stenci mesanci haskija na poklon

pfff ja cenim to sto vi radite ali meni stvarno nije jasno zasto se stalno svadjate ovde po forumu? evo sada ti mene na neki nacin "napadas" jer ja hocu da vidim da li je lep taj pas tj. da li se meni svidja. pa boze necu ga uzeti ako mi se ne svidja. razumem da vam je cilj da ih udomite ali ovakvim ponasanjem nikada necete uspeti. Imam 3 druga koji bi sve dali da imaju bilo sta sto lici na haskija jer im se toliko svidja pas da je to neopisivo ovaj jedan jadnik skuplja vec 2 meseca pare da ga kupi ali koliko vidim nikad nece skupiti :( jednostavno zelim da ga ja usvojim sa drugom i da ga zajedno gajimo, mnogo smo citali o njima i ja i drug , zao mi je da baci velike pare na psa kad moze da ga dobije za dzaba.... bitno je da lici na haskija :D nemora da bude nesto previse rasan ili ne znam ti ni ja sta :D svi su oni psi nema tu razlike....
 
ne lici zato sam ti i rekla.znam tacno da procenim ljude.dnevno me po 20 puta pozovu vec godinama.ti hoce s haskija.ja poklanjampse.veelika razlika.
svi ljudi su lepi na svoj nacin,svaki covek je dobar a ima i mane.svaki pas je pas.bezobzira dal je zut ili crn.znaci PAS.svaki pas je lep,sa raznim karakterima.ja kazem po stoti put ovo stene ne lici na haskija.i znam da ga eces.vama je bitan izgled a ne pas.(po meni pogresno,al imas prava to je tvoj "pogresan"put)
 
mina onda ne stavljaj naslov da je haski kad nije haski samo ce ti se jos vise javljati takvi ljudi koji ti dizu pritisak jer prosto traze haskija a na tvojoj temi to i pise. nije haski ako mu je samo mama haski, sto ne znaci da mu bilo sta fali ali ovim naslovom privlacis ljude koji zele haskija i samo se na kraju iznerviras i razocaras.
 
on jeste haski,pola.izvini molim te.kad pojedinci mogu da s eponasaju bahato i izvoljevaju mogu i ja valjda da kazem ono sto hocu.ovo poslednje stene ne lici.al to nema veze ni sa cim u zivotu,ja nisam kriva sto nekom treba crno bela dlaka na povocu a ne kuce.i sto nekom vis enije ni bitno sto pas ima krvi haskija.ovde je ocigledno samo i isklucivo izgled vazan -da se pokaze.
zavrsite na tu temu.
 
Daj Mina molim te nemoj da paranoises. Pa ljudi ni rasne pse ne uzimaju na nevidjeno, a narocito mesance. Jeste pas - pas, ali su ukusi razliciti. Neko vise voli kratkodlake neko dugodlake pse, neko ovakve neko onakve, i ne mozes sad pod izgovorom da je svaki pas isti nekome da uvalis psa koji mu nije lep. Nebitno da li je lep tebi ili meni, bitno je da osoba, koja ce biti vlasnik tom psu narednih deset i vise godina, misli da je bas taj pas najlepsi na svetu.
Meni su recimo ruzni psi sa prcastim njuskama,kao buldozi, i nikada takvog psa ne bih drzala jer mi nije lep. Nekome su bas takvi psi izuzetno slatki i obozavaju da se ujutru probude i ugledaju takav nos kako ih gleda. Da li to znaci da ja ne volim pse ili ti koji vole takve pse? Ne znaci nijedno ni drugo, prosto se ukusi razlikuju i to ti je to.;)
 
nisam ti ja ni branila da pises sta hoces ne znam zasto se na mene brecas, vrati se na moj prethodni post, procitaj ga pa mi reci sta ti tu zvuci kao napad ili nedobronameran komentar?
stalno pises kako ti se javljaju svakakvi ljudi a ti sama ovakvim naslovom privlacis njih. ako pas nije cistokrvan vec mesanac sta je tu strasno? ko ga zeli i ko ce ga voleti i nije mu bitno da je rasan taj ce ga i udomiti i brinuti se dobro o njemu i razumeti i tvoje zastitnicko ponasanje i insistiranje na sterilizaciji, ja to razumem i slazem se sa tobom u nekim stvarima, ali stani malo na loptu. pa i ovaj decko sto ti se javio verovatno godinama zel haskija i voli tu i bas tu rasu i skuplja novac ali nije u stanju da priusti sebi da odvoji 400 ili vise eura da kupi stene., ja ga razumem skroz ja sam 10 godina cekala i zelela labradora ne zato sto druge ne volim vec zato sto tu rasu obozavam. a u medjuvremenu sam odgajila veeliki broj mesanaca, hranila, cistila od parazita, sklanjala od ludaka...

sve sto sam napisala je iz najbolje namere i zbog tebe jer verujem da si izuzetno dobra osoba jer da nisi ne bi ti bilo toliko stalo do svih napustenih kuca. sigurna sam da ce taj malisa naci novog prijatelja i topli dom, nekog ko ce ga voleti i kome nece smetati sto nije cistokrvan.
 
