Stvarnost sluzi za bezanje iz realnosti

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.267
A kad vecina da doprinos svojom lenjoscu, slaboscu, neradom na sebi i neprirodnoscu, onda ne cudi sto zivot postaje bezanje od zivota na suncu, sa drugima, sa prirodom, sa interakcijom sa svim i svacim....bez straha i sa zadovoljstvom.

Tada i umni "rad" odjednom postaje oruzje i snaga koja odvaja od realnosti...cak nailazi na opste odobravanje kao napor zlata vredan, da prebrodi losu realnost.....
Realnost koja je nastala kao otpad stvarnosti mnogih ljudi, preko prirodnog okruzenja....

Slicnim postupkom moze se doci do prednosti strasti u odnosu na ljubav, fetisha u odnosu na realan zagrljaj osobe....
Masta ili ludorija, nebitno....u upotrebi za stvarnost i bezanje iz odgovornog i teskog u pojedinacno , poslusno i lako...ugodno...

Svadja ili dobra namera, nije slucajno sta je cesce....cak i sa strahom.....ne preteze dobra namera...
 
Mislila sam se praviti luda i da ne kontam o cemu pricas ali mi se cini da kontam. I da se pomalo prepoznajem.

Kao neke imunolske bolesti, um se sam brani i napada a poraz mu je neminovan.
A ti me obraduj i reci da nije i da ima lijeka. Da se moze zivjeti realna sadasnjost i da pri tome ne budes ni crna ovca ni ekscentrik.
 
A kad vecina da doprinos svojom lenjoscu, slaboscu, neradom na sebi i neprirodnoscu, onda ne cudi sto zivot postaje bezanje od zivota na suncu, sa drugima, sa prirodom, sa interakcijom sa svim i svacim....bez straha i sa zadovoljstvom.

Tada i umni "rad" odjednom postaje oruzje i snaga koja odvaja od realnosti...cak nailazi na opste odobravanje kao napor zlata vredan, da prebrodi losu realnost.....
Realnost koja je nastala kao otpad stvarnosti mnogih ljudi, preko prirodnog okruzenja....

Slicnim postupkom moze se doci do prednosti strasti u odnosu na ljubav, fetisha u odnosu na realan zagrljaj osobe....
Masta ili ludorija, nebitno....u upotrebi za stvarnost i bezanje iz odgovornog i teskog u pojedinacno , poslusno i lako...ugodno...

Svadja ili dobra namera, nije slucajno sta je cesce....cak i sa strahom.....ne preteze dobra namera...

Mislim da se bavis prosekom koji nikad nije previse istrcavao, iako se taj prosek podize svakim danom bas zahvaljujuci dobrim namerama i
tvrdim da ljubav pobedjuje strast.
Istina je da je tesko iz sadasnjosti videti sadasnjost.
 
To se lako vidi....
Iskljucis licne i moralne vrednosti i postavis parametre koje meris....
Pa da bi dao dobru predikciju buducnosti moras dobro proceniti stanje sadasnjosti...
Oni koji tumace buducnost a to nisu uradili samo operisu sa mogucim tokovima zbog oportunizma, a ne da razmisljaju i zakljucuju...
To je nalik sponzorusi i wannabe klinki koja procenjuje kome da pridje i sta da nabavlja kao garderobu da bi bila prva liga...
Nikakve precizne logike nego nastavak zahuktalog trenda..
 
To se lako vidi....
Iskljucis licne i moralne vrednosti i postavis parametre koje meris....
Pa da bi dao dobru predikciju buducnosti moras dobro proceniti stanje sadasnjosti...
Oni koji tumace buducnost a to nisu uradili samo operisu sa mogucim tokovima zbog oportunizma, a ne da razmisljaju i zakljucuju...
To je nalik sponzorusi i wannabe klinki koja procenjuje kome da pridje i sta da nabavlja kao garderobu da bi bila prva liga...
Nikakve precizne logike nego nastavak zahuktalog trenda..

Hahahaha, moze li i jedna tema proci bez klinki....?

Pa, bre, patak da li stvarno mislis da se svet zavrsava na preciznim zakljucicima i savrsenoj logici?
 
Ne moze bez klinki zato sto matore koke se ugledaju i glumataju kao klinke, a matori pevci se posle svode po matorim i mladjim kokama...i tako ti to ide...
Decija civilizacija...

A sto se logike tice, siguran sam da se ne razumemo....ono sto ti zoves logikom i ono sto ja zovem logikom se drasticno razlikuje...
Iz jednostavnog razloga....
Ako verujem u metafiziku, logika je u polju podataka metafizike, a ako ti ne verujes u metafiziku , onda ti je polje podataka logicko, ili statisticko ili konkretno.
To znaci da je po meni jedino vazece ono sto je izvesno , a po tebi ono sto je prebrojivo ili utvrdjeno (samim tim i prebrojivo).
Ako trazis visok prag izvesnosti, moras da imas jako razvijeno nesto...a ako ti je prag izvesnosti mali, onda moze ali ne mora da bude je najcesca recenica...
Tada metafizika lici na najgoru intuiciju...

Izvesnost je sa velikim pragom zastrasujuca za ljude...Filmovi o pokusajima da se izbegne sudbina ili prorocanstvo su sitna riba za izvesnost...
U tim filmovima se barata sa temom da je covek sastavljen od 6 reakcija i da mu je sve ostalo u zivotu jasno...a tih 6 mu odredjuje sudbinu i obicno uradi 2 a ostalih 4 su tu radi radnje filma...
Treba isprobati 4 varijante bezuspesnog pokusavanja da se prevari sudbina...sa hepiendom..
 
Istina, nije nam isto znacenje logike.
Ja sam ubedjen, sto ne znaci da je tacno,
da logika i metafizika nemaju nikakvih dodirnih tacaka.
Neku izvesnost mogu da stvore slike koje protrce kroz emocije,
ali je to sasvim nekorisno za logiku.
Zakljucici koji se izvode na osnovu "logicne metafizike" nemaju vrednost.
Ili probaj da prikazes logiku metafizike...
 

Back
Top