozga za izbor i zakljucivanje, vec obaveznost i obaveznost...
 
I šta sad:svetlost ili sumrak predstavlja aktivnost MENSe?Kako bi "presuditi"?
Otkud sad MENSA?
Gledao neku emisiju gde se propagira pravilno obrazovanje ?
Naravno da je doprinos MENSE boljem obrazovanju sve veči-pa ko to nije očekivao od upućenih.Da li to problem?
Po meni je samo šteta što tu država ne vidi svoj najvitalniji interes! Što politička elita zazire od tih aktivnosti kao đavo od krsta...Ustvari,normalno se ponaša...
 
I šta sad:svetlost ili sumrak predstavlja aktivnost MENSe?Kako bi "presuditi"?
Otkud sad MENSA?
Gledao neku emisiju gde se propagira pravilno obrazovanje ?
Naravno da je doprinos MENSE boljem obrazovanju sve veči-pa ko to nije očekivao od upućenih.Da li to problem?
Po meni je samo šteta što tu država ne vidi svoj najvitalniji interes! Što politička elita zazire od tih aktivnosti kao đavo od krsta...Ustvari,normalno se ponaša...

Ustvari, elita vidi interes i to onaj, koji je patak dotakao, elitistickom koriscenju po sistemu Balkanbaby, na dva extrena idu 5 prosecnih ili ispod prosecnih clanova. Da ne ulazim u sire koriscenje ni dublje u posledice, a nije morao gleda televiziju jer i ovde moze da se vide slicne stvari vezane za MENSu.
 
Poslednja izmena:
Mnogo ranije pisao sam o nacinu koriscenja i zloupotrebe filozofije kao sredstvo dokazivanja, ja mislim da su u Srbiji unapredili sve nacine zloupotrebe cak dotle da filozofija postaje sebi suprotnost umesto saznavanja i razvoja misli ide se do dirigovanja nacina razmisljanja, sto je u potpunoj suprotnosti sa filozofijom.
Iako, ja jesam za potpuno napustanje dosadasnjih dostignuca i izgradnja drugacijeg, uslovno, misljenja, ali kao dostignuce filozofije o potrebi napustanja da bi se unapredio prirodni zivot na planeti nikako kao potreba neke nove elite za kontrolom ostatka populacije, koja cak ne bi imala odgovornost za taj svet.
 
Poslednja izmena:
Slicnost Mense i filozofije je pojasnio BWalker.
Jos gore je sto je primarni motiv hijararhijski iliti "kako osmisliti proizvod za prodaju"
Ne verujem da se tih par Mensovaca, toliko razlikuje da ne shvataju da otvaranje privatne igraonice ucionice nije korisno samo za njihov dzep...Mada po prici , stvarno ispada da su do pola socioloski obrazovani, tj razvili psihologiju malo, pedagogiju prilicno, a sociologiju samo na nivou DJ,tj kako pronaci ono sto je zica...