Luthiena hvala sto me ti bar razumes, mackic upravu si skroz sto se tice ukusa. PAS JE PAS to ostaje ali zasto bi ga ja uzimao ako mi se ne svidja njegov fizicki izgled ? ja nemam nista protiv Mine ali mislim da nije oke kako postupa prema ljudima kojima hoce da pokloni psa ..... Mina > NAPISALA SI "HASKI" ! ja sam se ponadao da je HASKI ali to NIJE HASKI to je MESANAC ! . Ko razume razumeo je, ko ne neka se ne svadja ja sam ovim postom zavrsavam na ovoj temi. Sve najbolje. PoZzZ
 
oBy ja sam tebe odbila cim si pitao,jer znam o cemu s eradi.sto si navaljiovao koji djavo.tacno procenim odmah ko sta hoce.imas sar peja i trazis haskija.odmah ti rekoh nem sanse,neces uzeti da ne gubimo vreme.
produzi dalje.kupi.

mackic--kad sam ja uvaljivala kuce?--samo mi to reci i vis eme nista ne zanima?
 
zato te i pitam odakle ti ta ideja??nikad mi to nije palo na pamet..da sam to radila do sad bi bili nedge.tj ovo jedno je i ako je polu rasno cekalo 2 meseca na dom.a ovo drugo nije ni udomljenoznaci sto s emene tice cekacu da je sterilisem pa onda.necu ni da je dam neka je na ulici ako treba.dok s ene javi neko ko ima osecanja i ljubav i ko bude zeleo druga-psa!
 
Stvarno nema mesta svađi, iako je rasprava na temu da li je ljubav prema rasi prava ljubav prema psima, uvek prisutna.Čitam , na nekoliko mesta se pominje termin "polurasan" što ne postoji, a onda iz toga proizilazi zbrka. Postoje samo mešanci i rasni psi ( sa pedigreom ili bez) jer mu i samo ime kaže da je "mešavina"!
Ne treba osuđivati nekoga ko voli neku rasu i želeo bi takvog psa. Sumnjivo može biti jedino ako se nekome dopadaju "sve rase" samo da su džabe! Po neki put nije lako udomiti ni rasne pse, ja sam od svoja dva legla sve ukupno prodala možda 6 pasa, što znači da ih je još 10 otišlo na poklon i to jedva. Naročito kada je haski u pitanju.Moje iskustvo mi govori da je ovo jedna od najugroženijih rasa, jer ih uzimaju ljudi zbog lepote, nesvesni kakvu negu traže, niti išta znaju o karakteru psa.
oBy
Ako želiš haskija, slobodno možeš uzeti i odraslog psa jer to je pas kojeg ni u jednom uzrastu nećeš napraviti svojom svojinom, a sa druge strane ukoliko te prihvati za gazdu pružiće ti poverenja, poslušnosti, isto kao da si ga uzeo dok je bio beba!
Imam jednu ženku, dve godine staru u Surčinu, možeš pogledati fotke!
 
Narode molim vas, po ko zna koji put, izbegavajte takve razgovore i etiketiranje bilo koga na ovakvim temama! :worth::worth::worth:
Mina, uz dužno poštovanje svega što radiš iz najlepših uverenja i najboljih namera, način na koji komuniciraš sa ljudima nije najpogodniji - ni za tebe ni za sve to što radiš.
Sama si naglasila da u naslovu stoji da su štenci "haskija" jer će se tako lakše i brže naći neko ko ih želi, iako je više puta ovde naglašeno da su štenci koji traže dom "samo" mešanci haskija. Ipak, to te ne sprečava da etiketiraš i ne baš lepo komuniciraš sa ljudima koji se javljaju jer žele haskija... Postavlja se pitanje ti, u stvari hoćeš?! :dontunderstand:
I nemam nikakvu nameru da raspravljam sa tobom, i objašnjavam se ovde šta je ko reakao ili hteo da kaže, šta ko misli, ko voli i želi pse, a ko ne...
Ovaj čitav podforum je osmišljen kako bismo pomogli da životinjice nađu dom, a ne raspravama, dokazivanjima, prepucavanjima i napadima na one koji misle drugačije.
U skladu sa tim, naslov teme je neodgovarajući i dajem sebi za pravo da ga promenim.
Hvala na razumevanju.
 

Back
Top