Strahovi i fobije

esperanca137:
imam fobiju od slepih miseva8)
kad samo bile klinke mene i drugaricu su stalno plasili stariji drugari kako ce slepic da se pretvori u vampira i da nas izujeda:shock:
znam da to ne postoji,al opet imam odvratan osecaj kad proleti iznad mene
cula sam da oni mogu da se zapletu u kosu - strasno:!:


To je netacno! Nikada ti se nece uplestu u kosu! ;)
 
moj slucaj:
Strah od nepoznatog vezano za sve: ljude,zivotinje,insete,posao itd.
vecinom u meni izaziva nervozu retkost pravi strah.
sto se ljudi tice retko gledam u ljude a kad gledam retko ih gledam u oci.
One koje poznajem sve OK, ako sedugo nevidjamo pocinje da se javlja nervoza pri sledecem susretu.
Osobe koje sam tek upoznao kao i da nisam.

To je u meni, a napolju se retko primecuje.
 
Ja imam strah od duboke vode, nepoznatih ljudi (vise nervoza nego strah, ali nije prijatno), pauka, visine, plasim se da predjem ulicu na pesackom kada ima mnogo automobila, liftova. Ima jos nesto ali ne mogu sad da se setim. A inace kad pomislim na ucenje i knjige odmah me muka uhvati, blokiram se i nista ne mogu da zapamtim.
 
MARIVA:
Ja imam strah od vode i ne znam kako da ga prevazidjem.

Pa vecina strahova bez osnove se leci tako sto se suocis sa njime, recimo odes na plazu i jednostavno udjes u vodu, i posle nekog vremena kad vidis da se nista ne desava polako se opustas. I sto vise to puta ponovis to ide sve lakse, i na kraju ti ulazenje u vodu prelazi u naviku i jednostavno ne razmisljas o tome.
E sad druga je prica ako si se davila pa od toga imas strah. U tom slucaju ne znam kako se resavas takve vrste fobije.
 
Imam strah da mi nebo ne padne na glavu. Kako se to leci, zivo me zanima, pomozite!!! :):):)

Zezam se. Ima vise stvari kojih se plasim, ali najvise se plasim cika zube. Isao sam k'o klinac i imam los utisak.
 

Back
Top