Iako razlika izmedju njih i mene nije velika ili je uopste nema , sto se tice IQ, u nastupu je ima , jer od starta pokazuju onaj tip licnosti eksponiranost...
Naravno , nisam ja lud pa da ne primecujem da narod u vecini slucajeva ne razlikuje eksponiranost kao osnovni stav licnosti od eksponiranosti kao posledice izjasnjavanja koje je razlicito od mediokritetskog...
Ali sam bio u okruzenju gde ta razlika jeste dugo opstajala...danas je potpuno zatrta, metodama, ne slucajno ili spontano...
Tako da sam ja u praksi video da nije potrebno eksponiranje pojedinca da bi ostvario nemediokritetske rezultate, ali samo u sredinama gde se gleda kvalitet i postoje merodavni kriterijumi za kvalitet, a ne utisak...
I potpuno je nezavisno od IQ da li pojedinac primecuje eksponiranje nekog drugog pojedinca ili ne....to zavisi prevashodno od nacina posmatranja sveta tog pojedinca, jer ako je on hijararhijski postavljen, onda ce samo prisustvo nekoga ko je konkurencija dovesti do vidjenja da se taj neko konkurentan eksponira, jer referentni mora da ugasi svoju eksponazu....svako eksponiranje mu donosi negativne bodove...
Reakcija moze biti primecivanje, gde se pasivizira referentni zbog negativnosti koju ce dobiti ako insistira na eksponiranju tamo gde nije najjaci, traganje za poljem koje je blizu ali derivat pocetnih sposobnosti....npr prelazak sa stila na stil muzike...npr....i tu eksponiranje da bi se zatrlo eksponiranje na pocetnom polju gde gubi, ili na kraju preeksponaza , tj provokacija i pretvaranje eksponiranja u eksponiranje licnosti, i sukob licnosti....
To u sredinama gde vazi i postoji kriterijum vrednosti koji nije utisak....
----------------------------------------------
Danas medjutim nema prostora gde postoji kriterijum vrednosti koji nije utisak...a to je vrlo bitna stvar...
Ljudi misle da je dovoljno sto postoji kriterijum vrednosti po utisku....i to je bolje nego da je samo kriterijum utiska....jer ovako se ipak gleda neka vrednost, profesionalnost...
Ali to je upravo mac sa dve ostrice, iliti zona sumraka...pa strucnjak postaje onaj koji ima dobar CV , a ne onaj koji zna najvise i najbolje ili je najbolji za neko radno mesto...
Gradjenje CV je odlican primer za ovu pojavu, prostora gde postoji kriterijum vrednosti koji je utisak...
U sebi ima ugradjen kreativ mainstream...kao vid mediokriteta....
Filozofija ima veliku tendenciju ka upravo takvom polju i prostoru delovanja, i da stalno bira mainstream....
To je neki izraz mediokriteta koji je zainteresovan za tu disciplinu angazovanja i delovanja...

Treca radna sredina je prostor gde postoji kriterijum samo utiska....
Prva snaga koju ovakav prostor trazi je religija....
Jer se krije iza one religijske floskule da je covek prvo covek, pa tek onda radnik...
U praksi se to odmah pretvori u procenu coveka po onome koliko vam godi licno...
Tako da to postaje protekcionizam...a ne forsiranje ljudskih osoba i uzdizanje okruzenja u humanistickom i moralnom smislu (posto takva aktivnost u stvarnom efektu ima uzdizanje moralnosti).
Protekcionizam nasuprot tome jaca nemoral.....zamislite iz ugla neizgradjenog pojedinca koji se trudi , samo njegova licna percepcija i vestina procene kome ukazuje poverenje dovode do opsteg jacanja ili ponistavanja morala, a iako se pojedinac trudi i ima stvarno dobre namere...ako je stvarno dobar jaca moral, ako je prosecan, jaca nemoral...
Za obicne mediokritete i pomodare, vec se ne postavlja pitanje, vec se zna da sire protekcionizam.
Primitivci naravno moraju da budu mediokriteti i pomodari , jer snaga za nametanje, osnova primitivizma, je kroz mnostvo i normalnost....razumnost vecine...sve floskule...u ovoj recenici su floskule..
Nekvalitetni mogu da biraju, ali obicno izaberu mediokritetno , jer tamo nastupa sociolosko povezivanje pa im je protekcionizam novi vid , nova vrednost po kojoj se mogu plasirati bolje nego po kvalitetu..
U filozofiji to bi bili prosecni kriticari filozofije, istoricari filozofije (sto ne znaci da filozof nece uciti istoriju filozofije, jer filozofija je almanah,ne samo recnik...).

Problem koji je izbio i zbog ovog clanka, posta, je taj sto ja ne ocekujem da svi mogu da prate svaku ideju do koje ja dodjem, bas kao sto ne mogu da pratim ni ja svaku ideju do koje drugi dodju, ali skupno se to da sakupiti i postati opste znanje svakog filozofa....da nije sujete, da nije licnih afiniteta....a to masa ljudi zove logika....a nema veze sa logikom, ima veze sa psihologikom,ali to je tek moja prica, jer je moj termin psihologika nepostojeci u psihologiji i u filozofiji...
 
