Starija sestra je depresivna i mrzi me, sta da radim?

Sta da radim ako je moja sestra jedna dosadna (nema teme za razgovor), teska (uvek je ona u pravu) ljubomorna (stalno pominje moj dobar izgled) i depresivna osoba (pominje losu situaciju u porodici, jos uvek zivi u tome iako ima pare, decka, putuje itd)? Volela sam je ranije ali vise nisam sigurna koliko mi je sestra jer za razliku od druge nikad nije htela neki savet da mi da ili da mi konkretno pomogne. Veruje da sam razmazena princeza i nema te sile koja bi ne razuverila, jer to stvarno nije istina. Cak me je pitala da li se izgladnjujem pa tako dobro izgledam? Wtf?

Majku boli sto je ne slusa ni za sta i sto dolazi 2 puta godisnje, a relativno je blizu. Potpuno nas je otkacila kao njenu porodicu, zatvorena je i egoisticna. Ne sme nista da joj se kaze. Sta da radim?

Убеди је да прича са мајком. Стави јој до знања да се не меша у твој живот а ти поштуј њене изборе.
 
Otac jeste bio depresivan, umro jer se utapao u alkoholu, nije hteo da potrazi pomoc. Sestra je oduvek bila preosetljiva i stalno plakala, poredila se sa mnom, pobegla od porodice i distancirala maksimalno, a sad joj je i decko depresivan, nije ni cudo koliko je sa njim.
Ćerka obično uči od majke pa kakva je majka u odnosu na oca takva će ona biti prema svom dečku.
Ona bira po ugledu na ono šta je majka odabrala jer deca ne preispituju stavove roditelja nego ih prihvataju kao dobar model pšonašanja.
Zato je našla depresivnog deška po uzoru na majku koja je se udala za tvog oca koji je depresivan.
Depresivni ljudi nemaju volje za bilo šta, depresija je bezvoljnost, a ti joj verovatno dosađuješ nekim svojim idejama da je pokreneš pa te zato mrzi.
Ne može ona da razmišlja tvojim umom; ako ti u nečemu nalaziš smisao, njoj to može da bude besmisleno.
Ono šta budi volju u nama da uradimo nešto , da se pokrenemo je smisao koji donese neka ideja i tim smislom izazove u nama oduševljenje koje nas vuče na akciju, Ali smisao ne može da nam da neko drugi to mora da donese ideja koja se rodi u našem umu, a tvoja sestra ne zna kako da osmisli svoj život. Veliki broj ljudi misli da treba da se desi nešto što će u njihov život doneti smisao, A to se retko dešava, Prava stvar je da čovek nauči da sam osmišljava svoj život koristeći maštu.
https://svitanje.rs/osmisljavanje-je-nacin-da-se-uredi-zivot/
 
Ćerka obično uči od majke pa kakva je majka u odnosu na oca takva će ona biti prema svom dečku.
Ona bira po ugledu na ono šta je majka odabrala jer deca ne preispituju stavove roditelja nego ih prihvataju kao dobar model pšonašanja.
Zato je našla depresivnog deška po uzoru na majku koja je se udala za tvog oca koji je depresivan.
Depresivni ljudi nemaju volje za bilo šta, depresija je bezvoljnost, a ti joj verovatno dosađuješ nekim svojim idejama da je pokreneš pa te zato mrzi.
Ne može ona da razmišlja tvojim umom; ako ti u nečemu nalaziš smisao, njoj to može da bude besmisleno.
Ono šta budi volju u nama da uradimo nešto , da se pokrenemo je smisao koji donese neka ideja i tim smislom izazove u nama oduševljenje koje nas vuče na akciju, Ali smisao ne može da nam da neko drugi to mora da donese ideja koja se rodi u našem umu, a tvoja sestra ne zna kako da osmisli svoj život. Veliki broj ljudi misli da treba da se desi nešto što će u njihov život doneti smisao, A to se retko dešava, Prava stvar je da čovek nauči da sam osmišljava svoj život koristeći maštu.
https://svitanje.rs/osmisljavanje-je-nacin-da-se-uredi-zivot/
Nije tacno. Usporena je i isfrustrirana osoba. To je cinjenica.
 
