Stvari koje NIKADA ne bi trebalo da uključite u produžni kabl

Nijedan kinez nije dobar za produzni , to moras da gledas da li svetli u mraku....
Produzni zavisi sta ukljucujes u njega...ne obrnuto...mislim podrazumeva se da ces da pravis jak produzni, stabilan,
Ali i onda moze da ga izbusi neki krljavi kabl i uredjaj...krene da mu zagreva kontakte i otopi ti suko mesto...ili malo prosiri rupicu...

Pisem kad napravim produzni , ja biram koje kablove stavim, znaci mogu da stavim i silikonske, a stavim rokaj kinezau steker i taj mali kablic ima da napravi dar mar...
Ajd da dodam, 3x 2,5 silikonski , nije puno skuplji , ali plastika mora da bude dobra , viljuske dobre , to kosta negde oko 600 minimalno i onda imate dobar produzni..
Ja pravim i od 3, ali i od vise, i obicno mi ih gazde ukradu...takav ti je zivot podstanara....
 
Evo da unesem malo svetla na temu koja je totalno besmislena.

Prvo što vidim kao problem je što se nigde ne pominje kakav je produžni u pitanju. Svaki produžni ima svoje nazivne tehničke karakteristike i produžni mogu da napajaju električne lokomotive AKO SU ZA TO PREDVIĐENI. Pošto se u tekstu to ne pominje, zaključujem da ga je pisao neki novinar koji nema blage veze sa elektrotehnikom.

Ali hajde da ignorišemo to, recimo da gledamo prosečan, kvalitetan produžni kabl sa 3x1.5mm2 žicama koji obično siguran za do 16A struje, što je na našem naponu od 240V oko 3.5kW energije.

Taj produžni može bez problema da se koristi za SVE aparate koji su gore navedeni, apsolutno bez problema, osim aparata za varenje (mada i tu može, ali to je posebna priča oko koje bih morao da kucam dve strane).

Ako niste sigurni, stavite 3x2.5mm2 kabl, i gledajte da ne ide više od 3.5kW u njega i bićete sigurni.

Znači kupite kvalitetan produžni (Legrand, Komel, i sl) ne brigajte brigu.
Da znači uštekam što sam ištekala zbog ovog Sensa? :D
 
E čika Sizo sada si ga začinio sa amperima, voltima i vatima!

Tek sada mi je sve jasno.

Idem ja tamjan da upalim, mislim da mi samo to preostaje.
Evo bez ampera...ustekaj, sacekaj 1 min, onda pipni kabl i produznog i onog sto si ukljucila...
Jos bolje ako je noc ugasi svetlo i gledaj da li svetli kabl..
I to je to..
 
Evo bez ampera...ustekaj, sacekaj 1 min, onda pipni kabl i produznog i onog sto si ukljucila...
Jos bolje ako je noc ugasi svetlo i gledaj da li svetli kabl..
I to je to..
Ma jok, ne svetli. Samo mi još taj belaj treba. Kao da nemam dovoljno problema, nego mi Mita nabacio još jedan teret na leđa!!!
 
budite oprezni, nemojte da vam se ovo desi

1715194452333.png
 
Kada je u pitanju napajanje kućnih aparata i uređaja, korišćenje produžnog kabla često može izgledati kao zgodno rešenje. Međutim, nisu svi uređaji pogodni za to zbog velikih zahteva za snagom ili posebnih električnih zahteva.

Upotreba produžnih može dovesti do ozbiljnih posledica kao što su pregrevanje, električni požari i oštećenje opreme.

Znate li šta ne treba da ide preko produžnog?


Pogledajte prilog 1544378

Nije dobro viljusku ukljuciti u produzni kabl...

...
 
U mojoj staroj kući električar je promenio celu instalaciju..ali.. Nije povećao broj utičnica pa smo koristili produžne kablove, u to davno vreme nije bilo mnogo kineskih radnji i bila je sramota da se bilo šta kupuje kod Kineza.

I pored toga, dva produžna su izgorela. Ne sećam se šta je sve bilo uključeno na tim kablovima.

Danas sam srećna žena. U ovom mom stanu koji mnoge podseća na kuću, instalacije su nove. Ima mnogo utičnica. Koristi se samo jedan dobar produžni kabl u koji je ubačen desktop računar, monitor, zvučnici i..ništa više.
 

Back
Top