A pored mense vratimo se mediokritetu i njegovoj zelji da pored obicnih zivota ima i svetle trenutke....To svi ljudi imaju te zelje, aspiracije iznad trenutnih sposobnosti...
Veliki brat je jedan naglaseni prikaz nase potrebe da se sukobimo ili podredimo prema dve najjace grupe ljudi na zemlji....mediokritetima i kapitalistima...
Mediokriteti zele da spuste sve na nivo ispod proseka da bi sami bili face i kriterijumi, a prepuni su glupaka koji imaju ogromnu moc.
Kapitalisti prave filtere za blokadu i teze da svakog ubace u masinu i trend da trci za lovom i bonusima koje donose oni , a kreativi su u sistemu oblikovanja i procesa zaradjivanja para...

Treba biti genije iznad svog talenta da bi pobedio mediokritete kao grupu, zato mnogi genijalci puknu i potonu.
Treba biti genije iznad svog talenta da bi pobedio pakt sa djavolom i kapitalistima i to suocavanje sa neophodnom prodajom sebe kao robe, jer bi uspeh bez toga bio kiks kapitalista...
Na kraju , genije si i ako nemas neki talenat a pobedis ove dve grupe...

Da se vratim na Velikog Brata, koji je koncentrat naglaseni onoga sto je i zivot sam....mediokritetnog i pranja mozga zbog novca...
Ublazeno svi smo mi u Velikom Bratu....oko nas su Velika Braca i braca od Velikog Brata...

Zato je deo ove teme i sledeci spot
 
... brateeeeeee... zar to nije rulja sa ulice osmislila ?

...zapala mi ova rečenica za oko : "Treba biti genije iznad svog talenta da bi pobedio pakt sa djavolom i kapitalistima i to suocavanje sa neophodnom prodajom sebe kao robe, jer bi uspeh bez toga bio kiks kapitalista... " .... dakle : pakt đavola i kapitaliste...

.. taj đavo javlja se u obliku one rulje/svetine/palančana koja se oslovljava sa brateeeee ... i to je izuzetno težak savez ... savez žrtve sa svojim zlotvorom ...nema tog genijalca koji će ove odvojiti od bratekapitaliste.... naročito kod nas...
 
Meni je potrebna pomoc, samo sto ce vecina ako ne i svi pomisliti da sam lud i da je to pomoc koja mi treba.
A menu ustvari treba pomoc koja se najbolje videla kod doceka Novaka Djokovica...Kad je masa forumasa popljuvala moju temu "sto veci docek to manji narod", kad je cak i radio RTS a naravno i televizija pocela hajku na takav moj potez.
Ja jesam dobio podrsku na pvt od dosta forumasa, vise nego sto se vama cini da ih ima, bilo je podrske i javno na temi....ali je prvi dan bio strasan.
Drugi dan je bio u fazonu 2 olosa protiv Milosa sto je meni navika,treci dan je vec bio ono sto bi moralo da bude non stop, znaci glas pluralizma...
Juce sam cuo Vericu i onog njenog u paru, sto vode emisiju na radio RTS, a vodili nekad na B92, kako normalnije pricaju o euforijama i potrebi da se euforishemo u pobedama...

A meni treba pomoc jer mu dodjem kao poslednji zid odbrane, a kasapi me ko kako stigne...
Znate koliko malo fali da se proturi nacionalizam profashizam srpskog seljackog primitivnog antiinteligentnog (po aktivnosti) pokreta...
Tu je dobar primer bas coviax, sa svojim lezernim=ma boli me ki... za sve, igram se kako mi dodje.
Ne mozes racunati na njega kao na razumnu jedinku, jedan je od pripadnika onog na pocetku ove strane, pojedinca koji reaguje , a ne misli (osim kad mu dodje da se malo sprda na tu temu).
Bas kao i masa beogradskih gospodja....ili beogradske intelektualne gospode...