Nije tacno. Usporena je i isfrustrirana osoba. To je cinjenica.
Ne moras da odgovaras svakome, jer tene niko ni u sta ne ubedjuje...
ljudi iznose svoja misljenja, vecina dobronamerno.
mozda poneko i zlobno...nije ni bitno.
Ovo je forum. Nista vise ni manje.
Uchi. Rasti. Deluj. Pomozi SEBI a za druge ces lako.
Ko je kakav, nije tvoja briga jer je SEBI takav a ne tebi.
Ja nisam u mogucnosti da odselim a zivim sa toksicnom osobom.
Ali vise me nije briga. Zivim svoj zivot...probaj i ti.
Svako dobro !!!
 
Sta da radim ako je moja sestra jedna dosadna (nema teme za razgovor), teska (uvek je ona u pravu) ljubomorna (stalno pominje moj dobar izgled) i depresivna osoba (pominje losu situaciju u porodici, jos uvek zivi u tome iako ima pare, decka, putuje itd)? Volela sam je ranije ali vise nisam sigurna koliko mi je sestra jer za razliku od druge nikad nije htela neki savet da mi da ili da mi konkretno pomogne. Veruje da sam razmazena princeza i nema te sile koja bi ne razuverila, jer to stvarno nije istina. Cak me je pitala da li se izgladnjujem pa tako dobro izgledam? Wtf?

Majku boli sto je ne slusa ni za sta i sto dolazi 2 puta godisnje, a relativno je blizu. Potpuno nas je otkacila kao njenu porodicu, zatvorena je i egoisticna. Ne sme nista da joj se kaze. Sta da radim?

Pa to sto ti je sestra, ne znaci da ti je drugarica i da mozete da vas dve imate odnos kako ti zamisljas.
Naivno je i nezrelo sa tvoje strane da ocekujes da neko, samo zato sto imate iste roditelje, ima isti pogled na zivot kao ti.
Drugacija je. I ti si za nju drugacija.

I to sto ne dolazi ćešće od 2 puda godisnje da obidje primarnu porodicu je sasvim normalno ponasanje. Svako kada dodje u neke godine, treba da se odvoji od roditelja i da zivi svoj zivot.

Roditelji koji zameraju deci sto ne dolaze, su sebicni i emocionalno nezreli.
 
Sta da radim ako je moja sestra jedna dosadna (nema teme za razgovor), teska (uvek je ona u pravu) ljubomorna (stalno pominje moj dobar izgled) i depresivna osoba (pominje losu situaciju u porodici, jos uvek zivi u tome iako ima pare, decka, putuje itd)? Volela sam je ranije ali vise nisam sigurna koliko mi je sestra jer za razliku od druge nikad nije htela neki savet da mi da ili da mi konkretno pomogne. Veruje da sam razmazena princeza i nema te sile koja bi ne razuverila, jer to stvarno nije istina. Cak me je pitala da li se izgladnjujem pa tako dobro izgledam? Wtf?

Majku boli sto je ne slusa ni za sta i sto dolazi 2 puta godisnje, a relativno je blizu. Potpuno nas je otkacila kao njenu porodicu, zatvorena je i egoisticna. Ne sme nista da joj se kaze. Sta da radim?
Ako ona nece tebe pored sebe onda i ti tako. Bice ti lakse kad si dalje od nje.
 
Nema veze, necu da se objasnjavam jer je komplikovano, ne zelim da je promenim, samo zelim da shvatim i prihvatim da mi nije ni drugarica, a kamoli sestra, i da nema dobre namere. A sto se tice vas super sto niste prosli kroz to pa da shvatite.

