strašno nizak pritisak

Tacno jer kafa nakon prve vazokonstrikcije siri krvne sudove plus je diuretik i laksativ.
Trajnog resenja za nizak pritisak nema, da ima ja bih ga prva isprobala na sebi.
Samo unosenje puuuuuuuno tecnosti.
 
Sve sam proćitao što ste napisali u vezi niskog pritiska. Ali ste nešto propustili.
Moja mama ima taj nizak pritisak a imam ga i ja. Ona je žena u godinama osetljivija na promene vremena i tako to. Jedna od opasnosti niskog pritiska je kada toliko padne gornji pritisak da razlika bude veoma mala oko 20 25 a to je veoma opasno i blizu je da se spoje pritisci. Mene interesuje u takvoj situaciji šta može da pomogne :?:
Napominjem da mama ide kod kardiologa i pije lekove koje su joj odredili.
 
A zasto je tacno 'veoma opasno' da razlika medju pritiscima bude 20-25 mernih jedinica? Ko vam je to rekao?

To uopste nije blizu, i nema razloga panici.

Podignute noge, slani rastvori, i kardioloska terapija, dosta tecnosti. Ukoliko gornji pritisak pada ispod 80, a donji ispod 60 neka se obrati kardiologu za regulisanje terapije.
 
A zasto je tacno 'veoma opasno' da razlika medju pritiscima bude 20-25 mernih jedinica? Ko vam je to rekao?

To uopste nije blizu, i nema razloga panici.

Podignute noge, slani rastvori, i kardioloska terapija, dosta tecnosti. Ukoliko gornji pritisak pada ispod 80, a donji ispod 60 neka se obrati kardiologu za regulisanje terapije.

OK utešio si me u vezi te razlike u pritisku.
Da čujem i druga mišljenja u vezi toga. 8-)
 
Da se uclanim u klub, meni je uglavnom 90/60 i ispod. Pomaze mi tecnost, fizicka aktivnost (plivanje, teretana ali nikako da se to radi neispavan ili umoran), secer, so (za momentalno poboljsanje), jaka kafa i cigareta (doktori, ubijte me sad).
Probala sam jutarnju kafu da zamenim zelenim cajem pa mi je u oba pokusaja pozlilo. Mozda mi se stvarno oborio pritisak, ali nisam to primetila sa kafom.
Ne opterecujem se time preterano, to nije bolest ali jeste nesto na sta treba obratiti paznju mada je svako valjda dovoljno razuman da, ako ima nizak pritisak, da mora malo vise da pazi na sebe (ne izgladnjivati se, piti vodu, ne ludovati kad padne pritisak nego prileci, ne izlagati se preteranim naporima umoran...itd).
 
ja neznam sta je meni ali od prve trudnoce muku mucim jedva da mi je nekad preko 100/70 a ujutru tj. do 12 nemogu da drzim oci otvorene kako valja... prvo su mislili da se foliram jer zbog dece i obaveza po kuci jako kasno lezem a od kad smo kupili aparat svi mi veruju... a i kao mala mi se desavalo da kad ustanem iz kreveta ili sa stolice naglo ili ne padnem kao u nesvest samo mi se zamraci pred ocima... ja sve radim i ustajem rano ali mi je katastrofa tesko tusiranje,voda,bilokakva aktivnost,luk kafa nista mi nesto ne pomaze. A od podne druga pesma, a da i nevolim da spavam to kod mene traje max 5h.....
 
Neki put može da pomogne ako se uzme "na vrh noža" soli, i popije 1-2 čaše vode. Ako ne pravi ozbiljne smetne, bolje nizak pritisak, nago visok. Ja sam imala nizak, pa kad mi je 100/65, ja slavim, a sada mi je povišen. Samo treba povremeno kontrolisati i ne obraćati previše pažnje na to, ako nema drgih smetnji ili bolesti. Kažu da osobe koje imaju nizak pritisak žive duže i od onih sa nirmalnim pritiskom, naravno, ako nizak pritisak nije posledica neke ozbiljne bolesti,ali u tom slučaju se obično pojavi prvo bolest, pa onda nizak pritisak.
 
Ako je pritisak jako nizak treba izbegavati sok od paradajza,beli luk,vece kolicine visanja-jer one bas obaraju pritisak,zestoka pica
treba piti: malo vina ili piva,bujon(kockica supe),treba jesti prsutu jer ima dosta soli,parce cokolade ....
 
Jako puno vode ne pomaze kod niskog pritiska, mora se staviti so u vodu ili piti nesto slano. Voda u velikoj kolicini izvlaci so, to jojs vise obara pritisak i tako u krug - dakle kad pritisak ovako mnogo pada mora se uz tecnost dodati so. Njabolje je rastvoriti ravnu kasicicu soli na 3-4 dl vode i takav rastvor piti u malim kolicinama (par kafenih kasicica svakih 5-10 minuta) dok se ne potrosi.
 
Ja imam nizak pritisak i jutarnje budjenje je uzas-pola sata dolazim sebi... a kad nemam obaveza mogu da spavam nenormalno dugo... jednom sam legla u 12 uvece i probudila se u 5 popodne i opet uvece redovno zaspala... a kad sam pre 4 godine isla na lekarski, dokt. mi meri pritisak-ujutru, ja pitam koliki je, on kaze:80sa40...
inace obozavam supe iz kesice i sve sto je preslano i ljuto... ali cesto zaboravim da jedem pa kad pocne da mi se manta u glavi i da vidim duplo...uzas...
 
meni se u zhadnjih godinu dana popodne nekako spava... ne moram da zaspim ali mi telo trazi da legne

imam 28 god i da li je to nizak pritisak, godine ili neka skrivena bolest.. ili se samo premalo krecem ali ove godine manje cirkulisem nego ranijih
 

Back
Top