Covek iz Zrenjanina je za moju dusu svirao na ulici country pre neki dan...Morao sam da ga branim od nekoliko prolaznika pajsera starosti 21 godine...to vise nisu deca....nego clonovi....nece napasti kad pevas hrvatske pop hitove, a napasce kad pevas akapella, country, sve sto mogu da protumace kao nesrpsko protumacice kao antisrpsko....

Ima pojedinaca dovoljno da ovo jos ne bude definisana kao debilna nacija.Ali po glasovima koji se cuju , ovo je uveliko debilna nacija....
Razlika izmedju mog misljenja i vaseg je sto ako ostane da svako gleda svoj posao, ja stvarno necu moci da slusam country na javnom mestu....a pokidace se ljudi da slusaju orthodox celts,koji su tu blizu po formi...itekako ima korena i naseg narodnog i italijanskog i keltskog u kantriju...

Dakle jasno kazem SVI ste VI veliki brat i vrh brate (curcic brate vrh)...i malo fali da se jedna po jedna opcija slobodnog misljenja i ispoljavanja gubi iz naseg drustva....
Kvalitet se takodje gubi, trazicete kvalitetne lekare,zubare, elektrotehnicare, gradjevinare....
Mislioce vec nemate,cim ja kao amater mora da branim kao poslednji i jos se ostali pitaju sta opet hocu i sta opet smrduckam...
Svesce se sve na teznje zena da pobegnu od sudbine prodavacica ljubavi i konkubina, na neki nivo vizionarskog poltronskog banana zenskog udruzenja koji ce ciniti celu drzavu, celi narod...
Ostalo ce biti oslepljeni balkanci zeljni da se negde osile i prikazu, za shaku osmeha i postovanja koje ce traziti u casovima zabave...

Kad onaj koji ima hleba da jede ne prati ko sve ima hleba da jede, kad onaj koji ima i vise od hleba ne prati kome treba da se razvija u biznisu i znanju, onda nema nista od cuvanja pojedinca koji moze izvuci opstanak naroda....a radjanje dece ga nece izvuci....jer i sutra ce ta ista deca gledati da odu u pecalbu da bi opstala i uspela...
Ne spasava teniser jedan narod...ma sta ucinio , on ce ga uciniti poznatim u trenutku....ali ga nece spasiti...iz Linhenstajna...Vimbldona....

Ucicete vi turski i albanski svi vi VELIKI SRBI i VELIKA BRACA....namerno naglasavam slicnosti koje ovako ljudi ne primecuju....
Svi rade destrukciju i mainstream konstrukciju...ovo drugo kobajagi...
 
A šta misliš,kakve su namere i ciljevi Velike Braće i kakav je ,uobičajeno,njihov psihološki profil?

Sasvim je nevazna uloga trenda, mozes ga zvati eksperimentom ili testom za proveru svesti, vazno je na koji nacin razmislja svesni deo populacije. Kada u tom delu nestane volje i energije vreme je da dodju novi koji je imaju dovoljno.

Nekome mozda i smeta "brate" kao uzrecica ili mnoge druge medjutim one govore o vaznijem fenomenu, zalji za jednostavnoscu iskljucivanje dvolicnosti i licemerja odbacivanjem "svesnog uvodjenja naprednih misli". Zar ne smeta mnogo vise sto "elita" koristi strane fraze, a DUZNA je da unapredjuje dobre misli koje su u skladu sa mentalitetom sredine iz koje je potekla. Prijatelju Loncar sramotno je koristiti u knjizevnom i obrazovnom govoru fraze koje pripadaju drugim podnebljima i nacinu zivota, narocito ako je tamo vec proveren sistem velike brace i pokazao je sve nedostatke i svu zaostalost.
 