"Nije ni drugarica a kamoli sestra" - da li ti čuješ sebe?
Da li shvataš koliko je nezrelo i neracionalno sa očekuješ da ti sestra bude drugarica?
Pa to su odvojene stvari i nemaju nikakve veze jedno sa drugim.
Sestra ti je i to je cinjenica. I to se ne menja.
A drugarica ti nije jer niste kompatibilne za drugarsrvo. Kao sto ne mozes ti da se druzis sa svakim, tako ne moze ni ona.
I to je sve - vrlo prosto.

Pitam se koliko imas godina, jer ovakva ocekivanja ne bi smela da postoje kod osoba starijih od 15 godina.
 
Nije tacno. Usporena je i isfrustrirana osoba. To je cinjenica.
To je ono u šta ti želiš da veruješ jer ti je teško da prihvatiš svoju kruvicu u celoj stvari. Ali nemoj to da te brine to je sasvim normalno, velika većina za svoje zlo nalazi krivicu u drugima. Na dobrom si putu da potpuno usereš svoj život. Danas je sestra kriva, sutra Muž, deca, političari, komšije.... i tako celog života će drugi biti krivi za svo zlo u tvom životu,
Pevaćeš žalopojke nad svojim životom nesvesna da je sve posledica tvog izbora da veruješ u laž
Hajde budi prijatelj svojoj sestri, pomozi joj da prevaziđe krizu tako što ćeš da joj budeš izvor radosti, ali ne previše nametljivo nego onako da ona i ne primeti šta ti radš, kao pravi prijatelj.
Ali da nije teško služiti drugima, mnogo je lakše da drugi služe nama
I da znaš, postoji jedno pravilo; kad sretnešnekog ko se žali ne nekoga da je loš, znaj da je uvek problem u tom ko se žali i ako zaviriš malo dublje otkrićeš i zašto je tako
 
Poslednja izmena:
Draga Pandice, zelim ti sve najbolje.
Lepo ti rekoh da ne obracas paznju na zlobne komentare.
Ali, kao i sve drugo u zivotu, tvoj izbor i slobodna volja...
Uzivaj u zivotu i budi dobra osoba.
Svako dobro !!!
Da je ona dobra osoba ne bi imala takvih problema, dobrom čoveku je sve dobro a njoj je sestra zla,
Ona ne zna da naša okolina verno odražava nas same i de je to što nalazi u drugima samo njen odraz.
Ceo naš život je ogledalo nas samih, šta ko seje to i žanje.
 
Ti sam sebe zavaravas
Zlo objektivno postoji i samo zli nece da ga vide ili ga relativizuju
Dobri ljudi ga vide i smeta im zlo jer su od Boga
Kako ti nalaziš zlo kada je Bog sve dobro stvorio. Zlo je posledica pogrešnog suda da je nešto zlo.
Pavle kaže da ništa nije pogano samo po sebi nego ako ko misli da je nešto pogano onda je to njemu pogano(prljavo)
A ljudi misle da je prljavština zlo.
Ništa lije lepo ili ružno samo po sebi već ako ko misli daje nešto lepo onda je to njemu lepo.
 
Kako ti nalaziš zlo kada je Bog sve dobro stvorio. Zlo je posledica pogrešnog suda da je nešto zlo.
Pavle kaže da ništa nije pogano samo po sebi nego ako ko misli da je nešto pogano onda je to njemu pogano(prljavo)
A ljudi misle da je prljavština zlo.
Ništa lije lepo ili ružno samo po sebi već ako ko misli daje nešto lepo onda je to njemu lepo.
ne nalazim ga nego ga vidim
Bog mi je dao da vidim i razlikujem dobro i zlo
svaki normalan covek to moze
Ovo nije religija al ibi trebao znati prema Bibliji
da su ljudi prvi odstupili od Boga
ucinili su greh postali gresni smrtni i upali u zlo
kao i neki andjeli koji su se odmetnuli od Boga i postali zli
Sotoan Djavo je uzrocnik zla i on zavodi ljude na zlo
zato je tolk ozla na planeti zemlji
jer zemmljom vladaju zli
 

Back
Top