.... ne vidim razloga da se stidim svog govora.... rulja / svetina / plemensko palanačka biološka masa do juče je bila sigurna kuća ( usput je pretila krvoprolićem ) za vanserijske zločinačke ništake ... kad je brateeeee odlučio da su suvišni ove junačine brateeeee nisu brdnuli ničim što se zove genocidni patriotizam ... da je bota braaaat rekao rušite -- srušili bi sve .. da je rekao : pljačkajte -- pokrali bi sve ; i osmeh sa lica bebe .. da je rekao koljite i palite šumadiju i pomoravlje -- činili bi ono što su činili njihovi preci u oba rata .... i šta tu ima sramnog ...

..ako je neko raspoložen da se stidi , nek se stidi sa ovim :http://www.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/articles/pocetna/

.... dali znaš da velika braaaaća ( poziciono opoziciona ) imaju očeve koji su punili ove grobnice sa ličkom čuvenom --- pa se ne stide , što rade na otkrivanju zločina koji neće nikad biti otkriven ( a debelu lovu primaju za taj nerad braaaate ) ....

... ko nezna svoju braću nek se bratttta skraćeno- produženo skim stigne ----- ja u tome vidim ono o čemu govorim ... a govorim da je bratanje dobar znak velikom bratu da je uspešno obavio posao ..
 
.... ne vidim razloga da se stidim svog govora.... rulja / svetina / plemensko palanačka biološka masa do juče je bila sigurna kuća ( usput je pretila krvoprolićem ) za vanserijske zločinačke ništake ... kad je brateeeee odlučio da su suvišni ove junačine brateeeee nisu brdnuli ničim što se zove genocidni patriotizam ... da je bota braaaat rekao rušite -- srušili bi sve .. da je rekao : pljačkajte -- pokrali bi sve ; i osmeh sa lica bebe .. da je rekao koljite i palite šumadiju i pomoravlje -- činili bi ono što su činili njihovi preci u oba rata .... i šta tu ima sramnog ...

..ako je neko raspoložen da se stidi , nek se stidi sa ovim :http://www.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/articles/pocetna/

.... dali znaš da velika braaaaća ( poziciono opoziciona ) imaju očeve koji su punili ove grobnice sa ličkom čuvenom --- pa se ne stide , što rade na otkrivanju zločina koji neće nikad biti otkriven ( a debelu lovu primaju za taj nerad braaaate ) ....

... ko nezna svoju braću nek se bratttta skraćeno- produženo skim stigne ----- ja u tome vidim ono o čemu govorim ... a govorim da je bratanje dobar znak velikom bratu da je uspešno obavio posao ..

Ocigledno je da nisam mislio na tebe vec na one koji su duzni , jer im pise na celu da su elita naroda, tebi se obratih samo kao nekome ko razmislja. Moja greska bez namere da tebe prozivam za navedeno.
"Brate" u urbani recnik je stiglo iz poredjenja sa crnackim geto slengom i nacinom zivota, a kao direktna posledica uvoza anglosaksonke kulture za ciji uvoz nisu krivi neuki i glupi.
 
Poslednja izmena:
...ma neznam ni sam šta činiti ... pobune su iscenirane -- izrežirane / s' njima rukovodi oligarhija ... vlast; odnosno personalne postavke na vlasti imaju karakterni kontinuitet , a sad imamo situaciju da je oktobar doneo karakterni i nasledeni u krvi kontinuitet ( sinovi oznaša koji su nas zavili u crno u u čvrstili oligarhiju na vlasti , današnji su vladari ) ... puk / svetina / rulja / palančani / plemenski narod ( / konačno i ja ) , destruktivno je uređen i na nivou je " brateeeee " .... kako izaći iz toga , sporna je stvar ....
..ovde je dotaknut govor / moć govora ... slažem se da je pojmovnik uništen ; sveden na crnački žargon / na nivo robovske komunikacije ... zato se u filosofiju sve tura ... dijalog za kafanskim stolom zemljosanih parazita ( analitičara - duhovnih poglavara - revolucionarnih ništaka ) tura se u intelektualnu literaturu i doživljava ( falširano za puk ) filosovski rad .... botin otac i promocija njegovog rada : " filosofija prava " .... smejurija , da nije reč o teroru nad nama ....
 

Back
Top